Sveikatos šaltinis

13838Apskritai peršalimą gali sukelti daugiau nei 200 įvairių virusų. Paprastai, jei žmogaus imuninė sistema yra stipri, šie virusai sėkmingai įveikiami. Tačiau jai nusilpus ir pasireiškia minėtieji peršalimo simptomai.

Dauguma žmonių peršalimo ligomis serga 1-2 kartus per metus, dažniau šaltuoju metų laiku - vėlyvą rudenį, žiemą, taip pat ankstyvaisiais pavasario mėnesiais, nes ankstyvą pavasarį imuninė sistema būna silpniausia.

raudonkepuraite morku dienaVaikystė - ypač sudėtingas žmogaus gyvenimo laikotarpis, kai vaikui reikia atrasti ir pažinti jį supantį pasaulį, įgyti reikiamų kompetencijų, kai padedami pamatai asmenybės unikalumui.

Dažnai šeimai iškyla klausimas: ar vesti vaiką į ikimokyklinę įstaigą, ar samdyti  auklę, ar palikti močiutei?

sleeping-womanKuris iš mūsų nėra patyręs, ką reiškia, kai iš nuovargio lipte limpa akys, bet užmigti negali? Nors ir tūkstančius avių mintyse suskaičiuotum.
O kas nepažįsta jausmo, kai kaskart verčiantis ant kito šono pabundama arba kai naktimis sapnuojasi košmarai?

Praėjusią savaitę paminėję Tarptautinę miego dieną (ji daugelyje Europos šalių minima kovo 21-ąją), pakalbėkime apie miegą. Kas jį trikdo ir ką daryti, norint kad miegas būtų saldus.

dviratisValstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba už Produktų saugos įstatymo pažeidimą skyrė 2750 litų baudą UAB „Diurablis – prekyba“.

Atlikus laboratorinius tyrimus nustatyta, kad įmonės platintame dviračio remonto rinkinyje „Bicycle repair kit“ esančių klijų „Red Sun“ sudėtyje tolueno (3 kategorijos kancerogeninės medžiagos) koncentracija leistiną normą viršijo net 557 kartus.

pamario pienas su ukininkaisDabartiniu metu didėja susidomėjimas homeopatija, kaip natūralaus gydymo metodu be šalutinio poveikio. 2008 m. UAB „Baltijos tyrimai“ atliktų tyrimų duomenimis, ketvirtadalis Lietuvos gyventojų vartoja homeopatinius preparatus, todėl žmogus pasirinkęs šį gydymosi būdą, dažnai jį naudoja ir savo sunegalavusiam gyvuliui.

jukna su zmonaPrieš 8-erius metus į Pamarį atvykęs šeimos gydytojas Remigijus JUKNA dabar jau gerai pažįstamas daugeliui šilutiškių. Patarimus, kaip gydytis ir kaip ilgiau išlaikyti gerą sveikatą, medikas dalija ne tik savo pacientams „Purienos“ medicinos centre, bet nešykšti jų ir mūsų laikraščio skaitytojams.

„Reikia gyventi, o ne būti gyvenimo stebėtoju“, - tokia nuostata besivadovaujantis gydytojas ragina būti aktyvius, judrius, smalsius, įsigyti augintinį ir... atrasti putpelių kiaušinius bei ciberžoles.

kidsRajono savivaldybės taryba nusprendė diferencijuoti mokestį už ikimokyklinukų maitinimą vaikų darželiuose.

Tėvai galės nebemokėti už maitinimą, jei vaikas praleis įstaigoje ne ilgiau kaip 4 valandas per dieną, o atskirais atvejais užmokestis už vaiko maitinimą ikimokyklinėje įstaigoje galės būti diferencijuojamas, leidžiant pasirinkti maitinimo variantą visam mėnesiui - pusryčius arba pietus.

img 1572Štai kur klausimas. Nehamletiškas ir vargu ar turintis trumpą atsakymą. Kas iš tiesų yra maisto papildai? Kodėl, kada ir kaip teisingai juos reikėtų vartoti?

Pastaruoju metu apie maisto papildus kalbama daug ir labai įvairiais aspektais. Vieni juos maišo su žemėmis, tikina, kad mums tų įvairiausio dydžio, spalvų ir formų piliulių, tablečių, kapsulių visiškai nereikia, kad jos - tik nereikalingas organizmui produktas (neaišku koks!).

Picture2Vaikas, pradėdamas eiti į mokyklą, turi būti ne tik socialiai subrendęs, bet ir tinkamai išlavinęs kalbą.

Šešiametis turėtų taisyklingai tarti visus gimtosios kalbos garsus, ištarti įvairaus sunkumo žodžius, rišliai pasakoti. Jo žodynas turi būti turtingas, o kalba visiškai suprantama aplinkiniams.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt