Sveikatos šaltinis

 

0-ziogas 02Alkoholio, narkotikų, rūkalų sukeliama žala – tai žala žmogaus sveikatai, gerovei bei į priklausomybes įklimpusiuosius supantiems žmonėms. Rodos, tokie dalykai suprantami ne tik specialistams. Ir vis tik, kaip byloja statistika, šios blogybės nesitraukia iš mūsų gyvenimo.

Sveiką gyvenimą pasirinkusieji teigia, kad yra daug geresnių būdų atsipalaiduoti, kurie naudingi ne tik pačiam, bet ir šalia esantiems žmonėms.

 

affideaSveikata – tai mūsų geros fizinės savijautos ir emocinės būklės garantas. Dar sakoma, jog tik sveikam kūne gali gyvuoti sveika siela. Todėl rūpinimasis savo sveikata mus skatina domėtis tiek laiko patikrintais, tiek naujais sveikatos patikros metodais. Vienas tokių – magnetinis rezonansas. Šis tyrimas pasaulyje pradėtas taikyti prieš keliasdešimt metų, o Lietuvoje prieš dešimtmetį ir su kiekvienais metais tampa vis populiaresnis.

dentist-428645 960_720Pieniniai dantys vaikams pradeda dygti 6-8 mėnesių ir baigia dygti maždaug apie 3-uosius gyvenimo metus. Juos mažieji turi iki 5 ar 6 metų. Tuomet jie pradeda palaipsniui kristi ir pradeda dygti nuolatiniai dantys – tokie, kokius turi suaugę žmonės. Paskutiniai pieniniai dantys vaikams iškrenta 10-12 metų.

 

SvarasMedicinos srityje nuolat tobulėja diagnostikos ir gydymo technologijos, tačiau Lietuvoje sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis yra vienas didžiausių Europoje. Higienos instituto duomenys negailestingi: vien praėjusiais metais šios ligos sudarė 56 proc. mirčių.

Medikų teigimu, riziką susirgti šiomis ligomis padidina ir netinkamas gyvenimo būdas.

MedusMedus – natūrali gydomoji priemonė, dažnai naudojama lietuvių liaudies medicinoje kaip vaistas nuo daugelio ligų. Iš kartos į kartą yra perduodamos legendos apie šio negendančio produkto gydomąsias savybes. Vis dėl to, dažniausiai medus naudojamas imuniteto stiprinimui bei peršalimo ligoms gydyti.

ginekologeŠilutės klinikoje „Medicinos namai“, kuri įsikūrusi šeimos klinikos „Sveikatos darna“ kaimynystėje (antrame Rusnės g. 6 esančio pastato aukšte), pradeda darbą nauji profesionalūs specialistai.

dantistai PamarioGraži  ir sveika šypsena labai svarbi kiekvienam iš mūsų kiekvienoje gyvenimo srityje. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad besišypsant organizmas išskiria endorfinus, kitaip vadinamus „laimės hormonais“, todėl atrodome jaunesni ir patrauklesni. O balti gražūs dantys yra spindinčios šypsenos garantas. Gaila, bet ne visi galime džiaugtis ryškiai balta dantų spalva. Tačiau išeitis visada yra - trokšantiems spindinčios šypsenos padės dantų balinimas.

 

5bcff3d93be1fDaugelis virškinimo sistemą suvokia labai ribotai, lyg ją sudarytų tik skrandis. Tačiau didžiausia virškinimo liauka yra kepenys. Šis organas atlieka daug gyvybiškai svarbių funkcijų: dalyvauja medžiagų apykaitoje, gamina ir išskiria tulžį, padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, kontroliuoja cholesterolio, kai kurių hormonų, fermentų veiklą, kaupia tam tikrus vitaminus, detoksikuoja organizmą.

„Jei žmogus nevirškina pasaulio, kuriame gyvena, vadinasi, griauna save“, – teigia fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius, ragindamas geriau pažinti savo kūną.

 

5bcf02b6dd14ePrasidėjęs šaltasis sezonas lemia pokyčius ir maisto lėkštėje: šviežias daržoves ir salotas keičia šiltas ir sotesnis maistas. Tačiau kaip kintant maisto racionui ne tik pasirinkti sveikatai palankius produktus, bet ir tuos, kurie padėtų saugoti figūros linijas? Išeitis labai paprasta – valgykite košes. Mitybos specialistė Indrė Trusovė bei maisto tinklaraščio autorė Kristina Pišniukaitė atskleidžia, kaip košės gali padėti sumažinti nesveiko užkandžiavimo norą ir palaikyti reikiamą energijos balansą šaltuoju metu.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt