Sveikatos šaltinis

selenas Klimato_kaita_05_30Šveicarijos mokslininkų komanda perspėja, kad klimato ir dirvožemio pokyčiai gali būti seleno - žmogaus sveikatai būtino mikroelemento - kiekio sumažėjimo dirvožemyje priežastis. Jų nuomone, šį poveikį ypač turėtų pajusti Europa. Šiame tekste skaitykite apie ataskaitą ir sužinokite, kaip organinio seleno mielės gali padėti išlikti sveikam...

erke-74438452Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus specialistai šiemet jau tikrino Šilutės apylinkių užkrėstumą erkėmis.

spaudzia sultisAr kada mėginote suskaičiuoti, kiek kartų per dieną savo vaikui pasakote „Ne“? Psichologė Jūratė Bortkevičienė, edukacinės platformos mazujuekspertumokykla.lt ambasadorė sako, kad vertėtų tai padaryti. O tuomet, kai suskaičiuosite, pagalvokite, ar norėtumėte ir patys sulaukti tiek pat „Ne“ per dieną?

slaugytojos trysKasdien apgaubti ligonį šiluma, dovanoti jam savo šypseną, gėrį, sielą šildančią meilę, globą ir rūpestį - tai slaugytojų darbą pasirinkusių moterų kasdienybė.

Gegužės 12-ąją savo profesinę šventę šventė viso pasaulio slaugytojai, o kartu su jais - ir Šilutės ligoninės 108 slaugytojų kolektyvas.

„Sveikatos šaltinis“ šįkart ieškojo ne ilgamečių, o jauniausių slaugytojų, mat kaip tik tokios specialistės šiandien dažniausiai palieka Lietuvą. Ir radome. Tokias, kurios dievina savo darbą, jaučiasi sėdinčios savose rogėse, mokosi ir tobulėja. Bet, deja, irgi neatmeta emigracijos galimybės. Nes kad ir kiek padėkų už savo darbą sulaukia, negali būti sočios vien jomis...

Kalbėjomės su Vidaus ligų skyriuje dirbančia Egle LUKOŠIŪTE bei operacinės anesteziste Jolita DIRGĖLIENE ir jas pristačiusia ligoninės slaugos administratore Birute JURJONIENE.

juice-06Niekam seniai nekelia abejonių, kad vaisių, uogų ir daržovių sultys yra nuostabus ir labai vertingas vitaminų bei mikroelementų šaltinis. Daugiausia naudos organizmui duoda šviežiai spaustos sultys, žalieji kokteiliai. Juose gausu fermentų, pektinų, kitų biologiškai aktyvių junginių, o taip pat gliukozės, fruktozės, mineralinių medžiagų. Jų ypač mums trūksta pavasarį, kai per žiemą organizmą nualina šaltas klimatas, peršalimo ligos, gripai, tamsa, saulės šviesos stygius.

persalimasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje padidėjo.

kalanetika saleNuo mažametės ir paauglės iki garbaus pusamžio sulaukusios damos - tokia Šilutės rajono moterų įvairovė kelis pastaruosius mėnesius, kiekvieną savaitę po du kartus pavakariais suko į Šilutės pirmosios gimnazijos salę. Čia vyko jau nebe pirmi metai organizuojamos kalanetikos treniruotės, kurias šilutiškėms dovanoja Savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai bei sporto ir sveikatingumo klubo „Atėnai“ trenerės.

Po darbo dienos pasportuoti mėgstančių moterų vidutiniškai kas kartą susirinkdavo apie 70.

alergija apkirptaGalite bandyti ir patys spėlioti, kokių augalų žiedadulkės jums sukelia varginančią alergiją - šienligę. Tačiau daug greičiau ir tikslų atsakymą duoda kraujo tyrimas.

skiepasŠiemet balandžio 24-30 dienos paskelbtos Europos imunizacijos savaite.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) 2017-ųjų metų Europos imunizacijos savaitės šūkį sieja su žmonių vakcinacija nuo gimimo iki gilios senatvės. Greta antibiotikų ir antiseptikų, skiepai neabejotinai laikomi vienu iš trijų svarbiausių medicinos atradimų.

Infekcinės ligos per visą žmonijos istoriją buvo pagrindinė mirtingumo priežastis. Ištisomis epochomis dėl įvairiausių užkratų mirdavo dauguma naujagimių ir vaikų. Vakcinacija yra laikoma saugiausia ir patikimiausia apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų. Taip apsaugomas ne tik kiekvienas žmogus, bet ir sukuriama saugi aplinka visuomenei.

Ukmergės naujienos