Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Image - Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Beveik prieš dešimtį metų, 2010 m. gegužės 3 d. Šilutės r. Šyšos kaimo apylinkėse Mindaugo Mačiulio žieduotas paprastasis griciukas (Limosa limosa), patinas, vyresnis nei antrų kalendorinių metų (išperėtas prieš 2009

Šeštadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio futbolo varžybos

Image - Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio  futbolo varžybos

  Daug gražių futbolo pergalių menantis Šilutės stadionas šiandien atrodo itin apverktinai. Jeigu pagrindinės aikštės kokybė dar neblogos būklės, tai sirgalių tribūnos sulūžusios, dauguma kėdžių virtusios nuolaužomis, o tos, ant kurių

Antradienis, 17 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

Image - Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

  Šilutės kavinės, restoranai, picerijos, valgyklos užvėrė duris lankytojams, tačiau teikia maisto pristatymo į namus paslaugą. Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas, kurį sudarė Šilutės turizmo ir informacijos centras. Palaikyti

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (1)

Seniūnijose

Valdžia išgirdo: Katyčiai - saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

Image - Valdžia išgirdo: Katyčiai -  saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

  Katyčių seniūnijoje Savivaldybės vadovai išgirdo skundų, jog čia yra nemažai vandentvarkos problemų. Katytiškiai skundėsi, kad nuotekų vamzdynai ir valymo įrengimai čia yra, tačiau apie 50 sodybų prie sistemos nesijungia. Vietiniai

Ketvirtadienis, 19 kovas Komentarai (1)

Aktualijos

dumblo pudimo irenginiai vilniaus vandenys dumblas 012Šilutės ir aplinkinių rajono miestelių bei gyvenviečių nuotekų dumblo apdorojimo komplekso statinių rekonstrukcija UAB „Šilutės vandenys“ teritorijoje greitai bus baigta, o iki šiol čia plušėjusius statybininkus palaipsniui keičia įrangos montuotojai ir technologai.

Pernai rudenį pradėtą dumblo apdorojimo pastato rekonstrukciją planuojama baigti iki birželio, o vidaus darbai ir įrangos montavimas dar truks keletą mėnesių.

audraSinoptikai prognozuoja, kad gegužės 16-osios dieną perkūnijos metu numatomas škvalas ir kai kuriose šalies vietose vėjo greitis gali siekti nuo 15 iki 20 metrų per sekundę. Be to, rytinėje Lietuvos dalyje vietomis prognozuojama kruša. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja gyventojus būti atsargius ir primena, kaip elgtis esant pavojingoms meteorologinėms sąlygoms.

Pučiant stipriam vėjui, gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos. Nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties.

zemes ukisKokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų gamintojai nuo gegužės 15 d. kviečiami teikti paraiškas nacionalinei paramai gauti. Valstybės pagalba bus skiriama paslaugų išlaidoms, susijusioms su pirmine gamyba ir prekiniu paruošimu, taip pat nereikšminga (de minimis) pagalba paslaugų išlaidoms, susijusioms su žemės ūkio ir maisto produktų perdirbimu.

Ši parama teikiama pagal Pagalbos kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų gamybai skatinti teikimo taisykles. Paraiškų Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) teritoriniuose skyriuose laukiama iki birželio 15 d.

energetikos dienaViena pirmųjų Lietuvoje europinį Merų paktą pasirašiusi Šilutės rajono savivaldybė gegužės 16-17 d. gyventojams pristatys esmines šio pakto idėjas ir pakvies į Energetikos dienai skirtus renginius, apie kuriuos jau praėjusią savaitę rajono žiniasklaidą informavo vicemeras Vaidas Pavilonis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis.

Verslo moteris. / going-well.com nuotr.Lietuvoje ir visame pasaulyje moterys vis aktyviau veržiasi į sritis, kurios anksčiau joms buvo mažiau prieinamos. Ne išimtis yra ir verslas. Nors karjera versle reikalauja didelių pastangų, ypač prisitaikant prie jame vyraujančio konkurencijos klimato, kasmet moterys darosi aktyvesnės, siekdamos įrodyti, kad jos toli gražu nėra silpnoji lytis ir gali turėti nuosavą verslą.

Palaipsniui vis daugiau ambicingesnių ir ryžtingesnių moterų vienijasi į verslo tinklus, skatindamos prisijungti ir kitas savo lyties atstoves, kurios susiduria su laiko trūkumu ar neranda paskatų vystyti verslą.

Gandrai. / Astos Alkaitės nuotr.Prieš porą metų suskaičiavęs apie 40 baltųjų gandrų ir keliolikos garnių lizdaviečių koloniją pušyne netoli Nemuno senvagės ežero, tyvuliuojančio už Kucų kaimo (Pagėgių sav.), 30-ties metų darbo patirtį turintis ornitologas Vytautas Jusys ją pavadino ne tik didžiausia Lietuvoje, bet ir analogų neturinčia Europoje.

Ji tada dvigubai savo dydžiu viršijo garsiąją Bitėnų gandrų koloniją, kurią daug metų prižiūri ir visuomenei pristato Rambyno regioninio parko direkcija. Jos ir kaimo bendruomenės rūpesčiu, pasak pirmininko Mindaugo Karklelio, šiandien vėl buvo organizuota simbolinė gandrų sugrįžtuvių šventė. Po to žmonės ėjo pagerbti mirusiųjų į Bitėnų kapinaites, atidengė paminklą.

kepurytesPernai mūsų skaitytojos nustebino širdies gerumu, atjauta ir meile, neįtikėtinai gausiai atsiliepusios į "Šilutės naujienų" paskelbtą gerumo akciją "Spalvotas pavasaris", kurios metu numezgė apie 100 kepuryčių onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Šiemet gerosios moterys vėl nori pradžiuginti vaikučius ir jau nuo pavasario pradžios klausinėja, ar reikia kepuryčių.

gardamiskiai sodinoVisą mėnesį Gardamo pagrindinė mokykla vykdė ekologinį projektą „Žemė - mūsų rūpestis“. Vyko gamtos tematika integruotos pamokos, renginiai, viktorinos, buvo tvarkoma mokyklos aplinka.

Baigiamasis projekto akcentas - akcija „Pasodinkime medelį“.

Sodros seminaras 009F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko Valstybinio socialinio draudimo („Sodros“) Šilutės skyriaus seminaras apie elektroninės gyventojų aptarnavimo sistemos (EGAS) naudojimo galimybes, kurias pristatė Šilutės skyriaus vedėja Birutė Kleinaitė ir Klaipėdos skyriaus Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Renata Petrikauskienė.