Sveikatos šaltinis

 

SteponkusSveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo šiandien darbą pradeda naujieji Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir Respublikinio priklausomybės ligų centro vadovai. Respublikinei Klaipėdos ligoninei nuo šiol vadovaus Darius Steponkus, kuris prieš tai ėjo Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo pareigas.

 

Untitled-1 copyPradėjus ieškoti tinkamo šampūno, kuris tiktų konkrečiai Jūsų plaukams – susidursite su labai plačia pasiūla. Kol vieni ja džiaugiasi, kadangi didėja tikimybė, kad rasite sau tobulą variantą, tuo tarpu kiti suka galvą, dėliojasi pliusus ir minusus, galiausiai, pergyvena, kad priemonių sudėtis nurodyta labai sudėtingai ir sunku suvokti ne tik šampūno paskirtį, tačiau ir kokiomis papildomomis savybėmis jis pasižymi: naikina pleiskanas, suteikia plaukui daugiau spalvinio sodrumo ir panašiai.

Insulto pavojusNaujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Kuo daugiau mikroelemento seleno yra Jūsų kraujyje, tuo mažesnė tikimybė Jums patirti insultą. Maždaug tokią žinią pacientams siunčia mokslininkai paskelbdami straipsnį Amerikos širdies ligų asociacijos moksliniame žurnale „Circulation“. Tai toli gražu ne pirmasis ir, neabejotinai, ne paskutinis tyrimas, kuriuo pabrėžiama seleno svarba sveikatai.

 

Endoskopiniai tyrimaiVšĮ Šilutės ligoninėje atliekami viršutinės virškinamojo trakto dalies (stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos) bei storosios žarnos – endoskopiniai tyrimai. Pacientus konsultuoja abdominalinės chirurgijos gydytojai Vytautas Žvirblis ir Paulius Vaitiekūnas.

vaikaiVasarą žymiai išauga sanatorinio ir reabilitacinio gydymo siuntimų skaičiai, gegužę - rugpjūtį, palyginti su kitais mėnesiais, ypač padidėja prašymų vaikų reabilitacijai – net iki keturių kartų. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuojamos reabilitacijos paslaugos vaikams nėra atostogos, jos skiriamos ištisus metus ir net kelis kartus.

SBA pirmas_medus4SBA grupės įmonėse ir ant verslo centrų stogų suneštas medus yra toks pat kokybiškas, kaip ir surenkamas kaimiškose vietovėse. Tai patvirtino tyrimai, atlikti Nacionaliniame Maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. Gavus tokius rezultatus prie SBA miesto bičių projekto „Susibičiuliaukime!” dar aktyviau kviečiamos jungtis ir kitos verslo įmonės bei organizacijos.

Pavojus darbe_-_tuios_kalorijos_ir_besaikis_ukandiavimasKasdien keliaujantys į darbą ir didžiąją dienos dalį praleidžiantys tarp keturių sienų susiduria su amžinu klausimu: ką valgyti šiandien? Dilema – neštis savo gamintą maistą, ieškoti netoliese esančių kavinių, o gal pasitenkinti lengvu užkandžiavimu – aplanko daugelį. Mitybos specialistų teigimu, į pietų pertrauką darbe derėtų žvelgti atsakingai ir šį dienos ritualą paversti lygiaverte maitinimosi rėžimo dalimi.

tulcinaViena už kitą įdomesnes ir naudingesnes paskaitas šilutiškiams dovanojantys Visuomenės sveikatos biuro specialistai prieš savaitę pakvietė į dar vieną ypač naudingą susitikimą – į Šilutę atvyko žinoma gydytoja, natūraliosios medicinos Lietuvoje pradininkė Jelena TULČINA.

Medikė skaitė nemokamą paskaitą „Mitybos revoliucija. Nepavaldi likimui. Tegul tavo maistas tampa vaistu, kad vaistai netaptų maistu“. Jos metu ji pasidalijo savo per 40 darbo metų sukauptomis žiniomis, kurios susidėliojo iš 26 tūkstančių žmonių likimų – tiek jų jau apsilankė gydytojos darbo kabinete.

J. Tulčina iškart įspėjo visus skeptikus, kad ji nė vieno „neagituos nevalgyti lašinių“ ar atsisakyti kitų mėgstamų dalykų. Ji tik aiškiai išdėstė tiesas, kurias, anot jos, jai įrodė jos pacientų istorijos.

Viena tokių – vėžys yra gamtos kerštas žmogui už tai, ką jis valgė ir ką galvojo...

Blogas burnos_kvapasSu nemaloniu burnos kvapu susiduria dažnas iš mūsų. Statistiškai - net kas ketvirtas žmogus! Paradoksas, tačiau patys neretai nė nepastebime turį šią problemą – mes kiekvienas priprantame prie savo kvapo, net jei jis nemalonus! O susimąstyti priverčia tik pastaba iš šalies.

Kita vertus, neretai šalia esantys žmonės blogą kvapą jaučia visuomet, tačiau dažnai nedrįsta to pasakyti, nes nenori įžeisti. Visgi, turėtume nebijoti sakyti tiesos. Blogo kvapo atsikratyti gali padėti tinkami higienos įpročiai, o kartais tai gali būti ir rimtų ligų pavojaus signalas.