Sveikatos šaltinis

tuberkuliozes seminaras_siluteje_lektoriaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su partneriais kovo 16 d. (ketvirtadienį) Šilutėje sukvietė asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistus, seniūnijų seniūnus ir socialinius darbuotojus į seminarą „Erkių platinamos ligos ir tuberkuliozė“.

Seminaro tikslas - apžvelgti naujus užkrečiamųjų ligų iššūkius, erkių platinamų ligų ir tuberkuliozės epidemiologinę situaciją. Renginio metu ypatingas dėmesys buvo skirtas tuberkuliozės atvejo valdymui.

erke ant_lapoJau pabudo erkės ir jos bus aktyvios iki spalio mėnesio. Todėl leidžiant laisvalaikį parkuose, pamiškėse ir vaikštinėjant takais, šalia kurių auga aukšta žolė, tiek į žmonių, tiek į jų augintinių kūnus gali įsisiurbti erkės. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad užkratą nešiojančios erkės itin pavojingos pavasarį, nes peržiemojusios ir išlindusios iš dirvožemio, aktyviai ieško maisto – žmonių ar gyvūnų kraujo.

pilvo skausmasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2016 m. Lietuvoje buvo užregistruota 550 žarnyno infekcinių ligų protrūkių. Tai 12,7 proc. daugiau nei 2015 m. (488 atv.).

riesutaiPrasidedant pavasariui labai svarbu pasirūpinti derama mityba, kuri padėtų sustiprėti po žiemą patirto saulės ir vitaminų stygiaus. Kad gautume visko, ko reikia mūsų organizmui, nebūtina išleisti daugybės pinigų išskirtiniams maisto produktams ar egzotiniams vaisiams – dažnai pakanka ant stalo arba pietų dėžutėje turėti riešutų ar džiovintų vaisių, uogų. Maža sauja šių gėrybių kasdien ne tik numalšins alkį, bet ir padės stiprinti imunitetą, puoselėti grožį.

cats and_dogs_getting_alongUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2016 m. Lietuvoje užregistruoti 149 šunų ir kačių platinamų ligų atvejai (69 – toksokarozės, 54 – toksoplazmozės ir 26 – echinokokozės). Labiausiai paplitusios šunų ir kačių platinamos ligos yra toksokarozė, toksoplazmozė ir echinokokozė. Dažniausiai jomis užsikrečia ir serga 4–9 metų vaikai, nes jie neturi higienos įgūdžių, pavyzdžiui, neparaginti suaugusiųjų nenusiplauna rankų prieš valgį, deda į burną įvairius daiktus. Užsikrėtimą ir sergamumą taip pat sąlygoja nesusiformavusi vaikų imuninė sistema, užteršta aplinka, dažnas ir netinkamas bendravimas su savo augintiniais.

moterys eina_i_roma_atenai_emblema_1Kovo 1 d. Lietuvoje pradedama akcija „10 tūkstančių žingsnių kasdien: moterys eina į Romą, vyrai - į Atėnus“. Jos laimėtojai gaus išskirtines dovanas - savaitgalio keliones į Romą ir Atėnus.

1aKovo 21-ąją visas pasaulis jau 12-ąjį kartą paminės Dauno sindromo dieną, dar vadinamą Saulyčių diena.

Lietuvoje ši diena minima tik trečiąjį kartą, o Dauno sindromą turinčius vaikus auginančios šeimos kviečia visus neabejingus šilutiškius prisijungti prie jos minėjimo.

Jūsų indėlis gali būti... pora megztų skirtingų kojinyčių.

Jos bus padovanotos kitiems šilutiškiams ir kvies visus mokytis bendrauti su Dauno sindromą turinčiais asmenimis ir jų šeimomis, padėti šiems žmonėms integruotis į visuomenę.

vaiciunas odontologas_sveikatos_gijaSėkmingiausiai besivystančios ir sparčiausiai augančios įmonės - „Gazelės“ - Lietuvoje renkamos jau 13-ą kartą, ir tai daro savaitraštis „Verslo žinios“.

Kaune nuskambėjus šiemetinio pagarbos renginio fanfaroms, šilutiškiai irgi turi kuo pasidžiaugti: mūsų mieste veikianti Alvydo VAIČIŪNO odontologijos klinika UAB „Sveikatos gija“ pripažinta viena sėkmingiausiai ir sparčiausiai augančių Lietuvos bendrovių.

Visai netrukus - kovo 3-iąją - 9 metų veiklos sukaktį minėsianti „Sveikatos gija“ per tuos metus neatpažįstamai išaugo: veiklą Šilutėje pradėjo vienas odontologas A.Vaičiūnas, o šiandien dviejuose įstaigos filialuose Šilutėje ir Klaipėdoje iš viso dirba 32 darbuotojai.

Ir tai - ne pabaiga, plėtra vyksta toliau.

metu vadovas_Steponkus„Metų vadovas 2012“ Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus paklaustas, kokią įsivaizduoja regioninių ligoninių ateitį, sako, jog jos privalo būti regiono kokybės ženklas, o svarbiausia - gydymo įstaiga turi pasitikėti ir medikai, ir pacientai.

Ukmergės naujienos