Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Aktualijos

javai 1 pIšvydę viltingai į dangų besistiebiančius, žiemos šalčius atlaikiusius javus ūkininkai trynė rankomis - nusimato geras derlius ir didesnės pajamos.

Tačiau dar prieš mėnesį sklandžiusi euforija pamažu blėsta. Užklupusios liūtys ir kai kur prasiautusi kruša jau pridarė nemažai nuostolių, nukentėjo ir dalies Šilutės rajono ūkininkų pasėliai.

DSC 0199 copyPraėjusią savaitę rajono Tarybos komitetuose buvo išrinkti nauji pirmininkai. Ekonomikos ir finansų komiteto nariu pirmininku tapo judėjimo TAIP Šilutėje lyderis, Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narys Arvydas Jakas.

Trečiadienį ir ketvirtadienį buvo išrinkti Kaimo ir teritorijų bei Socialinių reikalų komitetų pirmininkai. Jais tapo socialdemokratas, visuomeninis rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis bei rajono Tarybos narys, liberalcentristas Algirdas Gečas.

gaisras virt11uve copySuodžių pilnoje virtuvėje šešių vaikų motina, nuo pagirių patinusi 41-erių Egluona šeštadienio pavakare plovė grindis ir spinteles, o jos vyras 36-erių Raimundas drybsojo miegamajame ant lovos. Pridvisusiame po gaisro pirmojo aukšto kambaryje jis lango nevėrė, kad išsivėdintų. Lyg būgštaudamas, jog praeidami pro jį kaimynai gėdins ir reikš pretenzijas.

Šeštadienį po pietų šiame Šilutės bute kilo gaisras, ir visi vienuolika socialinių butų mūriniame name ant Šyšos upės kranto atsidūrė pavojuje. Gerai, kad mansardiniame bute virš gaisro židinio gyvenančių Ligitos ir Dariaus šeima, užuodusi dūmus, laiku iškvietė Šilutės ugniagesių komandą. Ji greit užgesino liepsnojantį fotelį virtuvėje, ugnis neišsiplėtė.

BIBLIOTEKOS 1Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė pasikvietė rajono merę Daivą Žebelienę bei vicemerą Algirdą Balčytį, kad apžiūrėtų Tilžės g. 12 namo patalpas, tinkamas bibliotekos paslaugų plėtrai. Problema tik ta, kad šį pastatą valdo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla, esanti ne Savivaldybės, o Švietimo ir mokslo ministerijos pavaldumo.

Pasak D.Užpelkienės, minėtos mokyklos direktorius Pranas Avižinis geranoriškai sutinka, kad į šias patalpas įsikeltų bibliotekininkai. Tačiau jau treti metai niekaip nepavyksta šio klausimo pajudinti iš mirties taško.

baltos zemuogess„Šilutės naujienų“ skaitytoja Jolanta Martinkienė jau nebe pirmą kartą nustebina redakciją įdomiomis gamtos gėrybėmis. Šį kartą ji pasidalijo... baltomis žemuogėmis, užaugusiomis ir prisirpusiomis Jonaičių miške.

Jolanta sako grybaujanti ir uogaujanti nuo vaikystės - jau keturias dešimtis metų. Pernai redakciją ji nustebino ypatingu voveraičių derliumi. Voveraitės buvo didesnės net už grybautojos delną.

JAKO EKONOMĮvyko pirmasis rajono Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdis po to, kai savivaldybėje visą valdžią perėmė naujoji valdančioji koalicija.

Komiteto pirmininkės pareigas ėjusi Daiva Žebelienė, tapusi rajono mere, privalėjo atsistatydinti, o buvęs jos pavaduotojas darbietis Saulius Stankevičius atsisakė organizuoti komiteto posėdžius.

cooApie tai, kad visi pieno ūkiai anksčiau ar vėliau turės įgyti laisvos nuo ligų bandos statusą, kalbama ir rašoma jau bent antri metai. Vis dėlto dar ne visi pieno gamintojai suskubo tirti savo galvijus, o ypač delsusieji dabar jau skaičiuoja nuostolius.

Nuo birželio 1 dienos pasikeitė pieno supirkimo taisyklės, o nuo liepos 1-osios pieno supirkimas iš laisvos nuo ligų bandos statuso nesiekiančių ūkių visai nutrauktas.

Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vyriausieji veterinarijos gydytojai inspektoriai Rasa ŠARKIENĖ ir Vytautas JASAITIS ragina ūkininkus suskubti siekti laisvos nuo ligų bandos statuso.

baudos veliavu kelimasValstybės dienos minėjimas būriui šilutiškių baigėsi sugadinta nuotaika ir gresiančiomis baudomis. Tądien, gavusi pilietiško šilutiškio pranešimą apie Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo pažeidimą, policija Žalgirio gatvėje ir greta jos esančiose teritorijose surašė net 30 administracinės teisės pažeidimo protokolų - už tai, kad gyventojai nebuvo iškėlę Lietuvos vėliavos.

mom-and-happy-babyPirmasis vasaros mėnuo nustebino šiek tiek pagerėjusiais demografiniais rodikliais: sumažėjo mirčių, padidėjo gimstamumas, daugiau porų ryžosi kurti šeimas.

Birželio mėnesį pasaulį išvydo 27 berniukai ir 28 mergaitės. Seniūnijose gimė 31 mažylis. Vienas kūdikis gimė negyvas. Jauniausiai gimdžiusiai motinai buvo 19, vyriausiai - 41 metai. Viena šeima į namus parsivežė šeštąją atžalą.