Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Image - Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai, kur

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Aktualijos

kompostavimo konteineriaiŠiomis dienomis Šilutės rajoną turėtų pasiekti 2 000 biodegraduojančioms atliekoms skirtų kompostavimo konteinerių. Didžioji dalis jų - net 500, pagal pirminį planą bus išdalinti Šilutės seniūnijoje, likusios seniūnijos gaus po 150 konteinerių.

Tad gyventojai turėtų žaliąsias ūkio ir virtuvės atliekas krauti į tuos konteinerius.

slavska delegacijaŠilutės rajono savivaldybės merė Daiva Žebelienė, Administracijos direktoriaus pavaduotojas, laikinai einantis Administracijos direktoriaus pareigas Raimundas Ambrozaitis, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Dainora Butvydienė, Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė priėmė  Rusijos Federacijos Slavsko savivaldybės švietimo ugdymo įstaigų vadovus.

wedding1Paskutinis pavasario mėnuo demografiniu požiūriu buvo gausus santuokų, o skyrybų buvo dvigubai mažiau. Kūdikių gimė maždaug tiek pat, kiek ir pirmus keturis metų mėnesius - 43. Dosniausias nuo metų pradžios buvo kovo mėnuo, kai pasaulį išvydo 56 kūdikiai.

baras saugu 1Sekmadienio rytą nemalonus netikėtumas laukė Saugų bendruomenės - gyventojai pasipiktino pamatę suniokotą buvusio baro „Vėtros“ teritoriją: iš teritorijos dingo nemažų tujų gyvatvorė, jas raunant buvo išmaitota dar sovietmečiu klota betono danga, paliktos duobės, sulaužytos šiukšliadėžės. „Lyg cunamis per Saugas būtų praėjęs“, - tarpusavyje ir redakcijai kalbėjo saugiškiai.

butu ukis arbataPastarąją savaitę rytais į darbą einantys ir vakarais namo grįžtantys šilutiškiai prie namų sutiko žmones, kurie vaišino juos arbata ir saldainiais. Stabtelėję pasikalbėti sužinojo, jog tai bendrovės „Šilutės būstas“ vadybininkai, kurie išsamiai aiškino apie paslaugas, teikiamas daugiabučių namų gyventojams, išklausė žmonių pastebėjimus, dalijo lankstinukus.

„Būkime pažįstami“, - pažinties akciją tokiu pavadinimu pora savaičių mieste surengė UAB „Šilutės būstas“.
„Malonu, kad jūs nesislapstote, kad jums rūpi mūsų problemos“, - sakė vadybininkams šilutiškiai.

VALDZIOS RINKIMAI 3Trečiadienį prie rajono vairo pirmą kartą stojo moteris - nuvertus iš posto Virgilijų Pozingį, mero pareigos patikėtos verslininkei Daivai Žebelienei.

O iš rajono valdžios šešetuko beliko tik du vadovai - Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojai Dainora Būtvydienė ir Raimundas Ambrozaitis. Pačiai direktorei Idai Vasiljevienei ir abiem mero pavaduotojams - Stasei Skutulienei bei Vaidui Paviloniui - irgi teko atsisveikinti su pareigomis.

Taip rajono valdžią iškedeno opozicijos politikai, į savo pusę patraukę kelis valdančiųjų atstovus.

girininkas apdovanotasMinint Pasaulinę aplinkos dieną Šilutės miškų urėdijos Stemplių girininkijos girininkui Arūnui Useliui birželio 5 d. Vilniuje už gerus darbo rezultatus įteikta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko padėka.

Pats girininkas šio apdovanojimo nesureikšmina: neslepia juo besidžiaugiantis, tačiau čia pat išduoda, kad darbus dirba ne dėl apdovanojimų, o tiesiog stengiasi viską atlikti sąžiningai ir pareigingai, nes kitaip paprasčiausiai neišeina.

Pursesnatcher000012709011XSmallAtlikus visuomenės nuomonės apklausą paaiškėjo, jog dauguma lietuvių nesijaučia saugūs, o pusė jų mano, kad tikimybė tapti vienokio ar kitokio nusikaltimo auka mūsų šalyje yra didelė.

Lietuvos gyventojai iš visų nusikaltimų labiausiai baiminasi apiplėšimo gatvėje bei vagystės iš gyvenamojo būsto – atskleidė saugos tarnybos „Eurocash1“ užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Šie nusikaltimai gyventojų taip pat vertinami ir kaip vieni labiausiai tikėtinų.

megeju zvejybaSeimas praėjusią savaitę priėmė naujos redakcijos Mėgėjų žūklės įstatymą, kuriame ir yra ir rusniškiams svarbių nuostatų.

Žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, turės teisę fiziniai asmenys iki 16 metų, valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir neįgalieji valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose, kuriuose neišduoti leidimai naudoti žvejybos plotą ir neorganizuota limituota žvejyba, taip pat fiziniai asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą Rusnės seniūnijoje - Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose.