Sveikatos šaltinis

Colonwell DeikuvieneŽmogus daug laiko ir pastangų kasdien skiria savo kūno higienai: plauna rankas ir kojas, valo dantis. Paprastai asmens higiena tapatinama su mūsų išorinės išvaizdos puoselėjimu, o vidinių organų priežiūrai skiriamas tik epizodinis dėmesys. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau pabrėžiama žarnyno švaros svarba bendrai organizmo sveikatai.

Lietuvos vaistininkas, farmacinių asociacijų narys, mokslinių straipsnių sveikatos temomis autorius, „Sveikatos klubo“ įkūrėjas ir didmeninės farmacijos įmonės vadovas Mantas Jakimavičius į mūsų tautiečių gyvenimą įvedė naują terminą - „žarnyno higiena“.

Šio termino tikslas priminti, kad žarnyno veikla privalome rūpintis kasdien, o ne tik tada, kai susiduriame su rimtomis sveikatos problemomis. Vaistininkas taip pat džiaugiasi galintis pasiūlyti efektyvų ir laiko patikrintą sprendimą, siekiant rūpintis švara žarnyno sistemoje - „ColonWell“ produktų liniją. Jis laikosi pozicijos, kad svarbu rūpintis ligų prevencija, t.y. rūpintis savimi dar prieš ligą, bet jei ligos nepavyko išvengti, ją gydyti kuo natūralesniais, klasikinės medicinos pripažintais būdais.

Geroji žinia šilutiškiams yra ta, kad šie produktai platinami ir Šilutėje.

15991629 1579802852048723_2102611017_oNaujas Lietuvos moterų, kurioms prasidėjo menopauzė, tyrimas rodo, kad daugumai jų trūksta vitamino D - maistinės medžiagos, kuri būtina normaliai sveikatos būklei palaikyti.

Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip užtikrinti, kad gaunate pakankamai vitamino D.

eiles ligoninejeEilės pas gydytojus - problema, piktinanti pas įvairius specialistus greitai patekti negalinčius žmones.
„Negi pačiam ministrui reikės skambinti?..“ - piktinosi „Šilutės naujienų“ skaitytojas, prieš šventes taip ir nepatekęs pas Šilutės ligoninės echoskopuotojus.

Labiausiai eilių reguliavimo mechanizmus Šilutės ligoninėje išmano jos vadovas Darius Steponkus. Tad jam ir adresuojame nepatenkinto paciento priekaištus.

alergija mandarinams„Jeigu mandarinai ir toliau taip pigs, tai darbo odos gydytojui tikrai netrūks“, - praėjusią savaitę galėjai išgirsti šmaikštų posakį, sklandantį Šilutės konsultacinės poliklinikos koridoriuose.

Suskubome aiškintis, kiek šiame posakyje yra tiesos.

vaiku ligos_ir_darzelis2016-ieji vilniečių šeimai baigėsi tragedija - gruodžio 31-osios naktį nuo žaibinės meningokokinės infekcijos mirė vienerių metukų sūnelis. Tai aštuntoji šios mirtinos infekcijos auka Lietuvoje per 2016 metus.

 sruogliaiApie bebrų sruoglius galbūt girdėję ne visi, tačiau pastaruoju metu interneto erdvėje vėl ėmė šmėkščioti įvairūs skelbimai, siūlantys pirkti pačius sruoglius arba iš jų pagamintus preparatus. Kalbama, kad Žemaitijoje šiuo metu tikras jų pirkimo bumas. Ką siekia išsigydyti lietuviai ir ar tai saugu?

vakcinaŽiemos šalčiai Šilutės rajono gyventojams atnešė traumų ir peršalimo ligų. Ypač padaugėjo gripo atvejų - net keturis kartus. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus duomenimis, paskutinę praėjusių metų savaitę buvo užfiksuota 20 gripo atvejų, o sausio 2-8 dienomis įregistruota net 80 gripo atvejų.

maisto netoleravimas„Esi tai, ką valgai“, - sklando populiarus posakis, primenantis, kad suvalgytas maistas daro didelę įtaką mūsų fizinei ir psichinei savijautai.

Pasirodo, kad tokie negalavimai kaip niežtinti oda, sloga, užgulta nosis, nepagrįstai padidėjęs svoris, pakilęs kraujospūdis, miego sutrikimai gali atsirasti dėl maisto netoleravimo, kitaip dar vadinamo „IgG alergija“.

„Išsitirti dėl maisto netoleravimo ateina žmonės, ieškantys savo negalavimų priežasčių. Dažniausiai tai šiuolaikiškai mąstantys žmonės, norintys sužinoti priežastis, o ne gydytis pasekmes“, - sako Šilutės klinikos „Medea“ vadovas Artūras Skikas.

Jo vadovaujama gydymo įstaiga, vienintelė Šilutėje, gali paimti kraujo mėginius, reikalingus maisto netoleravimui nustatyti.

SusirgimasPraėjusių metų pabaigoje Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) skelbė, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje didėja. 51-ąją šių metų savaitę (gruodžio 19-25 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 76,90 atv./10 tūkst.
gyventojų. 50-ąją šių metų savaitę (gruodžio 12-18 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 71,6 atv./10 tūkst. gyventojų

Pernai 51-ąją savaitę Lietuvoje sergančiųjų buvo mažiau - 58,8 atv./10 tūkst. gyventojų.

Šilutės rajone 51-ąją savaitę sergamumas buvo 30,4 atv./10 tūkst. gyventojų, o paskutinę praėjusių metų savaitę (52-ąją) sergamumas mūsų rajone išaugo iki 58,8 atv./10 tūkst. gyventojų.

Ukmergės naujienos