Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Image - Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

  Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos

Pirmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startuoja savivaldos rinkimai

Image - Startuoja savivaldos rinkimai

   Praėjusiųjų metų gruodžio 28 d. baigėsi visų pretendentų į Savivaldybės tarybos narius ir į mero postą registracijos

Ketvirtadienis, 10 Sausis Komentarai (0)

Problema

Nupuoštos žaliaskarės dar gali būti naudingos

Image - Nupuoštos žaliaskarės dar gali būti naudingos

  Baigiantis švenčių laikotarpiui, Aplinkos ministerija kviečia gyventojus nupuoštas kalėdines eglutes panaudoti tikslingai, o ne mesti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius ar atsikratyti jomis bet

Pirmadienis, 7 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Uždaromas vienas IKI prekybos centras

Image - Uždaromas vienas  IKI prekybos centras

  Nuo kitos savaitės trečiadienio, sausio 16 dienos Šilutės mieste pirkėjus aptarnaus jau tik dvi IKI tinklo parduotuvės – miesto centre, Lietuvininkų g. 39 esanti parduotuvė bus uždaryta. Apie tai „Šilutės

Sekmadienis, 13 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

Image - Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

„Po švenčių daugeliui nelengva, taip ir šiai eglutei Saugose“, – po Šv. Kalėdų socialiniame tinkle atsirado toks įrašas ir nuotrauka, kad eglutė pavojingai pasvirusi. Jau ryte šią kuklią žaliaskarę Saugų seniūnijos

Šeštadienis, 29 Gruodis Komentarai (0)

Aktualijos

POTVYNISArtėjantys Seimo rinkimai, ko gero, paspartins jau daugiau kaip porą dešimtmečių planuojamos, bet toliau projekto nepajudėjusios estakados iš Šilutės į Rusnę tiesimą.

Anot susisiekimo ministro, šiemet žadama rasti lėšų bent estakados projektui baigti. Tačiau pasakyti, kada vietoj labiausiai užliejamo kelio ruožo iškils estakada, kol kas negali nei ministerija, nei kelininkai – jai nutiesti reikėtų mažiausiai 20–30 milijonų litų.

dracena zydiGardamo seniūnijos Šylių kaime gyvenanti Genutė Jankauskienė su „Šilutės naujienomis“ pasidalijo savo džiaugsmu - pirmą kartą moters namuose pražydo dracena.

Kvapioji dracena - labai retai kambariuose auginant pražystantis augalas. Šis kiek alyvas primenantis kvapas sklinda bangomis ir net svaigina. Iš viso žydėjimas tetrunka tik kelias naktis.

AtamataBeveik prieš ketverius metus panaikinta licencijuotos mėgėjiškos žūklės tvarka Nemuno deltos regioniniame parke (NDRP) grįžo kitu pavadinimu.

Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose vėl nustatytos limituotos žvejybos sąlygos. Dabar žvejams mėgėjams reikia įsigyti meškeriotojo kortelę. Ji parai kainuoja 10 Lt, savaitei - 30 Lt, mėnesiui - 50 Lt.

NDBL regata 9Šilutės krašte, besididžiuojančiame, kad čia „vanduo ir žmonės kuria gyvenimą“, būtent laivyba vandenyse kelia didžiausią susirūpinimą. Kintų buriavimo klubo „Marių burės“ buriuotojai susitikime su rajono Savivaldybės ir atsakingų institucijų vadovais išsakė gausybę problemų.

„Šilutės naujienos“ jau anksčiau rašė, kad rajone nėra kur mokyti vaikus buriuoti. Vangų vietinių žmonių norą buriuoti lemia ir infrastruktūros stoka.

Buriuotojai taip pat pastebi itin padriką navigacinę, laivybos tvarką ir saugumo spragas Minijos ir Atmatos upėse. Būtina numatyti pramoginių laivų stovėjimo bazių plėtrą, nepamirštant ne tik buriuotojų, bet ir burlentininkų, kaitininkų.

juknaiciai saulysIšskirtinės gyvenvietės Lietuvoje - Juknaičių - gyventojai susitikime su rajono vadovais išreiškė rūpestį griūvančiais, apleistais pastatais ne tik gyvenvietėje, bet ir seniūnijoje. Pasiguodė, jog gyvenvietė neretai skendi katilinės skleidžiamuose dūmuose.

Neabejinga savo gyvenamajai vietai Pašyšių bendruomenė merui vardijo jų kaimo problemas.

TARYBOJE salikasPraėjusį ketvirtadienį rajono Tarybos posėdis prasidėjo sveikinimais merui Virgilijui Pozingiui. Keturiasdešimt aštuntąjį gimtadienį švenčiančiam merui politikai įteikė puokštę gėlių, linkėjo sveikatos ir sėkmės.

O Darbo partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Saulius Stankevičius buvo  originalesnis nei kiti politikai. Valstiečių liaudininkų ir žaliųjų partijai atstovaujantį merą V.Pozingį jis apjuosė baltu šaliku, papuoštu Darbo partijos simbolika, ir padėkojo už nuopelnus Darbo partijai.

daromBalandžio 21-ąją (šeštadienį) 10 val. mes ir vėl kviečiame visus aktyvius, draugiškus ir atsakingus žmones tapti savanoriais ir prisijungti tvarkant mūsų miestus bei apylinkes!

Anot akcijos organizatorių, galime didžiuotis, kad Lietuva buvo viena iš pirmųjų šalių, prieš penkerius metus palaikiusių akciją „Darom“, ir viena iš keleto šalių, pavyzdingai ją kasmet rengiančių.

euraiArtėjančių Velykų stebuklas - taip šilutiškė Akvilė (vardas pakeistas, - aut. past.) įvardija jai nutikusį dalyką. Neįtikėtina, tačiau daugiau nei prieš metus pametusi 500 eurų (apie 1700 litų) moteris šią savaitę pinigus atgavo.

Pasaulyje pasitaiko atvejų, kuomet radę dideles pinigų sumas žmonės jas grąžina. Štai neseniai Rusijos Krasnojarsko mieste, lifte, moteris rado beveik 500 deimantų ir nusprendė juos grąžinti savininkui.

ASOCIACIJAŠilutės rajono bendruomenių asociacijoje „Lamatos žemė“ prasidėjo pokyčiai - antradienį asociacijos narių neeilinio visuotinio susirinkimo metu valdybos pirmininkė Edita Grinčinaitienė neteko pareigų. Susirinkime dalyvavo bemaž visi asociacijos nariai - 34 iš 36. 16 balsavo už tai, kad E.Grinčinaitienė gali toliau eiti asociacijos valdybos pirmininkės pareigas, 18 buvo prieš.

Naujuoju asociacijos pirmininku išrinktas rajono Tarybos narys, Vainuto bendruomenės pirmininkas Vytautas Laurinaitis.

Jis ir rajono mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis buvo šio neeilinio visuotinio susirinkimo iniciatoriai, kad asociacijos nariai išklausytų Žemės ūkio ministerijos atlikto audito išvadas ir pareikštų nepasitikėjimą asociacijos valdybos pirmininke E.Grinčinaitiene.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt