Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (2)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (2)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Aktualijos

Vakar padarytoje nuotraukoje - ne Kaliningrado, o Klaipėdos centre stovinčio spaudos kiosko vitrina, akivaizdžiai liudijanti, kad sumažėjus Lietuvoje leidžiamų leidinių kiekiui, vien tik per 2009-2011 metus daugiau nei du kartus išaugo iš Rusijos, kur spaudai taikomas 10 proc. PVM, įvežamų leidinių kiekis. / © silutesnaujienos.ltŽodžiu paramą nepriklausomai spaudai ir laisvam žodžiui deklaruojantys Seimo nariai, prireikus tą įrodyti darbais - neria į krūmus. Šį mėnesį turėta svarstyti Pridėtinės vertės įstatymo (PVM) pataisa, kuria ketinta sugrąžinti spaudai lengvatinį šio mokesčio tarifą, įstrigo parlamentarų stalčiuose.

Spaudos leidinių, spaustuvių vadovai ir žurnalistai turi už ką nemėgti šios kadencijos Seimo. Sunkmetis šią verslo sritį prislėgė labiausiai. Tam įtakos turėjo ne tiek ekonomikos nuosmukis, bet ir užkrauta mokestinė našta. Laikraščiams ir žurnalams daugiau nei keturis kartus padidėjo PVM, per dvejus metus 40 proc. išaugo socialiniai ir kiti mokesčiai.

Kūrybinių darbuotojų autorinės sutartys apmokestinimu dabar prilygsta darbo sutarčiai. Be to, Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus nurodymu, uždrausta teisminius skelbimus spausdinti laikraščiuose. Taip regioniniai laikraščiai neteko vieno iš pajamų šaltinių.

Stintmetis Rusnėje. /  Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Itin gausiais laimikiais Rusnėje prasidėjęs stintmetis kiršina žvejus. Įmonės piktinasi, kad pigių leidimų prisipirkę mėgėjai trukdo traukti tinklus, praneša LTV "Panorama".

Žvejai mėgėjai sako turį tokias pat teises, kaip ir žvejybos įmonių darbuotojai. Beje, mėgėjai – galvos skausmas ir vietos valdžiai, kuriai, pasibaigus stintmečiui, tenka rūpintis, kaip surinkti tonas šiukšlių.

Daugiau nei savaitę besitęsiantis stintmetis seniai bebuvo toks geras.

Šilutės rajono savivaldybės music pulttaryba vakar posėdyje svarstė klausimą, ar skirti 40 tūkst. litų Šilutės kultūros ir pramogų centrui garso aparatūrai įsigyti.

Valstiečių liaudininkų frakcijos nariai, parengę sprendimo projektą, siūlo aparatūrą pirkti iš Kultūros plėtros programos lėšų.

didele zuvisSvarbi naujiena žvejams – Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose po trejų metų pertraukos vėl nustatytos limituotos žvejybos sąlygos, praneša Aplinkos apsaugos ministerija. Nuo kovo 30 d. norint žvejoti šiuose telkiniuose reikės įsigyti meškeriotojo kortelę. Ji parai kainuos 10 Lt, savaitei – 30 Lt, mėnesiui – 50 Lt.

Šiame parke visus sugautus karšius jų neršto metu – nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. bus privaloma, kaip ir iki šiol, nedelsiant paleisti atgal į vandenį.

invalidu bustai daliaus ir gireno laiptineNe vienas neįgalus žmogus metų metus svajoja apie jo poreikiams pritaikytą būstą.

Šiemet būsto pritaikymo programai teks 4,5 tūkstančio litų daugiau nei pernai. Savivaldybės komisija prieš savaitę apvažiavo visų prašymus pateikusių neįgaliųjų namus ir aiškinosi, kurių iš jų poreikis pasinaudoti valstybės ir Savivaldybės parama yra didžiausias.

PRIEDAI VALDZIAIRajono Tarybos nario Arvydo Jako pasiūlymas panaikinti priedus prie atlyginimo Savivaldybės adminisracijos direktorei Idai Vasiljevienei, jos pavaduotojams Raimundui Ambrozaičiui ir Dainorai Butvydienei bei mero pavaduotoją Stasę Skutulienę pervesti dirbti visuomeniniais pagrindais rado pritarimą Teritorijų ir kaimo reikalų komitete.

Šio komiteto pirmininkas Darijus Pundžius gerokai sutriko, kai buvo suskaičiuoti komiteto narių balsai, pritariantys minėtus siūlymus svarstyti rajono Taryboje.

Už tokį komiteto sprendimą balsavo opozicijos atstovai Antanas Kubaitis, Birutė Kleinaitė ir Vytautas Laurinaitis bei valdančiosios daugumos atstovas liberalsąjūdietis Jonas Purlys.

GETTY 82248264 Rajono gyventojus išgąsdinęs vandentiekininkų užmojai pabranginti vandens tiekimo ir nuotekų valymo paslaugas net 58 procentais dabar šiek tiek sumažėjo.

Šilutės rajono tarybos komitetuose savivaldybės įmonė UAB „Šilutės vandenys“ pristatė naują centralizuotai tiekiamo vandens ir nuotekų valymo paslaugų kainų sprendimo projektą - paslaugą siūlo branginti 35,3 procento.

Jeigu rajono Taryba tam pritars, nuo gegužės 1 dienos centralizuotai vandenį gaunantiems ir nuotekas į kanalizacijos tinklus išleidžiantiems vartotojams už 1 kubinį metrą vandens reikės mokėti 8,26 Lt. Iki šiol vartotojai mokėjo po 6,11 Lt/kub. m.

mero gimtadienisRajono meras Virgilijus Pozingis šiandien, kovo 29 d., švenčia savo 48-ąjį gimtadienį.

Ryte kone visi savivaldybės administracijos skyrių vadovai rikiavosi prie mero kabineto durų.

Untitled-1 copyKartu su klykiančiom gervėm, šniokščiančiu Žvelesiu, į Bliūdsukius grįžo pavasaris. Sujudo, subruzdo bliūdsukiškiai rinktis į kovo 16-osios pavakarę bendruomenės salėje vykusias “Pavasario sutiktuves”.