Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ornitologų tinkluose - 49 tūkstančiai paukščių ir... lapiukas

Image - Ornitologų tinkluose - 49 tūkstančiai paukščių ir... lapiukas

Ventės rago ornitologinės stoties darbuotojai šiemet muša rekordus: nuo sausio 1 iki rugsėjo 15 dienos čia jau sužieduota 49 tūkstančiai paukščių, ir tai yra absoliučiai geriausias rezultatas per visą stoties

Penktadienis, 22 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Darbo partija nebeturi atstovo Šilutės savivaldybės taryboje

Image - Darbo partija nebeturi atstovo Šilutės savivaldybės taryboje

Šilutės r. savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos sudėtyje nebeliko Darbos partijos atstovo. Iki šiol Taryboje dirbo jaunas „darbietis“ Tomas Budrikis, savivaldos rinkimuose reitingo balsais aplenkęs Šilutės „darbiečių“ lyderį Saulių Stankevičių.Praėjusią savaitę

Ketvirtadienis, 7 Rugsėjis Komentarai (0)

Problema

Naujakuriškiai pasiekė: valdžia pradės gilinti jų rūsius skandinantį kanalą

Image - Naujakuriškiai pasiekė: valdžia pradės gilinti jų rūsius skandinantį kanalą

Šilutės Naujakurių kvartalo gyventojai turi bėdą, dėl kurios jau pavargo kariauti: jų namų rūsiuose tyvuliuoja vanduo. Nors ir ne kiaurus metus, nors tik keletą kartų po keletą dienų ar savaičių,

Trečiadienis, 13 Rugsėjis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rugsėjo 28-30 dienomis tuokiasi

Image - Rugsėjo 28-30 dienomis tuokiasi

Pateikiame informaciją apie artimiausiu metu įvyksiančias santuokas, registruojamas Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos

Pirmadienis, 25 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kintuose šeimos susibūrė turiningam savaitgaliui

Image - Kintuose šeimos susibūrė turiningam savaitgaliui

Rugsėjo 16-17 dienomis Kintuose pirmą kartą organizuota stovykla šeimoms „Šeima - didžiausia vertybė“. Į dvi dienas trukusią stovyklą susirinko apie 50 dalyvių - šeimos su įvairaus amžiaus vaikais.Stovyklos šeimoms organizatoriai

Šeštadienis, 23 Rugsėjis Komentarai (0)

Aktualijos

TARYBOJE 1 copyTrys Šilutės rajono savivaldybės politikos sunkiasvoriai, buvę rajono merai - Arvydas Jakas, Šarūnas Laužikas ir Algirdas Balčytis Šilutės r. savivaldybės Etikos komisijos paprašė išaiškinti, ar mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis nenusižengė politinei etikai.

V.Pavilonis Kontrolės komitete pagrasino išaiškinti ir viešai paskelbti Savivaldybės administracijos darbuotojų, priklausančių politinėms partijoms, pavardes.

Reaguodamas į šią ir kitas V.Pavilonio kalbas, Arvydas Jakas perskaitė pareiškimą rajono merui ir Tarybai „Dėl rajono mero institucijos, aukščiausių rajono vadovų įvaizdžio kompromitavimo“.

pastasVisus gyventojus bei įmones Lietuvos paštas ragina iki birželio 1 dienos įsirengti gaunamųjų laiškų dėžutes.

To nepadariusiems iki minėto termino, pašto siuntas, pranešimus ir prenumeratą bus galima atsiimti tik teritoriją aptarnaujančiame pašte.

take awayBendžaminas Franklinas yra sakęs, kad mažos skylutės ir didelį laivą paskandinti gali. Tačiau net jei ta valtis - finansinė gerovė, dažnas smulkių išlaidų deramai neįvertina ar tiesiog neužtenka valios tas skyles surasti ir užkimšti.

„Swedbank" Asmeninių finansų instituto ekspertai vardina populiarius žalingus finansinius įpročius, kurie nepastebimai, bet užtikrintai gramzdina ir tuština asmeninį biudžetą.

Rusniškiai tikisi, kad pastačius estakadą pavyktų išvengti gausybės nepatogumų, kuomet kelią užlieja potvynio vanduo. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Estakados Šilutė-Rusnė projektas turėtų būti baigtas jau šiais metais, tikisi susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

"Mano žiniomis, yra pradėtas, bet nebaigtas estakados projektas. Šilutės savivaldybė yra šio projekto organizatorė, ir tikimės, kad šiais metais tas projektas jau bus baigtas, ir tada bus aišku, kokios konkrečios lėšos yra reikalingos šitai estakadai pastatyti", - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė jis.

vienaseurasValstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, išnagrinėjusi bylą pagal Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos pateiktą Produktų saugos įstatymo pažeidimo protokolą, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą skyrė UAB „Viskas už vieną eurą“ 2750 litų baudą.

1997 m. laidos banknotai. / Lietuvos banko nuotr.Lietuvos banko valdyba nutarė nuo 2012 m. birželio 1 d. išimti iš apyvartos 1997 m. laidos 10 ir 20 litų banknotus.

Šie litų banknotai nuo 2012 m. birželio 1 d. negalioja kaip mokėjimo ir atsiskaitymo priemonė ir neturi būti priimami mokėjimams ir atsiskaitymams. Nuo 2012 m. birželio 1 d. 1997 m. laidos 10 ir 20 litų banknotai be apribojimo keičiami Lietuvos banke. Juos bus galima pasikeisti bet kokiomis sumomis ir neribotą laiką.

naumiestis kvietkusRajono merą su visa palyda sutikę Žemaičių Naumiesčio seniūnijos gyventojai ilgai jų ataskaitų nesiklausė - pareikalavo negaišinti žmonių laiko skaičiais. Vietoje ataskaitų naumiestiškiai pageidavo aptarti vietos problemas.

Pasirodo, šiame grožiu ir tvarka garsėjančiame miestelyje ne visi gyventojai viskuo patenkinti. Naumiestiškiai kėlė prekybos narkotikais ir sunkiasvorio transporto judėjimo per miestelį problemas, degutiškiai guodėsi, kad nuolat dingsta vanduo, visi piktinosi kelių būkle ir kitomis problemomis. Meras siūlė daugumą jų spręsti patiems.

Buvo ir žmonių, kuriems nusibodo kone vienodas valdžios vyrų ir moterų atsakymas: „Trūksta lėšų“, tad jie į seniūno paraginimą „Klauskit, klauskit, juk ne kasdien meras atvažiuoja“, be užuolankų atsakė: „Ir ko čia tą merą klausinėsi, vis tiek jis biednas...“

balancing-a-checkbook-paying-billsRedakcijai laišką parašiusi šilutiškė prašė pasidomėti, kaip Savivaldybė veda mokesčių už šiukšles apskaitą, jeigu, pasak jos, net ir sumokėjęs mokesčius žmogus negali jaustis ramus, kad vėliau nebūsi paprašytas už tą patį susimokėti dar kartą.

Daugiau nei šimtą litų per metus už atliekų tvarkymą mokanti moteris nustebo, kai gavusi šios rinkliavos sąskaitą už šiuos metus pastebėjo prierašą, jog yra skolinga ir už 2011 metus.

Moteris praėjusių metų sąskaitą yra sumokėjusi, todėl bandė ieškoti teisybės seniūnijoje ir Savivaldybėje. Atsakymo negavo.

Vakar padarytoje nuotraukoje - ne Kaliningrado, o Klaipėdos centre stovinčio spaudos kiosko vitrina, akivaizdžiai liudijanti, kad sumažėjus Lietuvoje leidžiamų leidinių kiekiui, vien tik per 2009-2011 metus daugiau nei du kartus išaugo iš Rusijos, kur spaudai taikomas 10 proc. PVM, įvežamų leidinių kiekis. / © silutesnaujienos.ltŽodžiu paramą nepriklausomai spaudai ir laisvam žodžiui deklaruojantys Seimo nariai, prireikus tą įrodyti darbais - neria į krūmus. Šį mėnesį turėta svarstyti Pridėtinės vertės įstatymo (PVM) pataisa, kuria ketinta sugrąžinti spaudai lengvatinį šio mokesčio tarifą, įstrigo parlamentarų stalčiuose.

Spaudos leidinių, spaustuvių vadovai ir žurnalistai turi už ką nemėgti šios kadencijos Seimo. Sunkmetis šią verslo sritį prislėgė labiausiai. Tam įtakos turėjo ne tiek ekonomikos nuosmukis, bet ir užkrauta mokestinė našta. Laikraščiams ir žurnalams daugiau nei keturis kartus padidėjo PVM, per dvejus metus 40 proc. išaugo socialiniai ir kiti mokesčiai.

Kūrybinių darbuotojų autorinės sutartys apmokestinimu dabar prilygsta darbo sutarčiai. Be to, Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus nurodymu, uždrausta teisminius skelbimus spausdinti laikraščiuose. Taip regioniniai laikraščiai neteko vieno iš pajamų šaltinių.

Ukmergės naujienos