Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Image - Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Atkūrus ar įveisus mišką Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miškų kontrolės skyriaus teritorinio poskyrio valstybiniai miškų pareigūnai atlieka želdinių ir žėlinių

Penktadienis, 14 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (2)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

Image - Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

  Seimo „tvarkiečiams“ su valdančiaisiais pasirašius susitarimą dėl bendradarbiavimo, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcija gali tikėtis Seimo vicepirmininko

Antradienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Problema

Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Image - Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Negyvi ir likimo valiai palikti naminiai gyvūnai praėjusią savaitę piktino šilutiškius. Rugsėjo pirmosiomis dienomis visą parą praeiviai Tilžės gatvėje vaikščiojo pro partrenktą katiną. Į redakciją kreipęsi žmonės piktinosi, kad niekam

Šeštadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Po milijono eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje

Image - Po milijono eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje

  1 147 000 eurų. Tiek valstybė paklojo už Šilutėje vis dar apgriuvusio ir vietinių gyventojų „Černobyliu” vadinamo sporto komplekso projekto rengimą. Vieta pamėgta atokiau pasislėpti mėgstančio jaunimo. Tačiau jaunuoliai vis

Trečiadienis, 19 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

Image - Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

  Netruko prabėgti šilta, auksinė šių metų vasara ir Juknaičių mokyklos prieigos prisipildė mokinių balsų, juoko ir šurmulio. Vaikai ir jų tėveliai rugsėjo 3 dieną skubėjo į tradicinę naujųjų mokslo metų

Pirmadienis, 10 Rugsėjis Komentarai (0)

Aktualijos

politikaiRajono savivaldybės vadovai laikosi susitarimo kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį kviestis spaudos atstovus ir informuoti apie svarbiausius mėnesio įvykius rajone bei savivaldos darbus.

Apie rugpjūčio mėnesio veiklą šįkart pasakojo Savivaldybės meras Vyrtautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

14165 8163f54a05c06790a19497bf5d79e0c0Šiemet į Lietuvos mokyklas išriedės 157 nauji geltonieji autobusiukai, 3 iš jų pasieks Šilutės rajoną.

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sako, kad tai - didelis džiaugsmas, mat kai kurie iki šiol rajono moksleivius vežiojantys autobusiukai jau išties labai seni. O tie, kurie bus pakeisti „naujokais“, jau „švenčia“ ir 20-mečius.

child-1864718 960_720Šilutės rajone nuo naujųjų mokslo metų atidaromos 6 naujos ikimokyklinio ugdymo grupės, kurios dirbs darbo dienomis po 10,5 val. Taip pat 10,5 val. dirbs grupė Vilkyčių pagrindinėje mokykloje, iki šiol dirbusi trumpiau. Šių grupių veiklai organizuoti Savivaldybė steigia 18,78 etatų.

Visose rajono švietimo įstaigose keitėsi pagalbą mokiniui teikiančių specialistų skaičiai: padaugėjo psichologų (3,75 etato), specialiųjų pedagogų (8), logopedų (3), socialinių pedagogų (0,5), mokytojų padėjėjų (5,25). Iš viso pareigybių padaugėjo 25,03 etato.

dokumentai siuksliadezeseUostamiesčio policijos pareigūnai pastebėjo, kaip neatsargiai žmonės kartais elgiasi: Klaipėdos apskr. VPK Migracijos skyriuje pasikeitę ir gavę naujus dokumentus - pasus, asmens tapatybės korteles - senuosius jie išeidami tiesiog įmeta į šiukšlių dėžę prie Vyriausiojo policijos komisariato.

KOMPLEKSAS _1Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis jau kelintą kartą užsimena, kad Šilutės sporto komplekso su baseinu Rusnės gatvėje statybos klausimas dar vis aktualus ir neužmirštas.

1006 bf2cc4108dfcd44484d8c4744ad01540Pirmąją mokslo metų dieną tėvai, auginantys vaikus iki 14 metų, turi galimybę prašyti ne mažiau nei pusės laisvos darbo dienos ir kartu dalyvauti mokyklose rengiamose šventėse. Tokią teisę Darbo kodeksas garantuoja visiems tėvams, kurių vaikai mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo ar bendrojo ugdymo programas ir kurie neturi teisės į mamadienius ir tėvadienius.

fiktyvus copySukčiai nesnaudžia ir sugalvoja vis naujų būdų kaip apmulkinti mūsų tautiečius ir išvilioti iš jų nemenkas santaupas. Šįkart Šilutės policijos tyrėjai nagrinėja praėjusią savaitę nuknetėjusių dviejų šilutiškių pareiškimus, kuriuos apgavo internetinė parduotuvė: niekam iki tol negirdėtoje parduotuvėje užsisakę mobiliuosius telefonus, vyras ir moteris nebemato nei prekės, nei pinigų.

Policijos pareigūnai stebisi tokiu gyventojų patiklumu ir jau nebežinia kelintą kartą primena, kad prieš pervedant kam nors pinigus pirma reikia gerai įsitikinti galimo pardavėjo reputacija. Atsargumo priemones, kurių verta imtis perkant elektroninėje erdvėje, ir konkrečiai elektroninėje parduotuvėje www.telemaxi.lt, primena ir Vartotojų teisių apsaugos tarnyba.  

0.924770001535456634Viešojoje erdvėje paskleista žinia, kad Aplinkos ministerija ruošiasi uždrausti deginti malkas, be reikalo klaidina ir erzina visuomenę. Norint racionaliai diskutuoti ir pateikti objektyvią informaciją apie namų ūkiuose naudojamo kietojo kuro poveikį aplinkos oro kokybei ir visuomenės sveikatai, būtina kalbėti apie priemonių visumą.

 MOKSLEIVESSavivaldybės švietimo skyriaus specialistų surinkti duomenys rodo, jog mokinių Šilutės rajono mokyklose ir toliau mažėja, todėl šiemet vėl bus kompletuojama mažiau klasių komplektų.

 Tačiau rajone daugėja ikimokyklinukų, tad jiems tenka steigti vis naujas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes.

Ukmergės naujienos