Sveikatos šaltinis

medicina practica_sirdisVasaroti gali būti daug ramiau, įvertinus savo širdies ir kraujagyslių būklę. Čia padeda svarbūs kraujo tyrimai, kurie dabar pigiau atliekami „Medicina practica laboratorijoje“.

Oazio komanda„Tereikia žengti mažą žingsnį tikslo link, ir jūs nustebsite pamatę akivaizdžius pokyčius. Norint pakeisti savo kūną, reikia visai nedaug - pradėti sportuoti, sureguliuoti mitybą“, - žino Šilutės sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ vadovas ir profesionalus treneris Mindaugas Vilkas.

Apie jaunus šilutiškius sportininkus jis pasakoja kaip apie valios ir pasiryžimo keistis pavyzdžius: jaunuoliai šiemet debiutavo lengvojo kultūrizmo varžybose ir dauguma jų užėmė prizines vietas.

„Mes niekada nesakome, kad sportininkai yra pavyzdys, kokiu reikia tapti. Jie yra pavyzdys, kaip įmanoma pakeisti savo kūną, turint valios ir noro“, - motyvuoja treneris.

Šįkart „Sveikatos šaltinyje“ - apie „Oazio“ kultūristų varžybų sezoną ir motyvaciją keistis, kuri veda į sveikesnį gyvenimą ir geresnę savijautą.

programeleUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai informuoja, jog naujoje mobiliojoje Užsienio reikalų ministerijos programėlėje keliautojams „Keliauk saugiai“ galima surasti ir aktualios informacijos apie sveikatą – rekomenduojamus skiepus. Tai pateikiama skiltyje „Kelionių rekomendacijos“ .

grilisŠiltuoju metų laiku ypatingai suintensyvėja mikroorganizmų, tarp jų ir patogeninių (ligas sukeliančių) biologinis vystymasis, žymiai sutrumpėja laikas, per kurį mikroorganizmai sugeba daugintis ir augti. Vasaros karščiai dažnai būna tiesiogiai susiję su ūmių žarnyno infekcijų protrūkiais, apsinuodijimais maistu. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Maisto skyriaus vyriausiosios specialistės Ritos Sadūnaitės, kasmet 85-90 % visų šalyje registruojamų apsinuodijimo maistu protrūkių kyla dėl namų sąlygomis netinkamai pagaminto, nesaugaus maisto.

zygis pesciomis_pajuriuGegužės 13-ąją Baltijos jūros pakrante nusidriekė neįprasta eisena - beveik 8 tūkstančiai žmonių!

Nuo Smiltynės iki pat Nidos keliavo trečiojo - didžiausio Baltijos šalyse ištvermės ekožygio „Pėsčiomis pajūriu 2017“ dalyviai. Rekordinio renginio dalyviai, sukviesti žygeivių, keliautojų ir iššūkių ieškotojų klubo „TrenkTuras“, Kuršių nerijoje ėjo pasirinktus atstumus - 12,5 km, 25 km, 50 km dieną arba naktį bei 100 kilometrų visą parą.

Svarbiausias žygio tikslas buvo propaguoti organų donorystę.

Žygyje dalyvavo ir nemažai šilutiškių. Grįžę jie pasakojo, jog tikėjosi, kad nuovargis bus didesnis, džiaugėsi naujais patyrimais ir išdavė jau planuojantys naujus žygius.

PSPC VOKSenelių globos namų „Senjorų Eldoradas“ direktorė Laimutė Giedraitienė džiaugiasi ilgamečiu bendradarbiavimu su Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro medikais. Pasak L.Giedraitienės, visi globos namų gyventojai - 48 garbaus amžiaus žmonės, tarp kurių yra ir nemažai Vokietijos bei kitų Europos šalių piliečių, yra Šilutės PSPC klientai.

selenas Klimato_kaita_05_30Šveicarijos mokslininkų komanda perspėja, kad klimato ir dirvožemio pokyčiai gali būti seleno - žmogaus sveikatai būtino mikroelemento - kiekio sumažėjimo dirvožemyje priežastis. Jų nuomone, šį poveikį ypač turėtų pajusti Europa. Šiame tekste skaitykite apie ataskaitą ir sužinokite, kaip organinio seleno mielės gali padėti išlikti sveikam...

erke-74438452Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus specialistai šiemet jau tikrino Šilutės apylinkių užkrėstumą erkėmis.

spaudzia sultisAr kada mėginote suskaičiuoti, kiek kartų per dieną savo vaikui pasakote „Ne“? Psichologė Jūratė Bortkevičienė, edukacinės platformos mazujuekspertumokykla.lt ambasadorė sako, kad vertėtų tai padaryti. O tuomet, kai suskaičiuosite, pagalvokite, ar norėtumėte ir patys sulaukti tiek pat „Ne“ per dieną?

Ukmergės naujienos