Sveikatos šaltinis

Žuvis. / sxc.hu nuotr.Lietuvos vartotojai labiausiai žuvies valgymo problema susidomėjo, kai televizijoje ir internete pasklido informacija apie iš Vietnamo importuojamas "nuodingąsias" pangasijas. Visas dėmesys tuo metu buvo sutelktas į vieną žuvies rūšį. Tačiau tai tik lašas jūroje.

Prieš rinkdamiesi žuvį turime įvertinti daugiau aspektų nei tik šalį iš kurios ji įvežama, juk mūsų lietuviškoji vandens gyventoja gali būti tokia pat pavojinga kaip ir toji iš Vietnamo.

Nuo stabligės padeda tik skiepai. / businesspundit.com nuotr.Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, vasario 12 d. Šilutės rajone nuo stabligės mirė vyras. Apie tai pranešė Klaipėdos visuomenės sveikatos centras.
 
68 metų vyras pernai gruodį krito ir susimušė galvą, tačiau medicininės pagalbos nesikreipė. Gruodžio 29 d. jis susirgo. Liga prasidėjo kalbos ir rijimo sutrikimu, seilėtekiu, gerklės skausmu. Tuomet jis buvo paguldytas į Šilutės ligoninę, vėliau  buvo perkeltas į Klaipėdos universitetinę ligoninę su stabligės diagnoze.

Prezervatyvai. / pinoytutorial.com nuotr.Šiandien, ko gero, devyni iš dešimties paauglių bei jaunuolių, paklausti galėtų išvardinti tuziną prezervatyvų rūšių bei kontraceptinių tablečių pavadinimų. Tačiau ar bent vienas iš jų galėtų pasakyti, kaip žmonės nuo nepageidaujamo nėštumo saugodavosi prieš kelis šimtus metų? Dar seniau?

Meilės dienos proga apie senovėje naudotas kontraceptines priemones, pastarųjų evoliuciją, nusprendėme pasiteirauti žinomų žmonių. Ką jie žino?

Pašnekovų atsakymus komentuoja gydytoja ginekologė bei vaistininkė.

Katė. / Martinos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Norite šaltą vakarą prisiglausti prie kažko švelnaus ar pūkuoto? O gal tiesiog pasiguosti dėl nevykusio pirmadienio ar bjauraus oro? Tokiais atvejais jūsų geriausiu draugu gali tapti mylimas augintis. Jis niekada jums nepasakys, kad dėl blogų minčių kaltas tik jūs pats ar, kad gana niurzgėti.

Paskutiniai užsienio mokslininkų tyrimai įrodė, kad kačių ir šunų šeimininkai vidutiniškai gyvena 4— 5 metus ilgiau nei likusioji žmonijos dalis. Gyvūnai vis dažniau pripažįstami kaip visaverčiai gydomojo proceso dalyviai. Jie padeda įveikti stresą, baimes, skausmą ir įvairias ligas.

 termometrasRetas kuris iš mūsų nėra karščiavęs, patyręs visą kūną apimančio silpnumo, kurį „padovanoja“ galvos svaigulys, jausmas, tarsi kas nors laužytų kaulus, į skirtingas puses tąsytų raumenis. Nors kalendorinė žiema jau persirito į antrąją pusę, paspaudęs šaltukas kaip reikiant pagausino peršalimo ir gripo virusais sergančiųjų gretas.

 

rudiene su produkcijaLietuviai vos sunegalavę puola į vaistinę, ieškodami panacėjos nuo visų ligų. „Kodėl šiandien klesti tokia meilė vaistams?“ - klausia Rytų medicinos profesorius, medicinos mokslų daktaras Arkadijus Gamperis, neseniai viešėjęs Šilutėje. Jis siūlo išbandyti ir alternatyvų gydymą natūraliais preparatais.

Profesorių pakvietė naują verslą pradėjusi kintiškė Virginija Rudienė, kuri nuo šiol šilutiškiams siūlys įvairių korporacijos „Fohow“ prekių.

goodwp.com 16512Mums reikia 4 apkabinimų per dieną, kad palaikytume gyvybę.
Mums reikia 8 apkabinimų per dieną, kad išliktume savimi.
Mums reikia 12 apkabinimų per dieną, kad galėtume augti ir tobulėti.
Taip teigia psichologė V.Satir. Nepamirškime šių patarimų ne tik dabar, artėjant Valentino dienai. Prisiminkime juos visada.

hospital-guideVasario 11-ąją pasaulyje minima Pasaulinė ligonių diena.
Ta proga kviečiame apmąstyti, ką žmogui reiškia sveikata, darna su savimi pačiu ir jį supančiu pasauliu. Svarbu nepamiršti ir ligonių teisių.

Valstybinės ligonių kasos specialistai, gaunantys elektroninių laiškų, skambučių telefonu, konstatuoja, kad gydymo įstaigose pacientai negauna pakankamos informacijos apie jose teikiamas paslaugas (mokamas, nemokamas), jų tikslą ir pobūdį, padarinius ir kt.

pinpointingaĮvairioms visuomenės grupėms diskutuojant, kas labiausiai nuodija žmogaus organizmą: gamyklų teršalai, automobilių išmetamosios dujos, maiste esantys konservantai, plastikas, sintetika, alkoholis, tabakas, vaistai, stresas ir pan., svarbu nepamiršti pagrindinio organo, atliekančio organizmo apvalymo funkciją. Tai kepenys.

Ką apie jas žinome ir kaip laiku užbėgti kepenų ligoms už akių?

Ukmergės naujienos