Sveikatos šaltinis

Ismaniosios apyrankes_gerina_miego_kokybeUž kelių dienų oficialiai atsveikinsime su vasara – spalio 30 dieną įžengsime į žiemos laiką ir pasuksime laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Taip laiką sukame jau daugiau nei 100 metų, o nauda nei ekonomikai (elektros taupymas), nei žmogui kol kas nėra įrodyta. Atvirkščiai, gausu prieštaringų nuomonių ir pasiūlymų visiškai atsisakyti vasaros-žiemos laiko. Tačiau kol tai dar neįvyko, žemiau pateikiama laiko sukimo įtaka žmogaus organizmui ir patarimai, kaip ją sumažinti.

a59095806250099cf7-72599578Spalį, kovos su krūties vėžiu mėnesį, apie šios ligos prevencijos svarbą bendram pokalbiui pakvietė Nacionalinė krūties ligų asociacija, Nacionalinio vėžio instituto medikai, „Spinter tyrimai“ ir jauna moteris, kurios šeimoje krūties vėžys pasiglemžė vieną brangiausių žmonių - mamą.

gintarine vaistine_zmogusJei vartojate bent dvejus ar daugiau skirtingų vaistų, reikėtų suklusti: vaistų nesuderinamumas gali sukelti rimtų pasekmių sveikatai. Laimei, nuo šiol vaistų suderinamumą bus galima nesunkiai pasitikrinti.

Spalio viduryje „Gintarinėse vaistinėse“ ir „Norfos vaistinėse“ pradėjo veikti viena pažangiausių Europoje vaistų suderinamumo sistemų. Martynas Gelžinis, „Gintarinės vaistinės“ vaistininkas ir valdybos narys, sako, kad ši naujovė padės žmonėms apsisaugoti nuo sveikatai bei gyvybei pavojingų situacijų.

sveikataTrečiadienį, lapkričio 26 d., kviečiame dalyvauti Nacionaliniame sveikatos egzamine, kuris vyks specialiai egzaminui sukurtoje naujienų portalo lrytas.lt platformoje, adresu http://plus.lrytas.lt/nse2016/

Nacionalinis sveikatos egzaminas – tai gyventojų sveikatos žinių patikrinimas, kuriuo siekiama paskatinti domėtis ir rūpintis savo sveikata, padėti sugriauti mitus ir tikrovės neatitinkančius stereotipus bei surasti mokslu pagrįstus atsakymus į aktualiausius sveikatos klausimus.

sulinysKuo giliau į mišką, tuo daugiau ir medžių, arba kuo giliau į šulinį, tuo daugiau ir bakterijų.

Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Edmundas Ciparis sako, kad užliejamose teritorijose gyvenantys ir šulinių vandenį vartojantys žmonės turėtų labai susirūpinti savo sveikata. Vien šiemet iš 14 paimtų vandens mėginių 9-iuose aptiktos bakterijos. Vadinasi, daugiau nei pusė šulinių yra užteršti. Užterštumo rodikliai kasmet vis auga...

vakcinaValstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad praėjusią savaitę mūsų šalies gydymo įstaigoms baigtos išvežioti sezoninio gripo vakcinos. Tad jose dirbantys medikai gali nemokamai skiepyti savo pacientus.

Pasiskiepyti galės daugiau žmonių nei pernai.

SavulionisNeseniai „Nordea“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas tikino, kad gimstamumas Lietuvoje yra kone vienas didžiausių Europos Sąjungoje (ES), o pačiu didžiausiu Lietuvoje išsiskiria Šilutės rajonas – antras ES po Airijos. Šis fenomenas paskatino vykti į vietą ir aiškintis tokio netikėto proveržio priežastis.

duonaPer devynis šių metų mėnesius Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai patikrino beveik 2,3 tūkst. prekybos įmonių ir įvertino 657 pavadinimų duonos bei pyrago gaminių kokybę, ženklinimo informaciją.

Darzoves laisvos_prieigos_nuotrPraėjusių metų Didžiosios Britanijos sveikatos studijų tyrimai rodo, kad rinkdamiesi daržoves europiečiai labiausiai vertina jų skonį, vitaminų kiekį bei maistingumą ir tik po to išvaizdą, kvapą bei kitus kriterijus.

Parduotuvių lentynos nuo gausybės daržovių lūžta ne tik vasaros, bet ir žiemos metu, tačiau specialistai teigia, kad pirkinių krepšelyje turi atsidurti ne bet kas.

Kaip išsirinkti organizmui tinkamiausias daržoves?

Ukmergės naujienos