Sveikatos šaltinis

How-to-Start-a-Walking-GroupLietuvoje sparčiai augant aktyvaus laisvalaikio šalininkų gretoms, milžiniško dėmesio sulaukia nauja judėjimo kryptis – pėsčiųjų žygiai. Jų organizatoriaus „TrenkTuras“ duomenimis, per dvejus metus šių žygių dalyvių skaičius išaugo 13 kartų: 2015 metais pirmą kartą pajūriu keliavo 550 žygeivių, šiemet jų atvyko 7500. Spalio 7-ąją žygyje „Nemuno kilpomis su „Gjensidige“ taip pat tikimasi rekordinio dalyvių skaičiaus.

duriaŠilutėje verda aistros dėl atviros tuberkuliozės atvejo: vasarą Pirmosios gimnazijos vienai moksleivei buvo nustatyta atviros tuberkuliozės forma, apie tai mokiniai ir jų tėvai informuoti rugsėjo pradžioje. Rekomenduota vaikams pasitikrinti sveikatą.

Šiuo metu moksleiviai atlieka tyrimus. Bet kai kuriems tėvams susidarė įspūdis, jog jie „paliekami ant ledo“, t.y., kovoti su problema privalo savo jėgomis: turi patys ieškoti galimybių atlikti Mantu tyrimą.
Aiškinantis situaciją akivaizdu, kad mums visiems labai trūksta informacijos apie tuberkuliozės plitimą ir jos nustatymo būdus.

svorisPrasidėjo ne tik nauji mokslo metai, bet ir atėjo laikas naujiems iššūkiams savo kūno ir dvasios tobulybės link. Svarbiausia, kad artėja ir pačios gražiausios metų šventės, tad norėdami jas sutikti puikios fizinės formos, jau galime be streso, įtampos ar kitų neigiamų emocijų pradėti gražinti savo kūnus Šilutės sporto ir sveikatingumo centre „Atėnai“ (Gluosnių g. 13A).

be automobilio_1Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės kasmet šilutiškius sukviečia į „Dienos be automobilio“ renginius, iš anksto visus ragina tą dieną į darbą keliauti pėsčiomis arba dviračiais.

Šiemet „Diena be automobilio“ sukvietė dvi dešimtis šilutiškių - sveikos gyvensenos entuziastų.

skiepai-69601752Nuo 2018 m. rugsėjo Lietuvoje vaikai bus nemokamai (valstybės lėšomis) pradėti skiepyti nuo rotavirusinės infekcijos. Vakcina, kuria bus skiepijami kūdikiai nuo 2 mėnesių, jau yra įtraukta į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Šie skiepai į nacionalinį profilaktinių skiepijimų kalendorių jau įtraukti keturiolikoje ES valstybių.

59c4aa5de3e90Šį rudenį peršalimo sezonas Lietuvoje pastebėtas neįprastai anksti. Metai iš metų jis dažniausiai prasideda spalio pabaigoje, tuo tarpu šiemet 35 proc. išaugusį susidomėjimą vaistais nuo peršalimo vaistinės fiksavo jau pirmąsias rugsėjo savaites.

 

48681724Jau daug metų viena populiariausių vaistinės priemonių aktyvintoji anglis (vadinamasis „angliukas“) šį mėnesį išpopuliarėjo taip, kaip nutinka tik prieš didžiąsias metų šventes – šv. Velykas ir šv. Kalėdas. Vaistininkai tai sieja su rudeniniu gyventojų namų vaistinėlių atsinaujinimu ir neseniai atsiradusiomis kitomis šio maisto papildo panaudojimo formomis.

 

Maxima lietuviski_obuoliaiObuolys yra vienas seniausių ir labiausiai pasaulyje paplitusių vaisių, greičiausiai dėl to jo pritaikymas kulinarijoje toks platus – sunkiai sektųsi sugalvoti, ko iš obuolių pagaminti negalima. Obuoliai gali būti valgomi žali, kepami, verdami, konservuojami ar džiovinami, tad iš jų gaminamų patiekalų įvairovė – nuo obuoliais gardinamų sriubų ir pagrindinių patiekalų, iki obuolių sūrio ar kitų desertų. Obuolių pyrago receptams suskaičiuoti neužtektų nė keleto žmonių rankų pirštų. Ir vis tik sveikos mitybos mados vėjai į virtuves atpūtė keletą įmantrių naujovių, pavyzdžiui, veganiškus obuolių užkandžius ar obuolių suvožtinius.

 

asparagus-1307604 960_720„Kodėl taip nutinka, kad mums nepakanka sveikos mitybos principų ir prireikia griežtų ar mažo kaloringumo dietų?“, – retoriškai klausia medicinos mokslų daktarė ir gydytoja dietologė Edita Gavelienė, pasiteiravus apie dietų poveikį sveikatai. Jai antrina ir BENU vaistininkė Jūratė Vaičiūnienė, teigianti, kad sveikam žmogui dietos nereikalingos. Su šiomis specialistėmis kalbame, kaip rasti tinkamiausią maitinimosi būdą pertekliniame informacijos sraute, kuriame neišvengiamai susiduriame ir su neracionaliais patarimais ar įsisenėjusiais mitais.

Ukmergės naujienos