Sveikatos šaltinis

dantu implantai_straipsnisNors informacijos apie dantų implantavimą gausu internete, žmonėms iki šiol kyla daugybė klausimų, susijusių su šia procedūra. Nepasitikėjimą sėja ir mitai, kurie dažniausiai gerokai prasilenkia su realybe.  Tačiau ar visi mitai yra klaidingi ir kaip jie kyla? Į klausimus atsako Liepų odontologijos klinikos protezuojanti gydytoja Goda Palec.

 

5bebbe9dd462cCukrinis diabetas – viena dažniausių lėtinių ligų, kurios pirmųjų požymių kai kurie sergantieji gali net nepažinti. Tačiau būtent greita ligos diagnozė yra labai svarbi ir gali padėti išvengti komplikacijų. Minint pasaulinę diabeto dieną, specialistai aktyviau primena šią ligą atpažinti padedančius simptomus ir pažymi, tačiau geriausias būdas įsitikinti – cukraus kiekio kraujyje matavimas ir gydytojo konsultacija.

„Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė atkreipia dėmesį, kad anksti pastebėti diagnozę svarbu tiek sergantiems pirmo tipo, tiek ir antro tipo diabetu, nes delsimo pasekmės abiem atvejais panašiai skaudžios. Tiesa, I tipo diabetas pasireiškia kur kas ryškesniais ženklais ir yra labiau atpažįstamas, o štai II tipo – gali tyliai tūnoti ir keletą metų.

2Įvairios priklausomybės sukelia daug negatyvių pasekmių – tiek į jas įklimpusiems žmonėms, tiek šalia esantiems artimiesiems. Ir vis tik net nusprendusiems keisti gyvenimo būdą atsisakyti žalingų įpročių nėra taip paprasta. Siekiant visiškai išsilaisvinti, gali prireikti specialisto – psichoterapeuto ar net psichiatro – pagalbos.

 

0-ziogas 02Alkoholio, narkotikų, rūkalų sukeliama žala – tai žala žmogaus sveikatai, gerovei bei į priklausomybes įklimpusiuosius supantiems žmonėms. Rodos, tokie dalykai suprantami ne tik specialistams. Ir vis tik, kaip byloja statistika, šios blogybės nesitraukia iš mūsų gyvenimo.

Sveiką gyvenimą pasirinkusieji teigia, kad yra daug geresnių būdų atsipalaiduoti, kurie naudingi ne tik pačiam, bet ir šalia esantiems žmonėms.

 

affideaSveikata – tai mūsų geros fizinės savijautos ir emocinės būklės garantas. Dar sakoma, jog tik sveikam kūne gali gyvuoti sveika siela. Todėl rūpinimasis savo sveikata mus skatina domėtis tiek laiko patikrintais, tiek naujais sveikatos patikros metodais. Vienas tokių – magnetinis rezonansas. Šis tyrimas pasaulyje pradėtas taikyti prieš keliasdešimt metų, o Lietuvoje prieš dešimtmetį ir su kiekvienais metais tampa vis populiaresnis.

dentist-428645 960_720Pieniniai dantys vaikams pradeda dygti 6-8 mėnesių ir baigia dygti maždaug apie 3-uosius gyvenimo metus. Juos mažieji turi iki 5 ar 6 metų. Tuomet jie pradeda palaipsniui kristi ir pradeda dygti nuolatiniai dantys – tokie, kokius turi suaugę žmonės. Paskutiniai pieniniai dantys vaikams iškrenta 10-12 metų.

 

SvarasMedicinos srityje nuolat tobulėja diagnostikos ir gydymo technologijos, tačiau Lietuvoje sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis yra vienas didžiausių Europoje. Higienos instituto duomenys negailestingi: vien praėjusiais metais šios ligos sudarė 56 proc. mirčių.

Medikų teigimu, riziką susirgti šiomis ligomis padidina ir netinkamas gyvenimo būdas.

MedusMedus – natūrali gydomoji priemonė, dažnai naudojama lietuvių liaudies medicinoje kaip vaistas nuo daugelio ligų. Iš kartos į kartą yra perduodamos legendos apie šio negendančio produkto gydomąsias savybes. Vis dėl to, dažniausiai medus naudojamas imuniteto stiprinimui bei peršalimo ligoms gydyti.

ginekologeŠilutės klinikoje „Medicinos namai“, kuri įsikūrusi šeimos klinikos „Sveikatos darna“ kaimynystėje (antrame Rusnės g. 6 esančio pastato aukšte), pradeda darbą nauji profesionalūs specialistai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt