Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Mėlynių „šukavimas“ – didžiulė skriauda gamtai

Image - Mėlynių „šukavimas“ – didžiulė skriauda gamtai

Įsibėgėjant mėlyniavimo sezonui, aplinkosaugininkai primena, kad mėlynes leidžiama rinkti – nesvarbu, ar valstybiniame, ar privačiame miške – tik rankomis. Deja, kasmet netrūksta uogautojų, kurie jas renka draudžiamu būdu – vadinamosiomis

Ketvirtadienis, 20 Liepa Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Atviras laiškas paminklo Nepriklausomybės signatarui K.S.Šauliui projektuotojams

Image - Atviras laiškas paminklo Nepriklausomybės signatarui K.S.Šauliui projektuotojams

Antradienį Šilutėje surengtas Švėkšnos centre numatyto pastatyti paminklo 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės signatarui Kazimierui Steponui Šauliui, kilusiam iš Stemplių kaimo (netoli Švėkš- nos), viešas projekto svarstymas.Jame dalyvavo dvi švėkšniškės, aktyvios

Trečiadienis, 5 Liepa Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

S.Tamašauskienė nusižengė ir pati save nubaudė

Image - S.Tamašauskienė nusižengė ir pati save nubaudė

Liepos 29 dieną Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje oficialiai iš opozicijos lyderės bei Antikorupcijos komisijos pirmininkės pareigų atsistatydino konservatorė Sandra Tamašauskienė.“Šilutės naujienos” jau rašė, kad taip pasielgti ji nusprendė, kai

Ketvirtadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

Problema

Muziejaus pastato dilema - privatizuoti ar palikti - tęsiasi

Image - Muziejaus pastato dilema - privatizuoti ar palikti - tęsiasi

Opozicijos politikai dar griebiasi šiaudo gelbėdami visuomenininkams, kad senasis muziejus išvengtų privatizacijos. Pasiremdami gegužinėje surinktais poros šimtų žmonių parašais, devyni politikai bandė skubos tvarka registruoti birželio 29 dienos savivaldybės Tarybos

Penktadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Savivaldybėje

Plinta naujas sukčiavimo būdas – „globoti“ neteisėtai nusavintus augintinius

Image - Plinta naujas sukčiavimo būdas – „globoti“ neteisėtai nusavintus augintinius

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sulaukia iš gyventojų informacijos apie neteisėtus gyvūnų augintinių nusavinimo

Ketvirtadienis, 20 Liepa Komentarai (1)

Seniūnijose

Katytiškiai kuria gyvenimą ir laukia sugrįžtančių žemiečių

Image - Katytiškiai kuria gyvenimą ir laukia sugrįžtančių žemiečių

Katyčių miestelio šventėje „Sugrįžimai“ iš dalyvių lūpų kaip malda dažnai skambėjo frazė: „Mes čia kuriame gyvenimą ir sveikiname sugrįžtančius“. Juk kaip ir visoje Lietuvoje, dažnoje katytiškių šeimoje yra iškeliavusiųjų gyventi

Šeštadienis, 15 Liepa Komentarai (1)

Aktualijos

vaiko teisesBirželio 1-ąją, minėjome Tarptautinę vaikų gynimo dieną - dieną, primenančią, kad vaikai turi teisę augti nieko nebijodami, nemušami, kartu su savo tėvais.

Tačiau ne visi suaugusieji sugeba išpildyti šias laimingą vaikystę garantuojančias sąlygas - visuomenę šiurpina nauji smurto prieš vaikus atvejai, kone kiekvieną savaitgalį iš tėvų paimami vaikai...

Vaikus iš šeimų tenka paimti ir Šilutės rajone, čia taip pat fiksuojami ir smurto prieš vaikus atvejai.

Rajone nemažėja ir socialinės rizikos šeimų (jose auga 500 vaikų). Taip pat trūksta globėjų, galinčių padėti nuskriaustiems ar be tėvų globos likusiems vaikams bei įvairios srities pagalbą teikiančių specialistų. Aktuali ir lytinio švietimo stoka mokyklose bei šeimose.

Tai tik keletas faktų, kuriuos pateikė Šilutės r. savivaldybės Vaiko teisių skyriaus vedėja Indra Pranaitienė.

MUZIEJAUS 2Šilutės r. savivaldybės tarybos dauguma - 13 politikų (socialdemokratai, „tvarkiečiai“, „valstiečiai“ ir Darbo partijos atstovas)-  nusprendė, kad Šilutės senasis muziejaus pastatas liktų privatizuotinų objektų sąraše. Po mėnesio šio pastato likimas tikriausiai jau bus sprendžiamas dunksint privatizacijos plaktukui.

Opozicija - konservatoriai, liberalai ir net valdančiajai koalicijai priklausantys VRK „Už žmonių valdžią“ politikai - siekė, kad muziejaus pastatas būtų išbrauktas iš privatizuotinų ojektų sąrašo.

To politikų prašė raštą įteikę 14-os visuomeninių organizacijų, veikiančių Šilutės mieste, vadovai.

RUSNE VILLA_2Rusnėje, ant Pakalnės upės kranto, įkurtos sodybos „Rusne Villa“   šeimininkai turi staigmeną klientams.

Nuo  birželio vidurio čia pradės veikti dar viena nuolatinė viešojo maitinimo įstaiga - restoranas. Be įprastų tokioms įstaigoms patiekalų, restorano virtuvės šefas (magyras)  pasiūlys ir valgių, kuriuos mėgo Lietuvos didikų Radvilų giminė bei jų svečiai.

Šią savaitę tų patiekalų ragavo Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas su grupe žurnalistų, turizmo bei renginių aptarnavimo verslo organizatorių ir Turizmo departamento atstovų.

Viešnagė sodyboje „Rusne Villa“ - šių metų Lietuvos kaimo turizmo sezono atidarymo dalis. Dviejų dienų turo per Lietuvą dalyviai, keliaudami nuo Vilniaus, Kėdainių rajone aplankė sodybą „Medžiotojų sostinė“, Rusnėje - „Rusne Villa“, Klaipėdos rajone - „Gribžė“ bei „Radailių dvaras“, aktyvaus poilsio objektus Klaipėdos krašte - golfo klubą „National Golf Resort“ ir „Atostogų parką“.

Traksedziu takasIlgai laukę šilutiškiai turės - pagaliau baigiamas projektuoti pėsčiųjų takas iš Šilutės į Traksėdžius, nuo automobilių žiedo Gluosnių gatvėje iki Šilojų gatvės, palei Klaipėdos gatvę. Jau atliktas eismo saugumo auditas, ir tikimasi, kad kitąmet šiuo takeliu pėstieji ir dviratininkai keliaus maloniai ir patogiai.

Šilutės r. savivaldybės Eismo saugumo komisija prieš savaitę apsvarstė paskutinius UAB „Kelprojektas“ projektuotojų pasiūlymus.

jaunasis laikininkasBesibaigiantys mokslo metai ir prasidėjusi vasara kelia rūpestį jaunuoliams, planuojantiems per atostogas padirbėti. Vienas didžiausių darbdavių šalyje – Lietuvos paštas siūlo jaunimui galimybę padirbėti įvairiose Lietuvos vietose ir įgyti naudingos patirties.

siuksles miske_1Miškų šiukšlintojų mažėja, bet ši problema vis dar aktuali. Taip sako miškų savininkai ir prižiūrėtojai.

Žaliojo gimtinės rūbo - miškų - teršėjų laukia solidžios baudos, bet jie, užuot atliekomis atsikratę civilizuotai, vis dar gabena jas į miškus. Vieni stengiasi nusigrūsti kuo giliau į tankmę, kiti, kuriems kelią pastoja miškų savininkų pastatytos užtvaros, šiukšles išverčia tiesiog šalia jų.

siuksles„Visi rūšiuokime šiukšles, ir tai darydami jau greit už jų išvežimą galėsime mokėti mažiau“, - tokius optimistinius savivaldybės atstovų raginimus nuolat girdintys šilutiškiai pastaruoju metu verda pykčiu.

Priežastis yra: Šilutėje greit tikriausiai nebeliks gatvių, kurių gyventojai redakcijai nebūtų skundęsi dėl šiukšlių išvežimo. Tiksliau - neišvežimo.

Antrinių žaliavų - popieriaus, plastiko ir stiklo - konteineriai labai dažnai būna ne tik kupinai prigrūsti, bet ir aplink apkrauti atliekų kalnais.

Tokius vaizdus jau ne kartą fiksavome Cintjoniškių, Liepų, Melioracijos, Kęstučio, net ir Eglių gatvėje, kur jau stovi patys didžiausi pusiau žemėn įleisti konteineriai.

Tad atliekas rūšiuojantys šilutiškiai, atsinešę jas prie konteinerių, nori - nenori turi jas ir vėl suversti į vieną krūvą...

abiturientai sveksnaPenktadienį Šilutėje, Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje ir Vainute buvo ypač triukšminga - šurmuliavo abiturientai, taip savo bendruomenėms pranešę, jog jiems jau skamba paskutinis skambutis.

Šiemet Šilutės rajono gimnazijas ir profesines mokyklas baigė vėl žymiai mažiau abiturientų nei pernai. Vis dėlto susidarė nemažas jų būrys - 480.

coins-948603 960_720Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos 2016 m. atliktas tarptautinis tyrimas atskleidė bauginančią situaciją – Lietuvos moksleivių finansinio raštingumo lygis yra rekordiškai prastas. Šalies penkiolikmečiai savo žiniomis gerokai nusileidžia bendraamžiams kitose šalyse.

Ukmergės naujienos

,,,,,