Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Mėlynių „šukavimas“ – didžiulė skriauda gamtai

Image - Mėlynių „šukavimas“ – didžiulė skriauda gamtai

Įsibėgėjant mėlyniavimo sezonui, aplinkosaugininkai primena, kad mėlynes leidžiama rinkti – nesvarbu, ar valstybiniame, ar privačiame miške – tik rankomis. Deja, kasmet netrūksta uogautojų, kurie jas renka draudžiamu būdu – vadinamosiomis

Ketvirtadienis, 20 Liepa Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Atviras laiškas paminklo Nepriklausomybės signatarui K.S.Šauliui projektuotojams

Image - Atviras laiškas paminklo Nepriklausomybės signatarui K.S.Šauliui projektuotojams

Antradienį Šilutėje surengtas Švėkšnos centre numatyto pastatyti paminklo 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės signatarui Kazimierui Steponui Šauliui, kilusiam iš Stemplių kaimo (netoli Švėkš- nos), viešas projekto svarstymas.Jame dalyvavo dvi švėkšniškės, aktyvios

Trečiadienis, 5 Liepa Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

S.Tamašauskienė nusižengė ir pati save nubaudė

Image - S.Tamašauskienė nusižengė ir pati save nubaudė

Liepos 29 dieną Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje oficialiai iš opozicijos lyderės bei Antikorupcijos komisijos pirmininkės pareigų atsistatydino konservatorė Sandra Tamašauskienė.“Šilutės naujienos” jau rašė, kad taip pasielgti ji nusprendė, kai

Ketvirtadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

Problema

Muziejaus pastato dilema - privatizuoti ar palikti - tęsiasi

Image - Muziejaus pastato dilema - privatizuoti ar palikti - tęsiasi

Opozicijos politikai dar griebiasi šiaudo gelbėdami visuomenininkams, kad senasis muziejus išvengtų privatizacijos. Pasiremdami gegužinėje surinktais poros šimtų žmonių parašais, devyni politikai bandė skubos tvarka registruoti birželio 29 dienos savivaldybės Tarybos

Penktadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Savivaldybėje

Plinta naujas sukčiavimo būdas – „globoti“ neteisėtai nusavintus augintinius

Image - Plinta naujas sukčiavimo būdas – „globoti“ neteisėtai nusavintus augintinius

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sulaukia iš gyventojų informacijos apie neteisėtus gyvūnų augintinių nusavinimo

Ketvirtadienis, 20 Liepa Komentarai (1)

Seniūnijose

Katytiškiai kuria gyvenimą ir laukia sugrįžtančių žemiečių

Image - Katytiškiai kuria gyvenimą ir laukia sugrįžtančių žemiečių

Katyčių miestelio šventėje „Sugrįžimai“ iš dalyvių lūpų kaip malda dažnai skambėjo frazė: „Mes čia kuriame gyvenimą ir sveikiname sugrįžtančius“. Juk kaip ir visoje Lietuvoje, dažnoje katytiškių šeimoje yra iškeliavusiųjų gyventi

Šeštadienis, 15 Liepa Komentarai (1)

Aktualijos

21Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partneriai - Lietuvos radijas ir televizija, Lietuvos verslo moterų tinklas ir Vilniaus krizių centras - pradeda projektą „Įkvėpk!“. Dešimčiai atokių Lietuvos miestų ir miestelių projekto iniciatoriai atveš žinią, kad pagalbos sulaukti įmanoma, reikia tik ryžto ir drąsos jos paprašyti.

Vienas iš numatytų susitikimų įvyks ir Šilutės rajone. Rugpjūčio 12 dieną savanorių komanda lankysis Usėnuose ir bendraus su gyventojais.

LigonineSkubame išsklaidyti Šilutėje sklandančius gandus, kad naikinamas Šilutės ligoninės Akušerijos - ginekologijos skyrius.

Tiesa tokia: po poros savaičių bus pradėtas šio skyriaus remontas.

green-1072828 960_720Nuo 2015 metų sausio 1 dienos galioja nauja pareiga privačių miškų savininkams - apskaičiuoti, deklaruoti ir sumokėti privalomuosius atskaitymus iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomame miške ir už parduotą jų valdomą nenukirstą mišką.

Privačių miškų savininkai fiziniai asmenys privalomuosius atskaitymus privalo apskaičiuoti, sumokėti ir deklaruoti kalendoriniam pusmečiui pasibaigus, tai yra atitinkamai iki liepos 15 dienos ir sausio 15 dienos. Privačių miškų savininkai juridiniai asmenys privalomuosius atskaitymus privalo apskaičiuoti, deklaruoti ir sumokėti kas mėnesį - iki kito kalendorinio mėnesio 15 dienos.

Privačių miškų savininkai fiziniai asmenys, kurie pirmąjį 2017 metų pusmetį gavo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ar parduotą nenukirstą mišką, iki liepos 15 dienos Valstybinei mokesčių inspekcijai turi pateikti užpildytą Privalomųjų atskaitymų deklaracijos FR0463 formą. Deklaracija gali būti pateikiama per Valstybinės mokesčių inspekcijos elektroninio deklaravimo sistemą (http://deklaravimas.vmi.lt), tiesiogiai bet kuriai apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai arba Valstybinės mokesčių inspekcijos Deklaracijų tvarkymo skyriui. Privalomuosius atskaitymus privačių miškų savininkai turi sumokėti į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąsias sąskaitas, skelbiamas Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje www.vmi.lt, nurodant įmokos kodą - 1001. Jei per pirmąjį kalendorinį pusmetį privataus miško savininkas fizinis asmuo negavo tokių pajamų, deklaracijos teikti nereikia.

bendradarbiavims savivaldybes_partneriaiNuo 2016 metų pradžios Šilutės savivaldybės atstovai - savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai, politikai, suaugusiųjų ir vaikų meno kolektyvai - 18 kartų keliavo į užsienį. Vizitų tikslas - aplankyti Savivaldybės partnerius užsienio šalyse jų miestų švenčių metu, tartis dėl naujų ir jau įgyvendinamų bendrų projektų.

Paskutinė Šilutės r. savivaldybės delegacijos kelionė į Turkiją, į Alanijos miesto šventę, rajono biudžetui kainavo 1 614 eurų. Už juos buvo nupirkti lėktuvų bilietai 5 asmenims.

Svečiuotis Šilutėje mėgsta ir mūsų Savivaldybės užsienio partneriai. Per 1,5 metų įvairiomis progomis mus aplankė 14 oficialių delegacijų.
Šiemet į Šilutės miesto šventę buvo sugužėjęs būrys svečių iš Latvijos, Rusijos Kaliningrado srities Slavsko rajono, Ukrainos ir Lenkijos. Jų nakvynė ir vaišės Savivaldybės biudžetui atsiėjo 1 203 eurus.

Paminėtos tik dviejų pastarųjų vizitų išlaidų sumos iliustruoja, kad Savivaldybės biudžetui bendravimas su partneriais iš užsienio kainuoja ne vieną dešimtį tūkstančių eurų.

 santuokaPateikiame informaciją apie artimiausiu metu įvyksiančias santuokas, registruojamas Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje.

sterkaiŽuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos nurodymu, birželio 9 dieną žuvivaisos specialistai į Atmatos upę paleido 30 000 sterkų jauniklių.

Vertingų žuvų įveisimas Pamario vandenyse atliktas pirmą kartą po daugelio metų pertraukos. Tai puikus rezultatas po to, kai Šilutėje išrintas Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda buvo pakvietęs į Šilutės kraštą LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininką Kęstutį Mažeiką ir Kaimo reikalų komiteto politikus.

Išvažiuojamajame posėdyje Seimo politikams buvo išdėstyti ir žuvivaisos nesklandumai Pamario krašte. Naujojo Seimo politikai tuomet pažadėjo, kad vertingų žuvų veisimo politika Pamaryje keisis.

gedulo Macikai76-ąsias gūdžios 1941-ųjų birželio 14-osios metines trečiadienį paminėjo ir Šilutės bei daugelio rajono seniūnijų gyventojai.

Šilutės politinių kalinių ir tremtinių sąjungos nariai, lydimi savivaldybės vadovų bei kitų šilutiškių, Gedulo ir vilties dieną, kaip ir kasmet, susirinko Macikuose, buvusio lagerio aukų kapinaitėse. 2009 metais sovietinio režimo politinių kalinių ir tremtinių iniciatyva šiose kapinaitėse buvo pastatytas didžiulis kryžius tremties ir karo aukoms atminti.

Originaliais minėjimo akcentais ir senus, ir jaunus sujaudino vienos skaudžiausių istorijos datų minėjimai ir kitose seniūnijose.

laumzirgiu zymejimas_2Keturdėmė skėtė, pasaginė strėliukė, baltaplaukis ar karališkasis - tai Ventės rago ornitologinės stoties paukščių gaudyklėse sugautų laumžirgių rūšys.

Taip, teisingai supratote, laumžirgių. Šiuos vabzdžius stoties ornitologai gaudo ir žymi nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio. Juos ornitologai ne žieduoja, bet pažymi sparnelius.

gelbekit vaikus_suvaziavimas_siaudvytieneŠiemet visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ nariai 26-ojo metinio suvažiavimo vieta pasirinko Šilutę - miestą, kuriame ši visuomeninė veikla  entuziastų dėka vyksta jau du dešimtmečius.

Kiek vaikų ir paauglių, augusių ir augančių šiandien socialinės rizikos šeimose iš viso gelbėjo šios organizacijos nariai, ko gero, nebesuskaičiuotų net jie patys. Ilgamečiai jos nariai džiaugiasi tuo, kad šiandien jų veikla jau gauna nuolatinį finansavimą iš projektų ir kitų šaltinių, labai ją remia ir gausus būrys geranoriškų šilutiškių.

Ukmergės naujienos

,,,,,