Sveikatos šaltinis

 12436 16fdd680b429567223162fdea71f7fbdNepaisant to, kad prevencinė programa, pagal kurią vaikų krūminiai dantys dengiami silantais įgyvendinama nebe pirmus metus, o Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų kasmet skiriama pakankamai, nemažai tėvelių neišnaudoja galimybių nemokamai sutvarkyti savo atžalų dantis.

gintaras verbus_vaistaiŠilutės savivaldybėje per dieną 1000 gyventojų suvartoja 516 dozių kompensuojamųjų vaistų. Tai yra mažiau nei šalies vidurkis, kuris šiuo metu siekia 570. Šią kompensuojamųjų vaistų suvartojimo analizę atliko Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK).

Apie vaistų vartojimo tendencijas mūsų mieste kalbėjomės ir su Gintaru Verbumi - šilutiškiams puikiai pažįstamu „BENU vaistinės“ vaistininku, šį darbą dirbančiu daugiau kaip tris dešimtmečius.

gintarine vaistine_copySakoma, kad skausmas kenkia ne mažiau nei vaistai, tačiau kaskart, vos suskaudus galvai ar pilvui, griebtis tablečių gali būti pražūtinga.

„Gintarinės vaistinės“ vedėja Giedrė Buzienė sako, kad visi šie vaistai pasižymi vienokiu ar kitokiu šalutiniu poveikiu, todėl juos vartoti reikia žinant tam tikras taisykles.

diabeto diena_paskaitaLapkričio 14-ąją vadinti švente nesiverčia liežuvis, tačiau tądien tradiciškai draugėn renkasi tūkstančiai Lietuvos ir viso pasaulio žmonių, sergančių cukriniu diabetu. Tarp jų - ir šilutiškiai, prieš 26 metus susibūrę į klubą „Diabetas ABC“.

Tad ir šiemet lapkričio 14-ąją - pasaulinę cukrinio diabeto dieną - šio klubo nariai išklausė medicininę paskaitą apie savo ligos valdymą ir bičiulių koncertėlį, pasveikino jubiliatus, aptarė problemas.

Pagrindinė jų ta, kad jau visi metai Šilutėje nebėra diabetikams būtino Pėdos kabineto.

slapimo nelaikymas_vaistininke_Giedre_UzusieneŠlapimo nelaikymas - itin nemalonus sutrikimas, apie kurį vengiama kalbėti. Tačiau skaičiuojama, jog maždaug trečdalis moterų ir apie 20 proc. vyrų kenčia fizinį ir psichologinį diskomfortą dėl šlapimo nelaikymo. Nors tikimybė patirti jo keliamus nemalonumus didėja su amžiumi, klaidinga manyti, jog šis sutrikimas užklumpa tik vyresnio amžiaus žmones.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų urologijos centro urologės docentės Aušros Černiauskienės teigimu, šlapimo nelaikymas vargina net kas dešimtą 25-erių metų moterį. Sulaukus trisdešimties, sutrikimą gali turėti jau dvi iš dešimties moterų.

„BENU vaistinės“ duomenimis, šalyje per metus gyventojai įsigyja daugiau nei 13,5 mln. įklotų, sauskelnių ir paklotų. Dažniausiai prireikia suaugusiems skirtų sauskelnių, kurios naudojamos ir kenčiančių nuo šlapimo nelaikymo sutrikimo. Sauskelnės sudaro 66 proc. visų nekompensuojamųjų ir 97 proc. - kompensuojamųjų slaugos priemonių pardavimų.

rauginimas kopustuTai, kad raugintos daržovės yra pigios ir labai naudingos sveikatai, dažnai nepelnytai pamirštama. Rauginimo metu išsiskiria pieno rūgštis, kuri stabdo puvimo procesus ir užkonservuoja maisto produktus, suteikdama jiems unikalų skonį. Fermentacijos procesai leidžia visus metus valgyti vietinę produkciją.

Žinoma, daržoves galima šaldyti - jos taip pat ilgai išliks šviežios, tačiau rauginimo metu maisto produktai įgyja naujų, labai vertingų savybių. Rauginamos daržovės nėra veikiamos nei labai aukšta, nei labai žema temperatūra, todėl nesunaikinami vitaminai, susidaro nauji sveikatai naudingi organiniai junginiai ir pagerėja jų skoninės savybės.

SusirgimasŠiuo laikotarpiu labai svarbu, kad Jūsų imuninė sistema funkcionuotų nepriekaištingai ir Jūs nesusirgtumėte peršalimo ligomis ar gripu.

Vienas svarbus dalykas, padedantis Jūsų imuninei sistemai gerai veikti, yra vitaminas D. Preparatas "D-Pearls" padės Jūsų organizmui puikiai įsisavinti šią svarbią medžiagą.

Jūsų imuninė sistema priklauso nuo daugelio dalykų, tokių kaip geras nakties miegas, grynas oras ir mankšta, taip pat vitaminas D. Beje, šis konkretus vitaminas yra vienas iš dažniausiai minimų pavienių veiksnių, padedančių palaikyti normalų imuninės sistemos funkcionavimą.

Klausimas toks: ar gaunate pakankamai vitamino D?

Simtameti sveikino_bendruomenes_nariai„Jeigu norite sulaukti 100 metų, negerkite alkoholio, nerūkykite ir valgykite medų“, - atskleidžia Bliūdsukių kaime (Gardamo seniūnija) gyvenantis Petras Jucius. Lapkričio 9 dieną jis atšventė 100-ąjį gimtadienį.

Tai antrasis šiemet rajone pasveikintas šimtametis, dar vienas jubiliatas neeilinę sukaktį švęs gruodžio mėnesį.

Nuo seno Bliūdsukių ir šalia esantis Pempiškių kaimas garsėja bendruomeniškumu, o pastaruoju metu šias apylinkes dar garsina ir aktyvūs kaimo bendruomenės „Želvesys“ nariai, vykdantys sėkmingą verslą - vaistažolių rinkimą, maistingųjų jų medžiagų išskyrimą ir pritaikymą gydymui.

Beveik visus 100 metų Bliūdsukiuose nugyvenusiam Petrui bendruomenės nariai dovanojo vaistažolių rinkinį sveikatai stiprinti.

antibiotikaiPasaulio sveikatos organizacija (PSO) šią savaitę (lapkričio 14-20 d.) paskelbė pasauline supratimo apie antibiotikus savaite, kurios šių metų šūkis – „Antibiotikus vartok atsakingai!“. Akcijos tikslas – dar kartą priminti visuomenei apie didėjantį atsparumą antibiotikams, atkreipti dėmesį į vaistams atsparių bakterijų keliamą grėsmę. Žmonės raginami apdairiai gydytis, vengti tai daryti savarankiškai, nes dėl neteisingo vartojimo antibiotikai tampa neveiksmingi, vystosi antimikrobinis atsparumas.

Ukmergės naujienos