Sveikatos šaltinis

fluTiek prieš tūkstančius metų, tiek dabar kiekviena vaikelio besilaukianti moteris dėl ko nors baiminasi. Jai ramybės neduoda mintis, ar kūdikis vystosi normaliai, ar jis gims sveikas. O jei dar koks nors virusas netikėtai prikimba, būsimosios mamytės nerimas tik sustiprėja.

Kodėl nėščiosioms derėtų baimintis dėl peršalimo, kaip gydyti šią ligą?

Kaip teigia medicinos mokslų daktarė, gydytoja ginekologė Žaneta Kasilovskienė, dažniausios šaltojo periodo ligos - peršalimas ir ypač gripas - gali stipriai pakenkti vaisiaus vystimuisi.

Cesnulis pagrindineVokiška tvarka, disciplina ir drausmė treniruotėse, varžybose ir gyvenime - taip trumpai būtų galima apibūdinti šilutiškį futbolo trenerį Svajūną ČESNULĮ. Į kraują įaugęs ir režimo laikymasis bei supratimas, kad norint ką nors pasiekti, reikia kai ką aukoti.

Tą treneris diegia savo mokiniams, kartu nuo mažumės juos mokydamas savarankiškumo ir vyriškumo.

gripas1Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus duomenimis, praėjusią savaitę (47-oji metų savaitė) gripu susirgo vienas vaikas.

modp 1102 05 omind games tech talkillustrationKo gero, visiems yra taip nutikę, kad atėję į parduotuvę susimąstote, dėl kokio pirkinio čia esate, koks gi tas jūsų naujojo kolegos vardas, arba kur nukišti jūsų buto raktai?

Visai normalu, jei taip nutinka retai, tačiau turėtumėte sunerimti, jei tai dažnokai kartojasi, nors ir esate gan jaunas.
Tyrimai rodo, kad atminties praradimai gali prasidėti jau nuo 20 metų ir tolygiai didėti su jūsų amžiumi.

manfredas liutkus2Šilutiškį gydytoją Manfredą LIUTKŲ, pasirinkusį anesteziologo - reanimatologo medicininę specialybę, žengti medicinos keliu iš dalies pastūmėjo mamos ir močiutės pavyzdžiai. Močiutė Šilutės ligoninėje dirba neurologe, mama darbuojasi Psichikos sveikatos centre.

O M.Liutkus savo karjeros pradžią sieja su Londonu, kur po praktikos ir mokslų rezidentūros metais jo jau laukė Didžiosios Britanijos sostinės „Queen“ ligoninė.

cigaretes nuodaiGreitas gyvenimo tempas kaltas dėl širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių - rūkymo ir netinkamos mitybos - paplitimo.
Sveikatos specialistai įvardina, kokią esminę žalą sveikatai daro šie veiksniai ir ragina žmones imtis pokyčių kuo greičiau.

Puodelis kavos ir cigaretė nepusryčiavus, pertraukėlės su cigarete darbo metu, cigaretė ir vyno taurė susitikus su draugais - dažni atvejai daugelio kasdienybėje. Naujausio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atlikto Suaugusių Lietuvos žmonių gyvensenos tyrimo duomenimis, rūkymas yra labai paplitęs tarp Lietuvos gyventojų.

vaiku dantysKiekvienais metais Lietuvoje vykdoma vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencinė programa. Nors valstybė skiria pakankamai lėšų vaikų dantų priežiūrai, dėl tėvelių nežinojimo dalis pinigų lieka nepanaudota.

Kas yra dantų silantai?

Tai karieso profilaktikai skirta medžiaga, naudojama vaikų nuolatinių dantų paviršiams dengti.

Ką tik išdygęs dantis ypač jautrus išoriniams faktoriams. Emalis nevisai mineralizuotas, todėl būtent vaikų dantims silantai teikia didžiausią naudą.

diabeto minejimas 2„Kontroliuokite savo ligą, tada ir rytojus bus šviesesnis“, - ketvirtadienį diabeto klubo Šilutėje „Diabetas ABC“ nariams ištarė klubo pirmininkė Aldona Vytienė.

Minėdami dieną, kurią gimė insuliną išradę ir viltį gyventi suteikę mokslininkai, klubiečiai ne tik vaišinosi gardžiomis vaišėmis, priiminėjo nuoširdžius sveikinimus, bet išklausė ir klaipėdietės lektorės Daivos Eičinienės paskaitą „Diabeto mokymas ir profilaktika“.

285891-25114-56Vakar Lietuvoje jau ketvirtus metus iš eilės minėta Europos supratimo apie antibiotikus diena. Ši diena Europos minėtinų dienų kalendoriuje atsirado, nes bakterijų atsparumo antibiotikams problema nemažėja - pastaraisiais metais kai kurių bakterijų atsparumas paskutiniams efektyviems antibiotikams dramatiškai didėja.

Jau prieš kelis metus skelbtas nerimas dėl to, kad visuomenė gali vėl likti beginklė prieš infekcijas, kaip iki antibiotikų atradimo - tampa realia grėsme.

Pagrindinė šio reiškinio priežastis - gausus ir neteisingas antibiotikų vartojimas.

Ukmergės naujienos