Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Image - Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Tikrindami, ar yra neteisėtai pastatytų tinklų ar kitokių žvejybos pažeidimų, aplinkosaugininkai kartu su karinių oro pajėgų pareigūnais užvakar sraigtasparniu apžiūrėjo Kuršių marias. Ruošiantis lašišų nerštui, skrydžio metu apžiūrėtos ir kitos

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet ne japonus ar prancūzus

Image - Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet  ne japonus ar prancūzus

Šiemet Šilutės rajone vykdomi kelio remonto darbai, tiek važiuojantiems į Rusnę, tiek į Žemaičių Naumiestį, kelia nepatogumų: reikia ilgai stovėti prie šviesoforų, važiuoti duobėtais žvyrkeliais. Kol vieni koneveikia apsunkintas eismo

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

Aktualijos

DSCN4816Praėjusią savaitę į Šilutės policijos komisariatą kreipėsi jaunuolis, prašydamas padėti surasti į Švediją išvykusią mamą ir patėvį - tėvai, prieš mėnesį išvykę į užsienį, sūnui nedavė jokios žinios, kada planuoja grįžti.

Įvairioms rajono tarnyboms ne kartą yra tekę pasirūpinti vaikais, kuriuos tėvai tiesiog pamiršo, išvykę gyventi ir dirbti į užsienį.

Kur ir su kuo paliekami emigrantų vaikai, jei tėvai neturi galimybės jų pasiimti su savimi, arba į svečią šalį nenori vykti patys vaikai?

DSC 0670Šilutės r. savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija posėdyje diskutavo apie pasiruošimą šaltajam 2011-2012 metų sezonui. Tarnybos pažymėjo, kad yra visapusiškai pasiruošusios, kelininkai džiaugėsi šiemet gavę naują barstytuvą. Iki lapkričio 30 d. įmonės turi paruošti techniką ir budintį personalą darbui žiemą.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus informavo, kad šaltuoju metų sezonu iš gatvių bus  vežamas sniegas. Bendradarbiaujant su Šilutės r. policijos komisariatu bus statomi eismą ribojantys ženklai.

Administracijos direktorės pavaduotojas R.Ambrozaitis politikams pademonstravo naujausią "Ecoservice" pasiūlymą - gyventojams skirtas atliekų rūšiavimo šiukliadėžes. / © silutesnaujienos.ltSavivaldybės gamtosaugininkas Remigijus Rimkus jau trečią kartą rajono Tarybos komitetuose pristatė jau bemaž prieš metus gautą LR Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje raginimą pakeisti Šilutės rajone galiojančią atliekų tvarkymo apmokestinimo tvarką, kad ne tik įmonės, bet ir sodybose gyvenantys asmenys už šiukšlių išvežimą galėtų mokėti ne pagal turimą gyvenamąjį plotą, o už konkretų jų pačių praneštą sukauptų atliekų kiekį.

Vyriausybės atstovės nuomone, Šilutės rajone veikianti tvarka, kad gyventojai už atliekų tvarkymą moka po 16 ct už turimo būsto kvadratinį metrą (didžiausias apmokestinamas plotas – 100 kv. m.), prieštarauja Viešojo administravimo įstatyme įtvirtintam proporcingumo principui.

IMG 1941Rekonstruotas kabantysis tiltas per Pakalnės upę, kurį Rusnės gyventojai vadina „beždžionių" tiltu, pagaliau saugus. Praėjusį penktadienį Transporto kelių tyrimo  instituto specialistai jį išbandė svoriu ir leido eksploatuoti.

Pirmasis minėto tilto bandymas rugsėjo pradžioje baigėsi nesėkme. Kai tiltą renovavę UAB „Kavesta“ statybininkai ėmė krauti ant tilto smėlio maišus, atitrūko tiltą laikantys lynai ir jis nugarmėjo į upę.

KOMSKIOSeimo Pirmininkės Irenos Degutienės pradėtas puolimas prieš „tvarkietį“, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Kęstą Komskį subliuško. Generalinė prokuratūra patvirtino, kad K.Komskis nesikišo ir netrukdė korupcinių bylų tyrimams. Pats K.Komskis tokį prokuratūros paaiškinimą laiko ne savo, bet teisingumo pergale. Jo teigimu, valdantieji neretai naudojasi savo padėtimi kovai su politiniais priešininkais. Tačiau tokio įžūlaus konservatorių (Tėvynės Sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai) elgesio, anot K.Komskio, dar neteko matyti.

Apie visa tai buvo kalbama K.Komskio susitikime su žurnalistais praėjusią savaitę. Spausdiname pokalbio ištraukas.

Gimnazistai įmonėje "Sicor Biotech". / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.

500-mečio ambasadorius nuogąstavo, ar estakada nepražudys potvynių egzotikos?

Lietuvos mokslų akademija, vienijanti geriausius šalies mokslininkus, įvairių sričių ekspertus, pradėjo aktyviai bendrauti su Šilutės r. savivaldybe. Penktadienį šilutiškių delegacija lankėsi LMA Vilniuje, pristatė parodas, skaitė pranešimus mokslininkų bendruomenei.

 

Gabiausi ir darbščiausi rajono gimnazijų moksleiviai turėjo galimybę sudalyvauti net trijose ekskursijose: Valdovų rūmuose, farmacijos įmonėje ir mokomojoje lazerių laboratorijoje.

dviraciu takas baigiasiGruodžio pirmąją Savivaldybė europiniams paramos fondams teiks paraišką projektui „Šilutės miesto dviračių - pėsčiųjų takų rekonstrukcija” įgyvendinti. Šio projekto metu bus rekonstruoti jau esami dviračių - pėsčiųjų takai Šilokarčemos ir Verdainės teritorijose.

„Dviračių - pėsčiųjų takų rekonstrukcijos ir sutvarkymo projektas yra viena iš grandžių, nuosekliai ir kryptingai formuojant patrauklią turizmo infrastruktūrą Šilutės mieste ir rajone, įsijungiant į viso regiono turizmo infrastruktūrą”, - sakė projekto vadovė, Savivaldybės planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kmitienė.

sadm akcija2Praėjusią savaitę į rajono savivaldybėje kelioms valandoms atidarytą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) mobilujį priimamąjį lankytojai veržtis neskubėjo. Pasak įvairiais SADM kompetencijai priskiriamais klausimais konsultavusios Laimos Venckūnienės, į dvidešimtąją savivaldybę atvykę specialistai kituose miestuose sulaukdavo daugiau interesantų.

Į mobilųjį priimamąjį atėję gyventojai atvykusiems specialistams galėjo užduoti klausimų iš visų sričių, už kurias atsakinga ministerija.

Gyventojus konsultavo SADM priimamojo vedėja Laima Venckūnienė, vedėjo pavaduotojas Stasys Valickas ir vyriausiasis specialistas Kazimieras Pečiulis.

Kontroles PovilonisPirmadienį vis dėlto įvyko Kontrolės komiteto posėdis, kurio  pirmininkui Arvydui Jakui nepavyko surengti praėjusią savaitę. Tuomet valdančiosios daugumos politikai surado pretekstą nepatvirtinti darbotvarkės.

Šį kartą komiteto nariai pagaliau išgirdo informaciją apie „Šilutės šilumos tinkluose“ vykusio skandalingo biokuro pirkimo konkurso aplinkybes.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt