Sveikatos šaltinis

Untitled-2 copyBendras sergamumo gripu ir ūmiais viršutinių kvėpavimo takų katarais rodiklis peržengė epideminę ribą, todėl jau ir Šilutės rajone skelbiama gripo epidemijos pradžia.

Verbus apie_vaistus_turgujePerkant vaistus turguje galima patirti komplikacijų, nes net ir legalūs vaistai, laikomi netinkamomis sąlygomis, pakeičia savo savybes. Pigesni vaistai gali sukelti ne tik neigiamų reakcijų, bet ir kelti grėsmę sveikatai, - gyventojus įspėja specialistai.  

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, vaistinių preparatų rinkoje aptinkama apie 10-15 procentų falsifikuotų vaistų. Aiškių duomenų, kiek nelegalių vaistų cirkuliuoja Lietuvos rinkoje, nėra, nes policija turi tik duomenis, fiksuojančius sulaikytų vaistų kiekius. Tačiau kiek jų įsigyjama internetu, tiksliai nėra žinoma.   Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro duomenimis, dažniausiai vaistais apsinuodijama juos vartojant ne pagal paskirtį, pavyzdžiui, širdies veiklą gerinančius vaistus vartojant kraujospūdžiui reguliuoti ir pan. 

woman-698957 960_720Gripas įsisiautėja ir visoje Lietuvoje, ir Šilutės rajone, jo atėjimą jau pajuto ir šeimos gydytojai, ir ligoninės Vaikų ligų skyriaus medikai.  

Dermatologe 2Pavasarį norite pasitikti atjaunėję, panaikinę nekenčiamas papilomas ar pigmentines dėmes, veido grožį darkiusius kapiliarus, spuogus ar nereikalingą kūno plaukuotumą? Norite, kad jūsų oda būtų skaisti, elastinga ir spindinti, ir joje būtų perpus mažiau raukšlelių? O gal estetiškai atrodyti norinčios ponios tokio efekto nori pasiekti dar iki Kovo 8-osios?..

Tuomet jums jau pats laikas apsilankyti klinikoje „Medea“, kur kiekvieną mėnesį atvyksta ir šilutiškius konsultuoja gydytoja dermatologė Inga GALINAUSKAITĖ. Daugybę odos ligų ir estetinių nemalonių problemų gydytoja gydo ir šalina Intensyvios pulsinės šviesos terapijos (IPL) aparatu - modernia italų lazerinės įrangos gamintojų įranga „Silk Light“.

moteris-persalimas-73647776Trečiąją šių metų savaitę Šilutės rajone užregistruota 13 naujų susirgimų gripu atvejų, 4 susirgusieji - vaikai. 210 žmonių susirgo ūmiais viršutinių kvėpavimo takų katarais (ŪVKTK), iš jų 152 vaikai. Sergamumo rodiklis - 56,9 atvejo 10-čiai tūkstančių gyventojų.

Laimingi senjoraiŠvedijos mokslininkai dar kartą įrodė, kad seleno ir kofermento Q10 vartojimas kartu gali efektyviai prisidėti prie sveikatos išsaugojimo vyresniame amžiuje. Skaitykite toliau, jeigu norite sužinoti daugiau apie jų tyrimą.

Bėgant metams jūsų organizme vyksta daug pokyčių. Sumažėja jūsų energijos kiekis, širdis tampa nebe tokia stipri - šie pokyčiai gali lengvai pakenkti jūsų gyvenimo kokybei. Tačiau nemanykite, kad būtinai taip turi nutikti. Švedijos mokslininkų grupė, vadovaujama kardiologo Urban Alehagen iš Linšiopingo universiteto, neseniai paskelbė naują tyrimą gerai vertinamame žurnale „Biofactors“, dar kartą patvirtindama, kad seleno ir kofermento Q10 vartojimas kartu vyresniame amžiuje yra naudingas tiek vyrams, tiek moterims. Mes dar grįšime prie to vėliau.

Zvirblis gydytojas_2VšĮ Šilutės ligoninės chirurgas Vytautas Žvirblis ištisus 20 metų dirba šios gydymo įstaigos vyr. gydytojo pavaduotoju. Iš Gardamo kilęs, savo gydytojo karjerą pradėjęs Naujojoje Akmenėje, vėliau ją tesęs sovietinėje armijoje, ir grįžęs arčiau gimtinės - Šilutėje, džiaugiasi, jog čia dirba profesionalių gydytojų komanda. 

„Ne tik man rūpi gydymo įstaigos ateitis, todėl norisi, kad jai viskas būtų gerai mums išėjus“, - sako vyr. gydytojo pavaduotojas V.Žvirblis.  

 

geltoni indeliaiValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai, vykdydami besiliečiančių su maistu gaminių ir medžiagų kontrolę, 2017 m. ištyrė 50 pavadinimų keramikos, nerūdijančio plieno ir plastiko gaminių saugą ir kokybę. Tyrimų rezultatai parodė, kad mūsų naudojami virtuvės įrankiai, indai ir dėžutės maistui yra saugūs ir kokybiški – reikalavimų neatitiko vos 3 mėginiai iš visų patikrintų gaminių.

Flu-1087604Gripas Šilutės rajono gyventojų į lovas dar neguldo.

Ukmergės naujienos