Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Kuršių mariose azotas ir gyvsidabris viršija leistinas normas

Image - Kuršių mariose azotas  ir gyvsidabris viršija  leistinas normas

Kuršių marių vandens ekologinė ir cheminė būklė yra bloga, - tai „Šilutės naujienoms“ pranešė aplinkosaugininkai.Tiesa, normas viršijantis užterštumas nebūtinai susijęs su ekologine nelaime, kuri visą Lietuvą sukrėtė praėjusią savaitę. Padidėjusiai

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Aktualijos

dirbaNors atotrūkis tarp abiejų lyčių vidutinio darbo užmokesčio Lietuvoje yra mažiausias per penkerius metus, darbo rinkoje moterys vis dar sulaukia mažesnio finansinio įvertinimo.

Tam, kad jų metinės pajamos prilygtų vidutiniam vyrų uždarbiui, moterims tektų dirbti 38 dienomis ilgiau, rodo „Swedbank" Asmeninių finansų instituto darbo užmokesčio skirtumų analizė.

Mažieji bibliotekos lankytojai įvairiausių užsiėmimų ras užsukę į Vaikų aptarnavimo skyrių. / Liudos Nausėdienės nuotr.Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos paslaugos, finansuojamos iš valstybės ir savivaldybės biudžeto, gyventojams teikiamos neatlygintinai. Mokamos paslaugos teikiamos teisės aktų nustatyta tvarka, tačiau tai nėra prioritetinė bibliotekos veikla.

Biblioteka savo lankytojams siūlo atnaujintas nemokamas paslaugas. Ugdydama visuomenės informacinio raštingumo lygį, biblioteka aktyviai skatina naudotis dokumentų fondu, elektroniniais informacijos šaltiniais, organizuoja kultūrinius ir edukacinius renginius, teikia kitas paslaugas.

ledasAtšilus orams, padidėjo pavojus žmonėms, žvejojantiems ant Kuršių marių ledo. Nors pamaryje yra įrengti informaciniai stendai su įspėjimais apie pavojų, Neringos savivaldybės specialistai pastebi, kad neatsakingi žvejai ar jų grupės šių ženklų nepaiso.


Neringos savivaldybė kreipiasi į visus poledinės žūklės mėgėjus įspėdama, kad Kuršių marių ledas šiuo metu nėra tvirtas, gausu ledo įtrūkimų, atvirų properšų. Nors ledo storis ir siekia 10 cm, tačiau jis yra suaižėjęs, korėtas, dėl to pražūtingas.

FONDAS VERSLUIMero pavaduotojo Vaido Pavilonio vadovaujama darbo grupė naujiems Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondo (fondas) nuostatoms parengti jau pasiekė pirminį darbo rezultatą. Darbo grupė sukūrė nuostatų esminius punktus, kuriais vadovaujantis būtų galima skirstyti fondo lėšas.

Fondo nuostatuose yra ir įdomi naujiena: darbo grupės nariai numatė galimybę Savivaldybei perimti banko funkciją - iš fondo lėšų dalinti verslininkams beprocentes paskolas!

Darbo grupės nariai du trečdalius posėdžių laiko praleido svarstydami utopinį klausimą - kam ir kaip duoti kreditus? Grupės vadovas V.Pavilonis, organizavęs posėdžių darbą, nei pats nenutuokė, kad Savivaldybė - ne bankas, nei nematė reikalo pasikonsultuoti su Savivaldybės juristais, ar tokios finansinės paslaugos Savivaldybei leidžiamos.

labdaraKovo pradžioje duris naujam sezonui vėl atsidarė Šilutės katalikių moterų draugijos savanorystės pagrindais prižiūrima labdaros parduotuvė.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pabrėžia, kad tokia parduotuvė itin reikalinga. Esą, neretai skyrius sulaukia skambučių su klausimais, kur būtų galima nuvežti jau nebedėvimus rūbus, kuriuos ten pat atėję gali pasiimti tie, kurie nei naujų, nei dėvėtų rūbų pirkti jau nebeišgali.

potvynisLėtai, bet vanduo slūgsta visose Pamario upėse.

Trečiadienio ryte ant kelio Šilutė - Rusnė buvo 10 cm vandens, per parą jis nukrito 2 cm. Ties Panemune Nemunas irgi nuslūgo 2 cm, ties Šilininkais - 6 cm, tiek pat krito ir Šyšos vandens lygis.

konsultavimo biuras moterysPenktadienį naują savo gyvavimo etapą pradėjo nepamainomos visos ūkininkaujančių rajono žmonių bendruomenės patarėjos - Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės biuro darbuotojos. Tarnyba įsikėlė į naujas patalpas.

Ekonomistės, buhalterės ir žemės ūkio sričių konsultantės neabejoja, kad nuo šiol lengviau bus visiems: joms - dirbti, o visiems rajono ūkininkams - laiku sužinoti visas naujoves ir todėl dar sėkmingiau ir konkurencingiau plėtoti savo verslą. O ūkininkus jos jau kviečia sukti į M.Jankaus gatvės 8 numeriu pažymėtą namą.

10 finansų valdymo patarimų subalansuotų moterims, bet tinkančių ir vyrams. / totalwellnessnetwork.com nuotr.Finansų valdymas, priešingai nei skelbia kai kurie visuomenėje įsigalėję mitai, nėra tik vyrų reikalas. Nebijokite jų griauti ir tapti tikra asmeninių finansų guru!

cute-little-lambŠilutės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad jau trečias mėnuo Europoje avių ir ožkų bandas šienauja naujas Šmalenbergo vardu pavadintas virusas.

Nors Lietuvoje viruso atvejų dar nefiksuota, specialistai pataria atidžiai stebėti visus atrajojančius galvijus, mat virusas puola būtent juos ir dažniausiai sukelia galvijų jauniklių apsigimimus.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt