Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Dar galima balsuoti už gražiausią Lietuvos piliakalnį

Image - Dar galima balsuoti už gražiausią Lietuvos piliakalnį

Dar daugiau kaip savaitę – iki gegužės 31 d. – šalies gyventojai gali balsuodami internetu rinkti gražiausią Lietuvos saugomų teritorijų piliakalnį. Jis bus paskelbtas birželio

Pirmadienis, 22 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Image - Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo du naujus įstatymo projektus - Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams

Antradienis, 29 Gruodis Komentarai (15)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

Opozicijos lyderė S.Tamašauskienė prasilenkė su etika

Image - Opozicijos lyderė S.Tamašauskienė prasilenkė su etika

Šilutės r. savivaldybės tarybos narės, konservatorės Sandros Tamašauskienės pasivaikščiojimas po Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrą baigėsi jos nenaudai.Laikinai pareigas einanti centro direktorė Daiva Būdvytienė ir politikę po mokymo centrą

Trečiadienis, 17 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Kas pradangino Sugintų autobusų stotelę?

Image - Kas pradangino Sugintų autobusų stotelę?

Autobusai čia stoja, keleivių netrūksta, bet tokios stotelės... nėra. Tai Žemaičių Naumiesčio miestelio pradžioje esančio Sugintų kaimo problema.Problema ta, kad Klaipėdos gatvėje kažkada buvusioje stotelėje, esančioje arčiausiai Sugintų kaimo, daugybę

Penktadienis, 19 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Draudikai įspėja apie dingstančius Lietuvos verslininkų krovinius

Image - Draudikai įspėja apie dingstančius Lietuvos verslininkų krovinius

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ specialistai atkreipė dėmesį į dingstančius klientų krovinius Lenkijoje. Verslininkai nukenčia, patikėję savo krovinius apsimetėliams vežėjams. Draudikai ragina itin atidžiai pasirinkti ekspeditorių ir vežėją savo kroviniams

Pirmadienis, 22 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Prie Vainuto bažnyčios sužaliuos jaunos liepaitės

Image - Prie Vainuto bažnyčios sužaliuos jaunos liepaitės

Vainutiškiai aplinkos tvarkymo talkas užbaigė gerokai po visuotinės talkos DAROM. Balandžio pabaigoje būrelis gyventojų talkino sodinant medelius prie savo miestelio

Penktadienis, 19 Gegužė Komentarai (0)

Aktualijos

0.651094001494919073Paprastoji jūrų kiaulė (lot. Phocoena phocoena) – mažiausia banginių rūšis, gyvenanti vidutinio šaltumo ir šaltuose vandenyse šiauriniame pusrutulyje. Tai iki 1,55 m ilgio ir 55 kg užaugantis vandens žinduolis, kurį esame įpratę vadinti tiesiog delfinu.

0.423340001494849302Šiandien, gegužės 15-ąją, prasideda stirnų patinų medžioklės sezonas. Jis truks iki spalio 15 dienos. Medžioti stirninus leidžiama tik medžiotojams selekcininkams.

PADANGOS 3Didžiulis kalnas nudilusių padangų, esantis Šilutės Pievų gatvėje, vadinamajame „Šanchajuje”, šalia griaunamų savavališkos statybos garažų, praėjusį ketvirtadienį buvo išgabentas į specializuotą pavojingų atliekų sąvartyną.

Šilutės r. savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistas - gamtosaugininkas  Pranas Sirtautas, apstulbintas apžiūrinėjo tą milžinišką guminių atliekų krūvą ir mintyse skaičiavo Savivaldybės biudžeto nuostolius už jos išgabenimą.

Pasak P.Sirtauto, padangų kalnas gerokai padidėjo po švarinimosi akcijos „Darom”. Preliminariu skaičiavimu, iš viso čia susikaupė apie 30 tonų  padangų.

Padangas išgabenti apsiėmė UAB „Eko bazė”, laimėjusi Šilutės r. savivaldybės skelbtą konkursą.

nidos-prieplauka-ziema-588515a9eb5a0Kurorto svečiams bus siūloma dar viena susisiekimo alternatyva – reguliarūs reisai apjungs Neringos ir Šilutės krantus. Vandens maršrutų vystymą ir palaikymą aptarė Neringos ir Šilutės rajono savivaldybių atstovai.

 motina skurdeliene_su_prezidenteSeptyni pagimdyti ir dorais žmonėmis išauklėti vaikai - toks yra Vainuto gyventojos Aldonos SKURDELIENĖS indėlis į Lietuvos šiandieną, kurį įvertino ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė: penktadienį ji vainutiškei įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

Kvietimas į Prezidentūroje rengiamą garbingų apdovanojimų ceremoniją vainutiškei buvo tikra staigmena, bet grįžusi ji neslėpė, kad įspūdžiai tikrai išliks ilgam: apdovanojamoms motinoms buvo surengtos vaišės, koncertas, kelionė į muziejų.

SKVERNELIS ZEMNAUMIESTYJE_zuvys_2Tikriausiai nė vienos mokyklos vadovas neliktų abejingas, išgirdęs aukščiausiosios valdžios - Lietuvos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio pagiriamąjį žodį už atliktus prasmingus darbus.

Šilutės žemės ūkio direktorius Algimantas Abromaitis ir jo vadovaujamas kolektyvas dabar jaučiasi puikiai ir užtikrintai, nes mokyklos Garbės svečių knygoje puikuojasi premjero įrašas: „Tęskite pradėtus darbus“.

invalidas lipa_laiptaisNeįgalusis be kojos neįtikėtinai stačiais, klibančiais laiptais iš antro aukšto ropščiasi žemyn. Klausiate, kaip jam tai pavyksta? Ogi sėdomis, viena ranka prisilaikant turėklo, o kita remiantis į braškančias laiptų pakopas. Taip pat sėdomis jis kyla ir į viršų, išskyrus tas laimingas dienas, kuomet namuose yra jo svainis: šis giminaitį kartais užneša pats.

 

Tokį vaizdelį aptikome Rusnėje, miestelio centre stovinčiame gal 100-mečio senumo name. Ir patys tikrai nebūtume aptikę, jei ne neabejinga kaimynė, kuriai širdį gėlė matant, kaip tas žmogus priverstas sun-kiai ropštis, jei nori pamatyti saulės šviesą.

Deja, apie tai, kad Savivaldybė gali įrengti būtinus patogumus, šiam neįgaliajam Rusnės socialiniai darbuotojai neužsiminė.

Štai tokia šiandienos realybė, nors kasdien deklaruojame apie paramą neįgaliajam, našlaičiui ar skurstančiajam, nuolat didiname jiems skiriamą paramą, nuolat gausiname socialinių darbuotojų gretas. Tokia gūdi realybė tik pabrėžia, kad kartais „parama“ lieka tik... deklaracija popieriuose.

Pagrindiniu mokyklu_reitingas_Jankaus_mokyklaTrečiadienį žurnalas „Reitingai“ paskelbė naujausius visos Lietuvos mokyklų ir universitetų reitingus. Antrą kartą sudarytas pagrindinių mokyklų reitingas, kuriame įvertinta apie 400 šalies pagrindinių mokyklų.

Antrą kartą dėmesio centre iš blogosios pusės atsidūrė Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla. Pernai ši mokykla buvo trečia tarp blogiausių, o šiemet ji atsidūrė stambiųjų pagrindinių mokyklų reitingų dugne...

„Jau tradiciškai Vakarų Lietuvą šiurpina ir Šilutės M.Jankaus pagrindinė mokykla: pernai ji turėjo 32 dešimtokus ir penkis iš jų matematikos išmokė vienetui, dvylika - dvejetui, penkis - trejetui ir devynis - ketvertui. Aukštesni balai šioje mokykloje yra nepasiekiami toliai, todėl net vidurkis niekaip nepriartėja prie trejeto“, - rašo „Reitingų“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.

 DAUGIABUCIU KIEMAI_1Artimiausiu metu Šilutės rajone sparčiausiai augs kiemsargių poreikis, nes daugiabučių namų gyventojams atsirado prievolė patiems tvarkyti namų kiemus ir žolynus. Tai numatyta Šilutės r. savivaldybės tarybos patvirtintose naujose Šilutės rajono tvarkymo ir švaros taisyklėse (toliau - Taisyklės).

Kiemų priežiūra gali tapti draugiška namo gyventojų bendryste. Anot vieno šmaikštaus politiko, norintys taupyti namo gyventojai gali susitarti, jog žolę nusikarpys kad ir žirklutėmis.

Ukmergės naujienos

,