Sveikatos šaltinis

 

ciberzole-69186150Ciberžolė. Sveikatos specialistai sako, kad šį žodį turi įsiminti visi, besirūpinantys sveikata ir gera savijauta. Nuo neatmenamų laikų ciberžolė buvo vadinama vienu naudingiausių prieskonių. Šiuo metu šis augalas išgyvena tikrą atgimimo laikotarpį. Medicina ciberžolę atrado XVII amžiuje, kai Indijos tyrėjai nustatė, kad šis prieskoninis augalas veikia kaip antioksidantas ir pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu. Atlikdami tyrimus specialistai pildo vis ilgėjantį sąrašą gerųjų ciberžolės savybių, galinčių padėti užkirsti kelią vėžiui, Alzheimerio ligai ir sustabdyti senatvę.

Cereska Paulius_dantistas_1Šilutės medicinos centro „Puriena“ odontologijos klinikoje nauja paslauga, - šio centro pacientams pradėti implantuoti dantys.

Galimybė teikti tokią paslaugą atsirado todėl, kad šio darbo ėmėsi prieš pusantrų metų į „Purieną“ dirbti atvykęs jaunas odontologas Paulius Čereška. Į Šilutę medikas persikėlė kartu su žmona Vilūne, kuri taip pat dirba odontologe „Purienoje“.

P.Čereška per tą laiką įgijo naujai paslaugai reikiamą kvalifikaciją, o medicinos centras „Puriena“ įsigijo visą reikiamą medicininę įrangą, kad būtų galima pradėti taikyti dantų atstatymo implantais metodą.

Jaunasis medikas sutiko „Sveikatos šaltinio“ skaitytojams atskleisti svarbiausius dantų implantavimo niuansus.

gripas-587f87050d1e4Gripas ir viršutinių kvėpavimo takų ligos rajone kad ir slopsta, bet sergančiųjų vis dar yra.

 

Sileikis Viktoras_gydytojasJau įžengėme į antrąją kalendorinio pavasario savaitę, tačiau sinoptikai vis dar pranašauja, kad žiema nesitrauks ir šaltis dar kartas nuo karto gali pasikandžioti. Tačiau jau galima pasidžiaugti, jog per pirmuosius žiemos šalčius  į Šilutės ligoninę buvo atvežtas vos vienas galūnes nušalęs kraštietis.

T.GrenoveckasKovo 7-ąją įvyko konkursas užimti VšĮ Šilutės ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojo medicinai pareigas, kuriame dalyvavo trys kandidatai: urologas Edgaras Padimanskas, Traumatologijos skyriaus vedėjas Viktoras Šileikis ir chirurgas Tomas Grenoveckas. Po atsakymų raštu ir žodžiu vienbalsiai buvo nuspręsta, kad naujuoju vyr. gydytojo pavaduotoju medicinai tapo gydytojas T. Grenoveckas. Šilutės ligoninės administracija dėkoja puikiai pasirodžiusiems kandidatams ir sveikina nugalėtoją.

 

slykstukai-77250075Viešojoje erdvėje plintanti „pasidaryk pats“ mada gaminti žaislus, vadinamus išmaniuoju plastilinu ar šlykštukais (angliškai slime) iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nekaltai. Internetinėje erdvėje skelbiamuose įrašuose šis užsiėmimas įvardijamas kaip puiki edukacinė priemonė, skatinanti vaikų ir paauglių kūrybingumą. Tačiau nei viena instrukcija, kurios sudėtyje yra borakso, nepažymi, jog šis žaislas pavojingas sveikatai, ypač vaikų ir paauglių.

pusles vezys1Tokiu teiginiu pokalbį pradėjo VšĮ Šilutės ligoninės gydytojas Edgaras Padimanskas. Urologas perspėja, kad šia liga susirgę žmonės nejaučia jokių simptomų. Jo teigimu, šlapimo pūslės vėžys dažniausiai nustatomas per vėlai, todėl gydytojas ragina tiek vyrus, tiek moteris bent kartą per metus pasitikrinti savo sveikatą.

shutterstock 181667549Sergamumas gripu ir kitomis peršalimo ligomis, kad ir šiek tiek prislopęs, bet vis dar nepalieka Šilutės rajono.

 

paramos-zygisLietuvoje gyvena apie tūkstantis žmonių su Dauno sindromu. Šis genetinis sutrikimas diagnozuojamas tada, kai asmuo turi papildomą 21-ąją chromosomą, kuri nulemia Dauno sindromui būdingus išorinius bruožus ir lemia lėtesnę raidą. Tačiau kiekvienas asmuo, turintis Dauno sindromą, yra unikali asmenybė, pasižyminti savo individualiomis savybėmis, charakterio ypatumais, gebėjimais ir galimybėmis.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt