Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Medžiojamųjų gyvūnų apskaita – objektyvesnė ir tikslesnė

Image - Medžiojamųjų gyvūnų apskaita – objektyvesnė ir tikslesnė

  „Nuo šiol duomenys apie medžiojamųjų gyvūnų gausos pokyčius šalyje bus objektyvesni ir tikslesni, paremti skirtingais informacijos šaltiniais. Nauja ir tai, kad informacija apie vilkus ir kitus didžiuosius plėšrūnus bus kaupiama

Pirmadienis, 19 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

A.Pupšys: „Esu aktyvus, nes man rūpi“

Image - A.Pupšys: „Esu aktyvus, nes man rūpi“

Pasibaigus tretiesiems mano kadencijos Šilutės rajono taryboje metams, noriu pasidalinti nuveiktais darbais ir keliomis įžvalgomis su krašto gyventojais.2017 metais dirbau Socialinių reikalų komitete, Sporto tarybos pirmininku, VšĮ „Šilutės sportas“ Stebėtojų

Penktadienis, 9 Vasaris Komentarai (3)

Problema

Ar gali alkotesteris klaidinti? Greičiausiai gali...

Image - Ar gali alkotesteris klaidinti? Greičiausiai gali...

Ar gali būti žmogus blaivas, o alkotesteris „girtas“? Apie tai, kad alkotesteris parodė neteisingus rodmenis, visuomenėje nuolat kyla diskusijų, jų gausu internete.„Taip ir negėręs teises gali padėti“, - sako šilutiškis

Trečiadienis, 14 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šią savaitę tuokiasi

Image - Šią savaitę tuokiasi

Pateikiame informaciją apie artimiausiu metu įvyksiančias santuokas, registruojamas Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos

Pirmadienis, 19 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

Aktualijos

Naujasis Mėgėjų žvejybos įstatymas priimtas stengiantis subalansuoti trijų didelių grupių - žvejų mėgėjų, verslininkų ir valstybės - interesus. / © silutesnaujienos.ltSeimas atmetė Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl Mėgėjų žvejybos įstatymo ir priėmė šį įstatymą.

Prezidentė šiame įstatyme įžvelgė galimybes atsirasti korupcijai, pažeisti žvejų mėgėjų interesus, sukurti prielaidas niokoti gamtos išteklius.

Šilutiškis Seimo narys Audrius Endzinas balsavo už šio įstatymo priėmimą ir sako, kad nors jame ir yra ne visai išspręstų vietų, iš esmės įstatymą galima vadinti šiek tiek geresniu už ankstesnįjį. Dabartinį įstatymą jis pavadino kompromisiniu, priimtu stengiantis subalansuoti trijų grupių - didelės žvejų mėgėjų, kur kas mažesnės - žvejų verslininkų ir valstybės - interesus.

siluma laisves kv 5Tie Šilutės rajono gyventojai, kurių butai šildomi centralizuotai, šią žiemą gali pasitikti su geresne nuotaika - “Šilutės šilumos tinklų” gaminama šiluma šiemet bus 9 proc. pigesnė nei pernai: pernai mokėjome 26,1 ct/kWh, šiemet kaina bus 23,50 ct/kWh.

Pasak šios įmonės vadovo Algio Šaulio, dabar “Šilutės šilumos tinklai” užima 12 vietą pagal geriausius šilumos kainos rodiklius Lietuvoje. Tai nėra riba siekti dar geresnio rezultato - planuojama kitą šildymo sezoną tiekti dar 1,5 ct/kWh pigesnę šilumą.

plonaitisPirmą kartą Šilutės savivaldybės istorijoje vyks iškilmingas Šilutės rajono tarybos posėdis. Jis bus skirtas pirmojo Šilutės Garbės piliečio Jurgio Plonaičio 110-ajam jubiliejui paminėti.

lasisaKlaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas nuo rugsėjo 18 d. iki spalio 31 d. organizuoja akciją „Lašiša – 2012“. Vykdant akciją prioritetas bus teikiamas pažeidimų prevencijai, t.y. bus siekiama maksimaliai užkirsti kelią galimam neteisėtam lašišų ir šlakių išteklių naudojimui.

Be aplinkosaugos tarnybų, akcijoje dalyvaus  policijos bei Valstybės sienos apsaugos tarnybų pareigūnai, taip pat bus pasitelkiamos medžiotojų ir žvejų draugijos, neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai.

Šilutės Lietuvininkų gatvė. / Oskaro Venckaus nuotr.Miesto gyventojų skaičius – ne vienintelis rodiklis, skatinantis verslininkus juose kurti parduotuves, grožio salonus ar kavines. Kol pasienyje esančiuose miestuose su žiburiu reikia ieškoti pavienių degalinių, nė 20 tūkst. gyventojų neturinčios Šilutės apylinkėse, pasak vieno įmonių katalogo, veikia beveik dvidešimt bankų ir kredito unijų, vos 18 tūkst. žmonių apgyvendintame Radviliškyje ką tik atidaryta šešta žinomų prekybos centrų parduotuvė.

Kokiomis strategijomis naudojasi Lietuvos verslininkai šalyje kurdami naujas prekyvietes ir kitas įvairias paslaugas teikiančias įstaigas?

Atvykus į mažesnį miestelį šis neretai gali nustebinti parduotuvių gausa. Tuo tarpu apsilankius kitame panašaus dydžio, o kartais – ir didesniame mieste, sunku rasti ir patinkantį restoraną ar degalinę.

Pasak marketingo specialistų, tai – normali praktika, o verslininkų planus įkurti įstaigas ar parduotuves lemia ne tik vartotojų kiekis, bet ir jų pragyvenimo lygis bei istorinės miesto tradicijos. Nereikėtų stebėtis ir smulkiųjų verslininkų gausa – pasak specialistų, tai lemia stambiųjų baimė mažai gyventojų turinčioje vietovėje veikti nepelningai.

Rinkimai. / Andriaus Vaitkevičiaus nuotr.Spalio 14 dieną vyks rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Dėl 141 tautos išrinktųjų mandato į kovą pakilo jau daugiau nei 2000 pretendentų. Bemaž 500 iš jų Seimo narių mandatų sieks vienmandatėse rinkimų apygardose.

Šilutės krašto žmonės, kaip jau įprasta, Seimo narius rinks dviejose rinkimų apygardose: Šilutės - Pagėgių rinkimų apygardoje Nr. 32 galės pasirinkti iš 10 kandidatų, Šilalės - Šilutės rinkimų apygardoje Nr. 33 - iš 9 pretendentų. Be to, galės reitinguoti patikimiausius politikus iš sąrašo, pasirinkto iš 18-os partijų sąrašų.

Inga ir Arūnas Valinskai. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Parlamentarų Ingridos ir Arūno Valinskų nesutramdo jokie draudimai – jie ir toliau sėkmingai Seimo nario darbą derina su pramogine veikla įvairiuose komerciniuose televizijos kanaluose.

Seimo etikos sargas Algimantas Salamakinas grasina naikinti Valinskų Seimo nario mandatus, rašo portalas Alfa.lt.

Žvejyba Rusnėje. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Jau keletą dienų netyla diskusijos ir verda aistros dėl pagaliau, po ilgų metų svarstymų ir taisymų (neapsieita netgi be LR Prezidentės veto) priimto Mėgėjiškos žūklės pakeitimo įstatymo, nuo šiol vadinamo Mėgėjų žvejybos įstatymu. Kiek žmonių, tiek nuomonių.

Tiek per radiją, tiek kitose žiniasklaidos priemonėse, interneto portaluose teko išklausyti ir perskaityti įvairiausių atsiliepimų ir komentarų, dažniausiai neigiamų, be to susidarė įspūdis, kad daugelis žmonių nelabai supranta ar neteisingai interpretuoja naujojo įstatymo nuostatas.

Be abejo, įstatymas nėra tobulas ir toli gražu ne toks, kokio tikėjosi daugelis žvejų mėgėjų. Nesiekiu tapti antru Žilinsku (žurnalo Žūklė redaktorius Romas Žilinskas), tačiau negaliu nepaminėti, kad svarstant ir priimant šį įstatymą, galutiniam jo tekstui įtakos turėjo daugybė suinteresuotų grupių, ypatingai aktyviai veikė žvejai verslininkai ir jų pakalikai.

pauksciu ziedavimas jusysGandrus palydėjome jau senokai, bet garniai - baltieji ir pilkieji - pavieniui ir būriais dar žirglioja Nemuno deltos kimsynuose. Šios savaitės pradžioje dar atrodė, kad vasara nepaliko šalies, nors jau - rugsėjo vidurys.

Tokiu metu Didysis Poliarktikos paukščių migracijos kelias virš Kuršių marių sparnuočių tuntais nors nejuoduoja, bet jo trauka jau pastebimai ryški. Į žiemavietes traukia vis daugiau paukščių, jų sankaupų daugėja, būriai tirštėja, jaunikliai ir suaugėliai lygiuojasi sparnų ir ištvermės galia.

Ukmergės naujienos