Sveikatos šaltinis

milk-642734 960_720Nuo rugsėjo patvirtinti nauji vaikų maitinimo reikalavimai kelia aršias ir tėvų, ir medikų diskusijas. Darželinukams ir moksleiviams bus privalu kasdien išgerti stiklinę pieno, motyvuojant tuo, kad taip jie gaus kalcio (Ca) paros normą.

Sveikatos ministras Aurelijus Veryga vieną po kito žeria lietuviams privalomus nurodymus. Vos aprimus ažiotažui dėl alkoholio vartotjimo ir jo pardavimų ribojimo, tautiečiams buvo mestas nurodymas išbraukti iš savo valgiaraščių nuo amžių amžinųjų vartotą sviestą ir pakeisti jį ilgus dešimtmečius kritikuotu margarinu. Kuomet lietuviai pasipriešino, ministras, kone atsiprašinėdamas tautos, pareiškė, esą mes vis dar esame tokie nesusipratėliai, kad mums tenka skirti ilgesnį pereinamąjį laikotarpį, per kurį būtume pripratinti prie naujovės...

„Sveikatos šaltinio“ kalbinti Šilutės medikai ir mažylių tėvai, taip pat sveikos mitybos specialistai  neslepia pasipiktinimo, anot kai kurių, „dar vienu A.Verygos cirku ir išsišokimu“...

Steponkus DariusŠiuo metu ypač daug kalbama apie planuojamas Lietuvos gydymo įstaigų reformas, po kurių rajoninės ligoninės virs slaugos skyriais arba jų visai neliks. Toks Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) požiūris kelia nerimą gydymo įstaigų vadovams. Esą vis dar nėra aiškių kriterijų, į kuriuos atsižvelgę ligoninių vadovai žinotų, koks gydymo įstaigų tolimesnis likimas. Negana to, sklando žinia ir apie juodąjį ligoninių sąrašą, į kurį patenka naikintinos ligoninės. Šios pasklidusios kalbos sėja paniką tarp medikų bei pacientų.

Pokalbis su Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos (LGVS) Tarybos pirmininku  Dariumi STEPONKUMI, vadovaujančiu  VšĮ Šilutės ligoninei:

 

shutterstock 131916308Visi jau nekantriai laukiame rugsėjo. Kaip visada, mokyklose ir darželiuose – nemažai pasikeitimų, o tarp jų ir maitinimo srityje. Pagrindinius vaikų maitinimo pokyčius mokymo įstaigose apžvelgia sveikatai palankios vaikų mitybos iniciatorė, knygos „Sveikatai palankus technologinių kortelių ir valgiaraščių rinkinys“ autorė, maisto technologė Raminta Bogušienė.

Praeitą savaitę daug diskusijų sukėlė nauji reikalavimai dėl pieno produktų vaikų mityboje. Šį klausimą iškėlėme, nes vaikams reikalingas ne tik kalcis, bet ir kiti vitaminai bei mineralinės medžiagos, o kalcio vaikai gauna ne tik iš pieno, jogurto ar varškės, bet ir iš kitų maisto produktų. Nors sveikoje mityboje, sveikam žmogui pienas ir jo produktai buvo ir bus rekomenduojami, ypač rauginti, tačiau ne jų perteklius. Todėl, naudojant pakankamą kiekį pieno ir jo produktų kituose patiekaluose, siūlome nereikalauti vaikams tą dieną papildomai duoti pieno ar jo produktų.

Medicinos patikra_odontologePrasidėjus paskutiniam vasaros mėnesiui, ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus auginantiems tėvams galvos skausmu tapo atžalų profilaktinis sveikatos patikrinimas. Priminsime, kad iki rugsėjo 15 d. privaloma ugdymo įstaigai pateikti nustatytos formos pažymas. Jų apie mokinių sveikatos būklę reikalaujama kasmet ir moksleivių tėvams tai ne naujiena.

Anot medikų, dviračio išradinėti nereikia, nes šiemet, kaip ir kasmet, didžiausia klaida - vaikų sveikatos patikrinimo procesas yra paliekamas paskutinėms dienoms... Tada ir eilės nusidriekia, ir nepatenkintų atsiranda, o ir medikai po įkaitusius kabinetus laksto plušėdami be atokvėpio.

sveikatos darna_1Šeimos medicinos centras - UAB  „Sveikatos darna“ sparčiai plečiasi ir savo pacientams siūlo vis naujų paslaugų.

Rusnės gatvėje 6 esančiame medicinos centre dar gegužę buvo atidarytas Odontologijos skyrius, kuriame šiuo metu jau dirba trys jauni specialistai. Per pastaruosius mėnesius keli nauji medikai prisijungė ir prie ilgametę patirtį turinčių „Sveikatos darnos“ šeimos gydytojų komandos. Tad dabar čia dirba jau šeši šeimos gydytojai, kurie rūpinasi ne tik Šilutės miesto, bet ir kelių seniūnijų gyventojų sveikata.

Pasak centro vadovų, netolimoje ateityje šis Šeimos gydytojų centras savo pacientams pasiūlys dar daugiau naujų paslaugų.

 

wasp-2820728 960_720Nesistebėkite, jeigu jūsų laisvalaikį lauke sutrikdys širšių ar vapsvų antskrydis – rugpjūtį šie skaudžiai geliantys vabzdžiai yra itin aktyvūs. Ir nors nei vapsvos, nei širšės ar bitės be priežasties žmogaus dažniausiai nepuola, jų geluonies aštrumą patirti vasaromis tenka ne vienam. Tokie įgėlimai ypač pavojingi kūdikiams ir vaikams. BENU vaistinės kūdikio dėžutės projekto atstovė Jovita Motiejaitienė teigia, kad svarbu greitai suteikti vaikui pirmąją pagalbą po įgėlimo ir neužsiimti savigyda. O esant rimtesniems sutrikimams – laiku kreiptis į medikus.

Vaistininkė dalinasi patarimais tėvams, kaip gydyti vabzdžių įgėlimus vaikams ir įspėja, kokių savigydos priemonių geriau nesiimti.

papildai nuovargisNuolat jaučiatės taip, lyg iš Jūsų būtų išsiurbta energija? Dažnai pajuntate nenumaldomą norą suvalgyti kažką saldaus? www.delfi.lt neseniai publikuotame straipsnyje gyd. Rūta Petereit paaiškino, kas sukelia šias problemas. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip nesunkiai jas išspręsti.

Kartais žmonės pajunta erzinančių simptomų, nesuprasdami, kas juos sukelia. Pavyzdžiui, daugelis mūsų jaučiasi pavargę, išsekę ir nenumaldomai nori suvalgyti kažką saldaus - tai tikrai turi įtakos svoriui. Ar žinojote, kad tai gali būti mineralo chromo stokos pasekmė?

 

image544a22fa86127 1b124Itin karštą vasarą Nacionalinis kraujo centras (NKC) pastebi išaugusį įvairių kraujo grupių poreikį šalies ligoninėse. Visas per dieną iš donorų surinktas kraujas iškart perduodamas gydymo įstaigoms, daugėja skubių užsakymų, kuriuos sunku numatyti. Ligoninėse labiausiai trūksta A (II) teigiamos, O (I) teigiamos ir neigiamos bei B (III) teigiamos kraujo grupių, kurias turi net 90 proc. šalies gyventojų.

Grenoveckas Tomas_1Lietuvos gydymo įstaigose sparčiai populiarėja dienos chirurgijos paslaugos. Pacientams vis dažniau siūloma paprastesnes operacijas ir procedūras atlikti atvykimo dieną, nes, anot pačių pacientų,  tai kur kas patogiau: nereikia gultis į ligoninę, o po operacijos tą pačią dieną galima grįžti ir į namus.

Tuo tarpu gydymo įstaigos gali efektyviau organizuoti savo darbą ir aptarnauti daugiau pacientų.

Tokios dienos chirurgijos paslaugos vis populiaresnės ir Pamario krašto VšĮ Šilutės ligoninėje.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt