Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Aktualijos

57533089 2318697925085719_1610655153097015296_oVasario 20-ąją Šilutės rajone lankėsi Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus direktorius Ramūnas Grigonis. Svečias apsilankė Ventės rago ornitologinėje stotyje, bendravo su šios stoties ir Savivaldybės vadovais.

DSC04575Pačiame gražiausiame privačiame Lietuvos miške - Gaidelių - išversta krūva senų baldų, - su tokiu neįtikėtinu akibrokštu susidūrėme šią savaitę. Miško teršėjas nė neįtarė, kad sumanęs atsikratyti senienų iš savo namų nuklys į (ir pataikyk tu man taip!) pavyzdingiausiai Lietuvoje tvarkomą miško kampelį...

O to kampelio savininkas irgi nė blogiausiame sapne nematė, kad vos prieš kelias dienas išvalęs iš miško krūvą senų televizorių, jau pirmadienį ras jame naują krūvą – šįkart žalių baldų.

Paviešinę šį niekšišką darbą „Šilutės naujienų” feisbuko paskyroje sulaukėme tikro atsiliepimų bumo. Išaiškinti šį detektyvą padėjo mūsų skaitytojai, kurie labai greitai informavo, kad kaip tik tokie baldai sekmadienio vakare raudonu automobiliu buvo išgabenti iš Knygnešių g. 15 namo III laiptinės...


Informaciją pateikėme ir senjorui, ir visoms atsakingoms institucijoms, o tokius nesusipratėlius kontroliuojantys pareigūnai jau rašo protokolą ir žada skirti baudą. Neabejotina - tai bus puiki pamoka ir šimtams kitų miško teršėjų.

VALDZIA KINTUOSE_2Valdžios ataskaitų pateikimas visuomenei Kintuose šiemet praėjo... be aukščiausios valdžios. Ataskaitą už merą Vytautą Laurinaitį ir Savivaldybės administracijos direktorių Virgilijų Pozingį pateikė vienas mero pavaduotojas Sigitas Šeputis. Tiesa, į susitikimą susirinkę kintiškiai nieko neprarado, mat abiejų neatvykusių valdžios vyrų ataskaitos buvo pateiktos sklandžiai ir išsamiai, su visais reikiamais paaiškinimais.

Kintiškiams klausimų irgi nekilo, galbūt ir todėl, kad jie skubėjo. Iškart po valdžios ataskaitos susirinkimo jie turėjo dar vieną susirinkimą - bendruomenės ataskaitinį.

 

15666 a9db11fcff74b8403b595307f751c756Lietuvoje nustačius pirmąjį užsikrėtimo COVID-19 atvejį ir reaguojant į visuomenės baimes, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Lietuvos banku (LB) paaiškina, jog šiuo metu nėra įrodymų, kad koronavirusas (COVID-19) plistų per euro banknotus. Tai reiškia, kad žmonės toliau gali laisvai atsiskaitinėti grynaisiais pinigais.

pranckietis 2Antradienį į Šilutę atvykęs LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis lankėsi Vainuto, Žemaičių Naumiesčio gimnazijose ir Pamario pagrindinėje mokykloje. Seimo Pirmininko pageidavimu, aplankyta ir „Šilutės vandenų“ nuotekų valykla.

Šilutės savivaldybėje surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo ne tik krašto spaudos atstovai, bet ir aktyvesni rajono Tarybos politikai.

 12111939 1146214195401357_4028829338008543103_nKovo 2 dieną, pirmadienį, duris užveria Šilutėje, H. Šojaus g. 1 esanti „Iki“ parduotuvė.

1Europoje siautėjantis koronavirusas nestabdo šilutiškių noro keliauti. Parvykę iš Italijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Airijos kraštiečiai grįžta į savo darbus, mokyklas. „Šilutės naujienų“ žiniomis, per neseniai buvusias mokinių atostogas buvo išvykę nemažai šilutiškių, dalis jų svečiavosi Italijoje.

Visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus specialistai šiuo metu nuolat bendrauja su devyniais iš užsienio grįžusiais žmonėmis (ketvirtadienio dienos duomenimis). Situaciją nuolat stebi ir mokyklų vadovai.

Kol vieni sako, kad „čia nieko tokio“, kiti, stebėdami Europos šalyse kilusį viruso protrūkį, tyliai ruošiasi blogiausiam scenarijui, kad koronavirusas galų gale pasieks ir Šilutę.

GLUOSNIU SPORTO_1Tūkstančiams rajono gyventojų, pamėgusių laisvalaikį leisti Šilutės sporto komplekse Gluosnių g. sužibo viltis, kad šis pastatas gali būti atnaujintas ir modernizuotas.

Šilutės savivaldybės tarybos politikams tikra naujiena tapo Planavimo ir plėtros skyriaus pasiūlytas sprendimo projektas „Sporto komplekso, esančio Šilutėje Gluosnių g. 13B, modernizavimas“.

Šio komplekso valdytojas yra Savivaldybės VŠĮ „Šilutės sportas“. Įstaigos vadovas Dainius Gricevičius „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Sporto kompleksas statytas 1993 m., o Savivaldybės sporto įstaigos juo naudotis pradėjo nuo 1995-ųjų. Per tuos beveik tris dešimtmečius pastate jokių remontų nebuvo, šiek tiek patvarkytos tik stogo skylės ir atnaujinti langai.

mesos produktai_pokyciu_valdymas_02_28Vasario mėnesį Kauno technologijos universiteto (KTU) Maisto instituto mokslininkai baigė vykdyti projektą „Biologinių metodų taikymas mėsos produktų gamybai ūkiuose ir mažose įmonėse užtikrinant mėsos produktų saugą ir kokybę“. Jį vainikavo konferencija. Pasak projekto vadovo dr. Raimondo Narkevičiaus, visos planuotos veiklos – bandymai, seminarai, darbas grupėse ir lauko dienos – pavyko sėkmingai, visi suplanuoti rodikliai buvo pasiekti.