Sveikatos šaltinis

silantai2Silantai – dantų ėduonies profilaktikai skirta medžiaga, kuri giliai įsiskverbia į sveikų krūminių dantų vageles ir duobeles, hermetizuoja jas ir neleidžia ten patekti bakterijoms bei angliavandeniams, kauptis apnašoms bei maisto likučiams. Taip vaikų dantukai yra apsaugomi nuo ėduonies. Tai neskausminga keliolika minučių trunkanti procedūra.

Išsamiau apie silantus ir dantų padengimo jais procedūrą „Sveikatos šaltiniui“ pasakoja UAB „Sveikatos darna“ gydytojai odontologai Lina Skarbaliūtė ir Vilius Balčius.

 

15818 0cc45dfc227881a7ddbad456ec5400a3Lengvus koronavirusinė infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai nuo šiol galės būti išleisti gydytis į namus, jei čia galės laikytis visų izoliavimosi (saviizoliacijos) taisyklių. Tai reiškia, kad tie, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nebus guldomi į ligonines. Tuo metu, pacientams, kuriems dėl jų sudėtingesnės būklės taikomas stacionarinis gydymas, jų sveikatai pagerėjus, taip pat bus leista gydytis namuose, nors tyrimo rezultatai vis dar bus teigiami.

woman-699008 960_720Visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus specialistai informuoja, kad 11-ąją šių metų savaitę registruoti 59 gripu susirgę rajono gyventojai, 32 iš jų – vaikai.

 

UntitledIki kovo 17 dienos vidurdienio į Klaipėdos universitetinę ligoninę kreipėsi 165 asmenys, kuriems įtariamas užsikrėtimas koronavirusu. 128 pacientams ėminiai ištirti Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje, keturiems iš jų nustatytas susirgimas koronavirusu, kitų 124 pacientų tyrimų atsakymai neigiami. Šiandien ligoninėje yra 37 pacientai, kuriems įtartas susirgimas koronavirusu, paimti tyrimai išvežti į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją, laukiama atsakymų.

Į šią ligoninę tyrimams vežami ir Šilutės gyventojai, kol kas patvirtintų susirgimų mūsų rajone nėra.

 

89554529 1107660569588940_3779867964065447936_nValstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) informuoja, kad nuo vasario pabaigos, kai šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) buvo paskelbta ekstremali padėtis, itin padaugėjo apsinuodijimų dezinfekciniais skysčiais.

DiabetasVis didėjantis II tipo diabeto atvejų skaičius Vakarų šalyse kelia susirūpinimą sveikatos priežiūros specialistams. Tačiau tyrimų rezultatai rodo, kad chromas yra naudingas diabeto prevencijai.

Dėl nesveikos mitybos ir sveikos gyvensenos nepaisymo vis daugiau Vakarų šalių gyventojų suserga II tipo diabetu; ši ligos forma paprastai susijusi su atsparumu insulino poveikiui. Gydytojai ir mokslininkai nerimauja dėl diabeto epideminio lygio paplitimo, tačiau tyrimų rezultatai rodo, kad mikroelemento chromo papildai gali šiek tiek apsaugoti nuo šios ligos. Remiantis dviejų neseniai paskelbtų Amerikos tyrimų rezultatais, kasdien vartojant chromo papildus pavojus susirgti diabetu gali sumažėti net 20 - 30 procentų.

 

daisy-1403041 960_720Vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ iniciavo „Lietuviškiausios vaistažolės“ rinkimus, kuriuose dalyvavo visuomenė, farmacijos bendruomenės atstovai. Pirmieji „Lietuviškiausios vaistažolės“ rinkimai, skirti paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Gautus rezultatus įvertino ir patvirtino komisijos nariai – vaistinių augalų ekspertai. Susumavus balsus, lietuviškiausiu vaistiniu augalu pripažinta vaistinė ramunė.

 

medications-257344 960_720Vaistininkai pastebi, kad šalyje dėl koronaviruso paskelbus ekstremalią situaciją, klientai teiraujasi, ką daryti, kad nebūtų nutrauktas vaistų vartojimas. Nuo šiol pacientų vartojami vaistai, medicinos pagalbos priemonės (MPP), įskaitant ir kompensuojamąsias, galės būti pratęsiami be apsilankymo pas šeimos gydytoją, užtenka tiesiog paskambinti į savo gydymo įstaigą ir pakalbėti su savo šeimos gydytoju.

 

VSB 2Šventiška praėjusi savaitės buvo Šilutės visuomenės sveikatos biure – šios įstaigos visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Raimonda Armonavičienė išrinkta „Metų specialiste“ ir apdovanota Kaune vykusios ceremonijos metu.

Kolegę į Laikinosios sostinės Rotušėje surengtą pagarbos renginį lydėjo VSB direktorė Kristina Surplė ir specialistė Greta Urbonaitė.