Sveikatos šaltinis

gripu sergaJau septynios dienos, kai Šilutės rajono savivaldybėje paskelbta gripo epidemija. Praėjusią savaitę (5-oji savaitė - sausio 30 - vasario 5 d.) Šilutės rajone gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sirgo 366 asmenys, iš kurių 211 vaikai. Bendras sergamumo rodiklis 10 000 gyventojų pakilo nuo 85,5 iki 88,41 atvejų.

Atrodo, kad šiemet su gripu ar peršalimo ligomis susidūrė kiekvienas - vieni, pakirsti aukštos temperatūros, atgulė patys (kai kurie - ne pirmą kartą per šią žiemą), kiti slaugė sergančius šeimos narius.

Praėjusios savaitės viduryje mieste pasigirdo kalbų apie pustuštes darželių grupes, sausakimšus koridorius prie šeimos gydytojų kabinetų, apie priešvirusinių vaistų trūkumą vaistinėse.

„Šilutės naujienos“ bandė patikrinti kai kuriuos faktus ir pateikia naujausią informaciją apie sergamumą gripu.

vaistai copySiekiant mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas, bus supaprastintos kompensuojamųjų vaistų kainų tvirtinimo procedūros, keičiami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSD) tarybos sudarymo principai ir numatoma leisti tiekti registruotus vaistinius preparatus į gydymo įstaigas užsienio kalba paženklintomis pakuotėmis. Šiuos ir kitus artimiausius žingsnius vaistų kainų mažinimo kryptimi spaudos konferencijoje pristatė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir viceministrė Kristina Garuolienė.

Nuo ko_Sveksna_2016_Danutes_Gailiunienes_nuotrNuo 2010 iki 2015 metų Šilutės rajono savivaldybė sumažėjo 5093 gyventojais. Palyginti su Klaipėdos apskritimi, Šilutės rajono gyventojų bendrasis mirtingumas buvo didesnis, o pagrindinės priežastys - kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai, išorinės mirties priežastys. Šilutės rajone užregistruojama ir daugiau savižudybių bei naujų tuberkuliozės atvejų.

Tai duomenys iš „Šilutės rajono savivaldybės 2017-2019 m. visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos“, kurią parengė Šilutės rajono savivaldybės gydytoja Ineta Pačiauskaitė.

SusirgimasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) auga visoje Lietuvoje. Gripo epidemiją skelbia Akmenės (sergamumo rodiklis – 153,7 atv./10 tūkst. gyventojų) Lazdijų (sergamumo rodiklis – 196,29 atv./10 tūkst. gyventojų) ir Šilutės (sergamumo rodiklis –  85,51 atv./10 tūkst. gyventojų) rajono savivaldybės. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė dvidešimta.

Sveikuole Nina_Adamovic„Kad nori graži ir plona būti, reikia kasryt avižinių kruopų arba avižinių dribsnių košę valgyti“, - patarimą duoda 90-metė šilutiškė Nina Adamovič.

Sausio pradžioje jubiliejų atšventusi moteris atrodo kur kas jaunesnė, tad klausimą, ką reikia valgyti norint taip gerai atrodyti, išgirsta jau ne pirmą kartą.

Su garbiu jubiliejumi ją sveikino ne tik dukra Liudmila, žentas Povilas, anūkės, bet ir rajono Savivaldybės ir Šilutės seniūnijos atstovai. „Jeigu visi taip gerai, kaip jūs atrodytų, tai mes darbo nebeturėtume“, - juokavo svečiai.

plakatasMinėdamas Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su vienu didžiausių šalies vaistinių tinklų „Eurovaistinė“ tėvams ir globėjams  primena apie galimybę nemokamai paskiepyti dukras nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV), kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį. Apie tai vaistinių lankytojus informuoja plakatai ir  pranešimai vaizdo ekranuose prie kasų.

1gripasAntradienį, sausio 24 d., Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė gripo epidemijos pradžią Klaipėdos mieste.

gripasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) visoje Lietuvoje perkopė epideminį lygį, tačiau epidemijos šiuo metu paskelbtos tik Kauno miesto, Jonavos ir Varėnos rajono savivaldybėse.

Colonwell DeikuvieneŽmogus daug laiko ir pastangų kasdien skiria savo kūno higienai: plauna rankas ir kojas, valo dantis. Paprastai asmens higiena tapatinama su mūsų išorinės išvaizdos puoselėjimu, o vidinių organų priežiūrai skiriamas tik epizodinis dėmesys. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau pabrėžiama žarnyno švaros svarba bendrai organizmo sveikatai.

Lietuvos vaistininkas, farmacinių asociacijų narys, mokslinių straipsnių sveikatos temomis autorius, „Sveikatos klubo“ įkūrėjas ir didmeninės farmacijos įmonės vadovas Mantas Jakimavičius į mūsų tautiečių gyvenimą įvedė naują terminą - „žarnyno higiena“.

Šio termino tikslas priminti, kad žarnyno veikla privalome rūpintis kasdien, o ne tik tada, kai susiduriame su rimtomis sveikatos problemomis. Vaistininkas taip pat džiaugiasi galintis pasiūlyti efektyvų ir laiko patikrintą sprendimą, siekiant rūpintis švara žarnyno sistemoje - „ColonWell“ produktų liniją. Jis laikosi pozicijos, kad svarbu rūpintis ligų prevencija, t.y. rūpintis savimi dar prieš ligą, bet jei ligos nepavyko išvengti, ją gydyti kuo natūralesniais, klasikinės medicinos pripažintais būdais.

Geroji žinia šilutiškiams yra ta, kad šie produktai platinami ir Šilutėje.

Ukmergės naujienos