Sveikatos šaltinis

sosnovskio barsciaiMedikai teigia, kad nėra vasaros, kad netektų teikti pagalbos nukentėjusiesiems nuo Sosnovskio barščių. Kartais žmones tenka net paguldyti į ligoninę.

Birželis ir liepa yra tie mėnesiai, kuomet žydintys Sosnovskio barščiai yra patys pavojingiausi.

Šilutės ligoninės odos ligų gydytojas Leonas Balčėnas sako, kad šiemet nei šiuo, nei kitais nuodingais augalais nusideginusių pacientų dar nebuvo, tačiau jų būna kiekvieną vasarą.

Jogos diena_2Jogos apibūdinimų ir jos krypčių viešojoje erdvėje galima rasti tiek, kad ne vienam besidominčiam ir galva susisuka: kas iš tiesų ta joga?

Ilgametė Šilutės sporto ir sveikatingumo klubo „Atėnai“ vadovė Jūratė GRICEVIČIENĖ taip pat yra girdėjusi įvairių nuomonių: vieniems joga - tai kažkoks religinis judėjimas ar net sekta, kitiems - stovėsena ant galvos ar dar kažkas.

22 metus sportu gyvenanti ir 17 metų jogą asmeniškai praktikuojanti trenerė turi savus, asmeniškai suvoktus ir išgyventus jogos apibūdinimus. Pasak jos, joga - tai ne konkretūs pratimai, bet tiesiog gyvenimo filosofija ir gyvenimo būdas, atsakantis į klausimus, kaip gyventi, iš kur semtis energijos vis didėjančiam gyvenimo tempui atlaikyti.

Į šiuos žodžius, anot trenerės, telpa visa jogos esmė, Ji neslepia norinti, kad kiekvienas žmogus bent kažkiek prisiliestų prie jogos. Todėl praėjusią savaitę, birželio 21-ąją, ji su bendraminčiais ir Šilutėje surengė visuotinę jogos pamoką, skirtą paminėti Tarptautinę jogos dieną.

kraujo donorystePraėjusią savaitę Šilutėje lankėsi Nacionalinio kraujo centro atstovai ir miestiečius kvietė padaryti gerą darbą - padovanoti kraujo. Šilutiškių raginti nereikėjo, jie aktyviai dalyvavo kraujo donorystės akcijoje.

„Akcija praėjo puikiai. Kraujo paaukoti atvyko net 93 žmonės. Iš jų kraujo galėjo duoti 81. Labai dėkojame visiems už dovanotą kraują!“,- komentavo Nacionalinio kraujo centro donorystės koordinatorė Indrė Stašinskienė.

daktarasDantų būklę veikia daug veiksnių: burnos higienos ypatumai, paveldimumas, ligos, amžius, patirtos traumos. Kraštutiniais atvejais aktualu tampa ne mažos danties skylutės užtaisymas ar estetinis plombavimas, tačiau prarasto danties pakeitimas nauju.

gydytoja-berniukui-tikrina-gerkle-65217177Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras primena tėveliams, turintiems mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikučių, kad jau laikas užsirašyti ir apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris patikrins vaiko sveikatą ir išrašys vaiko sveikatos pažymą.

papildu kapsules_1Pastaruoju metu internetinėse svetainėse (http://www.buydetoxic.com/lt.html, http://lt.detoxic.net/, www. breakingnews24.eu) ir socialiniame tinkle „Facebook“ nuolat skelbiama informacija apie žalingą parazitų poveikį žmogaus organizmui bei maisto papildų, veikiančių prieš parazitus (tokių kaip „Detoxic”, „Detoxen Forte”) reklama.

meat-1440105 960_720Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiemet Lietuvoje padaugėjo susirgimų salmonelioze. Per penkerius šių metų mėnesius užregistruota 40 proc. ligos atvejų  daugiau  nei per tą patį laikotarpį pernai (atitinkamai 254 ir 351 salmoneliozės atvejis).  Vasara – tai atostogų, iškylų ir poilsio gamtoje metas. Tačiau šis metų laikas yra itin palankus plisti bakterinėms žarnyno infekcinėms ligoms, kuriomis dažniausiai užsikrečiama suvalgius patogeniniais mikroorganizmais užteršto maisto.

raktasMaisto prekių įvairovė, skirtingų gamintojų siūlomi tos pačios grupės produktai, reklamos bei spalvotos etiketės traukia kiekvieno pirkėjo dėmesį. Nenuostabu, kad dažnam iš jų tenka gerokai pasukti galvą renkantis paprasčiausią avižinę košę, kuri gali skirtis priklausomai nuo gaminimo būdo, priedų bei alergenų. Žmonės nori gyventi sveikiau, tačiau neretai pritrūksta laiko judėjimui, aktyviam laisvalaikiui ar tiesiog atėjus į parduotuvę atidžiau paskaityti etiketes.

DSCF0284Birželio 21 d. (trečiadienį) nuo 12.00 iki 16.30 val.

Šilutės kultūros centro aikštėje (esant blogoms oro sąlygoms akcija persikels į seniūnijos salę)

VšĮ Nacionalinis kraujo centras kviečia visus sveikus žmones į neatlygintiną kraujo donorystės akciją!

Ukmergės naujienos