Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

Aktualijos

GERMAIKA 2Saugų seniūnijoje, prie Vilkyškių, įsikūrusi SBA koncerno įmonė „Germanika“ tapo viena moderniausių Europoje baldų gamyklų. Čia įdiegta inovatyvi „vilktų“ korpusinių baldų technologija, kuri, skaičiuojama, leis tris kartus padidinti įmonės pardavimus.

Koncernas SBA į „Germanikos“ plėtrą investavo 36 mln. litų, gamykloje sukurta 240 naujų darbo vietų, viso įmonėje dirbs 400 darbuotojų.

„Šis investicinis projektas, nedidelę „Germanikos“ įmonę pavertęs viena moderniausių baldų gamyklų regione, leis SBA baldų grupei įsitvirtinti naujuose baldų rinkos segmentuose ir padidins bendrovės konkurencinį pranašumą. „Vilktų“ baldų technologijos leidžia gaminti aukštos pridėtinės vertės produkciją, kuri yra itin paklausi tarp vartotojų“, - sakė bendrovės koncerno SBA verslo vystymo viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Partijos narių susirinkimas. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Trys rajono Tarybos Kontrolės komiteto nariai - buvę rajono merai Arvydas Jakas, Algirdas Balčytis ir Šarūnas Laužikas sureagavo į viešumon pasklidusią informaciją, jog partijos Tvarka ir teisingumas atstovai - mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis ir savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Dainora Butvydienė įdarbino administracijoje saviškius - 3 partijos narius.

VVG IR BENDRIMENIU SUTARTYS 3Žemės ūkio ministerijos Vidaus audito departamentas, atlikęs Šilutės rajono vietos veiklos grupės (asociacijos) „Lamatos žemė“ 4 projektų auditą, pripažino, kad „Lamatos žemės“ vykdomos veiklos vidaus kontrolės sistema yra nepatenkinama.

Savivaldybės vadovai, antradienį šią žinią paviešinę spaudos konferencijoje, informavo, kad pagaliau gavo patvirtinimą, jog asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininkė Edita Grinčinaitienė darbe darė klaidų. Tiesa, pripažino, kad audito išvados dar nepatvirtintos, todėl negalima skelbti auditorių nurodytų sumų, kurias Šilutės VVG netinkamai panaudojo ar netinkamai išmokėjo.

Anot minėtos asociacijos valdybos nario, atstovaujančio Savivaldybei, Remigijaus Budriko, išvados gali būti skundžiamos ir nuginčytos.

gandrasKovo 25-ąją, Gandrų sugrįžimo dieną, į gimtinę parskrendančių paukščių laukia saugios lizdavietės – kol gandrai buvo išskridę, per 2011 m. rudenį ir šių metų pavasarį Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius AB LESTO iškėlė daugiau nei 1000 gandralizdžių platformų.

2009-aisiais metais pradėto projekto metu virš elektros linijų atramų perkelta jau apie 3000 gandralizdžių.

ingada austejaArtėjant pavasario šventėms dažnas norime atnaujinti buitį, papuošti namus. Visiems, norintiems tai padaryti, padės baldų parduotuvių „Ingada“, esančių Šilutėje Cintjoniškių g. 11A ir Gluosnių g. 9 bei Šilalėje Vasario 16-osios g. 3, prekybininkai. Čia jau taikomos žymios velykinės nuolaidos daugeliui pirkėjų pamėgtų baldų.

„Ingados“ baldų pardavėjai apie velykines akcijas paskelbė vieni pirmųjų mieste. „Norime pasidalinti su savo pirkėjais pavasario džiaugsmu, padėti jiems artėjant šventėms atnaujinti savo būstą“, - sako vyriausioji pardavėja Rita Subačienė.

MINIJOS NAFTAUAB „Minijos nafta“ vėl siekia rajono politikų pritarimo, kad galėtų ieškoti naftos marių pakrantėje, ties Kintais. Šįkart naftininkai remiasi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimu, kuriuo Šilutės rajono savivaldybės taryba įpareigota artimiausiame posėdyje apsvarstyti UAB „Minijos nafta“ naftos gavybos Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte) poveikio aplinkai vertinimo programą ir priimti motyvuotą sprendimą.

Posėdžiui besiruošiantys politikai komitetų posėdžiuose dar kartą išklausė ir naftininkų, ir Kintų bendruomenės, ir Savivaldybės gamtosaugininko argumentus ir turės apsispręsti, ar pritarti minėtai poveikio aplinkai programai.

gardamo zmonesGardamo seniūnijos gyventojai, kaip ir kitų rajono vietovių žmonės, irgi pyksta dėl blogos kelių būklės, didelių mokesčių už šiukšles ir nuotekas, jiems rūpi, ar jų mokyklai yra prasmės siekti M.Mažvydo vardo, kodėl Savivaldybė nepriverčia tvarkytis nebenaudojamų fermų šeimininkų ir ar bus miestelyje pastatyti nuotekų valymo įrenginiai.

Tas problemas žmonės išsakė į seniūniją atvykusiai valdžiai.

Maisto banko“ akcijos organizatoriai sako pastebintys, kad kasmet vis daugiau žmonių aukoja maisto nepasiturintiems. / Organizatorių nuotr.„Kviečiame paaukoti maisto nepasiturintiems!” – tokiais žodžiais daugelio prekybos centrų lankytojus šiandien pasitiks “Maisto banko” savanoriai. Šiemet prieš Velykas parama maistu vargingiau gyvenantiems bus renkama 52 Lietuvos miestuose.

Padėti skurstantiems pirkėjus kvies virš 271 nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių aktyvistai, socialiniai darbuotojai, moksleiviai ir jaunimas.

Abejingais nelieka ir socialiai atsakingų bendrovių kolektyvai: “Maisto banko” akcijoje šiemet renkant paramą maistu talkins „Swedbank”, „Barclays technologijų centras Lietuvoje”, „City Service”,  „Unilever” ir „Nielsen“ specialistai.

stintos 035„Žinai, kaip mūsų šeimos šį metą, kai prasideda naktinis stintų gaudymas, vadina? Vyrai išeina į Bahamus!",- kvatojasi iš savo sąmojo Vytas ir Rimas, du iš septynių Šilutės rajono žvejų, rusniškio Ovidijaus pasamdytų  stintmečiui, sunkiam 2-3 savaičių darbui Nemune ties Rusne.

Šiandien jie dešiniajame Nemuno krante baigė rengti laikiną darbo ir poilsio buveinę.  Ledo luitus nuo pakrantės į upės vagą nustumdė buldozeris, valdomas Egidijaus iš Laučių. Šioje Nemuno pusėje jis išvalė tris plotus nuo lyčių, juose  tinklais stintas trauks verslinės žūklės įmonės.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt