Sveikatos šaltinis

 

R Bogusiene_copySavo planus ar blogų įpročių atsisakymą atidedame rytojui, kitai savaitei ar net kitiems metams. Adventas – puikus metas organizmo išsivalymui bei blogų mitybos įpročių atsisakymui. Žmonės dažnai sako, kad taip maitinosi mūsų senoliai ir buvo sveiki. Nieko panašaus! Ar tais laikais jie turėjo tiek spalvingų pakuočių, tiek perdirbtų produktų su įvairiais skonio stiprikliais? Atsigręžkime į savo senolius, bet pagalvokime, ką ir kaip valgome dabar.

gripas-587f87050d1e4Nors apie gripą kituose šalies miestuose prabilta jau prieš kelias savaites, Šilutėje padėtis kol kas geresnė.

siaurietiskas ejimasŠiaurietiško ėjimo pamokos, vaikų fizinio aktyvumo skatinimas, paskaitos apie sveiką mitybą ir ligų prevenciją, neįgaliųjų mokymai sveikos gyvensenos temomis - tai tik nedaugelis veiklų iš Šilutės rajono Visuomenės sveikatos biuro jau pradėto vykdyti projekto, kurį finansuoja ES.

„Sveika gyvensena padeda išsaugoti ir stiprinti sveikatą, gyvenimo kokybę ir fizinį pajėgumą. Siekiant gerinti visuomenės pažintinius ir socialinius įgūdžius, nulemiančius motyvaciją stiprinti ir palaikyti gerą sveikatą, ir buvo parengtas šis projektas“, - sako biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.

Šiuo metu net aštuoniose bendruomenėse aktyviai, kartą per savaitę, vyksta nemokamos šiaurietiško ėjimo pamokos, kurias veda nuolatinis šilutiškių fizinio aktyvumo treneris Laimontas Rakauskas. Tokiu būdu žmonės skatinami judėti ir pajausti, kad pasportavus galima ir daugiau darbų nudirbti, ir geresnės nuotaikos būti.

 

AlfasPasaulio sveikatos organizacijoje (PSO), Europoje ir Lietuvoje yra sukaupta nemažai mokslinių tyrimų ir duomenų, įrodančių nenuginčijamą tiesą apie tai, kad, keičiant gyvensenos įpročius, galima pagerinti žmonių sveikatą ir sumažinti pavojų susirgti.

Pastebima, kad jau antikinėje Graikijoje ir Romoje buvo žinomi ir propaguojami sveikos gyvensenos principai. Apie tai byloja ir iš tų laikų mus pasiekę posakiai, tokie kaip „sveikame kūne – sveika siela“ arba „sveikata dar ne viskas, tačiau be sveikatos viskas – niekas“.

Dažnai sveikindami žmogų palinkime geros sveikatos, tačiau ji savaime neateina – sveikata bus gera, jei tinkamai gyvensime.

 

akcijos logoLietuvos radijo ir televizijos (LRT) laidų vedėja, muzikologė Zita Kelmickaitė sako esanti neabejinga maistui, todėl pirmiausia ji teikia pirmenybę skaniam ir tradiciniam lietuviškam maistui.

Nuotr 2016_3Jeigu pažvelgsime į susirgimo įvairiais piktybiniais navikais kaitą pasaulyje per pastaruosius 50 metų, nesunku bus pastebėti, jog vienų navikų skaičius mažėja, o kitų auga. Tam turi įtakos įvairūs faktoriai - aplinka, mityba, diagnostikos priemonių tobulėjimas, profilaktinių priemonių taikymas bei visa eilė kitų priežasčių. Deja, bet storosios žarnos vėžinių susirgimų Lietuvoje kasmet daugėja.

 

SimanauskaiteRespublikinio priklausomybių ligų centro specialistai pastebi: daugiausia pagalbos kreipiamasi dėl priklausomybės nuo alkoholio – praėjusiais metais dėl šių problemų užfiksuota apie 11 000 apsilankymų. Specialistų teigimu, didelė atsakomybė įtraukiant priklausomą šeimos narį į kurią nors gydymo ar psichologinės socialinės reabilitacijos programą tenka jo artimiesiems.

 serdtse sneg_lyubov_zima_92904_2560x1600Nespėliokite, o išsitirkite! Dabar pažangūs kraujo tyrimai, įspėjantys apie kraujagyslių uždegimą, „išprotėjusį“ cholesterolį, padidėjusį gliukozės kiekį ar širdies nepakankamumą, MEDICINA PRACTICA laboratorijoje atliekami perpus pigiau.

Gydytoja odontolog_Vaiva_alienDantų netekimas ir dantų atkūrimo būdai

Dantų netekimas kiekvienam žmogui sukelia be galo daug streso ir nepatogumų. Prarastą dantį būtina nedelsiant atkurti tiek dėl estetinių priežasčių, tiek dėl sveikatos būklės. Šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti ne vieną dantų atkūrimo būdą. Dantų atkūrimas implantais - efektyvus ir bene labiausiai paplitęs būdas, padedantis pasiekti natūralių dantų vaizdą ir atstatyti kokybišką jų funkciją. Tačiau šis būdas ne kiekvienam prieinamas dėl ribotų finansinių galimybių. Tokiu atveju pacientai renkasi išimamus dantų protezus, kurie nestabiliai laikosi ir sukelia diskomfortą. Norintiems išvengti šių nepatogumų, tobulėjančios technologijos gali pasiūlyti alternatyvą - dantų atkūrimą lokatorių pagalba.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt