Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Aktualijos

SKALUNUUAB „Minijos nafta“ jau baigė skalūninių dujų ar naftos paieškinio gręžinio darbų pirmąjį etapą. Švėkšnos seniūnijos Kalnalių kaime Lenkijos bendrovės „Poszukiwania Naftowia Diament“ geologai jau pasiekė 1,5 km gylyje slūgsančius skalūnų klodus.

Iš gelmės iškelti penki skirtingų dydžių skalūno kerno uolienų pavyzdžiai, kurių bendras svoris sudaro daugiau nei pusę tonos.

atostogos3Susiruošėte atsipūsti užsienyje, bet baiminatės, kad „neišneš“ kišenė? Pinigų trūkumą galima kompensuoti kruopščiai suplanavus atostogas.

Tuomet viešnagė svečioje šalyje ne tik garantuos nepakartojamus įspūdžius, bet ir leis nemažai sutaupyti.

 Birutės Razbadauskienės nuotr.Šeštadienio pavakarės vėtra kai kurių rajono pakraščių gyventojams įvarė tikrą siaubą: žirnelių dydžio kruša krito Žemaičių Naumiestyje, viesulas nuplėšė stogą ir išvertė kone dvi dešimtis medžių Vainuto seniūnijoje, smarki liūtis nutraukė ir Gardamo miestelio šventę. 

Draudikai ir gyventojai skaičiuoja gamtos stichijos padarytą žalą ir su siaubu klausosi tolesnių meteorologų prognozių. O šie tikina, kad vasaros vėtrų dar bus.

pensininkasNors išėjus į pensiją dalis gyvenimiškų poreikių natūraliai sumažėja, paskaičiuota, jog kokybiškam gyvenimui senjorai turėtų gauti bent du trečdalius buvusių pajamų. Lietuvoje iki tokio rodiklio dar toloka: vidutiniškai pensija sudaro kiek mažiau nei pusę vidutinio darbo užmokesčio. Be to, didžioji dalis - 80 proc. pensijos - išleidžiama tik būtinosioms reikmėms, o trečdalį senjorų finansiškai remia artimieji.

Turint omenyje sparčias visuomenės senėjimo tendencijas, šie faktai yra svarus postūmis savarankiškai kaupti finansiškai aprūpintai ir saugiai senatvei. Tad ką apdairiems gyventojams gali pasiūlyti lietuviška pensijų sistema?

Asmeninių finansų institutas tęsia šviečiamąjį publikacijų ciklą „Ar žinote, kad" ir supažindina su savanoriško kaupimo pensijai galimybėmis - II ir III pensijų sistemos pakopomis.

statybininkai isrause betono lopasStatybos darbai, žinia, dalykas sudėtingas, nepatogumų suteikiantis ir tiems, kas stato, ir tiems, šalia kurių statybos vyksta. Todėl abipusis geranoriškumas, matyt, yra tas dalykas, be kurio šiuo atveju neišsiversi.

Kaip tik to geranoriškumo ir pritrūko statybininkams, tvarkanties šaligatvius Šilutės Jaunimo alėjoje: vyrai be jokių skrupulų sunkiasvoriais automobiliais važinėjo per privatų kiemą, išmaurojo privačią žemę.

Privataus namo savininkai sako, jog kipišo nebūtų kėlę, jei kas nors bent būtų atėjęs pas juos pasitarti dėl važinėjimo per kiemą.

Saulašarių taures Aukštumalos aukštapelkėje atvėrė lietūs. / Roberto Kubiliaus nuotr.Iki pastarosios savaitės stigo drėgmės ir Aukštumalos aukštapelkė vegetavo varganai. O šiomis dienomis po nušniokštusių gausių liūčių apskritalapė saulašarė(drosera rotundifolia)- magnolijainių klasės, erškėčiažiedžių poklasio, saulašarinių šeimos vabzdžiaėdis augalas - iš karto suklestėjo.

Nes jau pakanka maisto apetitą malšinti. Tad atsigavęs daugiametis, iki 10-25 cm užaugantis augalas Aukštumalos telmologinio draustinio plotuose iš toli traukia lankytojo žvilgsnį , nes suspindo rausva koralų spalva.

Lampetra 2011m. liepa Zveju svente JuodkrantejeRusnė, Kintai, Juodkrantė, Nida, Dreverna - tai dar, ko gero, ne visos vietos, kuriose savo profesinę šventę netrukus minės Pamario krašto žvejai. Liepos pradžioje prasidėjęs šių švenčių maratonas įprastai tęsiasi kone visą liepą, o žvejai ir jiems prijaučiantys kas savaitgalį keliauja vis į kitą vietą.

Pamario žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ narės - 43 verslinės žvejybos įmonės, kuriose darbo turi keli šimtai žvejų - profesinės šventės proga turi kuo pasidžiaugti: pernai asociacija pripažinta gamintojų organizacija, žuvies (svarbiausia - karšio) ištekliai stabilizavosi, todėl likę versle žvejai sugauna jos žymiai daugiau nei ankstesniais metais.

Apie visa tai „Šilutės naujienų“ pokalbis su „Lampetros“ tarybos pirmininke Sigita JAKUBAUSKIENE.

paukstukasŠią savaitę laikysis geri, tvankūs, 30 laipsnių šilumos siekiantys orai, prognozuoja sinoptikai.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, pirmadienį daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs.

verslo centrasPusės metų gimtadienį švenčiantis verslo ir paslaugų centras „Šilutė plius“ (Lietuvininkų g. 37), šiuo metu vienijantis net 7 įmones, savo klientams paruošė nemažai akcijų ir naujovių. Po vienu stogu nemenką spektrą paslaugų galintys gauti miestiečiai jau pajuto tokio centro privalumus - įvairios paslaugos atliekamos greitai ir kokybiškai.

Centro įkūrėjai tikisi, kad laikui bėgant šis centras taps dar populiaresnis.