Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

Image - Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

  Kol kas švelnūs orai buvo palankūs neišskridusiems į šiltus kraštus žiemoti baltiesiems gandrams ir gervėms. Gamtininkų stebėjimais, Lietuvoje pasiliko iki 10 gandrų ir apie 100 gervių. Šie paukščiai ligi šiol

Ketvirtadienis, 11 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

Image - Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

  Nenuorama Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius mano, kad jau laikas vėl iš naujo klibinti Seimą, kad šis toliau tęstų savivaldos plėtrą mūsų šalyje. Pasak R.Jaruškevičiaus, pagaliau turime savivaldybės merų rinkimus, dabar

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Sunkaus ligonio priežiūra: smerkti lengva, o padėti?..

Image - Sunkaus ligonio priežiūra: smerkti lengva, o padėti?..

  Slaugyti sunkų ligonį namuose - sunkus, begalinio atsidavimo, nuolatinio buvimo kartu ir ištvermės reikalaujantis darbas. Tai paliudyti galėtų kiekvienas, susidūręs su tuo. Tą žino ir Grabupiuose gyvenanti Jadvyga, jau daug

Sekmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės rajono savivaldybė skelbia aukcioną

Image - Šilutės rajono savivaldybė skelbia aukcioną

  Šilutės rajono savivaldybė 2018 m. vasario mėnesį viešojo aukciono būdu parduoda nekilnojamąjį

Sekmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

Aktualijos

katinai tupiStiprius jausmus gali jausti ne tik žmonės, bet ir gyvūnai. Artėjančios Tėvo dienos proga „Šilutės naujienų“ skaitytoja papasakojo apie stebėtiną savo katino Turciaus elgesį - katinas jau ne vienerius metus demonstruoja itin stiprius tėviškus jausmus.

Pagrindinis pranašumas, lyginant su ranka rašytu parašu, yra tas, kad tokio parašo praktiškai neįmanoma suklastoti. / Stock.XCHNG nuotr.Anksčiau, norėdamos teisiškai įforminti menkiausią susitarimą, visos jame dalyvaujančios šalys turėdavo apsikeisti pasirašytais popieriniais dokumentais. Šiame elektroninės visuomenės amžiuje jos tai gali padaryti greičiau ir sutaupyti nemažai laiko.

Dabar elektroninis parašas piliečiams ir verslo įmonėms leidžia sutvarkyti daugybę reikalų vos prisėdus prie kompiuterio. Gyventojai neišeidami iš namų gali deklaruoti gyvenamąją vietą, pajamas ir turtą, užsisakyti ir gauti įvairių pažymų, verslo įmonės – pateikti duomenis valstybinėms institucijoms, sudaryti sutartis su klientais ar partneriais, elektroniniu būdu tvarkyti įmonės vidinius dokumentus.

20110602151427 siferis thumb640Į pabaigą artėjant paraiškų asbestiniams stogams su ES parama pasikeisti vertinimui paaiškėjo, kad mūsų rajone finansinę pagalbą gaus kone visi paraiškų teikėjai - apie 130.

Keturios paraiškos dar nepatvirtintos, nes laukiama papildomų atsakymų į vertinant šiuos prašymus kilusius klausimus.

stogo remontas zmonesDar vienas atnaujintas pastatas papuošė senąją Šilutę - kapitaliniu stogo remontu jau džiaugiasi Lietuvininkų gatvės 74-ojo namo gyventojai.

Paskutiniuosius kelerius metus šio namo trečiojo aukšto gyventojai su didžiausiu nerimu klausydavosi meteorologų prognozių, o išgirdę pranašaujant lietų, kai kurie jų net naktį neguldavo - apsistatę stiklainiais, kibirais ir puodais sergėdavo, kad šie neprisipildytų per stogą varvančio vandens ir kad jis nenutekėtų į apatinius aukštus.

taikos 10 namas gyventojaiŠilutės centre stovintis Taikos gatvės 10 numeriu pažymėtas daugiabutis, kuriame dar įsikūrusi ir parduotuvė „Žemaitija“, seniai tapo ir čia gyvenančių žmonių, ir jį administruojančio „Šilutės būsto“ galvos skausmu.

Gyventojai piktinasi, kad jiems už šildymą pateikiamos kosminės sąskaitos, nors butuose jie žiemą šąla. Pavyzdžiui, 40-ties kvadratinių metrų butuose gyvenantys žmonės plaka po beveik pusę tūkstančio litų kas mėnesį šilumos tiekėjams. Gyventojai įtaria, kad tokios sumos priskaičiuojamos todėl, kad į namą ateinančią šilumą vagia parduotuvė.

Butų savininkai ir „Šilutės būsto“ specialistai jau bene dešimtmetį suka galvas, kaip išsiaiškinti situaciją, nes parduotuvės savininkai kalbėtis nelinkę.

sveksnos dienos palangoje 8Aktyviems švėkšniškiams savas rajonas jau per mažas. Prieš kelias savaites mylimą miestelį jie pristatė Palangoje - kurorto viešojoje bibliotekoje suorganizuota Švėkšnos diena. Pajusti mažo miestelio didelę dvasią susirinko nemažas būrys palangiškių, kurių daugelis yra gimę ar gyvenę Švėkšnoje.

Švėkšnos dienos sumanytoja Violeta Astrauskienė pasakojo, kad renginio idėja pamažu rutuliojosi kone visus metus.

ukininku seminaras 2Potvynio vandeniu užliejamose ir „Natura 2000“ saugomose teritorijose šeimininkaujantys rajono ūkininkai praėjusios savaitės pabaigoje buvo sukviesti į lauko dieną. Išvyką po ūkius ir konferenciją organizavęs Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Šilutės biuras bandė padėti susigaudyti naujuose reikalavimuose bei pakvietė susipažinti su aplinkosaugines naujoves sėkmingai taikančiais ūkiais.

Picture 003Prieš savaitę aukščiausiu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įvertinimu socialinėje srityje - "Gerumo žvaigždėmis", apdovanotos Grygališkės kaime gyvenanti Ona JOGIENĖ ir šilutiškė Angelika GRIKŠIENĖ.

Svarbaus įvertinimo moterys sulaukė dėl savo veiklos, kuri keičia ne tik jų, bet ir artimųjų meilės nepatyrusių vaikų likimus.

thumb mero komandiruote sokaŠilutės rajono savivaldybės meras Virgilijus Pozingis parodė rajono Tarybai ragus ir nuo pirmadienio darbo vietą perkėlė į saulės nutviekstą Turkiją.

Ketvirtadienį posėdyje politikams nepritarus nuo pirmadienio išleisti mero kasmetinių atostogų, jis kitą dieną pasirašė potvarkį, kuriuo pats sau leido pirmadienį išvykti į komandiruotę Konaklio savivaldybėje (Turkija).

Ukmergės naujienos