Sveikatos šaltinis

01medicina practica_FB-cover_1920x1080_02-1Prasidėjusi lėtinė liga gali likti nepastebėta, jei profilaktinės sveikatos patikros metu neatliekami reikiami kraujo bei šlapimo tyrimai. Dėl savo vaiko sveikatos pasistenkite daugiau – dabar daug pigiau atlikite išsamesnio ištyrimo programą pažangioje „Medicina practica“ laboratorijoje!

 

NaturalusproduktaiVisi kartais pasimėgauja saldumynais, kuriuose apstu pridėtinio cukraus, bet ne visi supranta, kad dideli jo kiekiai slepiasi ir produktuose, kurių net nebūtų galima pavadinti saldžiais. Natūralaus gėrimo be dirbtinių priedų „Barley Bros“ gamintojų užsakymu atlikta apklausa atskleidė, kad maždaug pusė lietuvių teigia pridėtinio cukraus vartojantys kasdien, tačiau taip pat maždaug pusė apklaustųjų stengiasi pridėtinio cukraus vengti.

 

BurokliaiypamaistingiNors vizualiai burokėlis iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti ne itin patrauklus, tačiau ši lietuviška daržovė turi daugybę vitaminų ir neretai yra linksniuojama kaip tikras sveikatos šaltinis. Mitybos specialistai dėl organizmui palankių savybių ragina burokėlius kuo dažniau įtraukti į savo meniu ir tikina, kad šių dienų kulinarija siūlo kur kas įdomesnių variacijų nei mums įprasti šaltibarščiai ar mišrainės.

 

20190812093802 MokyklinkrepelaptarkitesuvaikaisKasmet vasaros pabaigoje tiek moksleivius, tiek jų tėvelius ištinka Rugsėjo 1-osios sindromas: pasiruošti mokyklai tenka tiek save nuteikiant naujam etapui, tiek apsirūpinant visomis būtinosiomis prekėmis. Tiesa, specialistai įsitikinę, kad šis permainų procesas reikalauja šiokių tokių pastangų, o jam pasiruošti gali padėti racionalus požiūris į mokyklinių prekių krepšelį ir kalbėjimasis su savo vaikais.

Purienai 15Šią savaitę ypač pakili nuotaika pasitinka visus, užsukančius į medicinos centrą „Puriena“: jau pusantro dešimtmečio viso rajono gyventojų sveikata besirūpinantys šio centro medikai švenčia gražią 15 metų sukaktį.

Nuo vieno centro iki dar penkių jo padalinių, nuo dviejų iki 9 šeimos gydytojų, nuo 7 iki 44 darbuotojų ir nuo 650 iki 11 500 pacientų, Odontologijos klinikos, vaistinės ir antrinio lygio medicinos paslaugas teikiančio dar vieno medicinos centro šalia – tokius pagrindinius skaičius pirmiausia reikia išvardinti, pradedant pasakojimą apie šią „Purienos“ sukaktį. 

Tad kur tos sėkmės paslaptis?

 

369 02f2b1b00785951294fb7eea560d591810 007 – šitiek Lietuvos gyventojų sutikimą po savo mirties padovanoti organus donorystei pasirašė elektroniniu būdu. 20 665 gyventojai yra užpildę popierinę sutikimo formą. Iš viso pritarimą organų donorystei jau yra išreiškę 30 672 Lietuvos gyventojai – 20 300 moterų ir 10 372 vyrai.

ziedunes-albumas-966-78953789Daugelis dar vis su baime prisimena šį pavasarį, kai Lietuvoje siautė tymai. Vilniuje ir Kaune sergant šimtams gyventojų, pirmasis tymų atvejis Šilutėje buvo užregistruotas balandžio 1 dieną. Laimei, daugiau žmonių mūsų rajone šia liga nesusirgo, virusas neišplito. Galbūt mažas sergamumas lėmė, kad suaugę šilutiškiai neskubėjo ir skiepytis nuo tymų. Tuo tarpu pasiskiepijusių Lietuvoje nuo tymų suaugusiųjų šiemet 44 kartus daugiau nei pernai.

 

SteponkusSveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo šiandien darbą pradeda naujieji Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir Respublikinio priklausomybės ligų centro vadovai. Respublikinei Klaipėdos ligoninei nuo šiol vadovaus Darius Steponkus, kuris prieš tai ėjo Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo pareigas.

 

Untitled-1 copyPradėjus ieškoti tinkamo šampūno, kuris tiktų konkrečiai Jūsų plaukams – susidursite su labai plačia pasiūla. Kol vieni ja džiaugiasi, kadangi didėja tikimybė, kad rasite sau tobulą variantą, tuo tarpu kiti suka galvą, dėliojasi pliusus ir minusus, galiausiai, pergyvena, kad priemonių sudėtis nurodyta labai sudėtingai ir sunku suvokti ne tik šampūno paskirtį, tačiau ir kokiomis papildomomis savybėmis jis pasižymi: naikina pleiskanas, suteikia plaukui daugiau spalvinio sodrumo ir panašiai.