Sveikatos šaltinis

Slenka plaukaiŽurnale „Žmonės“ gydytoja Rūta Merkytė-Elekšienė tvirtina, kad būtinieji mineralai, pavyzdžiui, selenas ir cinkas, itin svarbūs Jūsų odos, plaukų ir nagų sveikatai. Skaitydami toliau sužinosite, kodėl tokie maisto papildai kaip „Bio-Selenium + Zinc“ gali Jums padėti kur kas labiau, nei Jūsų perkamos kosmetikos priemonės.

Senas posakis „grožis slypi viduje“ nėra tik tušti žodžiai. Maistinių medžiagų ir jų poveikio grožiui specialistė gyd. Rūta Merkytė-Elekšienė tvirtina, kad tam tikri mikroelementai, pavyzdžiui, selenas ir cinkas, gyvybiškai svarbūs odos, plaukų ir nagų sveikatai išsaugoti.

gydytoja Rainiene„Šeimos gydytojas yra asmuo, esantis arčiausiai paciento. Manau, kad žmogui padėti galima ne tik išrašant receptą vaistams,  medicininėms pagalbos priemonėms ar siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai, bet ir nuoširdžiu pokalbiu, patarimu, jo problemų išklausymu“, - įsitikinusi naujoji medicinos centro „Sveikatos darna“ gydytoja Ieva Rainienė.

28 m. Ieva, kartu su vyru ir sūneliu, vos prieš keletą savaičių į Šilutę persikėlė iš Kauno, kur baigė studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir atliko šeimos gydytojo rezidentūrą įvairiose gydymo įstaigose. Ir nors čia jie dar tik naujakuriai, tačiau spėjo pamėgti Šilutės kraštą. Anot gydytojos, mūsų miestas jaukus ir gražus, žmonės malonūs, rūpestingi, nuoširdūs. Viskas Šilutėje yra ranka pasiekiama, susisiekimas - labai patogus.

I.Rainienė dirbs Šilutėje ir Kintuose (kartu su gydytoja Diana Žaliene), taigi mielai laukia visų: ir vaikučių, ir suaugusiųjų, ir nėščiųjų, ir garbaus amžiaus senjorų.

 

Nuotr 2016_3Hemorojus yra dažniausia išeinamosios angos liga, todėl ne paslaptis, jog žmogus, pajutęs diskomfortą išeinamosios angos srityje, visų pirma galvoja apie hemorojų, o tuo pačiu neretai ir gydosi nuo šios ligos. Ne paslaptis, kad dažnai paties žmogaus nustatyta diagnozė yra teisinga, todėl vaistai (žvakutės, tepalai, geriamosios kapsulės) duoda efektą ir varginę negalavimai baigiasi.

Tačiau deja ne visada. Priežastis - yra kitų labai panašius simptomas sukeliančių ligų, tarp kurių pirmauja išeinamosios angos įplėša. Šių ligų gydymui reikalingi visai kiti medikamentai, todėl hemorojaus vaistai tik šiek tiek sumažina problemą. Tarp šių su hemorojumi painiojamų ligų yra ir išeinamosios angos ar tiesiosios žarnos vėžys, kurį gydant kaip hemorojų ne tik kad negaunama efekto, bet ir uždelsiama savalaikė diagnozė, o tuo pačiu sumažėja ir pasveikimo galimybė.

Mindaugo 8_1Jau šią savaitę Šilutėje duris atveria nauja klinika „Medicinos namai“. Klinikos medikai pacientų laukia šeimos klinikos „Sveikatos darna“ patalpose (Rusnės g. 6), antrame aukšte.

Naujojoje klinikoje konsultuos įvairių sričių specialistai. Čia bus teikiamos gastroenterologijos paslaugos (atliekami tyrimai dėl virškinamojo trakto ligų), bus vykdoma kolonoskopijos programa jai priklausantiems pacientams, kardiologinės programos rizikos grupių pacientams, su šeimos gydytojo siuntimu, bus teikiamos NEMOKAMAI. Kitos specialistų paslaugos ir Ligonių kasų nefinansuojamos programos bus mokamos ir teikiamos už patrauklią kainą.

 

0.500293001538370929Pasibaigus Europos judumo savaitei (rugsėjo 16-22 d.), Aplinkos ministerija, šios tarptautinės miestų akcijos, skirtos tvariam judėjimui, nacionalinė koordinatorė, apibendrino jos rezultatus mūsų šalyje ir tradiciškai išrinko judriausią savivaldybę, valstybės instituciją, mokymo įstaigą, ikimokyklinio ugdymo įstaigą, judriausią darbdavį, dviratininką ir žingsniuotoją. Apdovanojimus laimėtojams spalio 11 d. įteiks ministras Kęstutis Navickas.

computer-1149148 960_720Nuo šių metų spalio mėnesio Šilutės „Medea“ klinikoje konsultuos Vilniaus Universiteto profesorius, Klaipėdos Universitetinės ligoninės Chirurgijos departamento vadovas Narimantas Evaldas Samalavičius.

 Judumo savaite_Puseleje_2Pasivažinėjimai „Trikke“ triračiais, pasivaikščiojimai su šiaurietiškomis lazdomis, sporto varžybos, linksmosios estafetės, mankštos, regbio pamokos - šiuos ir daugybę kitų aktyvaus judėjimo būdų išbandė Šilutės rajono darželinukai ir moksleiviai, Europos judumo savaitės metu.

Rugsėjo 16 dieną, Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, prasidėjo didžiausia pasaulyje gyventojų judumą skatinanti kasmetė miestų kampanija, kuriai prigijo Europos judumo savaitės pavadinimas. Šios savaitės kulminacija - Diena be automobilio, kuri tradiciškai vyksta paskutinę kampanijos dieną - rugsėjo 22-ąją.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė džiaugiasi, kad jaunieji šilutiškiai noriai dalyvavo Judumo savaitės renginiuose, kuriuose susipažino su įvairiais aktyvaus judėjimo būdais.

Prisijungdamas prie Judumo savaitės, Šilutės lopšelis - darželis „Žibutė“ suorganizavo „Linksmąsias estafetes“, į kurias subūrė 249 vaikus iš visų Šilutės miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų.

tick-482613 960_720Prasidėjus grybų sezonui į miškus plūstelėjo šių gėrybių išsiilgę tautiečiai. Ir ne vienas nustebo, kad net ir tokiu, regis vėlyvu metu, net ir iš anksto pasipurškę repelentais, grįžę aptiko erkių. Tiesa, dar neprisisiurbusių - tik ropojančių drabužiais, bet juk niekada nežinai... 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus specialistai primena, kad ir rudenį reikia neužmiršti pavojaus - erkių platinamų ligų.

Prostatos vezys_Padimanskas_2Europos urologų asociacija rugsėjo 15 dieną yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į padažnėjusius vyrų prostatos ligų atvejus - šia liga jau serga kone kas trečias vyresnis nei 50 metų vyras.

Všį Šilutės ligoninės urologo Edgaro Padimansko teigimu, profilaktiniai patikrinimai yra būtini, nes tik laiku diagnozavus ligą - pasveikstama.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt