Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Prie Sausgalvių – grįžtančius paukščius pasitinkant

Image - Prie Sausgalvių – grįžtančius paukščius pasitinkant

Pasienio ruožui priskiriami Sausgalviai – ypatingi. Ne tik tuo, kad yra dalis įstabiojo Nemuno deltos regioninio parko. Norintiems būti pirmaisiais, kurie pasitinka iš žiemojimo pargrįžtančius paukščius, reikėtų vykti būtent čia.

Pirmadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Image - Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo du naujus įstatymo projektus - Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams

Antradienis, 29 Gruodis Komentarai (15)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

VTEK tirs politikės elgesį

Image - VTEK tirs politikės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) informavo, kad pradėjo tyrimą dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Sandros Tamašauskienės

Antradienis, 14 kovas Komentarai (0)

Problema

Pažadėjęs nebedaryti nusižengimų, neįgalus vyras tą pačią dieną pažadą sulaužė

Image - Pažadėjęs nebedaryti nusižengimų, neįgalus vyras tą pačią dieną pažadą sulaužė

Neseniai Žemaičių Naumiesčio gyventojai policijos pareigūnams priminė vieno neįgalaus degutiškio keliamas problemas: jis neįgaliojo vežimėliu važinėja kelio viduriu, nedėvi jokio šviesą atspindinčio elemento, neretai elgetauja prie parduotuvių ir taip gąsdina

Penktadienis, 24 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Sukčiai nesnaudžia ir „tampa“ policininkais, bankininkais, pardavėjais

Image - Sukčiai nesnaudžia ir „tampa“ policininkais, bankininkais, pardavėjais

Po seniūnijas kartu su rajono savivaldybės vadovais važinėjantys ir su gyventojais bendraujantys policijos atstovai visur primena vieną aktualiausių šių dienų problemų - sukčiavimą.Pastaruoju metu šio „verslo“ profesionalai sugalvojo naujų būdų,

Sekmadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Naumiestiškiai norėtų vaizdo kamerų, dantisto, o nebenorėtų elgetautojų

Image - Naumiestiškiai norėtų vaizdo kamerų, dantisto, o nebenorėtų elgetautojų

Žemaičių Naumiestyje apsilankę savivaldybės vadovai išgirdo gyventojų priekaištų dėl to, kad iki šiol jų miestelyje nėra vaizdo stebėjimo kamerų, kad nerandama priemonių suvaldyti gėdą darančio išmaldos prašytojo, o suskaudus dančiui

Šeštadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Aktualijos

pelkiu zygis_ant_ezeroMinėdami Pelkių dieną, vasario 4-ąją, gamtos mylėtojai ir entuziastai vėl rinkosi Aukštumalos telmologiniame draustinyje, prie pelkės pažintinio tako. Anot žygio organizatorių - Nemuno deltos regioninio parko direkcijos ekologų, tai buvo išskirtinė proga savo akimis iš arti pamatyti į žiemos ramybę nugrimzdusią Aukštumalos pelkę, dar kartą pasigrožėti unikaliu jos kraštovaizdžiu.

Kaip žinia, didžiąją metų dalį - nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 1 d. -  Aukštumalos telmologiniame draustinyje laisvai vaikščioti yra draudžiama. Tad žygis su gidais po garsiausią Lietuvos pelkę - tik kartą per metus pasitaikantis nuotykis.
Deja, puikų renginį apkartino uolūs policijos pareigūnai, baudomis „apdovanoję“ net 14 vairuotojų, palikusių automobilius siauro kelio pakraštyje.

siluteje-darbo-metu-suciuptas-neblaivus-valdininkas-s-sudeikis-73400398Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas atliko tarnybinio nusižengimo tyrimą dėl Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko Stanislovo Sudeikio veiksmų, kai pastarasis š. m. sausio 9 d. darbo vietoje pasirodė neblaivus. Pripažinta, kad pareigūnas padarė tarnybinį nusižengimą. Jam skirta nuobauda – papeikimas. Į S. Sudeikio darbo vietą Tulpių g., Šilutėje, atvykę policijos pareigūnai jam nustatė 0,49 promilės girtumą.

VYTUVIS SVyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario Sauliaus Vytuvio veikos.

KAZLAUSKAS STŠilutės r. savivaldybės Antikorupcijos komisija svarstė du skundus dėl galimų korupcijos apraiškų.

Vienas skundas - Pagėgių statybos bendrovės „Robrona“ direktoriaus Mindaugo Citavičiaus. Jis įtaria, kad Savivaldybės administracija pataikavo politiko Stepono Kazlausko valdomai statybos bendrovei „Žibai“, perdavusi „Žibams“ darželio „Žvaigždutė“ remontą, kurį pradėjo „Robrona“.

Kitas skundas - irgi dėl S.Kazlausko: abejojama, ar jam teisėtai nuo spalio mėnesio mokama kompensacija už degalus, sunaudotus atliekant savivaldybės Tarybos nario pareigas. Juk spalio pradžioje S.Kazlauskas prarado teisę vairuoti automobilį, nes buvo sulaikytas neblaivus prie vairo.

keturaciaiSaugomų teritorijų direkcijų darbuotojai ir šią žiemą apsnigtų upių, kalvų ir piliakalnių šlaituose kartas nuo karto aptinka keturračių motociklų vėžių. Jos liudija, kad galingais ratais ardomi šie šlaitai ir niokojama gamta. Keturračiai ardo miško, pelkių ir kitų gamtinių teritorijų augalinę dangą, sunaikina saugomų augalų augavietes, sukelia dirvų eroziją, kenkia laukinei gyvūnijai, ypač jauniklių vedimo ir auginimo metu, teršia aplinką.

 RUSNES MOKYKLA_3Nuo 1583 metų savo veiklos istoriją skaičiuojanti Rusnės pagrindinė mokykla (tuomet ji įkurta kaip liuteronų bažnyčios parapijinė mokykla) priėjo savarankiškumo galą: planuojama Rusnės pagrindinę mokyklą prijungti prie Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos ir pavadinti Rusnės skyriumi.

Tokį rajono švietimo įstaigų tinklo pakeitimą Savivaldybės Švietimo skyrius planuoja pateikti svarstyti savivaldybės Tarybai jau vasario mėnesį.

vilkenu dvarasGrafienei Felicijai Laimei Pliaterienei priklausęs šalia Švėkšnos esantis Vilkėno dvaras nyksta. Didžiulė teritorija neaptverta, palandžioti po apleistus pastatus veržiasi šalia esančio ugdymo centro „Diemedis“ auklėtiniai – kyla pavojus jiems susižeisti. Vietos valdininkai jaučiasi bejėgiai – turto savininkė grafienė Pliaterienė mirė prieš beveik pusantrų metų, o kas paveldės grafienės valdas – iki šiol neaišku.

jaunimo kvartalasŠilutės r. savivaldybė žada įpareigoti daugiabučių namų gyventojus tvarkyti ne tik savo namų kiemus, bet ir bendrus žaliuosius plotus. Tad šluoti kiemus, nukasti sniegą, šienauti žolynus pagal savivaldybės administracijos nustatytas taisykles bus įpareigoti visų daugiabučių namų šeimininkai, nesvarbu, ar jie yra sukūrę namų bendriją, ar sudarę namų gyventojų jungtinę sutartį, ar yra aptarnaujami UAB „Šilutės būsto“.

Lig šiol visus žaliuosius plotus tarp daugiabučių namų, daugelio daugiabučių namų kiemus tvarkė Šilutės miesto seniūnija. Tokiems darbams atlikti buvo naudojamos biudžeto lėšos, kurias kasmet skiria Savivaldybės Taryba.

Dabar tos lėšos bus naudojamos rimtesniems darbams nei žolės pjovimas - kiemų renovacijai.

policijos ataskaita_pareigunai2Visus praėjusių metų nusikaltimus, pažeidimus, eismo nelaimes ir jų išaiškinimą suskaičiavę Šilutės r. policijos komisariato vadovai surengė atsiskaitymą visuomenei.

Pareigūnai pasidžiaugė, kad mažėja ne tik bendri užregistruojamų pranešimų skaičiai, bet ir eismo įvykių, jų metu žuvusių ir sužalotų žmonių, kad mažiau nusikalstamų veikų pernai įvykdė nepilnamečiai.

Bet nedžiugina vis dar nemažėjantys vagysčių skaičiai, gana daug yra sukčiavimo atvejų.

Aptarta ir smurto artimoje aplinkoje situacija, kalbėta apie alkoholio prekybą masinių švenčių metu, gyventojų pilietiškumą ir kitas aktualiausias šiandienos problemas.

Ukmergės naujienos