Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Unikalus namas ant ratų ragins senus daiktus prikelti naujam gyvenimui

Image - Unikalus namas ant ratų ragins senus daiktus prikelti naujam gyvenimui

  Besaikis vartojimas skatina augantį atliekų kiekį visame pasaulyje, Lietuva taip pat ne išimtis. Paskaičiuota, kad per metus kiekvienas mūsų šalies gyventojas išmeta virš 400 kg atliekų, iš kurių net apie

Penktadienis, 16 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Kovo 8-osios išvakarėse politikė S.Tamašauskienė apkaltino merą nederamu elgesiu...

Image - Kovo 8-osios išvakarėse politikė S.Tamašauskienė apkaltino merą nederamu elgesiu...

Trečiadienį rajono Tarybos opozicijos politikai - trys konservatoriai ir liberalas - spaudos konferencijoje pateikė net keturis pareiškimus dėl, jų manymu, nederamos Savivaldybės administracijos veiklos. O meras Vytautas Laurinaitis kovo 8-osios

Pirmadienis, 12 kovas Komentarai (0)

Problema

Turi šunį? Tai malonėk susirinkti ir jo š...

Image - Turi šunį? Tai malonėk susirinkti ir jo š...

„Pažiūrėkite, kas darosi - skęstame šūduose...“ - savaitės pradžioje užsukusi į redakciją piktinosi nuolatinė „Šilutės naujienų“ skaitytoja Veronika.Ir ji teisi - nutirpęs sniegas apnuogino dar vieną Šilutės miesto skaudulį -

Antradienis, 20 kovas Komentarai (1)

Savivaldybėje

Šilutiškiai - atsakingi ir pareigingi: apgulė Mokesčių inspekciją

Image - Šilutiškiai - atsakingi ir pareigingi: apgulė Mokesčių inspekciją

Šilutės mokesčių inspekcijoje - apgultis, o inspekcijos specialistams - darbymetis. Kovo 14 dieną prasidėjus kasmetiniam pajamų ir turto deklaravimo metui, šilutiškiai tą patį rytą įrodė, jog yra neįtikėtinai pareigingi -

Ketvirtadienis, 22 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugiškiams rūpi keliai, griūvantys pastatai, kapinės ir galimybės sportuoti

Image - Saugiškiams rūpi keliai, griūvantys pastatai, kapinės ir galimybės sportuoti

Sulaukę rajono savivaldybės vadovų Saugų seniūnijos gyventojai ir įmonių bei įstaigų vadovai irgi turėjo ką paklausti.Saugiškiai domėjosi, kaip seniūnijoje bus sprendžiama laidojimo problema, mat čia tėra vienintelės dar veikiančios Mantvydų

Antradienis, 20 kovas Komentarai (2)

Aktualijos

Veršeliai automobilyje. / Agnės Sakalienės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Praėjusią savaitę „Šilutės naujienų“ korespondentė Agnė Sakalienė užfiksavo vaizdelį Žemaičių Naumiestyje: kažkoks ūkininkas į savo golfuką buvo įtalpinęs du veršelius ir, tikriausiai, iš nepatyrimo trūkčiodamas važiavo per miestelio grindinį. Veršeliai nesidžiaugė tokiu „raliu“...

Ši „Šilutės naujienų“ žinutė netruko apskrieti per respublikines žiniasklaidos priemones: interneto portalus, radijos stotis.

NEEILINIS POSEDISAntradienį atostogaujantys rajono politikai buvo pakviesti į neeilinio Tarybos posėdžio 4 sprendimo projektų svarstymus komitetuose.

Valdančiosios koalicijos politikai nusprendė atsisakyti netikslingo ir Savivaldybei galimai nuostolingo projekto „Šilutės dienos paslaugų centro, esančio „Raudonkepuraitės“ lopšelyje - darželyje, pastato sutvarkymas“.

Sprendimas dėl minėto projekto įgyvendinimo buvo parengtas vadovaujant Virgilijaus Pozingio valdančiajai grupei ir skubotai rajono Taryboje priimtas valdžios perversmo metu.

kapa apdrabsteŠilutiškė Lina piktinasi Šilutės kapinių tvarkytojų darbu. Apleistus kapus tvarkantys žmonės leidžia sau nupjauta žole apdrabstyti greta esančias tvarkingas kapavietes.

Lina pasakojo, jog šeima ruošėsi minėti mamos mirties metines, todėl iš anksto gražiai sutvarkė jos kapavietę. Ir buvo nemaloniai nustebinta, kai kitą dieną sulaukė pažįstamos skambučio. „Ar matėte, kaip atrodo jūsų mamos kapas? Visas šiukšlėmis apskleistas“, - pasakojo ji.

rinkimu apygardos komisijaIki Seimo rinkimų likus maždaug dviem mėnesiams, darbą pradeda apygardų komisijos.

Antradienį į pirmuosius posėdžius rinkosi 32-osios Šilutės - Pagėgių apygardos rinkimų komisija, kuriai vadovauti paskirtas Šilutės seniūnas, liberalcentristas Raimondas Steponkus, ir 33-iosios Šilalės - Šilutės rinkimų apygardos komisija, kuriai vadovauja šilališkė socialdemokratė Natalija Taurinskienė.

renovationŠiandien rajono Tarybos komitetams pateiktas svarstyti sprendimo projektas, Savivaldybės administraciją įpareigojantis parengti „Pastatų energinio naudingumo ir jų energinio efektyvumo didinimo galimybių įverinimo studiją ir energinio efektyvumo daugiabučiuose namuose programą“.

Tikimasi, kad šiam sprendimui politikai pritars kitą antradienį vyksiančiame rajono Tarybos neeiliniame posėdyje.

gerumo namai kolektyvas su vokieciaisKo gero, mažai rajone rastume žmonių, negirdėjusių apie Žemaičių Naumiesčio gerumo namų veiklą. Keli čia dirbantys žmonės atlieka didžiulį darbą - jau 5 metai rūpinasi, globoja ir remia tuos, kam rūpesčio, globos ir paramos šiandien reikia labiausiai.

Tie žmonės penktadienį minėję, regis, kuklią - 5 metukų - sukaktį, patys sulaukė gausaus būrio sveikintojų ir tiesiog dėkingų žmonių. Į Žemaičių Naumiestį plūdo būriai degutiškių, vainutiškių, šilutiškių ir kitų rajono kampelių žmonių, kada nors pajutusių Gerumo namų darbuotojų gerumą. Jiems dėkota, jie patikinti, jog jų gerumo šiandien labai reikia aplinkiniams, jiems linkėta, kad dar ilgai neišsektų ta gerumo upė.

„Gerumas vienija visus“, - šie organizacijos himno žodžiai tądien išsipildė: gerumas išties suvienijo jį dalijančius, jį priimančius ir tik iš šalies tą veiklą stebinčius žmones.  

SienapjuteYpač lietingi šios vasaros orai pristabdė šienapjūtės darbus, ir nedaug trūko, kad mūsų šalies žemdirbiai dėl to būtų netekę Europos Sąjungos išmokų už deklaruojamas pievas ir ganyklas. Trumpiau sakant, savo pinigines jie būtų palengvinę maždaug 400 litų už hektarą pievų ar ganyklų.

Bet šis perkūnas praslinko prošal, nes mūsų rajono ūkininkai dėl tos problemos kreipėsi į žemės ūkio ministrą, o šis jų prašymą išgirdo: šieną ar žaliąją pievų masę sutvarkyti leido iki rugpjūčio 15 dienos, t.y. terminą pratęsė 15 dienų.

Maudynės vandenyje. / Stock.XCHNG nuotr.Šilutės rajono savivaldybė informuoja, kad Žemaičių Naumiesčio maudyklos, Šyšos upės ties Šilutės miesto Darbininkų kvartalu, Šilutės seniūnijoje Atmatos upės ir Kintų seniūnijoje Kuršių marių vandens mikrobiologinės ir vizualinės taršos rodikliai atitinka Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus, todėl maudytis šiuose telkiniuose leidžiama.

kirvis mediena kirtimasŽemės ūkio paskirties žemę privalu tvarkyti, iškirsti joje želiančius krūmus ir medžius, o to nepadariusieji gali netekti Europos Sąjungos išmokų ir būti nubausti.

Tokį atsakymą parengėme skaitytojams, kurie piktinasi tai vienur, tai kitur iškirstais jaunuolynų plotais ir redakciją informuoja apie taip, jų nuomone, barbariškai besielgiančius miškų savininkus.

Ukmergės naujienos