Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško vagių rizika – dešimt kartų didesnė už galimą naudą

Image - Miško vagių rizika – dešimt kartų didesnė už galimą naudą

  Trakų rajone pagautas mišką vogęs gyventojas išgirdo nuosprendį: už aplinkai padarytą žalą jam gresia apie 20 tūkst. eurų siekianti bauda, kai pavogtos medienos vertė įvertinta vos apie 3 tūkst.

Trečiadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

Uolus policininkas persistengė - atėmė legaliai įsigytus vaistus

Image - Uolus policininkas persistengė - atėmė legaliai įsigytus vaistus

Dažniausiai rašome, kaip policijos pareigūnai apgina, gelbsti, paslaugiai padeda žmogui. Dažnai dėl to juos ir „angelais sargais“ vadiname. Tačiau katytiškė Nijolė Vykertienė nuo šių metų balandžio 5-osios policijos pareigūnų tokiu

Antradienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Siūloma minimalią mėnesinę algą didinti iki 420 eurų

Image - Siūloma minimalią mėnesinę algą didinti iki 420 eurų

  Trišalėje taryboje Vyriausybės atstovai pasiūlė didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) iki 420 eurų nuo 2019 metų sausio. Šiuo metu MMA siekia 400 eurų, paskutinį kartą minimali alga 20-čia eurų didinta

Trečiadienis, 16 Gegužė Komentarai (1)

Seniūnijose

Vaizdo klipų konkurso laimėtojų sąraše ir švėkšniškiai

Image - Vaizdo klipų konkurso laimėtojų sąraše ir švėkšniškiai

  Baigėsi vaizdo klipų konkursas "Mano kraštas per 100 sekundžių" – internautai išrinko 25 klipus, kuriuos sukūrę moksleiviai dalyvaus kitame iniciatyvos "Jungiam Lietuvą" etape. Daugiausia balsų surinko keturių skirtingų regionų –

Ketvirtadienis, 26 Balandis Komentarai (0)

Aktualijos

kormoranai medyjeGamtininkai tris savaites petardomis baidė tūkstančius kormoranų, kad šių žuvų rajūnų ir miškų niokotojų lizduose padėti kiaušiniai sušaltų. Skaičiuojama, kad po šios akcijos paukščiai neišperės pusės jauniklių.

Gamtininkai lankėsi didžiausiose šių paukščių kolonijose, esančiose Rusnės saloje, Juodkrantėje, Ignalinos apylinkėse prie Drūkšių ežero, Elektrėnų marių saloje.

DSC 0288501-ajam Šilutės gimtadieniui besiruošiantiems rajono vadovams vakar šventinę „dovanėlę“ kyštelėjo opozicija: rajono Tarybos posėdyje paskelbė interpeliacijas rajono merui Virgilijui Pozingiui ir jo pavaduotojams Vaidui Paviloniui bei Stasei Skutulienei.

V.Pozingiui ši naujiena apie planuojamą valdžios perversmą buvo papildomas dūris į paširdžius prie 15-os politikų sprendimo neišleisti mero kasmetinių atostogų, kurias jis buvo suplanavęs jau nuo pirmadienio, gegužės 28 dienos...

vanduoArtėjant atostogų sezonui, draudikai ragina pasirūpinti savo bei kaimynų turto saugumu. Šiltuoju metų laiku užpylimo žalos ženkliai išauga, kadangi išvykus gyventojams, namuose tekantis vanduo pastebimas tik tuomet, kai jau sukeliama didelio masto žala.

Draudimo bendrovė „ERGO Lietuva“ šį mėnesį privačiam klientui dėl sprogusio vamzdžio vasarnamyje Neringoje išmokėjo rekordinio dydžio išmoką – daugiau kaip 430 tūkst. litų.

melioraturiu kiemasDevyni Melioratorių alėjos 6 namo gyventojai vieną vakarą staiga tapo Kelių eismo taisyklių pažeidėjais ir gavo nuo 100 iki 300  Lt baudas, nes jų automobiliai kieme buvo užvažiavę ant plytelėmis grįstos aikštelės ir ant žolės. Rašome „staiga“, nes šiame itin ankštame kieme taip automobiliai statomi daugiau kaip dešimtmetį.

Namo gyventojai prieš keliolika metų savo lėšomis įsirengė nuovažą nuo aikštelės į asfaltuotą kiemo dalį ir taip bandė šiek tiek sumažinti automobilių statymo problemą. Iki šiol toks statymo būdas niekam neužkliuvo.

ukininkas ozelis baltukasTuo metu, kai jauni žmonės plūste plūsta laimės ieškoti užsienin, Gardamo seniūnijos Juškaičių kaime ūkininkaujantys Rasa ir Saulius OŽELIAI kuriasi gimtinėje. Jautukus auginti ėmęsi jauni ūkininkai nedejuoja, kad Lietuvoje sunku, o kaime iš viso pragyventi neįmanoma.

„Jei nepatinka - neūkininkauk, o jei to ėmeisi - nedejuok“, - visiems besiguodžiantiems atrėžia 34-erių Saulius ir penkeriais metais jaunesnė jo žmona.

zvyras 2Mūsų rajono žvyro kasėjams šie metai bus žymiai geresni, nes jie sugebėjo pasinaudoti Europos Sąjungos parama. Gaidelių žvyro karjerą eksploatuojanti UAB „Žemera“ iš Pagrynių pernykštės vasaros pabaigoje už Kaimo plėtrai skirtas lėšas įsigijo modernios technikos, neseniai ją apžiūrėjo ir rajone lankęsis Žemės ūkio ministras Kazys STARKEVIČIUS.

Netoli Juknaičių esančiame karjere, kur vyresnio amžiaus šilutiškiai puikiai mena buvus ūkio sodą, dabar vienas po kito zuja sunkiasvoriai savivarčiai, išgabenantys jau iškastą žvyrą.

skalunai irangaŠvėkšnos seniūnijos pakrašty - Kalnalių kaime - žengtas naujas žingsnis į Lietuvos energetinę nepriklausomybę. Praėjusio penktadienio vidudienį šio kaimo miško proskynoje pradėtas gręžti pirmasis Lietuvoje skalūninių dujų paieškos gręžinys.

Anot specialistų, skalūno klodai šioje vietoje glūdi apie 1,5 km gylyje. UAB „Minijos nafta“ bandomajam gręžiniui atlikti planuoja investuoti 6,5 mln. litų. Darbams atlikti pasamdė Lenkijos bendrovę „Poszukiwania Naftowia Diament“.

Galbūt netrukus sužinosime, kad turime daug ne mažiau vertingo už įprastą naftą kuro - skalūno dujų.

REFERENDUMAIŠilutės rajono savivaldybėje buvo surengtos spaudos konferencijos, informuojančios apie politikų iniciatyvas surengti du referendumus.

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pradėjo rinkti parašus piliečių, kurie pritartų referendumui dėl draudimo projektuoti, statyti ir eksploatuoti branduolines (atomines) elektrines Lietuvos Respublikos teritorijoje.

buck72 copy 1Šiomis dienomis vis dažniau pasigirsta diskusijų dėl medžioklės teisinio reglamentavimo, medžioklės plotų nustatymo. Neretai klausimų apie medžioklę kyla ne tik pradedantiesiems ir patyrusiems medžiotojams, tačiau taip pat ir privačių miškų savininkams.

Dauguma privačių miškų savininkų yra aktyvūs medžiotojai ar bent svarsto galimybę dėl medžioklės plotų vienetų įsteigimo. Medžiotojams, valdantiems nemažą dalį miško laukų bei miško plotų, dažnai kyla klausimas, kokios yra pagrindinės medžioklės plotų vieneto įsteigimo sąlygos.

Ukmergės naujienos