Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pelkių žygis po baltasniegę aukštapelkę širdį populiarėja

Image - Pelkių žygis po baltasniegę  aukštapelkę širdį populiarėja

  Šeštadienis žygio dalyviams po baltasniegę Aukštumalos širdį nieko gero nežadėjo, jau iš vakaro buvo aišku, kad oras bus bjaurus ir pūs įkyrus rytys. Tačiau šios gamtos išdaigos dar kartą parodė,

Penktadienis, 8 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Gera žinia Šilutės aviatoriams - kariuomenė sparnų jiems nekirps

Image - Gera žinia Šilutės aviatoriams - kariuomenė sparnų jiems nekirps

  Praėjusią savaitę pasklido žinia, kad Lietuvos kariuomenė (LK) užsimojo iš Armalėnų aerodromo iškeldinti čia beveik 60 metų veikiantį aeroklubą. Pasipiktinę aviacijos sporto megėjai parengė peticiją „Dėl užimto aerodromo grąžinimo aviatoriams“,

Trečiadienis, 13 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Gardamiškių prašymas valdžiai: daugiau pinigų ir rūšiavimo konteinerių

Image - Gardamiškių prašymas valdžiai: daugiau pinigų ir rūšiavimo konteinerių

  Pirmoji Šilutės savivaldybės vadovų ir seniūnijos 2018 metų veiklos ataskaita surengta Gardame. Susitikimo metu apie nuveiktus darbus ir artimiausius planus saviškiams pasakojo seniūnė Birutė Pocevičienė, vėliau kalbėjo rajono vadovai -

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (1)

Aktualijos

Jeigu nematai, dar nereiškia, kad to nėra. / ferdi-rizkiyanto.blogspot.com asociatyvi nuotr.Sakoma, kad Kūčių naktį, lygiai vidurnaktį, vanduo šuliniuose pavirsta vynu, o gyvūnai pradeda kalbėti žmonių balsais.

Metuose būna ne tik stebuklingų naktų, bet ir dienų. Viena iš tokių dienų - kai daugelis kiaulių pavirsta žmonėmis. Šituo stebuklu kiaulės, pavirtusios žmonėmis, labai džiaugiasi ir visais įmanomais būdais tą viešai demonstruoja.

Šiais metais ši diena bus balandžio 21 d. Šią kiaulių pavirtimu žmonėmis dieną kiti vadina kasmetine talka, o dar kiti - jau tradicija patapus "DAROM" akcija.

GERMAIKA 2Saugų seniūnijoje, prie Vilkyškių, įsikūrusi SBA koncerno įmonė „Germanika“ tapo viena moderniausių Europoje baldų gamyklų. Čia įdiegta inovatyvi „vilktų“ korpusinių baldų technologija, kuri, skaičiuojama, leis tris kartus padidinti įmonės pardavimus.

Koncernas SBA į „Germanikos“ plėtrą investavo 36 mln. litų, gamykloje sukurta 240 naujų darbo vietų, viso įmonėje dirbs 400 darbuotojų.

„Šis investicinis projektas, nedidelę „Germanikos“ įmonę pavertęs viena moderniausių baldų gamyklų regione, leis SBA baldų grupei įsitvirtinti naujuose baldų rinkos segmentuose ir padidins bendrovės konkurencinį pranašumą. „Vilktų“ baldų technologijos leidžia gaminti aukštos pridėtinės vertės produkciją, kuri yra itin paklausi tarp vartotojų“, - sakė bendrovės koncerno SBA verslo vystymo viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Partijos narių susirinkimas. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Trys rajono Tarybos Kontrolės komiteto nariai - buvę rajono merai Arvydas Jakas, Algirdas Balčytis ir Šarūnas Laužikas sureagavo į viešumon pasklidusią informaciją, jog partijos Tvarka ir teisingumas atstovai - mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis ir savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Dainora Butvydienė įdarbino administracijoje saviškius - 3 partijos narius.

VVG IR BENDRIMENIU SUTARTYS 3Žemės ūkio ministerijos Vidaus audito departamentas, atlikęs Šilutės rajono vietos veiklos grupės (asociacijos) „Lamatos žemė“ 4 projektų auditą, pripažino, kad „Lamatos žemės“ vykdomos veiklos vidaus kontrolės sistema yra nepatenkinama.

Savivaldybės vadovai, antradienį šią žinią paviešinę spaudos konferencijoje, informavo, kad pagaliau gavo patvirtinimą, jog asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininkė Edita Grinčinaitienė darbe darė klaidų. Tiesa, pripažino, kad audito išvados dar nepatvirtintos, todėl negalima skelbti auditorių nurodytų sumų, kurias Šilutės VVG netinkamai panaudojo ar netinkamai išmokėjo.

Anot minėtos asociacijos valdybos nario, atstovaujančio Savivaldybei, Remigijaus Budriko, išvados gali būti skundžiamos ir nuginčytos.

gandrasKovo 25-ąją, Gandrų sugrįžimo dieną, į gimtinę parskrendančių paukščių laukia saugios lizdavietės – kol gandrai buvo išskridę, per 2011 m. rudenį ir šių metų pavasarį Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius AB LESTO iškėlė daugiau nei 1000 gandralizdžių platformų.

2009-aisiais metais pradėto projekto metu virš elektros linijų atramų perkelta jau apie 3000 gandralizdžių.

ingada austejaArtėjant pavasario šventėms dažnas norime atnaujinti buitį, papuošti namus. Visiems, norintiems tai padaryti, padės baldų parduotuvių „Ingada“, esančių Šilutėje Cintjoniškių g. 11A ir Gluosnių g. 9 bei Šilalėje Vasario 16-osios g. 3, prekybininkai. Čia jau taikomos žymios velykinės nuolaidos daugeliui pirkėjų pamėgtų baldų.

„Ingados“ baldų pardavėjai apie velykines akcijas paskelbė vieni pirmųjų mieste. „Norime pasidalinti su savo pirkėjais pavasario džiaugsmu, padėti jiems artėjant šventėms atnaujinti savo būstą“, - sako vyriausioji pardavėja Rita Subačienė.

MINIJOS NAFTAUAB „Minijos nafta“ vėl siekia rajono politikų pritarimo, kad galėtų ieškoti naftos marių pakrantėje, ties Kintais. Šįkart naftininkai remiasi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimu, kuriuo Šilutės rajono savivaldybės taryba įpareigota artimiausiame posėdyje apsvarstyti UAB „Minijos nafta“ naftos gavybos Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte) poveikio aplinkai vertinimo programą ir priimti motyvuotą sprendimą.

Posėdžiui besiruošiantys politikai komitetų posėdžiuose dar kartą išklausė ir naftininkų, ir Kintų bendruomenės, ir Savivaldybės gamtosaugininko argumentus ir turės apsispręsti, ar pritarti minėtai poveikio aplinkai programai.

gardamo zmonesGardamo seniūnijos gyventojai, kaip ir kitų rajono vietovių žmonės, irgi pyksta dėl blogos kelių būklės, didelių mokesčių už šiukšles ir nuotekas, jiems rūpi, ar jų mokyklai yra prasmės siekti M.Mažvydo vardo, kodėl Savivaldybė nepriverčia tvarkytis nebenaudojamų fermų šeimininkų ir ar bus miestelyje pastatyti nuotekų valymo įrenginiai.

Tas problemas žmonės išsakė į seniūniją atvykusiai valdžiai.

Maisto banko“ akcijos organizatoriai sako pastebintys, kad kasmet vis daugiau žmonių aukoja maisto nepasiturintiems. / Organizatorių nuotr.„Kviečiame paaukoti maisto nepasiturintiems!” – tokiais žodžiais daugelio prekybos centrų lankytojus šiandien pasitiks “Maisto banko” savanoriai. Šiemet prieš Velykas parama maistu vargingiau gyvenantiems bus renkama 52 Lietuvos miestuose.

Padėti skurstantiems pirkėjus kvies virš 271 nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių aktyvistai, socialiniai darbuotojai, moksleiviai ir jaunimas.

Abejingais nelieka ir socialiai atsakingų bendrovių kolektyvai: “Maisto banko” akcijoje šiemet renkant paramą maistu talkins „Swedbank”, „Barclays technologijų centras Lietuvoje”, „City Service”,  „Unilever” ir „Nielsen“ specialistai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt