Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Akcija „Medžiok saugiai“ vyks ir gruodį

Image - Akcija „Medžiok saugiai“ vyks ir gruodį

  Spalį prasidėjusi šiemetinė aplinkosauginė akcija ,,Medžiok saugiai“ vyks iki gruodžio vidurio. Ji skirta užtikrinti, kad būtų vykdomi saugaus elgesio medžioklėje reikalavimai, teisėtai naudojami medžiojamųjų gyvūnų

Antradienis, 21 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

Image - Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

  Nenuorama Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius mano, kad jau laikas vėl iš naujo klibinti Seimą, kad šis toliau tęstų savivaldos plėtrą mūsų šalyje. Pasak R.Jaruškevičiaus, pagaliau turime savivaldybės merų rinkimus, dabar

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Potvynio vanduo traukiasi lėtai, plaukiojantys rulonai kemša polderio siurblinę

Image - Potvynio vanduo traukiasi lėtai, plaukiojantys rulonai kemša polderio siurblinę

  Neįprasto darbo pastarąją savaitę turi UAB „Šilutės polderiai“ siurblinių eksploatacijos darbuotojai ir jų vadovas Ričardas Olberkis - jau kelias dienas darbuotojų brigada lupa iš siurblinės savaiminių vandens nuotekos ertmių šieno

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Politikai ir visuomenininkai spaudžia valdžią racionaliau tvarkyti buitines atliekas

Image - Politikai ir visuomenininkai spaudžia valdžią  racionaliau tvarkyti buitines atliekas

Darbo grupė „Dėl buitinių atliekų tvarkymo“ pirmą kartą po vasaros atostogų susirinko aptarti ir sužinoti kaip Šilutės rajono savivaldybės administracija įgyvendino jų siūlymus.Praėjo jau ketveri metai, kai savivaldybės komunalinių atliekų

Antradienis, 21 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Image - Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Šilutės rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija nagrinėjo ir Švėkšnos seniūnijos gyventojų bei seniūno prašymą pailginti automobilių greičio ribojimo atstumą kelyje ties Alseikų kaimu.

Penktadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Aktualijos

megeju zvejybaSeimas praėjusią savaitę priėmė naujos redakcijos Mėgėjų žūklės įstatymą, kuriame ir yra ir rusniškiams svarbių nuostatų.

Žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, turės teisę fiziniai asmenys iki 16 metų, valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir neįgalieji valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose, kuriuose neišduoti leidimai naudoti žvejybos plotą ir neorganizuota limituota žvejyba, taip pat fiziniai asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą Rusnės seniūnijoje - Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose.

P6134054Prieš savaitę į Lietuvos miestų gatves išriedėjo moderniomis filmavimo kameromis „ginkluoti“, virtualius žemėlapius „Street view“ kuriančios kompanijos „Google“ automobiliai. Vienas jų šią savaitę važinėja ir po Šilutę. Iš viso po Lietuvą važinėja maždaug 10 tokių automobilių.

VALDZIOS RINKIMAI 1Trečiadienį prie rajono vairo pirmą kartą stojo moteris - nuvertus iš posto Virgilijų Pozingį, mero pareigos patikėtos verslininkei Daivai Žebelienei.

O iš rajono valdžios šešetuko beliko tik du vadovai - Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojai Dainora Butvydienė ir Raimundas Ambrozaitis. Pačiai direktorei Idai Vasiljevienei ir abiem mero pavaduotojams - Stasei Skutulienei bei Vaidui Paviloniui - irgi teko atsisveikinti su pareigomis.

Taip rajono valdžią iškedeno opozicijos politikai, į savo pusę patraukę kelis valdančiųjų atstovus.

Is bibliotekos archyvoKetverius metus vykdytas nacionalinis projektas "Bibliotekos pažangai", kurio aktyvi dalyvė buvo ir Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, pasiekė finišo tiesiąją.

 

Įgyvendindamos šį projektą Lietuvos bibliotekos atliko istorinį šuolį per epochas. Tapo ne tik rašytinės atminties ir aktualios informacijos sklaidos, žinių ir kultūrinio laisvalaikio su knyga buveinėmis, bet ir pelnė bibliotekinių paslaugų vartotojų pripažinimą.

tekorieneJei Šilutės gatvėje paklaustum praeivio, kuris miestas jam yra gražiausias, manau, kone kiekvienas atsakytų, kad gražiausia yra gimtoji Šilutė. Tokia nuomonė neturėtų stebinti, nes jau šeštą šimtmetį pradėjęs skaičiuoti Pamario rajono centras iš tiesų yra unikalus.

Tačiau jei į Šilutę bei joje gyvenančius žmones pažvelgsi per Lewiso Carrollo aprašytus kreivus veidrodžius, tada vaizdas iš tiesų pasirodys ne tik iškraipytas, bet ir bjaurus.

Panašu, kad tokį žiūrėjimo kampą pasirinko Šilutės savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė.

asociacijoje seniunai Jonas BudreckasTrys seniūnai - Vainuto Vitalijus Mockus, Švėkšnos Alfonsas Šeputis ir Žemaičių Naumiesčio Jonas Budreckas dalyvavo Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos suvažiavime.

Malonus netikėtumas suvažiavime laukė J.Budrecko - jam įteiktas reikšmingas apdovanojimas už darbinę veiklą - Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos medalis „Už nuopelnus Lietuvos savivaldai“.

kitos seniunijos sveksnos stendaiPraėjusiame laikraščio numeryje rašėme, kokios naujovės atsiras seniūnijose, kai šios gaus po kelis ar keliolika tūkstančių litų pagal respublikinę vietos bendruomenių savivaldos šių metų programą.

Šį kartą kalbinome Švėkšnos, Juknaičių, Vainuto, Žemaičių Naumiesčio ir Usėnų vietos bendruomenių tarybų (VBT) vadovus ir informuojame šių seniūnijų gyventojus.

speyside-forest-path3Kiekvieno piliečio apsilankymas ir poilsiavimas miške turi būti atsakingas ir tvarkingas. Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančius teisės aktus yra nedaug atvejų, kai visuomenės lankymasis miškuose ribojamas, tačiau, kad ir kaip bebūtų apmaudu, daugeliui dar pritrūksta supratimo, kaip tinkamai naudotis šiuo turtu. Vis dar retai pagalvojama apie savo nepadorų elgesį gamtos atžvilgiu.

SKOLA

ATNAUJINTA

Šiandien įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos neeilinis posėdis, kuriame opozicija siekė atleisti iš pareigų merą Virgilijų Pozingį, jo pavaduotojus Vaidą Pavilonį ir Stasę Skutulienę bei Savivaldybės administracijos direktorę Idą Vasiljevienę.

Ukmergės naujienos