Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Image - Milijonai Rusnėje išaugintų vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje, Rusnėje, dirbtinai išveisti ir paauginti vėgėlių jaunikliai šiomis dienomis išleisti į Lietuvos ežerus ir upes. 3–5 savaičių vėgėlių mažyliais

Penktadienis, 27 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Image - Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės  ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

Prieš kelias dienas ūkininkas prie Gėgės upės netoli Plaškių taip trešė laukus, kad srutų kliuvo ne tik upei, bet ir šalia stovėjusioms žvejų mašinoms, čia pat sėdėjusiems žvejams.„Gal taip ūkininkas

Šeštadienis, 28 kovas Komentarai (1)

Savivaldybėje

Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

Image - Dėl žvejybos per karantiną – klausimai

  Šalyje įvestas griežtas karantinas nė motais žūklės fanatikams. Vyrai antrą savaitę traukia žvejybinius įrankius ir vos prašvitus keliauja prie vandens. Kyla klausimas – ar pramoginė žvejyba leidžiama per karantiną? Patys

Sekmadienis, 29 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Aktualijos

REFERENDUMO 1Referendumo „TAIP Seimo atgimimui“ vienas iš organizatorių, visuomeninio judėjimo „TAIP“ lyderis Šilutėje Arvydas Jakas, kartu su savo pavaduotoju Egidijumi Jovaiša paskelbė, kad referendumo pritarėju jau galima tapti ir internetu. Organizacija „TAIP“, siekdama aktyvinti pilietiškumą, sudarė sąlygas žmonėms išreikšti savo nuomonę dėl referendumo organizavimo internetu.

skutuliene copyTrečiadienį, birželio 13 dieną, Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis kviečia 15-ąjį šios kadencijos rajono Tarybos posėdį, kuriame politikai spręs aukščiausios valdžios likimą: atleisti ar neatleisti iš pareigų patį merą V.Pozingį ir jo pavaduotojus - Stasę Skutulienę bei Vaidą Pavilonį.

Mickeviciaus isleistuves i pensijaPenktadienį į pensiją išlydėtas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Stasys Mickevičius.

RUSNES TUALETAS 294 tūkstančiai litų - tokia suma netrukus pasieks rajono seniūnijas. Pinigai skirti rajono seniūnijoms iš respublikinės vietos bendruomenių savivaldos 2012 metų programos.

Minėtą sumą padalijus po keliolika ar kelis tūkstančius litų seniūnijoms (pagal gyventojų skaičių), jose suskubta rinkti Vietos bendruomenių tarybas (VBT), kurios ir turėjo nuspręsti, kam tų pinigų jų bendruomenėje labiausiai reikėtų.

Vienur nutarta juos skirti kultūros, kitur - sporto reikalams, dar kitose seniūnijose gatves papuoš naujas inventorius, atsiras viešieji tualetai, bus pagamintos vėliavos, paremtos kitos iniciatyvos.

meras konaklyje 1Šilutės savivaldybės visuomenė gali būti rami - antradienį rajono meras Virgilijus Pozingis jau grįžo iš Turkijos Konaklio savivaldybės ir pradėjo eiti pareigas.

Įvairiausiomis abejonėmis ir įtarimais apaugusią kelionę meras vadina komandiruote ir pasakoja, kad Turkijoje derino būsimus projektus.

bta 211420 newDrausti automobilį jau seniai tapo įprasta ir kiekvienam prieinama. Brangesnius automobilius vairuotojai draudžia savanorišku Kasko draudimu ir taip išvengia papildomų nuostolių įvykus eismo įvykiui ar automobilį apgadinus ilgapirščiams. Tuo tarpu būstą vis dar draudžiame vangiai ir dažnai net nesusimąstome, kad rizika prarasti turimą turtą yra labai didelė.

pinigasSvetimų kraštų nebūna, tik keliautojas kartais jaučiasi svetimas. Ši vieno rašytojo mintis ypač aktuali vasarą, kai imame dairytis, kokiame „rojaus kampelyje" atsipūsti nuo darbų. Ir jei ne vienas jau žino, kad lankantis Azijos šalyse, derėtų susilaikyti nuo prisilietimo prie nepažįstamų žmonių, o kai kuriose Pietų Europos valstybėse pasisveikinimas, dvidešimt kartų pasibučiuojant ir dešimt apsikabinant, gali užtrukti ir ne vieną minutę, dėl skirtingų tradicijų vis dar dažnai pakliūvame į „nepatogias" situacijas.

Kad netektų raudonuoti iš gėdos ar aikčioti iš nuostabos, „Swedbank" Asmeninių finansų institutas pasidomėjo skirtingų kultūrų tradicijomis, susijusiomis su pinigais ir turtu, o tuo, ką sužinojo, dalinasi su Jumis.

parama galviju baltnugarisValstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba primena, kad jau antrus metus iš eilės nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių augintojai gali kreiptis dėl šių veislių išsaugojimui skiriamos ES paramos. Šilutės rajono ūkininkai kviečiami pasinaudoti išmokomis už senuosius lietuviškos veislės šėmus ir baltnugarius galvijus.

martyno ranka„Šilutės naujienos“ jau ne kartą rašė apie Pagėgių savivaldybės Mociškių kaime gyvenančio Martyno Girulio nelaimę - jis gimė pusiau paraližiuotas, iki šiol nevaldo rankų. Vaikinas prašo visų padėti jam įgyvendinti svajonę - turėti nors vieną funkcionuojančią ranką.