Sveikatos šaltinis

moterisRotavirusai, norovirusai, astrovirusai, pikornavirusai, adenovirusai ir parvovirusai ir kt. gali sukelti ūmias žarnyno infekcines ligas, kurios pasireiškia vėmimu, viduriavimu, karščiavimu. Dėl higienos įgūdžių stokos šie virusai labiausiai plinta vaikų kolektyvuose per aplinkos paviršius ir užterštas rankas. Vaikai iš kolektyvo virusų parsineša į šeimą, kur užsikrečia kiti šeimos nariai.

vakcinaŠilutės rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigoms skirta gripo vakcina „Influvac“, įsigyta už valstybės lėšas, skirta rizikos grupių asmenų skiepijimui, visa jau panaudota.

higienos reikalavimai_nauji_smelisAptarti prastėjančią higienos normų laikymosi būklę rajone veikiančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose, pasikalbėti apie įsigaliojusius naujus Lietuvos higienos normos reikalavimus bei teisės aktus neseniai rinkosi Šilutės rajono švietimo įstaigų atstovai, bendrosios praktikos slaugytojos, visuomenės sveikatos specialistai. Susitikime taip pat aptarti naujausi Lietuvos higienos normos pakeitimai, bei diskutuota, kaip juos įgyvendinti pasiruošė rajono ikimokyklinukus ugdančios įstaigos.

Deja, valstybinė visuomenės sveikatos saugos kontrolė užfiksavo, kad higienos normų pažeidimų skaičius rajone išaugo nuo 50 proc. iki 64 proc.

kraujo donoryste_1p_Maketas_08192017-ieji Nacionaliniam kraujo centrui - didieji lūžio, iššūkio metai. Per ateinančius metus Lietuvoje planuojama pasiekti šimtaprocentinę neatlygintiną donorystę!

Lietuvoje prieš trejus metus tik maždaug 30 proc. donorų kraują aukodavo neatlygintinai, o jau 2016 metų rugsėjį šis rodiklis siekė net 88 proc.

Nacionalinio kraujo centro direktorė Jonana Bikulčienė įsitikinusi, kad reklama ir visuomenės švietimas yra svarbiausi veiksniai, skatinant neatlygintiną donorystę: „Pinigai už kraują kai kuriems žmonėms, pavyzdžiui, studentams, yra svarbus pajamų šaltinis. Tačiau dalis kraują duodančių žmonių net nesusimąstydavo, kad daro kažką ne taip. Tokį požiūrį padėjo pakeisti švietimas ir raginimai neimti pinigų, nes taip pardavinėjamas savas kūnas“.

 Martynas ZutkisKas nežino, kad ruduo - viščiukų skaičiavimo metas?.. Tokia žaisminga metafora tinka ir Šilutės ligoninei, kurios vadovas Darius Steponkus šį rudenį turi ką skaičiuoti: jo vadovaujamą kolektyvą šiais metais paliko penki gydytojai, o papildė aštuoni naujai atvykę įvairių sričių specialistai.

Nutaręs, kad tokius pokyčius turėtų žinoti visi rajono gyventojai, D.Steponkus apie juos informavo „Sveikatos šaltinį“.

Šiemet mūsų ligoninėje pradėjo dirbti keturi ką tik studijas ir rezidentūrą baigę ir tiek pat jau kurį laiką aplinkinių rajonų gydymo įstaigose besidarbavusių gydytojų.

sulinysNacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus specialistai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl apsinuodijimų nitritais ir nitratais diagnostikos ir profilaktikos“, Šilutės rajone nuolat organizuoja šachtinių šulinių vandens, kurį mitybai vartoja nėščiosios ir kūdikiai iki 6 mėnesių amžiaus, ištyrimą.

maisto parduotuveValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo šių metų gruodžio 13 d. visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalioja vieningas reikalavimas – maisto produktų ženklinimo etiketėse turi būti pateikta informacija apie jų maistingumą.

Triusiu paroda_verpia_vilnaLapkričio pabaigoje Šilutėje įvyko dar neregėtas renginys - tarptautinė veislinių triušių paroda. Meno mokyklos salėje buvo galima pamatyti daugiau kaip šimtą veislinių ilgaausių, kuriuos atvežė augintojai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos.

Kiek anksčiau „Šilutės naujienose“ aptarėme, kad triušininkystė yra neišnaudota niša verslui plėtoti, nes triušius galima auginti ne tik dėl mėsos, bet ir dėl kailio, taukų, pasirodo, vertingos netgi jų išmatos.

Šiandien apie triušininkystę kalbame „Sveikatos šaltinyje“. Dietologai pripažįsta, kad triušiena viena sveikiausių mėsų, gaminiai iš triušių vilnos „nekanda“ odos, tinka alergiškiems žmonėms, o tepalais iš triušių taukų galima gydyti daugelį negalavimų.

 12436 16fdd680b429567223162fdea71f7fbdNepaisant to, kad prevencinė programa, pagal kurią vaikų krūminiai dantys dengiami silantais įgyvendinama nebe pirmus metus, o Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų kasmet skiriama pakankamai, nemažai tėvelių neišnaudoja galimybių nemokamai sutvarkyti savo atžalų dantis.

Ukmergės naujienos