Sveikatos šaltinis

metu vadovas_Steponkus„Metų vadovas 2012“ Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus paklaustas, kokią įsivaizduoja regioninių ligoninių ateitį, sako, jog jos privalo būti regiono kokybės ženklas, o svarbiausia - gydymo įstaiga turi pasitikėti ir medikai, ir pacientai.

persalimasPraėjusią savaitę Šilutės r. savivaldybėje atšaukta gripo epidemija - sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) mūsų rajone 7-ąją metų savaitę (vasario 13-19 dienomis) buvo 45,66 atvejų / 10 tūkst. gyventojų.

Toks sergamumo rodiklis nesiekia nė pusės to skaičiaus, kai skelbiama gripo epidemija (visuomenės sveikatos specialistai informuoja, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 000 gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų).

kalanetikaŠilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizuoja NEMOKAMUS kalanetikos užsiėmimus ir NEMOKAMAS mankštas senjorams.

file59837719 4a3b9624Ramybės neduodantis niežulys, bėrimai, išsausėjusi ir trūkinėjanti oda – pagrindiniai itin varginančios lėtinės odos ligos simptomai. Atopinis dermatitas arba atopinė egzema – įprastai dar kūdikystėje prasidedanti uždegiminė odos liga, kuri pažeidžia ne tik veidą, bet ir kūną.

Iki šiol atopinio dermatito priežastys nėra aiškios, tad ir jo gydymui viena stebuklinga piliulė nėra išrasta. Visgi, sveikatos specialistai pabrėžia, kad liga prasideda sutrikus odos barjerinėms funkcijoms. Jas, pasitelkus kompleksines gydymo priemones ir apsišarvavus kantrybe, galima atkurti ir taip suvaldyti nemalonius šios ligos simptomus.

30 dien_ikisVasario 18 d. Palangoje vyks garsiosio tradicinės žiemos maudynės, kurias daug metų organizuoja Lietuvos sveikuolių sąjunga. Manoma, kad šioje šventėje dar daugiau dalyvaus jaunimo, kurie priėmė iššūkį - 30 dienų maudynės eketėje, jomis plačiai dalinosi socialiniuose tinkluose. Tokios maudynės visą mėnesį vyko visoje Lietuvoje, kurias apvainikuos maudynės Baltijos jūroje. Lietuvos sveikuolių sąjunga 2017 m. paskelbė Blaivios ir sveikos jaunystės metais.

Raminta BogusieneDažnai mamos skundžiasi: „mano vaikas nieko nevalgo“, „mano vaikas valgo tik sveikatai nepalankų maistą“. Raminta Bogušienė, sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos specialistė , dviejų ikimokyklinio amžiaus vaikų mama, atsakydama į vienos susirūpinusios mamos laišką, pažeria keletą patarimų visos Lietuvos mamoms ir tėčiams. Jie padės ne tik formuoti vaikų sveikatai palankios mitybos įpročius, bet prisidės prie visos šeimos sveikatos išsaugojimo.

kofermentas Q10_Gold_1_pakuoteKofermentas Q10 turi didžiulį potencialą atjauninti odą. Jo yra odos ląstelėse, bet su amžiumi jo atsargos mažėja.

Woman-With-FluNacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentas informavo, kad Šilutės rajone gripas traukiasi: 6-ąją metų savaitę (vasario 6-12 dienomis) mūsų rajone užfiksuota 116 gripo atvejų (iš jų 49 - vaikams iki 17 metų), be to, 160 žmonių užsikrėtė ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), iš jų 120 - vaikai.

Sergamumo rodiklis praėjusią savaitę Šilutės rajone buvo 66,7 atvejo / 10 000 gyventojų, o 5-ąją savaitę šis rodiklis buvo 88,4 atv. /  10 000 gyventojų. Taigi gripo ir ŪVKTI atvejų mažėja, todėl Šilutės r. savivaldybės admnistracija numatė atšaukti vasario 1 dieną paskelbtą gripo epidemiją.

vaiku sveikata_22015-2016 mokslo metais Šilutės rajone mokėsi 5325 mokiniai, daugiau kaip pusė jų - 2808 - turėjo įvairių sveikatos sutrikimų.

Tai paaiškėjo Šilutės r. visuomenės sveikatos biuro specialistams išanalizavus vaiko sveikatos pažymėjimus, kuriuos kiekvienam mokiniui kasmet privalu pristatyti į mokyklas.

Analizė parodė, kokie sveikatos sutrikimai dažniausiai kamuoja mokinius: 1177 mokiniai turėjo regėjimo, 828 - skeleto - raumenų sistemos, 590 - kraujotakos sistemos sutrikimų.

Šiandien „Šilutės naujienose“ pateikiame keletą įdomesnių faktų iš Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistų parengtos ataskaitos „Šilutės rajono savivaldybės mokyklinio amžiaus vaikų sveikata 2015-2016 mokslo metais“.

Ukmergės naujienos