Sveikatos šaltinis

kofermentas Q_poilsisŠiuo metu rinkoje yra daugybė energijos suteikiančių maisto papildų, kurie padeda kovoti su nuovargiu ir fizinės veiklos stoka. Vis labiau populiarėja į vitaminus panaši maistinė medžiaga kofermentas Q10, pagreitinanti energijos metabolizmą ląstelėse.

Ar tai vyksta dėl kokios nors konkrečios priežasties?

tick-482613 960_720Įsisiurbė erkė? Vis dar dvejojate, kaip ją teisingai ištraukti? Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad tam galima panaudoti paprasčiausią pincetą.

66ramuciu biblioteka_balseviciene_sveika_gyvensenaŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko susitikimas su biologe chemike, knygų „Gyvenu be vaistų“ ir „Dievo vaistas“ autore Regina Balsevičiene.       

Knygų autorė savo gyvenimą skirsto į du tarpsnius: sunkios ligonės gyvenimą su daugybe cheminių vaistų bei nuolatine medikų priežiūra ir gyvenimą be jų, visiškai pasitikint gydomosiomis paties organizmo galiomis, savo kaip biologės žiniomis, vaistais iš gamtos.

Kaip R.Balsevičienei sekėsi surasti kelią į sveikatą, be jokio pagražinimo rašoma jos knygose. Ji rašo apie save, palikdama skaitytojams teisę patiems pasirinkti tai, kas, jų nuomone, yra jiems priimtina.

LIGONINE 2Nuo 2018-ųjų darbo rinkoje pasirodys pirmieji naujos specializacijos gydytojai. Tai - skubiosios medicinos gydytojai, kurie dirbs ligoninių priėmimo skyriuose.

Kaip skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime, šių specialistų atsiradimas iš pagrindų pakeis nusistovėjusias skubios medicinos pagalbos teikimo tradicijas Lietuvoje bei pakylės šią sveikatos priežiūros paslaugų sritį į vakarietišką lygį. Šiuo metu ši skubios medicinos sritis viena perspektyviausių Lietuvoje. Mat ne tik didžiosios, bet ir rajonų ligoninės jau laukia naujų skubiosios medicinos gydytojų.

VšĮ Šilutės ligoninės vadovas teigia, kad šias studijas baigusius naujus specialistus išgraibstys didžiosios šalies ligoninės, tačiau tikisi, kad jų liks ir rajono ligoninei.

background-2277 960_720Kas dažnam lietuviui svarbiausia renkantis uogas? Žinoma, kad kilmė. Labai dažnai turguje pardavėjų klausiama – lietuviškos ar lenkiškos braškės? Bet ar tik tai svarbu renkantis uogas? „Sveikatai palankus“ eksperčių komanda pataria vartotojams atkreipti dėmesį į daugiau kriterijų.

animals-2198994 960_720Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) įspėja, kad naminiai gyvūnai bei namų augintiniai neretai gali būti užkrečiamųjų ligų infekcijos šaltiniu. Dažnai neturėdami užkrečiamųjų ligų požymių namų augintiniai gali būti salmonelių, toksoplazmų, toksokarų ir kitų užkrečiamųjų ligų sukėlėjų rezervuaru.

sosnovskio barsciaiMedikai teigia, kad nėra vasaros, kad netektų teikti pagalbos nukentėjusiesiems nuo Sosnovskio barščių. Kartais žmones tenka net paguldyti į ligoninę.

Birželis ir liepa yra tie mėnesiai, kuomet žydintys Sosnovskio barščiai yra patys pavojingiausi.

Šilutės ligoninės odos ligų gydytojas Leonas Balčėnas sako, kad šiemet nei šiuo, nei kitais nuodingais augalais nusideginusių pacientų dar nebuvo, tačiau jų būna kiekvieną vasarą.

Jogos diena_2Jogos apibūdinimų ir jos krypčių viešojoje erdvėje galima rasti tiek, kad ne vienam besidominčiam ir galva susisuka: kas iš tiesų ta joga?

Ilgametė Šilutės sporto ir sveikatingumo klubo „Atėnai“ vadovė Jūratė GRICEVIČIENĖ taip pat yra girdėjusi įvairių nuomonių: vieniems joga - tai kažkoks religinis judėjimas ar net sekta, kitiems - stovėsena ant galvos ar dar kažkas.

22 metus sportu gyvenanti ir 17 metų jogą asmeniškai praktikuojanti trenerė turi savus, asmeniškai suvoktus ir išgyventus jogos apibūdinimus. Pasak jos, joga - tai ne konkretūs pratimai, bet tiesiog gyvenimo filosofija ir gyvenimo būdas, atsakantis į klausimus, kaip gyventi, iš kur semtis energijos vis didėjančiam gyvenimo tempui atlaikyti.

Į šiuos žodžius, anot trenerės, telpa visa jogos esmė, Ji neslepia norinti, kad kiekvienas žmogus bent kažkiek prisiliestų prie jogos. Todėl praėjusią savaitę, birželio 21-ąją, ji su bendraminčiais ir Šilutėje surengė visuotinę jogos pamoką, skirtą paminėti Tarptautinę jogos dieną.

kraujo donorystePraėjusią savaitę Šilutėje lankėsi Nacionalinio kraujo centro atstovai ir miestiečius kvietė padaryti gerą darbą - padovanoti kraujo. Šilutiškių raginti nereikėjo, jie aktyviai dalyvavo kraujo donorystės akcijoje.

„Akcija praėjo puikiai. Kraujo paaukoti atvyko net 93 žmonės. Iš jų kraujo galėjo duoti 81. Labai dėkojame visiems už dovanotą kraują!“,- komentavo Nacionalinio kraujo centro donorystės koordinatorė Indrė Stašinskienė.

Ukmergės naujienos