Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pelkių žygis po baltasniegę aukštapelkę širdį populiarėja

Image - Pelkių žygis po baltasniegę  aukštapelkę širdį populiarėja

  Šeštadienis žygio dalyviams po baltasniegę Aukštumalos širdį nieko gero nežadėjo, jau iš vakaro buvo aišku, kad oras bus bjaurus ir pūs įkyrus rytys. Tačiau šios gamtos išdaigos dar kartą parodė,

Penktadienis, 8 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Gera žinia Šilutės aviatoriams - kariuomenė sparnų jiems nekirps

Image - Gera žinia Šilutės aviatoriams - kariuomenė sparnų jiems nekirps

  Praėjusią savaitę pasklido žinia, kad Lietuvos kariuomenė (LK) užsimojo iš Armalėnų aerodromo iškeldinti čia beveik 60 metų veikiantį aeroklubą. Pasipiktinę aviacijos sporto megėjai parengė peticiją „Dėl užimto aerodromo grąžinimo aviatoriams“,

Trečiadienis, 13 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Gardamiškių prašymas valdžiai: daugiau pinigų ir rūšiavimo konteinerių

Image - Gardamiškių prašymas valdžiai: daugiau pinigų ir rūšiavimo konteinerių

  Pirmoji Šilutės savivaldybės vadovų ir seniūnijos 2018 metų veiklos ataskaita surengta Gardame. Susitikimo metu apie nuveiktus darbus ir artimiausius planus saviškiams pasakojo seniūnė Birutė Pocevičienė, vėliau kalbėjo rajono vadovai -

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (1)

Aktualijos

duomenuKažin, ar susimąstome, kad svetimam žmogui pasakytas asmens kodas, banko kortelės numeris ar kita privati informacija – tai ne tik nelaiku „paleistas liežuvis“, bet ir rimta problema mūsų pačių saugumui.

Su duomenų apsaugos problemomis susiduriame kasdien: darbe, santykiuose su valdžios institucijomis, sveikatos sistemoje, pirkdami prekes ar paslaugas, keliaudami, naršydami internete.

Problema ta, kad dauguma asmenų nėra susipažinę su duomenų apsaugos klausimais ir nežino savo teisių šioje srityje.

Štai kalbinta panevėžietė Virginija nežino, ar vienas didysis prekybos tinklas nepažeidė jos asmens teisių, nukopijuodamas jos asmens tapatybės kortelę. Moteris tik norėjo prasitęsti lojalumo kortelę, kai parduotuvės darbuotoja paprašė parodyti asmens tapatybės kortelę, tačiau užuot vien pasižiūrėjusi, nuskenavo ją ir pasidėjo prie kitų dokumentų.

actaPastaruoju metu tiek Europoje, tiek visame pasaulyje daug dėmesio skiriama kovai su klastojimu, kuris daro didelę žalą teisėtai prekybai, kenkia šalių ekonomikos augimui. Įvairios pasaulio ir Europos institucijos – Tarptautinė verslo konfederacija, GRECO, Europos Komisija kuria strategijas, kaip sumažinti šį neigiamą reiškinį.

2011 metų pabaigoje Australijos, Japonijos, JAV, Kanados, Korėjos, Maroko, Naujosios Zelandijos ir Singapūro, o šių metų pradžioje daugumos Europos Sąjungos šalių, įskaitant Lietuvą, pasirašytas Prekybos susitarimas dėl kovos su klastojimu (ACTA) sukėlė karštų diskusijų ir protesto bangų.

Visuomenė pasidalijo į dvi pozicijas: vieni gina autorines teises, kiti tam priešinasi, manydami, kad yra pažeidžiamos jų pačių kaip vartotojų teisės. Tai vis dėlto kuri barikadų pusė teisi? 

moterysMoterys jau seniai nebėra vien tik namų šeimininkės – vis daugiau dailiosios lyties atstovių užima aukštas pareigas, kopia karjeros laiptais. Tačiau darbo rinkoje joms iškyla daugiau kliūčių negu vyrams. Moterys dažniau dirba ne visą darbo dieną ir jų karjera dažniau būna su pertraukomis, o tai neigiamai veikia jų profesinį tobulėjimą.

Kada moterys ir vyrai bus lygiaverčiai partneriai darbo sektoriuje?

inetaŠiandieninėje visuomenėje smurtas prieš moteris išlieka aktuali problema. Moterys patiria moralinę, psichologinę, fizinę prievartą, sutuoktinio ar gyvenimo partnerio išnaudojimą šeimose. Todėl matant didelius smurto prieš moterį mastus ir jo pasekmes, Lietuvoje vis daugiau dėmesio skiriama šios problemos mažinimui: įvairiuose šalies regionuose steigiami moterų ir vyrų krizių ir informacijos centrai, kuriuose teikiama visokeriopa pagalba.

Tiek mūsų šalyje, tiek visoje Europos Sąjungoje įgyvendinant įvairias programas ir projektus raginama kovoti su smurtu prieš moteris, skatinama suprasti, kad smurtas yra ne tik smurtautojo ir jo aukos problema – tai visos visuomenės atsakomybė ir rūpestis.

Šilutės rajono savivaldybė kviečia visus rajono gyventojus prisidėti prie aplinkos tvarkymo ir balandį skelbia tvarkymo ir švaros mėnesiu. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šilutės rajono savivaldybė kviečia visus rajono gyventojus prisidėti prie aplinkos tvarkymo ir balandį skelbia tvarkymo ir švaros mėnesiu.

Savivaldybės administracijos direktorė Ida Vasiljevienė išleido įsakymą, kuriuos seniūnijoms pavedė organizuoti miesto, miestelių ir gyvenviečių, kapinių, parkų, skverų, vandens telkinių prieigų, paminklų teritorijų tvarkymą.

Taip pat įpareigojo įmonių, įstaigų, organizacijų vadovai, gyvenamųjų namų bei kitų statinių savininkus sutvarkyti savo teritorijas ir prieigas prie jų (šaligatvius, kelkraščius, griovius ir pan.).

Talkos bus rengiamos jau šią savaitę.

sodonisNeseniai vykusioje 14 -ojoje Vydūno tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje vėl nuskambėjo raginimas ieškoti kelių ir būdų įamžinti Vydūno atminimą Klaipėdos mieste. Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyrius siūlo tai įamžinti Klaipėdos Atgimimo aikštėje.

Dėl to, ar ši aikštė tinkamiausia įamžinti Vydūną, kilo aistringos diskusijos.

Vydūno muziejaus Kintuose įkūrėjas Saulius Sodonis išsakė savo nuomonę bei svarstė, jog paminklui tiktų ir Šilutė.

POTVYNISArtėjantys Seimo rinkimai, ko gero, paspartins jau daugiau kaip porą dešimtmečių planuojamos, bet toliau projekto nepajudėjusios estakados iš Šilutės į Rusnę tiesimą.

Anot susisiekimo ministro, šiemet žadama rasti lėšų bent estakados projektui baigti. Tačiau pasakyti, kada vietoj labiausiai užliejamo kelio ruožo iškils estakada, kol kas negali nei ministerija, nei kelininkai – jai nutiesti reikėtų mažiausiai 20–30 milijonų litų.

dracena zydiGardamo seniūnijos Šylių kaime gyvenanti Genutė Jankauskienė su „Šilutės naujienomis“ pasidalijo savo džiaugsmu - pirmą kartą moters namuose pražydo dracena.

Kvapioji dracena - labai retai kambariuose auginant pražystantis augalas. Šis kiek alyvas primenantis kvapas sklinda bangomis ir net svaigina. Iš viso žydėjimas tetrunka tik kelias naktis.

AtamataBeveik prieš ketverius metus panaikinta licencijuotos mėgėjiškos žūklės tvarka Nemuno deltos regioniniame parke (NDRP) grįžo kitu pavadinimu.

Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose vėl nustatytos limituotos žvejybos sąlygos. Dabar žvejams mėgėjams reikia įsigyti meškeriotojo kortelę. Ji parai kainuoja 10 Lt, savaitei - 30 Lt, mėnesiui - 50 Lt.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt