Sveikatos šaltinis

sosnovskio barsciai_vilkyciuoseTik prieš porą mėnesių (liepos 2-ąją) „Sveikatos šaltinyje“ rašėme apie visoje Lietuvoje labai plintantį invazinį augalą - Sosnovskio barščius. Ir štai vėl turime liudijimų, jog šis itin stiprius žmogaus kūno nudegimus galintis sukelti augalas toliau netrukdomai plinta Šilutės rajone, o žmonės nežino, kaip su juo kovoti ir kur kreiptis pagalbos.

Tokių signalų gavome iš Kintų, iš Mingės kaimo, iš Vilkyčių.

 

doctor-2568481 960_720Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja apie pastaraisiais metais Lietuvoje didėjantį vaikų sergamumą tuberkulioze (TB). Nuo 2014 metų vaikų sergamumas TB išaugo beveik dvigubai palyginti su praėjusiųjų metų duomenimis. Atitinkamai nuo 7,13 atvejų 100 tūkstančių vaikų iki 13,3. 2016 metais užregistruoti 69 tuberkulioze sergantys vaikai, 2015 m. – 58, 2014 m. – 38.

 

13108 f480e3a20eba40461729e26c80845d73Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino naują tvarką, kuria gydymo įstaigos bus įpareigotos atsisakyti kai kurių dokumentų ir pacientų ambulatorinių kortelių popierinių versijų, o duomenis kaupti ir saugoti tik elektroniniu būdu. Tokia tvarka ženkliai palengvins gydymo įstaigų darbą, nes nebereikės duomenis suvedus į kompiuterį, tą pačią informaciją atspausdinti ir įklijuoti į pacientų ligos istorijos knygeles.

running-2558673 960_720Sveikatos specialistų teigimu, bėgimas yra viena labiausiai savijautą gerinti padedančių sporto šakų – mažina stresą, stiprina imunitetą, skatina protinę veiklą ir kūrybingumą bei gerina atmintį. Šių metų rugpjūčio pradžioje „Eurovaistinės“ užsakymu tyrimų bendrovės „Synopticom“ atlikto tyrimo duomenimis, bent kartą per mėnesį teigia bėgiojantys 42 procentai apklaustųjų. 16 proc. iš jų teigia bėgiojantys kelis kartus per savaitę. Pasiteiravus, kokia pagrindinė jų bėgiojimo priežastis, penktadalis (22 proc.) teigia, kad bėga, nes nori numesti svorio. Specialistus labiausiai neramina, kad net 65 proc. bėgiojančių žmonių bėgant skauda kurią nors kūno vietą.

nauji gydytojai_G._DrliaDaugelis Lietuvos rajoninių ligoninių baiminasi, kad nebeliks gydytojų. Mat į provincijas jauni specialistai nevažiuoja.

Tačiau VšĮ Šilutės ligoninė griauna šiuos gandus. Šiais metais ligoninės kolektyvą papildė net 7 nauji gydytojai, iš jų vien rugpjūčio mėnesį - keturi.

Šilutės rajono gydymo įstaigos vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus sako, kad tokio gausaus kolektyvo papildymo Šilutės ligoninėje nebuvo daugiau kaip 20 metų. Ligoninės vadovas džiaugiasi, kad veržlus ir šiuolaikiškas jaunimas noriai įsilieja į ligoninės specialistų gretas, o vyresni kolegos noriai bendradarbiauja su jaunais gydytojais.

 

waterKarštą vasaros dieną patariama gerti kuo daugiau vandens. Tačiau daugelio žmonių įprotį tą patį plastikinį buteliuką dar kartą pripildyti vandeniu derėtų užmiršti.

 

grybsArtėjant rudeniui, miškuose galima aptikti vis daugiau grybų. Tačiau ne visi grybai džiugina. Apie tai, kas ėda grybus, pasakoja Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis.  

 

Lryziai bulvesRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas, gydytojas Alvydas Unikauskas pastebi, kad klausimas: „Ką valgyti naudingiau: bulves ar ryžius?“ – nuskamba labai dažnai. Sakoma, kad bulvė – mūsų daržovė ir ją valgyti sveika, kiti teigia, kad sveikesnis produktas ryžiai. Laidoje kartu su sveikos mitybos specialiste Vaida Kurpiene kalbėta apie tai, ką geriau pasirinkti: ryžius ar bulves?

Tikimybė užsikrėsti kirmėlėmis ypač padidėja šiltuoju sezonu, kai vaikai didžiąją laiko dalį praleidžia gamtoje, nepaisydami tėvų įspėjimų nusiplauti rankas po žaidimų kieme, nevalgyti neplautų vaisių ir daržovių.

„Eurovaistinės“ farmacininkė Regina Razulevičiūtė teigia, jog šiais parazitais užsikrečia vaikai iki 15 metų dėl higienos įgūdžių stokos.

Ukmergės naujienos