Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Mėlynių „šukavimas“ – didžiulė skriauda gamtai

Image - Mėlynių „šukavimas“ – didžiulė skriauda gamtai

Įsibėgėjant mėlyniavimo sezonui, aplinkosaugininkai primena, kad mėlynes leidžiama rinkti – nesvarbu, ar valstybiniame, ar privačiame miške – tik rankomis. Deja, kasmet netrūksta uogautojų, kurie jas renka draudžiamu būdu – vadinamosiomis

Ketvirtadienis, 20 Liepa Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Atviras laiškas paminklo Nepriklausomybės signatarui K.S.Šauliui projektuotojams

Image - Atviras laiškas paminklo Nepriklausomybės signatarui K.S.Šauliui projektuotojams

Antradienį Šilutėje surengtas Švėkšnos centre numatyto pastatyti paminklo 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės signatarui Kazimierui Steponui Šauliui, kilusiam iš Stemplių kaimo (netoli Švėkš- nos), viešas projekto svarstymas.Jame dalyvavo dvi švėkšniškės, aktyvios

Trečiadienis, 5 Liepa Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

S.Tamašauskienė nusižengė ir pati save nubaudė

Image - S.Tamašauskienė nusižengė ir pati save nubaudė

Liepos 29 dieną Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje oficialiai iš opozicijos lyderės bei Antikorupcijos komisijos pirmininkės pareigų atsistatydino konservatorė Sandra Tamašauskienė.“Šilutės naujienos” jau rašė, kad taip pasielgti ji nusprendė, kai

Ketvirtadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

Problema

Muziejaus pastato dilema - privatizuoti ar palikti - tęsiasi

Image - Muziejaus pastato dilema - privatizuoti ar palikti - tęsiasi

Opozicijos politikai dar griebiasi šiaudo gelbėdami visuomenininkams, kad senasis muziejus išvengtų privatizacijos. Pasiremdami gegužinėje surinktais poros šimtų žmonių parašais, devyni politikai bandė skubos tvarka registruoti birželio 29 dienos savivaldybės Tarybos

Penktadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Savivaldybėje

Plinta naujas sukčiavimo būdas – „globoti“ neteisėtai nusavintus augintinius

Image - Plinta naujas sukčiavimo būdas – „globoti“ neteisėtai nusavintus augintinius

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sulaukia iš gyventojų informacijos apie neteisėtus gyvūnų augintinių nusavinimo

Ketvirtadienis, 20 Liepa Komentarai (1)

Seniūnijose

Katytiškiai kuria gyvenimą ir laukia sugrįžtančių žemiečių

Image - Katytiškiai kuria gyvenimą ir laukia sugrįžtančių žemiečių

Katyčių miestelio šventėje „Sugrįžimai“ iš dalyvių lūpų kaip malda dažnai skambėjo frazė: „Mes čia kuriame gyvenimą ir sveikiname sugrįžtančius“. Juk kaip ir visoje Lietuvoje, dažnoje katytiškių šeimoje yra iškeliavusiųjų gyventi

Šeštadienis, 15 Liepa Komentarai (1)

Aktualijos

sveksnos paminklas_signatarui_sauliuiAntradienį Šilutėje surengtas Švėkšnos centre numatyto pastatyti paminklo 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės signatarui Kazimierui Steponui Šauliui, kilusiam iš Stemplių kaimo (netoli Švėkš- nos), viešas projekto svarstymas.

Jame dalyvavo dvi švėkšniškės, aktyvios kultūrininkės Ona Norkutė ir  Violeta Astrauskienė. Jos išsakė savo ir kitų švėkšniškių abejones dėl  būsimo paminklo.

Pirmiausia švėkšniškius nustebino tai, kad susirinkimas apie projekto svarstymą organizuojamas Šilutėje! Savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis paaiškino, kad todėl, jog Šilutės r. savivaldybė organizuoja paminklo statymą, ir priminė, kad prieš tai pora susitikimų vyko Švėkšnoje...

Švėkšniškių atstovės Šilutėje buvo išklausytos. Jos savo raštą įteikė projekto rengėjui architektui Gintarui Čičiurkai.
Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras  Bičkauskas sureagavo į moterų pastebėjimą dėl „amžinosios pelkės“ pagrindinėje Švėkšnos aikštėje ir siūlė, tvarkant būsimo paminklo skverą, išspręsti ir šią problemą.
Savo pasiūlymus dėl suoliukų skverelyje pateikė ir šilutiškis architektas Egidijus Vidrinskas.

Visa kita, kas jaudina ir daugelį švėkšniškių, kurie baiminasi reikšti nuomonę viešai, O.Norkutė ir V.Astrauskienė surašė į šį viešą laišką:

12159 2eee3739a259a9a7ca3b8e0f7e24163fBirželio pradžioje Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyryje išsiritę šamukai jau paleisti į Ignalinos, Zarasų, Trakų ir Elektrėnų rajonų vandens telkinius.

 3 saskes_deguciuoseDegučių bendruomenės pirmininkei Irenai Vismantienei kilo mintis surengti šaškių turnyrą. Nors kaime - pats darbymetis ir šeštadienio puikus oras kvietė į gamtą, norinčiųjų išbandyti gigantiškas šaškes netrūko.

polderio avarijaŠilutės savivaldybės administracijos vadovybė yra tvirtai nusistačiusi prieš UAB „Šilutės polderiai“ privatizaciją. Tokia nuomonė ir žodžiu, ir raštu pateikta LR Ūkio ministerijai.

Savivaldybės vadovų birželio mėnesio spaudos konferencijoje apie kovą dėl UAB „Šilutės polderiai“ išsaugojimo Valstybės rankose pasakojo administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

0.198689001499158263Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, visi galės žvejoti nemokamai visuose neišnuomotuose ir išnuomotuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose, taip pat Nemuno deltos regioniniame parke (išskyrus Krokų lankos botaninį-zoologinį draustinį) – be mėgėjų žvejybos leidimų. Norintieji žvejoti privačiuose telkiniuose ir tuose, kur organizuota limituota (licencinė) žvejyba, taip pat ir jūroje turės įsigyti leidimus.

1 eismas_zenklasKiekvienas vairuotojas žino, kad sustojęs prie Kelių eismo taisyklių ženklo, po kuriuo nurodytas jo galiojimo laikas, privalo laikytis to  nurodymo. Tačiau daugeliui vairuotojų papildomi ženklinimai - nė motais: dažnai, radę laisvą vietelę riboto stovėjimo aikštelėje, įsitaiso joje net ir visai dienai.

Su tokiais KET pažeidėjais bandė kovoti vienas Šilutės verslininkas - prekybos centro „Rambyno kalnas“ direktorius Pranas Justinas Samoška. Mat šalia esančioje aikštelėje automobilius galima laikyti tik dvi valandas, bet vairuotojai dažnai juos palieka visai dienai ir taip trukdo kitiems miesto centre reikalų turintiems žmonėms.

 

P.J.Samoška sako jau pritrūkęs kantrybės pats vienas kovoti su KET pažeidėjais, tad pagalbos kreipėsi į Šilutės r. savivaldybės Eismo saugumo komisiją.

„Šilutės naujienos“ išsiaiškino, kad Šilutėje yra už tokius pažeidimus nubaustų vairuotojų.

bloom-1850126 960_720Pateikiame informaciją apie artimiausiu metu įvyksiančias santuokas, registruojamas Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje.

1Šeštadienio rytą ugniagesiai suskubo padėti iš lizdo iškritusiam gandriukui. Namo, šalia kurio gandrai susuko lizdą, šeimininkai neliko abejingi ir kreipėsi į atsakingas institucijas. Gyvūnas šiuo metu ramiai ilsisi lizde.

baznycia Naumiestyje_dega_3Sunerimę Žemaičių Naumiesčio gyventojai antradienį dalijosi žinia, kad per jų miestelį skriejančios ugniagesių mašinos skuba link Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios. Negi dega miestelio pasididžiavimas - antrą šimtmetį skaičiuojanti bažnyčia?..

Tuomet naumiestiškiai dar nežinojo, jog tai buvo tik ugniagesių gelbėtojų pratybos, kurioms šįkart pasirinktas ypač aukštas ir ant aukšto kalno stovintis pastatas.

Ukmergės naujienos

,,,,,