Sveikatos šaltinis

zibutes darzelis_sveikata_pievoseSveikata - ne viskas, bet be sveikatos visa kita - niekas. Šie minties galiūno Sokrato žodžiai, ko gero, bus aktualūs tol, kol gyvuos žmonija.

O štai - vaikų mintys apie sveikatą: „Reikia daug bėgioti ir žaisti“, „Reikia gerti vaistus ir būsi sveikas“, „Būti geram...“, „Valgyti daug vaisių ir gerti pieną“, „Saugoti gamtą ir žaislus“ ir t.t.

Taip mano Šilutės lopšelio - darželio „Žibutė“ vaikai, kuriems sveikos gyvensenos principai dar kartą buvo priminti projekto „Sveikos gyvensenos ugdymas netradicinėje aplinkoje“ metu.

clean-drinking-waterKovo 22 dieną minima Pasaulinė vandens diena, kuria siekiama visuomenei priminti apie vandens svarbą žmogaus organizmui. Šią dieną sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos specialistė Raminta Bogušienė atsako į tėveliams rūpimus klausimus, susijusius su vaikų gėrimais. Viešojoje erdvėje vis dar gajūs mitai: vanduo, kai  duodame vaikams, turi būti virintas, o sultys (ypač jei dar šviežiai spaustos) – geriau nei vanduo. Ar tikrai?

tuberkuliozes seminaras_siluteje_lektoriaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su partneriais kovo 16 d. (ketvirtadienį) Šilutėje sukvietė asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistus, seniūnijų seniūnus ir socialinius darbuotojus į seminarą „Erkių platinamos ligos ir tuberkuliozė“.

Seminaro tikslas - apžvelgti naujus užkrečiamųjų ligų iššūkius, erkių platinamų ligų ir tuberkuliozės epidemiologinę situaciją. Renginio metu ypatingas dėmesys buvo skirtas tuberkuliozės atvejo valdymui.

erke ant_lapoJau pabudo erkės ir jos bus aktyvios iki spalio mėnesio. Todėl leidžiant laisvalaikį parkuose, pamiškėse ir vaikštinėjant takais, šalia kurių auga aukšta žolė, tiek į žmonių, tiek į jų augintinių kūnus gali įsisiurbti erkės. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad užkratą nešiojančios erkės itin pavojingos pavasarį, nes peržiemojusios ir išlindusios iš dirvožemio, aktyviai ieško maisto – žmonių ar gyvūnų kraujo.

pilvo skausmasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2016 m. Lietuvoje buvo užregistruota 550 žarnyno infekcinių ligų protrūkių. Tai 12,7 proc. daugiau nei 2015 m. (488 atv.).

riesutaiPrasidedant pavasariui labai svarbu pasirūpinti derama mityba, kuri padėtų sustiprėti po žiemą patirto saulės ir vitaminų stygiaus. Kad gautume visko, ko reikia mūsų organizmui, nebūtina išleisti daugybės pinigų išskirtiniams maisto produktams ar egzotiniams vaisiams – dažnai pakanka ant stalo arba pietų dėžutėje turėti riešutų ar džiovintų vaisių, uogų. Maža sauja šių gėrybių kasdien ne tik numalšins alkį, bet ir padės stiprinti imunitetą, puoselėti grožį.

cats and_dogs_getting_alongUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2016 m. Lietuvoje užregistruoti 149 šunų ir kačių platinamų ligų atvejai (69 – toksokarozės, 54 – toksoplazmozės ir 26 – echinokokozės). Labiausiai paplitusios šunų ir kačių platinamos ligos yra toksokarozė, toksoplazmozė ir echinokokozė. Dažniausiai jomis užsikrečia ir serga 4–9 metų vaikai, nes jie neturi higienos įgūdžių, pavyzdžiui, neparaginti suaugusiųjų nenusiplauna rankų prieš valgį, deda į burną įvairius daiktus. Užsikrėtimą ir sergamumą taip pat sąlygoja nesusiformavusi vaikų imuninė sistema, užteršta aplinka, dažnas ir netinkamas bendravimas su savo augintiniais.

moterys eina_i_roma_atenai_emblema_1Kovo 1 d. Lietuvoje pradedama akcija „10 tūkstančių žingsnių kasdien: moterys eina į Romą, vyrai - į Atėnus“. Jos laimėtojai gaus išskirtines dovanas - savaitgalio keliones į Romą ir Atėnus.

1aKovo 21-ąją visas pasaulis jau 12-ąjį kartą paminės Dauno sindromo dieną, dar vadinamą Saulyčių diena.

Lietuvoje ši diena minima tik trečiąjį kartą, o Dauno sindromą turinčius vaikus auginančios šeimos kviečia visus neabejingus šilutiškius prisijungti prie jos minėjimo.

Jūsų indėlis gali būti... pora megztų skirtingų kojinyčių.

Jos bus padovanotos kitiems šilutiškiams ir kvies visus mokytis bendrauti su Dauno sindromą turinčiais asmenimis ir jų šeimomis, padėti šiems žmonėms integruotis į visuomenę.

Ukmergės naujienos