Sveikatos šaltinis

RUSNE VILA_osteopatasRugsėjo 17-19 ir spalio 30-31 dienomis restorane „Rusne Villa“, esančiame Pakalnės kaime, viešės vienas žymiausių savo srities specialistų, antrosios kartos gydytojas osteopatas, unikalios manualinės terapijos specialistas Genadijus Avdejevas iš Ukrainos.

„Jūs, Jūsų draugai ar vaikai skundžiasi skausmais stuburo ar sąnarių srityse? Tokiu atveju Jums verta apsilankyti pas vieną iš geriausių osteopatų G.Avdejevą. Jis jau daug metų važinėja po Europos Sąjungą, Rusiją ir Ukrainą, gydydamas skausmą kenčiančius šių šalių žmones“, - į susitikimą kiečia „Rusne Villa“ atstovai.

IMG 6932Akims grąžinta jaunystė - apie tai svajoja daugelis. Ypač tų, kuriuos vargina užkritę akių vokai. Odos perteklius virš akių apsunkina skaitymą, žiūrėjimą į ekraną, televizorių, akys greitai pavargsta, dažnai kyla uždegimų pavojus. Šių nepatogumų galima atsikratyti vos per valandą - nesudėtingos operacijos metu. Tačiau apie chirurginio gydymo galimybę daugelis pacientų nė nenutuokia ar stokoja informacijos. 

Kam reikalinga užkritusių akių vokų operacija, kokia gydymo eiga ir akių priežiūra po jos, - pasakoja Klaipėdoje įsiskūrusioje akių ligų klinikoje „Optikos centras“ konsultuoti ir gydyti pacientus iš Kauno klinikų atvykstanti gydytoja oftalmologė Vilija Danilevičienė.

scientistsMilijonai žmonių visame pasaulyje kasdien vartoja kofermento Q10 papildus net nežinodami, ar organizmas sugeba juos įsisavinti. Neseniai žurnale „Nutrition“ pristatytas tyrimas, kurio metu nustatytas itin gerai biologiškai įsisavinamas preparatas.

Vitaminą primenantis junginys kofermentas Q10, kurio yra visų žmonių ląstelėse, tapo vienu plačiausiai vartojamų papildų. Jį ypač mėgsta vartoti pagyvenę žmonės, norintys kompensuoti dėl amžiaus atsiradusį šios medžiagos trūkumą ląstelėse.

Remiantis neseniai mokslo žurnale „Nutrition“ paskelbto tyrimo duomenimis, prieš perkant kokį nors papildą itin svarbu atidžiai perskaityti jo etiketę. Paaiškėjo, kad iš septynių mokslininkų ištirtų variantų tik vieną konkretų produktą virškinimo sistema įsisavina išties gerai.

 

0.707149001535965596Iki Europos judumo savaitės, didžiausios pasaulinės gyventojų judrumą skatinančios miestų kampanijos, pradžios lieka dvi savaitės. Jai skirti renginiai, kaip ir kasmet, prasidės rugsėjo 16-ąją ir baigsis 22-ąją, kuri tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Pagrindinė šiemetinės Europos judumo savaitės tema – „Pasirink ir judėk“.

milk-642734 960_720Nuo rugsėjo patvirtinti nauji vaikų maitinimo reikalavimai kelia aršias ir tėvų, ir medikų diskusijas. Darželinukams ir moksleiviams bus privalu kasdien išgerti stiklinę pieno, motyvuojant tuo, kad taip jie gaus kalcio (Ca) paros normą.

Sveikatos ministras Aurelijus Veryga vieną po kito žeria lietuviams privalomus nurodymus. Vos aprimus ažiotažui dėl alkoholio vartotjimo ir jo pardavimų ribojimo, tautiečiams buvo mestas nurodymas išbraukti iš savo valgiaraščių nuo amžių amžinųjų vartotą sviestą ir pakeisti jį ilgus dešimtmečius kritikuotu margarinu. Kuomet lietuviai pasipriešino, ministras, kone atsiprašinėdamas tautos, pareiškė, esą mes vis dar esame tokie nesusipratėliai, kad mums tenka skirti ilgesnį pereinamąjį laikotarpį, per kurį būtume pripratinti prie naujovės...

„Sveikatos šaltinio“ kalbinti Šilutės medikai ir mažylių tėvai, taip pat sveikos mitybos specialistai  neslepia pasipiktinimo, anot kai kurių, „dar vienu A.Verygos cirku ir išsišokimu“...

Steponkus DariusŠiuo metu ypač daug kalbama apie planuojamas Lietuvos gydymo įstaigų reformas, po kurių rajoninės ligoninės virs slaugos skyriais arba jų visai neliks. Toks Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) požiūris kelia nerimą gydymo įstaigų vadovams. Esą vis dar nėra aiškių kriterijų, į kuriuos atsižvelgę ligoninių vadovai žinotų, koks gydymo įstaigų tolimesnis likimas. Negana to, sklando žinia ir apie juodąjį ligoninių sąrašą, į kurį patenka naikintinos ligoninės. Šios pasklidusios kalbos sėja paniką tarp medikų bei pacientų.

Pokalbis su Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos (LGVS) Tarybos pirmininku  Dariumi STEPONKUMI, vadovaujančiu  VšĮ Šilutės ligoninei:

 

shutterstock 131916308Visi jau nekantriai laukiame rugsėjo. Kaip visada, mokyklose ir darželiuose – nemažai pasikeitimų, o tarp jų ir maitinimo srityje. Pagrindinius vaikų maitinimo pokyčius mokymo įstaigose apžvelgia sveikatai palankios vaikų mitybos iniciatorė, knygos „Sveikatai palankus technologinių kortelių ir valgiaraščių rinkinys“ autorė, maisto technologė Raminta Bogušienė.

Praeitą savaitę daug diskusijų sukėlė nauji reikalavimai dėl pieno produktų vaikų mityboje. Šį klausimą iškėlėme, nes vaikams reikalingas ne tik kalcis, bet ir kiti vitaminai bei mineralinės medžiagos, o kalcio vaikai gauna ne tik iš pieno, jogurto ar varškės, bet ir iš kitų maisto produktų. Nors sveikoje mityboje, sveikam žmogui pienas ir jo produktai buvo ir bus rekomenduojami, ypač rauginti, tačiau ne jų perteklius. Todėl, naudojant pakankamą kiekį pieno ir jo produktų kituose patiekaluose, siūlome nereikalauti vaikams tą dieną papildomai duoti pieno ar jo produktų.

Medicinos patikra_odontologePrasidėjus paskutiniam vasaros mėnesiui, ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus auginantiems tėvams galvos skausmu tapo atžalų profilaktinis sveikatos patikrinimas. Priminsime, kad iki rugsėjo 15 d. privaloma ugdymo įstaigai pateikti nustatytos formos pažymas. Jų apie mokinių sveikatos būklę reikalaujama kasmet ir moksleivių tėvams tai ne naujiena.

Anot medikų, dviračio išradinėti nereikia, nes šiemet, kaip ir kasmet, didžiausia klaida - vaikų sveikatos patikrinimo procesas yra paliekamas paskutinėms dienoms... Tada ir eilės nusidriekia, ir nepatenkintų atsiranda, o ir medikai po įkaitusius kabinetus laksto plušėdami be atokvėpio.

sveikatos darna_1Šeimos medicinos centras - UAB  „Sveikatos darna“ sparčiai plečiasi ir savo pacientams siūlo vis naujų paslaugų.

Rusnės gatvėje 6 esančiame medicinos centre dar gegužę buvo atidarytas Odontologijos skyrius, kuriame šiuo metu jau dirba trys jauni specialistai. Per pastaruosius mėnesius keli nauji medikai prisijungė ir prie ilgametę patirtį turinčių „Sveikatos darnos“ šeimos gydytojų komandos. Tad dabar čia dirba jau šeši šeimos gydytojai, kurie rūpinasi ne tik Šilutės miesto, bet ir kelių seniūnijų gyventojų sveikata.

Pasak centro vadovų, netolimoje ateityje šis Šeimos gydytojų centras savo pacientams pasiūlys dar daugiau naujų paslaugų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt