Sveikatos šaltinis

gripas-77128259Sergamumas gripu sparčiai auga ir visoje Lietuvoje, ir Šilutės rajone. Epidemija jau paskelbta daugiau nei pusėje šalies savivaldybių.

Šilutės rajone gripas irgi smarkiai lenkia to paties laiko praėjusių metų rodiklius.

Sergamumas laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

 

bear-2382779 960_720Nepavyksta užmigti, nes kankina nerimas? Ar nerimas slegia todėl, kad ilgai nepavyksta užmigti? Atsakyti į šiuos klausimus, anot miego sutrikimų specialistų, nėra paprasta, mat nemiga ir nerimas – glaudžiai susiję, vienas kitą galintys nulemti faktoriai. Pastebima, jog šias būsenas itin dažnai išgyvena didžiųjų miestų gyventojai.

D vitaminasVis dažniau peršalate ir gripuojate, nėra nuotaikos, neatsikratote nuovargio, skauda sąnarius ir raumenis? Nelaukite šių ženklų - jie išryškėja, kai žiema jau išsekina saulės vitamino atsargas. Dabar gera proga pigiau išsitirti vitamino 25 (OH) D kiekį paėmus kraujo Medicina practica  laboratorijoje.

 

Untitled-1 copyKviečiame palyginti pagrindinius visuomenės sveikatos būklės rodiklius prieš šimtmetį ir dabar. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Higienos instituto Sveikatos informacijos centro specialistai parengė trumpą demografijos, mirtingumo, sergamumo, sveikatos įstaigų veiklos bei sveikatos priežiūros išteklių palyginimą.

sugarSveikatos apsaugos ministerija (SAM) neseniai pasirašė susitarimą su maisto produktų gamintojais dėl savanoriško cukraus, druskos, riebalų kiekio mažinimo jų gaminamoje produkcijoje. Ministerija informuoja, jog taip siekiama užtikrinti geresnę ir sveikesnę maisto produktų sudėtį.

Besaikis cukraus vartojimas gali sukelti cukrinį diabetą, širdies ir kraujagyslių ligas, pažeisti kepenis. Atrodo, vis daugiau žmonių suprantą šio produkto žalą orgnizmui ir ryžtasi pokyčiams savanoriškai.

Pabandyti savaitę laiko nevalgyti produktų su cukrumi - saldumynų, bandelių, baltų miltų gaminių - prieš kurį laiką ryžosi ir Šilutėje gyvenanti Ema. 32 metų moteris skundėsi dažnais migrenos priepuoliais, nuovargiu, bloga nuotaika.

Ieškodama alternatyvos vaistams, ji ryžosi kuriam laikui iš savo valgiaraščio išbraukti taip mėgstamus saldumynus. Rezultatai buvo tokie puikūs, kad nustebino net ją pačią.

Visgi Ema pripažįsta, kad gyventi be cukraus reikia ir nemenkų valios pastangų.

Untitled-2 copyBendras sergamumo gripu ir ūmiais viršutinių kvėpavimo takų katarais rodiklis peržengė epideminę ribą, todėl jau ir Šilutės rajone skelbiama gripo epidemijos pradžia.

Verbus apie_vaistus_turgujePerkant vaistus turguje galima patirti komplikacijų, nes net ir legalūs vaistai, laikomi netinkamomis sąlygomis, pakeičia savo savybes. Pigesni vaistai gali sukelti ne tik neigiamų reakcijų, bet ir kelti grėsmę sveikatai, - gyventojus įspėja specialistai.  

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, vaistinių preparatų rinkoje aptinkama apie 10-15 procentų falsifikuotų vaistų. Aiškių duomenų, kiek nelegalių vaistų cirkuliuoja Lietuvos rinkoje, nėra, nes policija turi tik duomenis, fiksuojančius sulaikytų vaistų kiekius. Tačiau kiek jų įsigyjama internetu, tiksliai nėra žinoma.   Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro duomenimis, dažniausiai vaistais apsinuodijama juos vartojant ne pagal paskirtį, pavyzdžiui, širdies veiklą gerinančius vaistus vartojant kraujospūdžiui reguliuoti ir pan. 

woman-698957 960_720Gripas įsisiautėja ir visoje Lietuvoje, ir Šilutės rajone, jo atėjimą jau pajuto ir šeimos gydytojai, ir ligoninės Vaikų ligų skyriaus medikai.  

Dermatologe 2Pavasarį norite pasitikti atjaunėję, panaikinę nekenčiamas papilomas ar pigmentines dėmes, veido grožį darkiusius kapiliarus, spuogus ar nereikalingą kūno plaukuotumą? Norite, kad jūsų oda būtų skaisti, elastinga ir spindinti, ir joje būtų perpus mažiau raukšlelių? O gal estetiškai atrodyti norinčios ponios tokio efekto nori pasiekti dar iki Kovo 8-osios?..

Tuomet jums jau pats laikas apsilankyti klinikoje „Medea“, kur kiekvieną mėnesį atvyksta ir šilutiškius konsultuoja gydytoja dermatologė Inga GALINAUSKAITĖ. Daugybę odos ligų ir estetinių nemalonių problemų gydytoja gydo ir šalina Intensyvios pulsinės šviesos terapijos (IPL) aparatu - modernia italų lazerinės įrangos gamintojų įranga „Silk Light“.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt