Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

Image - Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

  Liepa dar vos įpusėjo, o didelė dalis mūsų krašto sparnuočių mums jau parodė uodegas – išskrido žiemoti. Regis neįtikėtina, bet kai kurie jų tai padarė jau net daugiau nei prieš

Sekmadienis, 21 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Image - Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Antradienį Savivaldybėje surengta jau tradicinė kiekvieno mėnesio valdžios veiklos apžvalga - spaudos konferencija. Meras Vytautas Laurinaitis į ją buvo pakvietęs ir tikėjosi, kad joje dalyvaus Administracijos vadovai, tačiau Administracijos direktorius

Pirmadienis, 1 Liepa Komentarai (0)

Problema

Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Image - Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Švėkšnos bendruomenės narių nuomonės susikirto dėl vietos kapinėse daugiau nei prieš 100 metų palaidoto vietos šviesuolio, mecenato Domininko Endzelio kapo. Ilgametė pedagogė, kraštotyrininkė Ona Norkutė buvo priblokšta ir nepatikėjo savo

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Image - Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Nuo šių metų rugsėjo gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos galės pasinaudoti Šeimos kortele, kuri garantuos nuolaidas partnerių suteikiamoms prekėms bei paslaugoms. Pirmaisiais Šeimos kortelės partneriais tapo parodų

Penktadienis, 19 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Kintai savo vasaros šventėje tapo šeimų uostu

Image - Kintai savo vasaros šventėje tapo  šeimų uostu

Visą praėjusio šeštadienio – liepos 13-osios dieną Kintų miestelis šurmuliavo - čia organizuota vasaros šventė, kuri iki šiol buvo vadinama „Marių švente“. Šiemet ji gavo ir dar vieną pavadinimą -

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

Aktualijos

KOMSKIOSeimo Pirmininkės Irenos Degutienės pradėtas puolimas prieš „tvarkietį“, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Kęstą Komskį subliuško. Generalinė prokuratūra patvirtino, kad K.Komskis nesikišo ir netrukdė korupcinių bylų tyrimams. Pats K.Komskis tokį prokuratūros paaiškinimą laiko ne savo, bet teisingumo pergale. Jo teigimu, valdantieji neretai naudojasi savo padėtimi kovai su politiniais priešininkais. Tačiau tokio įžūlaus konservatorių (Tėvynės Sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai) elgesio, anot K.Komskio, dar neteko matyti.

Apie visa tai buvo kalbama K.Komskio susitikime su žurnalistais praėjusią savaitę. Spausdiname pokalbio ištraukas.

Gimnazistai įmonėje "Sicor Biotech". / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.

500-mečio ambasadorius nuogąstavo, ar estakada nepražudys potvynių egzotikos?

Lietuvos mokslų akademija, vienijanti geriausius šalies mokslininkus, įvairių sričių ekspertus, pradėjo aktyviai bendrauti su Šilutės r. savivaldybe. Penktadienį šilutiškių delegacija lankėsi LMA Vilniuje, pristatė parodas, skaitė pranešimus mokslininkų bendruomenei.

 

Gabiausi ir darbščiausi rajono gimnazijų moksleiviai turėjo galimybę sudalyvauti net trijose ekskursijose: Valdovų rūmuose, farmacijos įmonėje ir mokomojoje lazerių laboratorijoje.

dviraciu takas baigiasiGruodžio pirmąją Savivaldybė europiniams paramos fondams teiks paraišką projektui „Šilutės miesto dviračių - pėsčiųjų takų rekonstrukcija” įgyvendinti. Šio projekto metu bus rekonstruoti jau esami dviračių - pėsčiųjų takai Šilokarčemos ir Verdainės teritorijose.

„Dviračių - pėsčiųjų takų rekonstrukcijos ir sutvarkymo projektas yra viena iš grandžių, nuosekliai ir kryptingai formuojant patrauklią turizmo infrastruktūrą Šilutės mieste ir rajone, įsijungiant į viso regiono turizmo infrastruktūrą”, - sakė projekto vadovė, Savivaldybės planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kmitienė.

sadm akcija2Praėjusią savaitę į rajono savivaldybėje kelioms valandoms atidarytą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) mobilujį priimamąjį lankytojai veržtis neskubėjo. Pasak įvairiais SADM kompetencijai priskiriamais klausimais konsultavusios Laimos Venckūnienės, į dvidešimtąją savivaldybę atvykę specialistai kituose miestuose sulaukdavo daugiau interesantų.

Į mobilųjį priimamąjį atėję gyventojai atvykusiems specialistams galėjo užduoti klausimų iš visų sričių, už kurias atsakinga ministerija.

Gyventojus konsultavo SADM priimamojo vedėja Laima Venckūnienė, vedėjo pavaduotojas Stasys Valickas ir vyriausiasis specialistas Kazimieras Pečiulis.

Kontroles PovilonisPirmadienį vis dėlto įvyko Kontrolės komiteto posėdis, kurio  pirmininkui Arvydui Jakui nepavyko surengti praėjusią savaitę. Tuomet valdančiosios daugumos politikai surado pretekstą nepatvirtinti darbotvarkės.

Šį kartą komiteto nariai pagaliau išgirdo informaciją apie „Šilutės šilumos tinkluose“ vykusio skandalingo biokuro pirkimo konkurso aplinkybes.

Lydeka. / © silutesnaujienos.lt nuotr.Iš verslo pasitraukus daliai Kuršių marių žvejų, priešingai nei tikėtasi, likusių įmonių ir sugavimai, ir uždarbis krito.

Žvejai sako, kad įvykdyta reforma naudinga tik Kaliningrado srities žvejams. O anksčiau šviežia žuvimi viliojusių mažų miestelių gyventojai teigia, kad dabar jų vieta jokiems turistams nebus įdomi.

renceliauskas dziaugiasi absorbentaisŠilutės rajonas pasiruošęs panaikinti išsiliejusių naftos produktų padarinius gamtai. UAB „Minijos nafta“ Šilutės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai (PGT) atvežė dovanų - 10 litrų  absorbento, skirto į aplinką išsiliejusiems naftos produktams neutralizuoti.

Spalio pabaigoje vykusiame Šilutės r. savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo nutarta ieškoti lėšų absorbentams įsigyti. Su prašymu kreiptasi į bendrovę „Minijos nafta“, o ši neatsisakė padėti.

parama 1Iš Švedijos Šilutę pasiekusi labdaros siunta - drabužiai ir įvairūs daiktai - pilnais mikroautobusais trečiadienio rytą išriedėjo į Saugų vaikų globos namus, Švėkšnos sanatorinę ir Rusnės specialiąsias mokyklas bei Dienos paslaugų centrą.

Šilutės - Ljungby draugijos vadovas, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pasakojo, kad gerus darbus darančių švedų parama Pamarį pasiekia jau nebe pirmus metus. Šiemet skaičiuojamas simbolinis draugystės dvidešimtmetis.

EONOMIKOS ZEBELIENE„Pagaliau įvyks tai, kas jau seniai turėjo įvykti“, - tokiais žodžiais Ekonomikos ir finansų komiteto posėdį pradėjo laikinai rajono mero V.Pozingio paskirtas šio komiteto pirmininkas „darbietis“ Saulius Stankevičius. Jis septintąjį kartą pateikė pasiūlymą komiteto pirmininke rinkti partijos Tvarka ir teisingumas atstovę Daivą Žebelienę.

Valdančiosios koalicijos politikai tą dieną neabejojo pirmininkės rinkimų sėkme, nes šiame komitete jie pagaliau įgijo persvarą. Septintuoju valdančiosios koalicijos nariu šiame komitete tapo iš Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto perkeltas „tvarkietis“ Gintaras Bružas.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt