Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ornitologų tinkluose - 49 tūkstančiai paukščių ir... lapiukas

Image - Ornitologų tinkluose - 49 tūkstančiai paukščių ir... lapiukas

Ventės rago ornitologinės stoties darbuotojai šiemet muša rekordus: nuo sausio 1 iki rugsėjo 15 dienos čia jau sužieduota 49 tūkstančiai paukščių, ir tai yra absoliučiai geriausias rezultatas per visą stoties

Penktadienis, 22 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Darbo partija nebeturi atstovo Šilutės savivaldybės taryboje

Image - Darbo partija nebeturi atstovo Šilutės savivaldybės taryboje

Šilutės r. savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos sudėtyje nebeliko Darbos partijos atstovo. Iki šiol Taryboje dirbo jaunas „darbietis“ Tomas Budrikis, savivaldos rinkimuose reitingo balsais aplenkęs Šilutės „darbiečių“ lyderį Saulių Stankevičių.Praėjusią savaitę

Ketvirtadienis, 7 Rugsėjis Komentarai (0)

Problema

Naujakuriškiai pasiekė: valdžia pradės gilinti jų rūsius skandinantį kanalą

Image - Naujakuriškiai pasiekė: valdžia pradės gilinti jų rūsius skandinantį kanalą

Šilutės Naujakurių kvartalo gyventojai turi bėdą, dėl kurios jau pavargo kariauti: jų namų rūsiuose tyvuliuoja vanduo. Nors ir ne kiaurus metus, nors tik keletą kartų po keletą dienų ar savaičių,

Trečiadienis, 13 Rugsėjis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rugsėjo 28-30 dienomis tuokiasi

Image - Rugsėjo 28-30 dienomis tuokiasi

Pateikiame informaciją apie artimiausiu metu įvyksiančias santuokas, registruojamas Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos

Pirmadienis, 25 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kintuose šeimos susibūrė turiningam savaitgaliui

Image - Kintuose šeimos susibūrė turiningam savaitgaliui

Rugsėjo 16-17 dienomis Kintuose pirmą kartą organizuota stovykla šeimoms „Šeima - didžiausia vertybė“. Į dvi dienas trukusią stovyklą susirinko apie 50 dalyvių - šeimos su įvairaus amžiaus vaikais.Stovyklos šeimoms organizatoriai

Šeštadienis, 23 Rugsėjis Komentarai (0)

Aktualijos

ZUM mokykla_abiturientaiŠilutės žemės ūkio mokykla rugpjūčio 18 dieną baigė pirmąjį moksleivių priėmimo etapą. 5 specialybių - žuvininkystės verslo darbuotojo, automobilių mechanikų, technikos priežiūros verslo darbuotojų, logistikos - ekspeditorių, kirpėjų - mokymo programas jau pasirinko 162 jauni žmonės, kurie baigė pagrindines ar vidurines mokyklas.  

Žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyriuje yra sudarytos sąlygos mokytis specialių ugdymosi poreikių turintiems jaunuoliams. Čia merginos ir vaikinai kviečiami mokytis virėjo ar apdailininko (statybininko) specialybių. Iki rugpjūčio 18 dienos šias specialybes pasirinko 21 moksleivis.  

Žemės ūkio mokyklos direktorius Algimantas Abromaitis „Šilutės naujienoms“ sako, jog tikisi, kad iki moksleivių priėmimo antrojo etapo pabaigos - rugsėjo 6 dienos - mokykla turės pilną pirmojo kurso moksleivių komplektą - atsižvelgdama į mokinių priėmimo planą, ji dar gali priimti apie 30 moksleivių.

Pasak direktoriaus, Vyriausybėje suderinta, kad Šilutės žemės ūkio mokykla į pirmąjį kursą priims mokytis 215 moksleivių. Iš viso mokykloje mokslo metus šiemet turėtų pradėti 560 moksleivių. Todėl A.Abromaitis kviečia jaunuolius apsispręsti ir profesijos mokytis savo krašte - Šilutės žemės ūkio mokykloje.  

baldai dega_Edgaras_ZyrinasSekmadienį vakare juodų dūmų debesis pakibo virš „Šilutės baldų“. Laimei, vienoje didžiausių Šilutės įmonių kilęs gaisras buvo greitai užgesintas, nespėjęs pridaryti didelių nuostolių.

Ugniagesių gelbėtojų paslaugų prireikė ir šeštadienį: Šilutės centre iš medžio jie iškėlė šakose įsipainiojusį kačiuką, Vydūno gatvėje gesino degančią pirtį.

Visus šiuos įvykius „Šilutės naujienoms“ apžvelgti padėjo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vadovas Rimantas Mačijauskas.

miskasMiško kirtimai - svarbi ūkininkavimo miške bei miško priežiūros dalis, todėl privačių miškų savininkams, ketinantiems vykdyti miško kirtimus, privalu susipažinti su Leidimų kirsti mišką išdavimo tvarkos aprašo pagrindinėmis nuostatomis, kurios glaustai išdėstytos šiame straipsnelyje.

saugu karuna_zaliaSaugų karūna - Lietuvos rekorduose! Ši naujiena buvo paskelbta Saugose įvykusios mėlynosios vakarienės metu. Kunigas M.Žilinskis pranešė, kad Lietuvos rekordus registruojanti agentūra "Factum" atsiuntė diplomą, kuriuo patvirtinama, kad liepos 6-ąją saugiškių pastatyta ir žolynais apipinta Lietuvos karaliaus Mindaugo karūna pripažinta didžiausia Lietuvoje.

karstas vanduoGarbaus amžiaus „Šilutės naujienų“ skaitytoja suabejojo, ar UAB „Šilutės šilumos tinklai“ teisingai skaičiuoja mokestį už karštą vandenį.

Rugpjūčio pirmomis dienomis ji gavo įmonės sąskaitą, kurioje nurodyta, jog jos suvartoto šilto vandens mokestis apskaičiuotas su 21 proc. PVM. Tą pačią dieną, žiūrėdama TV žinias, bėgančioje žinutėje perskaitė, kad Šilumos tiekėjų asociacija siūlo, kad PVM dydis už centralizuotai tiekiamą šilumą ir karštą vandenį galėtų būti ne didesnis kaip 15 proc.

Todėl skaitytoja ir klausia, ar teisingai UAB „Šilutės šilumos tinklai“ jai rašo sąskaitą, kurioje karštas vanduo apmokestintas 21 proc. PVM.

mokytojai pirmoji_gimnazija_1Lygiai po savaitės, kitą penktadienį, visose rajono mokyklose vėl aidės skambutis, į klases kviesdamas mokinius ir jų mokytojus.

Kiek jų šiemet turėsime, kiek ir kokių dalykų mokytojų rajone trūksta, o kurių yra per daug, preliminariai jau suskaičiavo Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus vadovai.

stubriu svente_golfasKiekvieno žmogaus širdyje ir sieloje visam gyvenimui išlieka šilti jausmai gimtiems namams ir tėviškei. Visada norsi sugrįžti ten iš kur išėjai. Todėl ir ne vienas Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo gyventojas rugpjūčio 19 dieną panoro grįžti į savo vaikystės kaimą Stubrius, nes tą dieną stubriškiai organizavo savo kaimo tradicinę šventę „Čia mūsų žemė, čia tėviškės pastogė“.

 

tujaAr teko matyti tują, kurios aukštis siekia daugiau nei 20 metrų? Daugelis smalsuolių ją išvydę aikčioja iš nuostabos.

 

kiausiniai 8Pesticidų likučiais užterštų kiaušinių ir paukštienos skandalui Europoje apėmus 17 valstybių, Lietuvoje taip pat atliktas išsamus paukštienos ir kiaušinių produkcijos tyrimas. Atlikus patikrinimus ir ištyrus kiaušinių ir jų gaminių, paukštienos ir konditerijos gaminių mėginius, nei fipronilo, nei kitokių kenksmingų medžiagų likučių nebuvo nustatyta.

Ukmergės naujienos