Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ventės rago ornitologai išmaudė, išdžiovino ir sužiedavo dumble įklimpusį erelį

Image - Ventės rago ornitologai išmaudė, išdžiovino ir sužiedavo dumble įklimpusį erelį

Trečiadienį, vykdydamas paukščių monitoringą Kintų žuvininkystės tvenkiniuose, Nemuno deltos regioninio parko vyr. specialistas ekologas Robertas Kubilius rado ir į Ventės ragą atvežė pakilti negalintį jūrinį erelį (Haliaeetus albicilla). Paukštis, panašu,

Šeštadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

Image - Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

  Nenuorama Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius mano, kad jau laikas vėl iš naujo klibinti Seimą, kad šis toliau tęstų savivaldos plėtrą mūsų šalyje. Pasak R.Jaruškevičiaus, pagaliau turime savivaldybės merų rinkimus, dabar

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Potvynio vanduo traukiasi lėtai, plaukiojantys rulonai kemša polderio siurblinę

Image - Potvynio vanduo traukiasi lėtai, plaukiojantys rulonai kemša polderio siurblinę

  Neįprasto darbo pastarąją savaitę turi UAB „Šilutės polderiai“ siurblinių eksploatacijos darbuotojai ir jų vadovas Ričardas Olberkis - jau kelias dienas darbuotojų brigada lupa iš siurblinės savaiminių vandens nuotekos ertmių šieno

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rudenį ir žiemą aplinkos tvarka rūpinsis „Šilutės būstas“

Image - Rudenį ir žiemą aplinkos tvarka rūpinsis „Šilutės būstas“

Ruduo gamtoje - krentančių lapų metas, ne už kalnų ir žiema, kuomet ne tik gatves, bet ir daugiabučių namų kiemus užklos sniegas. Tad šiuo metu ypač aktualu aplinkos tvarkymas. Ir

Sekmadienis, 19 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Image - Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Šilutės rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija nagrinėjo ir Švėkšnos seniūnijos gyventojų bei seniūno prašymą pailginti automobilių greičio ribojimo atstumą kelyje ties Alseikų kaimu.

Penktadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Aktualijos

didele zuvisSvarbi naujiena žvejams – Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose po trejų metų pertraukos vėl nustatytos limituotos žvejybos sąlygos, praneša Aplinkos apsaugos ministerija. Nuo kovo 30 d. norint žvejoti šiuose telkiniuose reikės įsigyti meškeriotojo kortelę. Ji parai kainuos 10 Lt, savaitei – 30 Lt, mėnesiui – 50 Lt.

Šiame parke visus sugautus karšius jų neršto metu – nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. bus privaloma, kaip ir iki šiol, nedelsiant paleisti atgal į vandenį.

invalidu bustai daliaus ir gireno laiptineNe vienas neįgalus žmogus metų metus svajoja apie jo poreikiams pritaikytą būstą.

Šiemet būsto pritaikymo programai teks 4,5 tūkstančio litų daugiau nei pernai. Savivaldybės komisija prieš savaitę apvažiavo visų prašymus pateikusių neįgaliųjų namus ir aiškinosi, kurių iš jų poreikis pasinaudoti valstybės ir Savivaldybės parama yra didžiausias.

PRIEDAI VALDZIAIRajono Tarybos nario Arvydo Jako pasiūlymas panaikinti priedus prie atlyginimo Savivaldybės adminisracijos direktorei Idai Vasiljevienei, jos pavaduotojams Raimundui Ambrozaičiui ir Dainorai Butvydienei bei mero pavaduotoją Stasę Skutulienę pervesti dirbti visuomeniniais pagrindais rado pritarimą Teritorijų ir kaimo reikalų komitete.

Šio komiteto pirmininkas Darijus Pundžius gerokai sutriko, kai buvo suskaičiuoti komiteto narių balsai, pritariantys minėtus siūlymus svarstyti rajono Taryboje.

Už tokį komiteto sprendimą balsavo opozicijos atstovai Antanas Kubaitis, Birutė Kleinaitė ir Vytautas Laurinaitis bei valdančiosios daugumos atstovas liberalsąjūdietis Jonas Purlys.

GETTY 82248264 Rajono gyventojus išgąsdinęs vandentiekininkų užmojai pabranginti vandens tiekimo ir nuotekų valymo paslaugas net 58 procentais dabar šiek tiek sumažėjo.

Šilutės rajono tarybos komitetuose savivaldybės įmonė UAB „Šilutės vandenys“ pristatė naują centralizuotai tiekiamo vandens ir nuotekų valymo paslaugų kainų sprendimo projektą - paslaugą siūlo branginti 35,3 procento.

Jeigu rajono Taryba tam pritars, nuo gegužės 1 dienos centralizuotai vandenį gaunantiems ir nuotekas į kanalizacijos tinklus išleidžiantiems vartotojams už 1 kubinį metrą vandens reikės mokėti 8,26 Lt. Iki šiol vartotojai mokėjo po 6,11 Lt/kub. m.

mero gimtadienisRajono meras Virgilijus Pozingis šiandien, kovo 29 d., švenčia savo 48-ąjį gimtadienį.

Ryte kone visi savivaldybės administracijos skyrių vadovai rikiavosi prie mero kabineto durų.

Untitled-1 copyKartu su klykiančiom gervėm, šniokščiančiu Žvelesiu, į Bliūdsukius grįžo pavasaris. Sujudo, subruzdo bliūdsukiškiai rinktis į kovo 16-osios pavakarę bendruomenės salėje vykusias “Pavasario sutiktuves”.

Velykos 2 fotoLietuvos gyventojai jau dabar planuoja Velykas, kurias prie šventinio stalo tradiciškai praleis su šeima ir artimaisiais. Šiai pavasario šventei daugelis planuoja skirti nuo 50 iki 200 litų, rodo prekybos tinklo MAXIMA internetu atlikta apklausa.

pienasPastaruoju metu dažnas kaimo ūkininkas nerimauja dėl vėluojančių tiesioginių išmokų už pieną. Susitikimuose su Seimo nariu R.Žemaitaičiu metu didžioji dalis ūkininkų kėlė klausimą kodėl iki šiol nėra sumokėtos išmokos už supirktą pieną. Taip pat ūkininkams kilo klausimų kodėl išmokos už pieną yra mokamos pagal nustatytas 2006-2007 metų kvotas.

Nors dalis ūkininkų šiuo metu primelžia daugiau pieno, nei 2006 m., kuomet buvo nustatomos kvotos, tačiau išmokas gauna už mažesnį kiekį pieno.

maisto-bankas1Penktadienį ir šeštadienį vėl turėjome galimybę gerumu pasidalinti su skurdžiau gyvenančiais - jau ketvirtą kartą dalyvauti „Maisto banko“ organizuojamoje produktų pirkimo vargstantiesiems akcijoje.

Šilutiškiai savo gerumu jau nebe pirmą kartą nustebino paramą renkančio „Maisto banko“ vadovus. „Akcijos rezultatai kaskart parodo, kad Šilutėje gyvena tikrai jautrūs žmonės, nors tai nėra turtingas miestas, čia nedideli atlyginimai“, - sakė organizacijos Klaipėdos skyriaus vadovė Loreta Danupienė.

Ukmergės naujienos