Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šimtmečio nacionalinis miškasodis laukia talkininkų visoje Lietuvoje

Image - Šimtmečio nacionalinis miškasodis laukia talkininkų visoje Lietuvoje

  Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija balandžio 28 d., paskutinįjį šio mėnesio šeštadienį, kviečia šalies gyventojus į valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą nacionalinį

Trečiadienis, 18 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Pirmasis pretendentas į kitos kadencijos savivaldybės merus - A.Gečas

Image - Pirmasis pretendentas į kitos kadencijos savivaldybės merus - A.Gečas

Didįjį ketvirtadienį Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (toliau - LRLS) Šilutės skyriaus nariai rinkosi į visuotinį susirinkimą. Patys pirmieji rajone jie nusprendė nesidangstyti ir atvirai paskelbti pretendentą į svarbiausią rajono politinį

Pirmadienis, 9 Balandis Komentarai (0)

Problema

Kilminga prancūzų buldogė tiesiog išnyko: šeimininkai kelia įvairias versijas

Image - Kilminga prancūzų buldogė tiesiog išnyko: šeimininkai kelia įvairias versijas

  Kovo pabaigoje Pagryniuose dingo prancūzų buldogų veislės šunytė Liusė. Nuo 1500 iki 4000 eurų įvertinta kalytė prapuolė tiesiog iš šeimininkų kiemo, lauke palikta vos kelioms minutėms. Pasigedę Liusės, namiškiai jos

Pirmadienis, 23 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šią savaitę tuokiasi

Image - Šią savaitę tuokiasi

  Pateikiame informaciją apie artimiausiu metu įvyksiančias santuokas, registruojamas Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos

Pirmadienis, 23 Balandis Komentarai (0)

Seniūnijose

Gardamiškiai lauks nebeilgai - greit ir jie turės gydytoją

Image - Gardamiškiai lauks nebeilgai - greit ir jie turės gydytoją

„Gardamo seniūnijos gyventojai jau kelis mėnesius neturi gydytojo, ir jo laukia - nesulaukia“, - toks pranešimas atskriejo iš atokaus šios seniūnijos Dulkiškės kaimo.Skambinęs pagyvenęs vyriškis guodėsi, kad jau ketvirtas mėnuo

Sekmadienis, 22 Balandis Komentarai (0)

Aktualijos

zemaitaitis copySeimo frakcijos Tvarka ir teisingumas narys Remigijus Žemaitaitis išrinktas Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku.

Trečiadienį vykusiame šio komiteto posėdyje už jo kandidatūrą balsavo 7 komiteto nariai, 3 susilaikė.

Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotoju išrinktas Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narys Artūras Skardžius.

file60148277 102da3c3Spalio pabaigoje ir lapkričio mėnesį, kai vandens temperatūra nukrenta žemiau 6 laipsnių C, Kuršių mariose pasirodo stambokos, pailgos, sidabriškos spalvos žuvys.

Atidžiau pažvelgus matosi, kad jų burna maža, šiek tiek palinkusi į apačią, žvynai smulkūs, o nugaros pusėje, šalia uodegos, yra nedidelis riebalinis pelekas. Dažniausiai jos būna 40-50 cm ilgio ir sveria iki 2 kg. Maitinasi moliuskais, vėžiagyviais, žuvų mailiumi. Baltijos jūroje auga greitai ir lytinę brandą pasiekia jau ketvirtais metais. Gyvena apie 10 metų.

griuvena pelkiu fddfdfgatveje copyŠilutės seniūnas Raimondas Steponkus suerzino rajono merę Daivą Žebelienę savo įprastais atsikalbinėjimais, kad jis negali tvarkyti miesto, nes nėra pinigų.

Seniūnų pasitarime svarstant griūvančio nekilnojamojo turto priežiūros klausimus, D.Žebelienė priminė, kad ir mieste, ir kaimuose nemažai pastatų vos stovi, griūva jų sienos, nuvirtę stogai kasdien kelia pavojų tokiose vietose mėgstantiems landžioti vaikams.

Pamėgtą savo posakį „tokiems darbams nėra pinigų“ ištaręs Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus šį kartą gavo atkirtį: merė Daiva Žebelienė pasipiktino nuolat girdinti tokį seniūno atsikalbinėjimą, kuris rodo tik viena: ieškojimą galimybės visai nieko nedaryti...

0007-4634263 4JZJANBaudžiamoji byla, beveik prieš šešerius metus Šilutės rajono prokuratūroje iškelta už gamtos teršimą kiaulidžių srutomis ir padarytą didelę žalą ekosistemai, baigėsi niekuo.

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Nijolė Šimkienė, nagrinėjusi ją nuo 2008-ųjų, taip ir nepriėmė nei išteisinamojo, nei apkaltinamojo nuosprendžio. Šiemet spalio 19-ąją bylą nutraukė.

Tokią savo nutartį motyvavo tuo, jog suėjo baudžiamosios atsakomybės senaties terminas. Civilinis ieškinys, kurį teikė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas (KLRAAD), liko nenagrinėtas.

Vienas iš įmonės direktorių, Šilutės savivaldybės mero pavaduotojas socialdemokratas Algirdas Balčytis ir bendraturtis Aleksas Skablauskas, bendrai valdę ir į bankrotą atvedę kiaulininkystės įmonę „Grabupėliai“, nusimetė jų pečius slėgusios galimos baudžiamosios atsakomybės už gamtos teršimą naštą.

pauksciu zinynas jusysIr profesionalai, ir mėgėjai pagaliau užganėdinti - šiomis dienomis juos pasiekė tik ką išėjusi, naujausia leidyklos „Lututė“ knyga „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“.

Panašus leidinys, kurį redagavo ornitologas Petras Kurlavičius, buvo išleistas tik 2003 metais. Jame  pristatytos 343 Lietuvoje ir jos teritoriniuose Baltijos jūros vandenyse iki tol pastebėtos paukščių rūšys. Nuo to laiko, per beveik dešimtmetį, jų padaugėjo iki 380.

Šiemet ornitologai profesionalai Vytautas Jusys (Ventės ragas), Saulius Karalius (Klaipėda) ir Liutauras Raudonikis (Vilnius) naujajame Lietuvos paukščių pažinimo vadove visas jas pristato išsamiais aprašymais ir dviem tūkstančiais itin kokybiškų savo ir 92 talkininkų iliustracijų.

SG100921Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) jau antrą kartą skelbia Lietuvos savivaldybių indeksą, kuris vertina, kaip savivaldybėse yra užtikrinama žmonių ekonominė laisvė. Šilutė rajoninių savivaldybių grupėje, palyginti su pernai metais, iš 12 vietos nukrito į 28 tarp 53 savivaldybių.

Šiemet Šilutės rajono savivaldybė surinko 45,9 balo iš 100 (pernai Šilutės indeksas buvo 52,5 balo).

Indekse vertintos devynios aktualiausios savivaldybių veiklos sritys: komunalinio ūkio, švietimo, sveikatos, socialinės rūpybos, investicijų ir plėtros, mokesčių, savivaldybės administracijos, turto valdymo ir biudžeto.

remigijus94maza„Tvarkietis“, buvęs kandidatas į vidaus reikalų ministrus Remigijus Žemaitaitis paskirtas į Seimo Ekonomikos komitetą, praneša portalas DELFI.

Tokį sprendimą Seimas priėmė po to, kai netikėtai mirė parlamentaras Julius Veselka, kuriam buvo numatytas Ekonomikos komiteto pirmininko postą. Šią kėdę vietoj ministro pareigų turėtų užimti R. Žemaitaitis.

Už tokį Seimo sprendimą balsavo 78 Seimo nariai, prieš – nė vieno, susilaikė vienas.

zemaitaitis mazaRemigijus Žemaitaitis veikiausiai nebus „Tvarkos ir teisingumo“ partijos kandidatu į vidaus reikalų ministrus. Tai DELFI patvirtino „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas.

„Didelė tikimybė, kad nebebus“, - sakė R.Paksas, paklaustas, ar R.Žemaitaitis nebus teikiamas vadovauti Vidaus reikalų ministerijai.

Jo nėra ir tarp kandidatų, kuriuos pirmadienį kviečiasi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

sanatorinei paramaKviečiame pradžiuginti Švėkšnos specialiosios mokyklos auklėtinius pažinimo džiaugsmu ir praturtinti vaikų laisvalaikį. Prisidėkite prie akcijos „Padovanokime vaikams kelionę“.

Švėkšnos specialioji mokykla skirta vaikams turintiems elgesio ir emocijų sutrikimų. Šiuo metu mokykloje mokosi ir gyvena 78 vaikai. Moksleiviai atvyko iš įvairių Lietuvos vietovių, 58 vaikučiai - vaikų globos namų auklėtiniai. Tai vaikai, kurie jau patyrė gyvenimo sunkumus, netektis, išgyvenę įvykius, kurie juos sukrėtė ir galbūt atėmė pasitikėjimą pasauliu.

Ukmergės naujienos