Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško kirtimai saugomose teritorijose ir Europos Bendrijos svarbos buveinėse

Image - Miško kirtimai saugomose  teritorijose ir Europos  Bendrijos svarbos buveinėse

Sausio mėnesio straipsnio pataisymas:vietoj sakinio „Vakarų taigos buveinėse galimi visi miško kirtimai, išskyrus specialiuosius kirtimus, tačiau negali būti šalinama buveinėse susidaranti negyva mediena, siekiant sukurti įvairiaamžį, būdingos rūšinės sudėties ir

Penktadienis, 21 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

Image - Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

  Pirmadienio rytą redakcijai paskambino žmogus, kuriam parūpo, kas jo miške išmetė baldus ir jų nuolaužas. Pašyšių keliu pavažiavus apie porą kilometrų ir puskilometrį pasukus į mišką Gaidelių miško keliuku išmestos

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Savivaldybės šilumos gamintojai didina šilumos kainą

Image - Savivaldybės šilumos gamintojai  didina šilumos kainą

Rudeniška šiluma, o ne žiemiškais speigais pasižyminti šiemetinė žiema džiugina visus, tik ne šilumos gamintojus. Tik šilumos gamintojų bendrovės darbuotojai vaikšto po centralizuotą šilumą gaunančius daugiabučius namus, ir tikrindami šildymo

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (3)

Seniūnijose

Gardamo gyventojai prašo apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Image - Gardamo gyventojai prašo  apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Vasario 11 d. Savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2019 m. veiklos ataskaitos pristatytos Gardamo seniūnijos gyventojams. Gardamo seniūnijos gyventojai labiausiai domėjosi melioracijos griovių valymu, nes šiuo metu daugelio jų

Sekmadienis, 23 Vasaris Komentarai (0)

Aktualijos

HARISTA 1Šilutėje pradėta teikti nauja paslauga - remontuok savo automobilį pats. Tokią paslaugą automobilių savininkams pasiūlė UAB „Harista“, įsikūrusi pramoniniame miesto rajone, Šiaurės g. 2.

Įmonės savininkas Harri Jurgschat, daug metų gyvenęs Vokietijoje, sakė, kad tokia paslauga toje šalyje pakankamai populiari. Lietuvoje savarankiškai susiremontuoti automobilį galima tik Vilniuje.

IMG 3943Jau nuo trečiadienio gyventojai gali pildyti ir teikti preliminarias elektronines turto ir pajamų deklaracijas už 2011 metus.

Visas deklaravimo naujoves rajono žiniasklaidai pristatė Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Šilutės poskyrio vedėja Rasa BANAITIENĖ ir vyriausioji specialistė Dalia TRIBIČIENĖ.

mokyklinis autobusiukasVis mažėjant tautos atžalų, kasmet uždaromos mokyklos, o tiems Lietuvoje likusiems vaikams tenka įveikti vis tolesnį kelią iki mokyklų. Tad kaip apie rūpestį švietimu ir jaunąja karta besuoktų politikai ir valdininkai, situacija klostosi ne vaikų naudai.

Su tuo susidūrė ir atokiame Švėkšnos seniūnijos Bumbuliškės kaime gyvenanti jau tris atžalas auginanti ir ketvirtosios besilaukianti šeima. O pradėję reikalauti, kad į mokyklą būtų pavėžėjama ne tik penktokė jaunėlė, bet ir septintokė vyresnėlė, tėvai gavo atsakymus: pagal įstatymus nepriklauso.

bulldog-at-vetŠilutės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir šiemet organizuoja mokinių kūrinių konkursą „Kai užaugsiu, būsiu veterinaras“, kuris skirtas Pasaulinei veterinarijos gydytojų dienai - balandžio 30 d. - paminėti.

Kada vanduo pralauš pylimą, niekas nežino. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) asociatyvi nuotr.Lietuvoje – dar vienas absurdas: privačios bendrovės likvidatoriumi pasiskelbęs žmogus metė iššūkį valstybei ir sugebėjo sustabdyti darbus, kurie būtini, kad Rusnė būtų apsaugota nuo galimai pragaištingų potvynio pasekmių, rašo lrytas.lt.

child violenceSocialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, reaguodamas į pastaruoju metu padažnėjusius vaikų smurto prieš vaikus atvejus, kreipėsi į visuomenę, vaiko teisių apsaugos specialistus, švietimo organizacijas, mokinių tėvus, jaunimą ir kviečia visus, kuriems rūpi vaikų gerovė, nelikti abejingus pastaruoju metu kylant vaikų smurto prieš vaikus atvejams.

RUSNES KURORTINE 1Penktadienį bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininkas Raimondas Plikšnys Rusnės visuomenei pabandė pristatyti kai kurių rusniškių jau anksčiau puoselėjamą idėją - miesteliui siekti kurortinės teritorijos statuso.

Susirinkusiems rusniškiams jis pasakojo, kad senų atvirukų su miestelio vaizdais užrašai byloja, jog Rusnė buvo vadinama kurortu. R.Plikšnio nuomone, sovietmečiu Rusnės saloje puoselėtos intensyvios žemdirbystės, gyvulininkystės ir pramoninės žvejybos laikai jau nebesugrįš, todėl verta vėl siekti, kad Rusnė taptų kurortine teritorija.

Kitokios nuomonės buvo susirinkime dalyvavę ūkininkai. Jie sakė, kad Rusnėje gyvenantys žmonės ir taip jau suvaržyti Nemuno deltos regioninio parko reglamentų, o kurortinės teritorijos statusas pribaigs bet kokią kitą ūkinę veiklą išskyrus turizmą.

miskai uredas SBairasauskas ir uredo pavaduotojas ASkirbutasNaujausios technologijos palengvina ir miško medžiagos pirkimą - apie šiam tikslui įdiegtą elektroninę pardavimo sistemą „AMEPS“ savo pirkėjus - juridinius asmenis - informuoja Šilutės urėdija.

Jeigu iki šiol medienos įsigyti norėję pirkėjai privalėjo patys atvežti arba atsiųsti į urėdiją paraišką ir kitus dokumentus, dabar įsigyti norimą kiekį medienos jie galės neišeidami iš savo kabineto.

Šilutės r. savivaldybė. / © silutesnaujienos.ltRajono vadovai pradėjo keliones po seniūnijas, kur susitiks su vietos bendruomenėmis ir atsiskaitys už savivaldybės Tarybos, Mero ir Administracijos direktoriaus atliktus darbus per 2011 metus.

Pirmadienį ataskaitas išklausė ir įvairius klausimus pateikė į susitikimus atėję Rusnės ir Šilutės gyventojai.