Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Image - Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Beveik prieš dešimtį metų, 2010 m. gegužės 3 d. Šilutės r. Šyšos kaimo apylinkėse Mindaugo Mačiulio žieduotas paprastasis griciukas (Limosa limosa), patinas, vyresnis nei antrų kalendorinių metų (išperėtas prieš 2009

Šeštadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio futbolo varžybos

Image - Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio  futbolo varžybos

  Daug gražių futbolo pergalių menantis Šilutės stadionas šiandien atrodo itin apverktinai. Jeigu pagrindinės aikštės kokybė dar neblogos būklės, tai sirgalių tribūnos sulūžusios, dauguma kėdžių virtusios nuolaužomis, o tos, ant kurių

Antradienis, 17 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

Image - Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

  Šilutės kavinės, restoranai, picerijos, valgyklos užvėrė duris lankytojams, tačiau teikia maisto pristatymo į namus paslaugą. Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas, kurį sudarė Šilutės turizmo ir informacijos centras. Palaikyti

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (1)

Seniūnijose

Valdžia išgirdo: Katyčiai - saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

Image - Valdžia išgirdo: Katyčiai -  saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

  Katyčių seniūnijoje Savivaldybės vadovai išgirdo skundų, jog čia yra nemažai vandentvarkos problemų. Katytiškiai skundėsi, kad nuotekų vamzdynai ir valymo įrengimai čia yra, tačiau apie 50 sodybų prie sistemos nesijungia. Vietiniai

Ketvirtadienis, 19 kovas Komentarai (1)

Aktualijos

sniegasŠiais metais anksti švenčiamos Velykos, atrodo, bus visai nepavasariškos. Savaitgalį prognozuojamas sniegas, naktimis vietomis šals iki 6 laipsnių.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, trečiadienį beveik visoje šalyje bus gana intensyvūs krituliai, šiauriniuose rajonuose vyraus sniegas, pietiniuose - lietus.

SOCDEMAI 2Penktadienį socialdemokratų Šilutės skyriaus nariai susitiko su savo remiamais kandidatais į LR Seimą Šilutės - Pagėgių ir Šilutės - Šilalės vienmandatėse rinkimų apygardose - Artūru Skardžiumi ir Albinu Ežerskiu. Tą dieną įvyko skyriaus visuotinis ataskaitinis susirinkimas.

Skyriaus vadovai Alvidas Šilmelionis ir Algirdas Balčytis pasidžiaugė, kad socialdemokratų gretos Šilutėje auga ir skyrius jau vienija beveik 200 narių. Susirinkimo metu naujiems nariams buvo įteikti partijos narių pažymėjimai.

saugos valdzia degutieneSavivaldybės vadovų su praėjusių metų veiklos ataskaita sulaukę Saugų seniūnijos gyventojai buvo taikūs ir suktų klausimų nekėlė.

Saugiškiai diskutavo apie vaikų girtavimą ir auklėjimą, „kelių erelius“ bei menką policijos finansavimą, kaip ir visur - apie prastą kelių būklę, o atvykę svečiai dalijosi pamąstymais dar ir apie... krašto įvaizdį respublikinėse televizijose.

E.Užpelkis paukščius stebi Rupkalvių ornit. draustinyje. / Astos Alkaitės nuotr.Po Šaktarpio šventės, kuria pavasarį praėjusį šeštadienį sveikino Rusnės salos bendruomenė ir seniūnija, stebėti pamario krašte paukščius norinčiųjų itin padaugėjo.

Pirmą kartą pakvietėme žmones į pamario paukščių karaliją ir nudžiugome, kad atvyko keliasdešimt ekipažų, šeimos net iš Kauno, Jonavos, kitų miestų,- sakė Nemuno deltos regioniniame parke (NDRP) nuo 2006-ųjų dirbanti ekologė Kristina Mudinaitė.

Todėl jau brandinama idėja dažniau rengti pažintinių ekspedicijų, nes jos pasirodė populiarios.

SIAULIU TRLPraėjusį savaitgalį du didžiulius skaitmeninius televizorius Šilutės senelių globos namų ir Macikų socialinės globos namų gyventojams padovanojo Šiaulių bankas, kuris vasario mėnesį minėjo 20 metų veiklos sukaktį.

Televizorius į minėtas įstaigas atgabeno Šiaulių banko Šilutės filialo direktorė Gražina Treigienė ir rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

TARYBOJE 1 copyTrys Šilutės rajono savivaldybės politikos sunkiasvoriai, buvę rajono merai - Arvydas Jakas, Šarūnas Laužikas ir Algirdas Balčytis Šilutės r. savivaldybės Etikos komisijos paprašė išaiškinti, ar mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis nenusižengė politinei etikai.

V.Pavilonis Kontrolės komitete pagrasino išaiškinti ir viešai paskelbti Savivaldybės administracijos darbuotojų, priklausančių politinėms partijoms, pavardes.

Reaguodamas į šią ir kitas V.Pavilonio kalbas, Arvydas Jakas perskaitė pareiškimą rajono merui ir Tarybai „Dėl rajono mero institucijos, aukščiausių rajono vadovų įvaizdžio kompromitavimo“.

pastasVisus gyventojus bei įmones Lietuvos paštas ragina iki birželio 1 dienos įsirengti gaunamųjų laiškų dėžutes.

To nepadariusiems iki minėto termino, pašto siuntas, pranešimus ir prenumeratą bus galima atsiimti tik teritoriją aptarnaujančiame pašte.

take awayBendžaminas Franklinas yra sakęs, kad mažos skylutės ir didelį laivą paskandinti gali. Tačiau net jei ta valtis - finansinė gerovė, dažnas smulkių išlaidų deramai neįvertina ar tiesiog neužtenka valios tas skyles surasti ir užkimšti.

„Swedbank" Asmeninių finansų instituto ekspertai vardina populiarius žalingus finansinius įpročius, kurie nepastebimai, bet užtikrintai gramzdina ir tuština asmeninį biudžetą.

Rusniškiai tikisi, kad pastačius estakadą pavyktų išvengti gausybės nepatogumų, kuomet kelią užlieja potvynio vanduo. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Estakados Šilutė-Rusnė projektas turėtų būti baigtas jau šiais metais, tikisi susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

"Mano žiniomis, yra pradėtas, bet nebaigtas estakados projektas. Šilutės savivaldybė yra šio projekto organizatorė, ir tikimės, kad šiais metais tas projektas jau bus baigtas, ir tada bus aišku, kokios konkrečios lėšos yra reikalingos šitai estakadai pastatyti", - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė jis.