Sveikatos šaltinis

kruties-vezio-simbolis-rozinis-kaspinasSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, jog spalis yra krūties vėžio sąmoningumo mėnuo, o nuo 2008 m. Europos krūties vėžio koalicijos iniciatyva spalio 15 d. kasmet minima kaip Krūtų sveikatos diena. Šį mėnesį, o ypač - Krūtų sveikatos dieną, įvairiomis akcijomis ir renginiais siekiama priminti visuomenei apie krūtų ligų aktualumą bei prevencijos svarbą.

2016 m. Krūtų sveikatos dienos šūkis - „Sveika gyvensena saugant krūtų sveikatą“.

 vaiku ligos_ir_darzelis„Tik nuvedžiau vaiką į darželį, o jis jau serga“, - tokių skundų prasidėjus naujiems mokslo metams tenka girdėti ypač dažnai. Daugelis tėvų sako, kad pradėję lankyti darželį jų vaikai nuolat užsikrečia virusinėmis ir infekcinėmis ligomis nuo kitų vaikų, kuriuos tėvai veda į darželį net sergančius.

Kas kaltas dėl nesibaigiančių darželinukų ligų: sergančius vaikus atvedantys tėvai, jų nekontroliuojančios auklėtojos ar imuniteto neturintys, neužgrūdinti patys vaikai?

Atsakymų kreipėmės į lopšelio - darželio „Gintarėlis“ direktorę Stefaniją Petkienę, VšĮ Šilutės ligoninės vaikų ligų skyriaus vedėja Vaidilutę Intienę, medicinos psichologę Rositą Katauskienę.

R.BogusieneIšleisdami vaikus į ikimokyklinio amžiaus ugdymo įstaigas tikimės, kad vaikas valgys reguliariai ir šviežiai gamintą maistą. Tačiau daugelis tėvelių net nesusimąsto, kad vaikai gali valgyti ne tik saldainius, sausainius su iš dalies hidrintais riebalais, bet kramtyti kramtomąją gumą. Iš kur maisto produktai, draudžiami pagal Lietuvoje nustatytą vaikų maitinimo aprašą, patenka į ugdymo įstaigas?

Egl inkeviitPrasidėjus rudeniui imame prasčiau jaustis, apima neveiklumo jausmas. Susilpnėjęs imunitetas ir padidėjęs stresas dėl darbo, rūpesčių, kylančių dėl į darželius ar mokyklą grįžusių vaikų, ir pan. neretai tampa ir netikėtų ligų priežastimi, o dėmesys sveikesnei mitybai ir fizinio aktyvumo palaikymui visai išblėsta.

nevaisingumo gydymasBeskaitant paauglių forumus, ima atrodyti, jog vienas neatsargus meilės nuotykis būtinai būna lemtingas – užsimezga nauja gyvybė. Tačiau net kas šešta pasaulio pora tegali liūdnai papurtyti galvą... Eina mėnesiai ir metai tikslingo planavimo, tačiau laukiama antroji juostelė taip ir nepasirodo.

Nevaisingumas šiais laikais – aktuali problema, kurios mastai kasmet auga. Nuleisti rankų neleidžia faktas, jog medicina nuolat žengia į priekį, siūlydama vis efektyvesnius gydymo būdus.

KvederieneŠilutės moterims nebereikia važiuoti į didmiesčius, ieškant moderniai įrengtų moterų sveikatos klinikų - toks sveikatos centras yra ir Šilutėje.

Lietuvininkų g. 12 name įsikūręs žinomos gydytojos akušerės ginekologės Vidos KVEDERIENĖS Moterų sveikatos centras - išties naujas žingsnis mūsų rajono sveikatos priežiūroje. Naujas ne tik todėl, kad čia sukurta namus primenanti aplinka, dirbama pačia moderniausia aparatūra, bet dar ir todėl, jog tose pačiose patalpose veikia ir visoje Lietuvoje dirbanti „Medicina practica“ medicininių tyrimų laboratorija.

Tai visai naujas gydymo įstaigos kokybės standartas, nes kiekvieną pacientę gydytoja ginekologė sutinka kaip lauktą viešnią, čia pat gali atlikti būtinus tyrimus, o aukštais standartais garsėjančioje „Medicina practica“ laboratorijoje įvairiausius sveikatos tyrimus gali atlikti visa šeima - ir vaikai, ir moterys, ir vyrai.

obuolysMitybos specialistai dažnai šį vaisių vadina tikru sveikatos stebuklu arba, kaip dabar madinga, „super“ vaisiu.

Dabar, kai sodai pilni obuolių, kasdien suvalgykite bent po vieną šį super vaisių. Patikėkite, posakis: „Vienas obuolys per dieną - gydytojai be darbo“, nėra iš piršto laužtas. Jau nuo senų laikų obuoliai naudojami vietoje vaistų tam tikrų susirgimų gydymui. Obuolių nauda sveikatai didžiulė dėl juose esančių pektinų ir antioksidantų.

Priešingai nei kituose vaisiuose, obuoliuose yra labai mažai kalorijų, tad juos valgyti galite savęs nevaržydami.

begimas per zarijas bioenergetike dega lauzaApsivalymas ugnimi „nudegina“ visas ligas ir taip savaime vyksta išgijimas. Tai - mūsų proproprosenelių gydymosi metodas, kurį seniai užmiršo modernus, civilizacijos patogumų užsūpuotas žmogus, ir kurį visgi prisimena tada, kai pajunta, jog tradicinė - „cheminė“ - medicina jam padėti bejėgė...

To apsivalymo norintys šilutiškiai ir kitų rajonų gyventojai vieną rugpjūčio 27-osios vakarą suko Norkaičių miško keliukais iki Lašų kaimo, kur gyvena ir visų jau laukė Nijolė. Ji bioenergetikė, jogos ir reiki gydymo meistrė, netradicinių mokymų bei netradicinės medicinos atstovė, įvairias apsivalymo ugnimi procedūras daranti jau du dešimtmečius.

papildai bendrineMaisto papildų gamintojai reklamose ir ant pakuočių dažnai naudoja įvairius teiginius apie jų poveikį sveikatai, tačiau Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) mokslininkai net 90 proc. tokių nuorodų atmeta kaip moksliškai nepatvirtintų. Itin dažnai nepagrįsti teiginiai apie sveikatingumą naudojami reklamuojant probiotikus.

Ukmergės naujienos