Sveikatos šaltinis

psichologesPrieš penkis mėnesius Šilutėje (Lietuvininkų g. 10-6) duris atvėrė privatus psichologo ir logopedo paslaugų kabinetas, kuriame tiek mažus, tiek suaugusius pacientus konsultuoja ir spręsti psichologines bei kalbos sutrikimų problemas padeda medicinos psichologė Rosita Katauskienė ir specialioji pedagogė - logopedė Ieva Baltrimaitė.

„Labai džiaugiamės, kad atsiranda vis daugiau sąmoningų žmonių, kurie kreipiasi pagalbos nelaukdami, kol problemos įsišaknys giliai. Raginame ieškoti pagalbos, kreiptis į specialistus kuo anksčiau, kad mažos problemos ar neatsakyti klausimai netaptų dideliais sunkumais“, - sako jaunos, tačiau nemenką profesinės patirties bagažą sukaupusios specialistės.

elektroninis-receptasJau metus Lietuvoje galioja elektroninio recepto sistema. Vaistų su e. receptu visose šalies vaistinėse pasiūlęs vaistinių tinklas "Eurovaistinė" skaičiuoja, kad per 365 dienas iš viso buvo priimtas 18821 receptas. Receptai elektroniniu būdu išrašomi tiek jauniems asmenims, tiek ir senjorams.

 sausainiai 0Nuo šių metų lapkričio 1 dienos įsigaliojo nauji teisės aktų reikalavimai, pagal kuriuos vartotojai privalo gauti išsamią informaciją apie parduotuvėse parduodamus nefasuotus maisto produktus (pvz. sveriamus sausainius, saldainius, mėsos ir pieno gaminius, šviežią duoną ir kt.).

organu donorai__Daiva_donvanojo_inksta_dukrai_AukseiLietuvos asociacija „Gyvastis“ organizavo Padėkos renginį, skirtą gyviems organų donorams bei juos ruošiantiems gydytojams reanimatologams pagerbti.

Kartu su kitais šalies organų donorais pagerbta ir kintiškė socialinė darbuotoja Daiva Gicevičienė.

medakma manksta„Kam važiuoti į sanatoriją, jeigu puikias vaikų reabilitacijos paslaugas galima gauti ir Šilutėje“, - rekomenduoja reabilitacijos ir grožio centro UAB „Medakma“ medikės.

Daug kas nežino, kad nuo 2015 m. rugsėjo ši gydymo įstaiga pasirašė sutartį su Klaipėdos teritorinėmis ligonių kasomis, tad vaikams, turintiems šeimos gydytojo siuntimą, reabilitacijos paslaugos teikiamos NEMOKAMAI.

Tiek pirminėje, tiek antrinėje reabilitacijoje sveikatą jie gali stiprinti mankštose, įvairiuose masažuose, elektroterapinėmis procedūromis, dumblių aplikacijomis ir kt.

Svarbiausia, čia nereikės laukti eilėse ir vaikščioti iš kabineto į kabinetą - visas procedūras atliks specialistų komanda, pritaikomas patogus pacientui laikas.   

ligonio slaugymasDaugelis slaugančiųjų sunkų ligonį namuose žino, koks tai - nelengvas atsidavimo, pakantumo, kantrybės reikalaujantis darbas. Tą gerai supranta ir 76-erių šilutiškė Kazė Maksvytienė, daugiau nei dvejus metus slaugiusi metais vyresnį brolį a.a. Praną.

Per šiuos sunkius metus ir pati Kazė patyrė rimtą sveikatos sutrikimą - insultą. Tačiau ji džiaugiasi, kad sunkioje bėdoje neliko viena. Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audra Barauskienė moteriai pasiūlė kompleksinę socialinę paslaugą - ligonio dienos globą namuose.

„Daug kas nežino, kad Šilutėje galima gauti tokią paslaugą. Noriu ne pasireklamuoti, bet padėkoti visoms socialinėms darbuotojoms, visoms geraširdėms moterims, kurios kiekvieną dieną ateidavo į namus ir padėjo slaugyti sunkiai sergantį brolį. Nebijokite šios paslaugos įsileisti į namus“, - nesulaikydama ašarų dėkoja ir kitiems pataria senolė. Brolį ji palaidojo rugsėjo mėnesį.

savivaldybes gydytoja_inesa_paciauskaiteŠilutės savivaldybė turi naują savivaldybės gydytoją - nuo spalio pirmos savaitės šias pareigas eina Ineta Pačiauskaitė.

Savivaldybės Tarybos komitetų posėdžiuose naujoji Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausioji specialistė pristatė Šilutės rajono savivaldybės 2015-2018 metų visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2016 metų priemonių plano korekcijas.

Ismaniosios apyrankes_gerina_miego_kokybeUž kelių dienų oficialiai atsveikinsime su vasara – spalio 30 dieną įžengsime į žiemos laiką ir pasuksime laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Taip laiką sukame jau daugiau nei 100 metų, o nauda nei ekonomikai (elektros taupymas), nei žmogui kol kas nėra įrodyta. Atvirkščiai, gausu prieštaringų nuomonių ir pasiūlymų visiškai atsisakyti vasaros-žiemos laiko. Tačiau kol tai dar neįvyko, žemiau pateikiama laiko sukimo įtaka žmogaus organizmui ir patarimai, kaip ją sumažinti.

a59095806250099cf7-72599578Spalį, kovos su krūties vėžiu mėnesį, apie šios ligos prevencijos svarbą bendram pokalbiui pakvietė Nacionalinė krūties ligų asociacija, Nacionalinio vėžio instituto medikai, „Spinter tyrimai“ ir jauna moteris, kurios šeimoje krūties vėžys pasiglemžė vieną brangiausių žmonių - mamą.

Ukmergės naujienos