Sveikatos šaltinis

 

Dantu-protezavimas-VilniujeSudėtinga džiaugtis gyvenimu, jei jį apkartina netobuli, deformuoti, nusidėvėję dantys arba jų trūkumas. Tokiais atvejais dantų protezavimas tampa geriausiu pasirinkimu, primenančiu, ką reiškia malonumas mėgautis skaniu maistu ar plačiai nusišypsoti. Tačiau nusprendus pasirinkti dantų protezavimą, neretai susiduriama su įvairiomis kliūtimis, iš kurių viena – aukšta paslaugos kaina. Vis dėlto, tai dar nereiškia, kad kainos dydis, apie kurį konsultacijos metu išgirsta pacientas, yra nekintamas. Įprasta dantų protezavimo paslaugos kaina gali sumažėti, jei bus suteikta kompensacija dantų protezavimui. Kokia yra jos skyrimo tvarka ir ką apie tai turi žinoti kiekvienas pacientas?

 

holiday-overeatingArtėjant gražiausioms metų šventėms malonius lūkesčius, bendravimo džiaugsmą retkarčiais palydi ir sveikatos sutrikimai. Pasak Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų gydytojos gastroenterologės Saulės Brašiškienės, šventinis periodas žmonėms kelia papildomą stresą – o šis savo ruožtu suaktyvina kai kurias ligas. Vienos jų – funkciniai gastroenterologiniai sutrikimai. Skrandžio apkrova šventiniu laikotarpiu, pasak specialistų, neretai tampa suaktyvėjusių virškinimo trakto ligų priežastimi.

 

Untitled-3 copyAr kada susimąstėte, kad svorio nepavyksta numesti dėl to, kad organizmas yra pernelyg užterštas? Tam tikrais atvejais tai tampa pagrindine priežastimi, kodėl nepavyksta numesti svorio, todėl verta pagalvoti apie būtent  tokį pasirinkimą. Svorio metimas valant organizmą gali būti gana įvairus, tačiau gana dažnai yra ieškoma tokių būdų, kurie būtų ne tik veiksmingi, bet taip pat padėtų pasiekti rezultatų be didelių pastangų. Viena tokių galimybių – tai visiškai natūralus produktas „Eco Slim“, kurio sudėtyje yra vitaminų ir medžiagų, kurios padeda pašalinti toksinus.

 

cock-2522623 960_720Lietuviai kasmet vis labiau rūpinasi sveika gyvensena ir mityba. Pernai „Maximos“ parduotuvėse fiksuotas rekordinis – 10 proc. siekęs ekologiškų prekių paklausos augimas, ir tai nebuvo trumpalaikė mada – per 11 šių metų mėnesių ji išaugo dar 4 proc. Daugiausiai lietuviai nuperka ekologiškų jogurtų, vaisių ir daržovių, duonos ir prekių kūdikiams.

Selenas ImunasVienas iš požymių, kad Jums stinga seleno, yra plaukų slinkimas. Kitas - lūžinėjantys nagai. Tačiau, kaip teigia dr. Jurgita Knašienė iš Kauno klinikinės ligoninės, seleno trūkumas taip pat gali turėti neigiamo poveikio Jūsų imuninei sistemai, skydliaukei bei daugeliui kitų svarbių funkcijų. Skaitykite toliau ir sužinokite, kodėl selenas yra būtinas sveikatai ir ką galite padaryti, kad užtikrintumėte tinkamą jo kiekį.

 

5a2a4bed32feeNugaros skausmai yra viena dažniausių kreipimosi į gydytojus priežasčių išsivysčiusiose šalyse. Pasak Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų gydytojos neurologės Jevgenijos Guk, yra paskaičiuota, kad per gyvenimą 60-80% žmonių bent kartą jautė nugaros skausmą, dėl kurio jautėsi nedarbingi arba jiems prireikė medicininės pagalbos.

persalimas-gripas-65941972Praėjusią, 48-ąją metų savaitę Šilutės rajone gripu nesusirgo nė vienas žmogus.

Sandra Laurusone_kabinete„Ligų gydymas ir geros savijautos palaikymas - tai komandinis paciento ir gydytojo darbas. Pacientas medicinos įstaigoje turi gauti tinkamą paslaugą tiek aptarnavimo, tiek gydymo prasme. Kiekvieną pacientą reikia pasitikti su šypsena, paklausti kaip jam sekasi, o ne tik atlikti privalomus veiksmus, tokius, kaip pamatuoti kraujo spaudimą ar auskultuoti širdį“, - įsitikinusi 29-erių šeimos gydytoja Sandra Laurušonė.

Sandra šiemet baigė Lietuvos sveikatos mokslų universitetą ir įgijo šeimos gydytojo kvalifikaciją. Šių metų rugsėjo pabaigoje gydytoja pradėjo dirbti Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre (VšĮ Šilutės PSPC).

Šypsena, gera nuotaika ir optimistiškos idėjos bei mintys jauną gydytoją lydi ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir darbe. Galbūt todėl ji jau yra mylima pacientų, ypač mažųjų, kurie apsilankę pas gydytoją net nenori keliauti namo.

Iš Kelmės rajono, Užvenčio miestelio kilusią ir niekada Šilutėje lig šiol nesilankiusią gydytoją sužavėjo mūsų krašto lygumos, dideli vandens plotai ir vietinių žmonių gerumas.

 

hiv awareness_ribbonGruodžio 1-ąją minima Pasaulinė AIDS diena primena visuomenei apie šios ligos grėsmes ir atkreipia dėmesį į tai, kad turintys šią diagnozę, Lietuvoje sulaukia ne tik profesionalios medikų pagalbos, bet ir kur kas didesnės tolerancijos nei prieš dešimtmetį. Pernai Lietuvoje buvo užregistruota per 200 asmenų, užsikrėtusių ŽIV, o visoje šalyje šia liga serga beveik trys tūkstančiai asmenų. Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Infekcinių ligų departamento AIDS centro gydytoja Žavinta Kančauskienė informuoja, kad kasmet Klaipėdos apskrityje žmogaus imunodeficito virusu, naikinančiu žmogaus imuniteto ląsteles, užsikrečia apie 30 žmonių. Infekcinių ligų specialistai džiaugiasi, kad ši liga, nors ir neprarandanti pagreičio šalyje, žmonėms, prižiūrimiems medikų, leidžia gyventi visavertį gyvenimą ir netgi pagimdyti sveikus vaikus.

Ukmergės naujienos