Sveikatos šaltinis

file59179761 31b53396Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Rima Mačijauskienė informavo, jog 7-ąją šių metų savaitę Šilutės rajone gripu susirgo 239 žmonės, 82 iš jų – vaikai iki 17 metų. Viršutinių kvėpavimo takų katarai kamavo 246 žmones, iš jų 163 - vaikai. Sergamumo rodiklis 10 000 gyventojų siekė 126, 2.

 

IEVA higienaProfesionali burnos higiena – būtinybė, norint išsaugoti ir ilgai džiaugtis sveika burnos ertme. Daugelis žmonių dėl skubėjimo ar kitų priežasčių individualiai burnos priežiūrai neskiria pakankamai laiko. Tinkamai neišvalius apnašų, jos sukietėja ir susidaro dantų konkrementai, liaudiškai vadinami dantų akmenimis. Dantų akmenys tampa puikia niša kauptis bakterijoms, kurios sukelia dantenų kraujavimą, ėduonies susidarymą, dantų jautrumą, dantenų uždegimą. Taip pat į apnašą įsigeria pigmentinės medžiagos ir dantų spalva gali patamsėti net keliais tonais, gali atsirasti blogas burnos kvapas. Šias problemas išspręsti Jums gali padėti tik reguliarūs vizitai pas burnos higienistą.

1 _207804b5b27ecŠeštąją metų savaitę gripu susirgo 245 žmonės, 66 iš jų – vaikai. Viršutinių kvėpavimo takų katarai diagnozuoti 245 žmonėms, 177 iš jų – vaikai. Sergamumo rodiklis jau siekė 127,5. Praėjusiais metais šiuo laiku gripas buvo diagnozuotas 382 žmonėms, 199 iš jų buvo vaikai, VKTK sirgo 383 rajono gyventojai, iš jų 261 vaikas. Sergamumo rodiklis siekė 195,1.

 

Konsultacine poliklinika_1Šilutės ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje jau kelios savaitės yra žymiai trumpesnės eilės ir mažiau triukšmo. Ir tai todėl, kad ligoninė įsigijo ir registratūroje įdiegė modernią eilių reguliavimo sistemą.

Tokios sistemos jau seniai nebe naujiena didžiųjų šalies miestų gydymo įstaigose. Ne naujiena jos ir Šilutėje, pavyzdžiui, rajono savivaldybės pastate stovi jau seniai. Tačiau rajono gydymo įstaigose tai vis dar retenybė.

 

tymaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai (ULAC) perspėja tėvus ir globėjus, kurie atsisako skiepyti savo vaikus ar atidėlioja vaikų profilaktinių skiepų kalendoriuje numatytų skiepų laiką. Šiemet sunkia infekcine liga – tymais jau susirgo devyni nuo šios ligos neskiepyti vaikai iki dešimties metų amžiaus. Susirgo ir devyni suaugusieji. Jie taip pat nebuvo pasiskiepiję nuo tymų arba jų skiepijimo būklė buvo nežinoma.

skirkevicius virgilijus_sidabrine_nendreKiekvieno mūsų sveikatos būklė, atsparumas ligoms priklauso nuo imuninės sistemos. Jei ji stipri, mūsų nevargina peršalimo ar kitos ligos, jei imunitetas nusilpęs – dažniau ir sergame. Rinkoje matome gausybę preparatų, skirtų imunitetui stiprinti, kaip pasirinkti tinkamai, klausėme ekspertų.

 

close-up-1853400 960_720Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pradėjo prekybą nereceptiniais vaistais. Pirkėjai jau šiandien visose „Maximos“ parduotuvėse galės įsigyti 6 nereceptinius vaistinius preparatus, 2 medicinines priemones ir maisto papildų. Medikamentais bus prekiaujama prekybos tinklo kasose – paprašę kasininko, pirkėjai galės įsigyti pageidaujamų vaistinių preparatų.

 

Padeka ligoninei_2Liga nesirenka nei dienos, nei valandos, - tai pernai, paskutinės metų dienos – gruodžio 31-osios naktį skaudžiai pajuto šalia Šilutės, Traksėdžių pakraštyje gyvenanti senjorė Hilda Žiogienė. Tačiau šis neplanuotas moters susitikimas su Šilutės ligoninės medikais jai ir jos vaikams paliko tokius malonius prisiminimus, jog p. Hilda pareikalavo, kad jos vaikai surašytų jiems viešą padėką.

„Gydė kaip savo mamą, nežiūrėdami jos amžiaus ir neklausinėdami kur ir kokias pareigas užima jos vaikai“, - dalijasi savo pastebėjimais senjorės dukra, Klaipėdos savivaldybės tarybos narė Lilija Petraitienė.

Paklusdama mamos norui politikė savo pastebėjimais pasidalijo net ir su Sveikatos ministru Aurelijumi Veryga, atkreipdama jo dėmesį, kad negalima uždarinėti mažųjų miestų ligoninių, nes ir jose dirba labai aukštos kvalifikacijos ir savo darbui atsidavę specialistai.

 

14213 9c987ddc1d91601f1847a80e010d39ebŠalyje didėjant gripo atvejų skaičiui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad teritorijose, kuriose paskelbta gripo epidemija, susirgus ir negalint atvykti pas šeimos gydytoją, į gydymo įstaigą galima kreiptis ir telefonu.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt