Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Image - Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Nemuno deltos regioninio parko direkcija informuoja, jog dėl labai didelio gaisrų pavojaus Šilutės rajone Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas. Lankytis jame

Antradienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

Šilutė negali be skandalų: šįkart garsėjame kovomis dėl gatvės ir parko medžių bei kitų skundais žlu

Image - Šilutė negali be skandalų: šįkart garsėjame kovomis dėl gatvės ir parko medžių bei kitų skundais žlu

Šilutės kraštas negali be skandalų. Išgarsinome kraštą perkamų balsų bylomis ir net panaikintais savivaldos rinkimų rezultatais, pašalintu parlamentaru. Kelerius metus Lietuvą juokinome savivaldos politikų žaidimais - per kadenciją pakeitėm net

Antradienis, 19 Birželis Komentarai (6)

Savivaldybėje

Braškių augintojai Undžiai: „Braškėms labiau patinka sausra, negu liūtys“

Image - Braškių augintojai  Undžiai:  „Braškėms labiau patinka sausra, negu liūtys“

Dviejų paskutiniųjų metų net palyginti neįmanoma: pernai lietūs žemę laistė ko gero visas 365 dienas per metus, o šiemet visus žinomus rekordus muša sausra. Bet ir tokiomis skirtingomis sąlygomis Pamario

Penktadienis, 15 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

Aktualijos

ASOCIACIJOS KONTROLE 1Rajono Tarybos Kontrolės komitetas suabejojo, ar dvi mūsų rajone veikiančios asociacijos - VšĮ „Pasienio žuvys“ ir vietos veiklos grupių asociacija „Lamatos žemė“ - spės įsisavinti visas paramos lėšas, kurias gali gauti projektams vykdyti.

Šių metų pabaigoje „Pasienio žuvys“ skelbs paskutinį kvietimą (iš 5 kvietimų) teikti projektus finansinei paramai gauti. Ar „Pasienio žuvys“ gaus tiek projektų, kad galėtų paskirstyti galimus 5,822 mln. litų? Juk dabar asociacija turi tik 9 projektines sutartis, kurioms įgyvendinti žuvininkystės įmonės gaus 945 tūkst. litų.

„Lamatos žemei“, kurios projektams įgyvendinti skirtas 9 mln. Lt finansavimas, įsisavinti paramos lėšas sekasi sklandžiau - apie tris ketvirtadalius paramos lėšų jau paskirstyta rajono bendruomenių projektams. Paskutinis kvietimas bus balandį.
Nerimą kelia tik tai, kad asociacijos valdyba yra įsivėlusi į teisminius ginčus. Teismo sprendimu, areštuota 20,4 tūkst. Lt asociacijos administracijos lėšų.

zvejas prie eketesVandens telkiniams pasidengus storu ledo sluoksniu, vis daugiau žvejų mėgėjų kraunasi meškeres ir traukia į poledinę žūklę. Siekiant patikrinti, ar jie žvejoja saugiai ir nepažeisdami taisyklių, savaitgalį visoje Lietuvoje vyko prevencinis reidas. Jis neaplenkė ir Šilutės rajono vandens telkinius pamėgusių poledinės žūklės mėgėjų. Čia iš viso buvo patikrinti daugiau nei 300 žvejų.

Šalčio nepabūgę žvejai būriavosi ant Kuršių marių, Minijos, Tenenio ir kitų upių ledo, gręžė ten eketes ir, laukdami užkimbančio laimikio, šildėsi kaip tik kas mokėjo. Dažnas savo žvejybos vietą apkaišė alkoholio buteliais.

Reido metu dauguma žvejų aplinkosaugininkų neišsigando - jau buvo girdėję apie patikrinimą, todėl turėjo ir žvejybos leidimus, ir smaigus.

ESTAKADAMinistro pirmininko Algirdo Butkevičiaus pažadas išjudinti estakados į Rusnę statybos klausimą iš mirties taško pildosi.

Kaip ir buvo žadėta, sausio 28 dieną į Šilutę suvažiavo įvairių institucijų atstovai, kurie atsakingi, kad būtų pastatyta estakada, garantuojanti rusniškių saugų susisiekimą su Šilute potvynio metu.

PINIGAI 8Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad interneto svetainėje vmi.lt paskelbti sąrašai įmonių, kurios praėjusiais metais sumokėjo daugiausia mokesčių.

Į sąrašus „TOP 50“ ir „TOP 500“ įtrauktos ir Šilutės rajono įmonės.

VMI aiškina, kad paskelbtas „TOP 500“ sąrašas - tai juridinių asmenų sąrašas (neįskaitant biudžetinių įstaigų), kurie 2012 metais į VMI sąskaitą sumokėjo daugiausiai mokesčių ir kitų įmokų, atėmus mokėtojams sugrąžintas mokesčių sumas.

Tarp jų pateko dvi šilutės rajone veikiančios įmonės: AB „Šilutės baldai“, pernai sumokėjusi per 8 mln. Lt, ir UAB „Germanika“, sumokėjusi 3,9 mln. Lt.

ledo luitas jegainesAntradienį vykęs susitikimas dėl vėjų jėgainių plėtros Šilutės rajono vadovams galėjo baigtis skaudžia nelaime. Po diskusijos šalia vienos iš Didšilių - Rudynų vėjo jėgainių parko elektrinės, rajono merė Daiva Žebelienė, administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis jau suko automobilio link, kai išgirdo trenksmą. Pasirodo, ant automobilio žnektelėjo nuo jėgainės sparno atsiplėšęs ledo luitas.

Ledo luitas krito ant Šilutės savivaldybei priklausančio automobilio, kuriuo atvyko rajono vadovai. Tuo metu viduje sėdėjo vairuotojas, todėl, laimė, kad ledas krito ne ant priekinio stiklo. Išmuštas automobilio galinis stiklas, aplankstytas stogas, bagažinė.

urlŽinau, kad jūsų laikraščio sveikatos priedas yra populiarus ne tik tarp skaitytojų, bet ir tarp pačių gydytojų, todėl noriu papasakoti vieną istoriją apie jauną odontologę ir mažą jos pacientę.

Neminėsiu gydytojos pavardės, tiesiog nenoriu gadinti jos reputacijos Šilutės mieste. Tikiuosi, kad šis atvirlaiškis pateks jai į rankas ir ji pati atpažins save...

Aš pats nuo mažų dienų paniškai bijojau dantų gydytojų, tad gali būti, kad ir mano 4-metė dukrelė šią baimę perėmė iš manęs. Kai skaudančių dantukų problema privertė eiti pas odontologą, širdimi jaučiau, kad gero iš to nebus.

1295876860rusneskelias2011a1Šilutės rajono savivaldybėje vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje Savivaldybės administracijos Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas įspėjo, kad šį pavasarį gali būti itin pavojingas potvynis.

sysos zuvys dusta rolandoAplinkos ministras Valentinas Mazuronis nustatė naujus bazinius įkainius žuvų ištekliams padarytai žalai apskaičiuoti – jie padidinti nuo kelių iki dešimties kartų. Didinant įkainius, buvo atsižvelgta ir į Mėgėjų žvejybos tarybos rekomendacijas.

Kaip per šiandien Aplinkos ministerijoje surengtą spaudos konferenciją sakė aplinkos viceministras Linas Jonauskas, daugiausia, dešimt kartų, padidėjo įkainiai už itin vertingas žuvis – lašišas ir šlakius. Skaičiuojant žalą už tokią neteisėtai sugautą žuvį, ji bus įkainota nebe 200 litų kaip ligi šiol, o 2000 litų.

Žalos įkainiai už neteisėtai sugautą aštriašnipį eršketą, šamą, ungurį ar skersnukį padidinti penkis kartus. Brakonierius už tokią žuvį turės atlyginti jau nebe 200 Lt, o 1000 Lt žalą.

nuotraukos 023Ketvirtadienį Vilniuje rajono merė Daiva Žebelienė ir jos pavaduotojas Algirdas Balčytis dar kartą kėlė melioracijos statinių priežiūros nepakankamo finansavimo problemą.

Polderių problemos - žemės ūkio ministrui

Rajono vadovai žemės ūkio ministrui Virgilijui Juknai įteikė raštą apie tai, kad valstybei priklausančių melioracijos statinių priežiūrai yra skiriamas nepakankamas finansavimas.

Ukmergės naujienos