Sveikatos šaltinis

vakcinaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šių metų rugsėjo 12 d. Lietuvą pasieks nauja - 10 000 dozių vakcinos nuo meningokokinės B infekcijos („Bexsero“) siunta. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos galės kreiptis į šios vakcinos tiekėjus ir jos įsigyti.  Norintys paskiepyti savo atžalas tėvai ar globėjai turėtų kreiptis į šeimos gydytoją. Šios vakcinos kainos valstybė nekompensuoja.

sumustinisTik trečdalis Lietuvos tėvų savo vaikams ruošia priešpiečius, bet dažniausiai - sumuštinius.

Svarbiausias nepagrindinių dienos valgymų kriterijus atžalas auginantiems lietuviams - kad vaikas užkąstų savo mėgstamų, kad ir ne pačių sveikiausių produktų, o priešpiečių palankumas sveikatai rūpi tik penktadaliui tėvelių, rodo bendrovės „Lidl Lietuva“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa.

Kaip atrodo sveiki priešpiečiai bei kaip skatinti vaikus nuo mažens valgyti sveikai?

Svarios rankos 2Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad daug užkrečiamųjų ligų, tokių kaip tuberkuliozė (TB), gripas, tymai ar ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos plinta oro lašeliniu keliu, todėl vaikams grįžtant į kolektyvus labai svarbu prisiminti kaip tinkamai plauti rankas ir susipažinti su kosėjimo etiketu.

IMG 8295„Norite patirti, koks yra tikras gydytojo darbas? Atvažiuokite į Šilutę“, - taip Šilutės ligoninės gydytojai kviečia jaunuosius medikus universitete įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje. Turbūt nemaža dalis jaunimo išgirdę tokį pasiūlymą nepuls stačia galva. Juk kaip sakoma, tokiuose miesteliuose trūksta pramogų, teatrų, restoranų. Tuo tarpu medikai sako, jog tai tiesiog stereotipai, pridurdami, jog laisvalaikiu jie jachtomis plauko mariose, žaidžia lauko tenisą, važinėjasi dviračiais, o aplink įsikūrusiuose restoranuose mėgaujasi šviežia žuvimi. Maža to, profesinėje srityje yra gerbiami, dirba su modernia įranga ir stažuojasi užsienyje.

sveiki saldumynaiDaugelis žmonių dažnai nesusimąsto, kiek daug kalorijų yra net ir mažame gabalėlyje mėgstamo deserto. Pavyzdžiui, suvalgius gabalėlį sūrio pyrago, norint sudeginti kalorijas, reikėtų daugiau nei valandą intensyviai plušėti sporto salėje.

Tačiau kartais net ir žinant, kokie kaloringi yra mūsų mėgstami desertai, atsispirti norui pasmaližiauti būna labai sunku. Todėl siūlome TOP 5 skanius, tačiau mažai kaloringus desertus.

puriena odontologai naujiNuo rugsėjo 1-osios šilutiškiai turės dar geresnes galimybes laiku išsigydyti ir išmokti tinkamai prižiūrėti dantis, nes tądien darbą mūsų mieste pradeda dar du jauni odontologai. Neseniai studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigę kurso draugai Vilūnė Klišauskaitė ir Paulius Čereška dirbs medicinos centro „Puriena“ odontologijos klinikoje.

Jaunieji medikai sako darbą Pamario krašte pasirinkę todėl, kad jau atlikdami čia praktiką spėjo pamilti čia gyvenančius žmones, be to, pamatė, jog mūsų mieste jauniems specialistams sudaromos puikios darbo ir tolesnio tobulėjimo sąlygos.

erkeŠiemet sergamumas erkių platinamomis ligomis yra panašus į pernykštį, bet šiuos kraujasiurbius vabzdžius ir jų užkrėstus žmones skaičiuojantys specialistai sako turintys ir kuo pasidžiaugti: vis daugiau žmonių pripažįsta skiepų nuo erkių platinamų ligų naudą. Šiemet pasiskiepijusių jau yra dvigubai daugiau, nei pernai buvo per visus metus.

riesutaiKiekvienas mūsų tikrai esame girdėję ar net patys susidūrę su alergija vienam ar kitam maisto produktui. O štai Oksfordo universiteto mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė labai įdomų faktą - tam tikrų maisto produktų sukeliamos alerginės reakcijos tikimybė priklauso ir nuo apdorojimo būdo.

Mokslininkai, tirdami žemės riešutus, padarė išvadą, kad neapdoroti žemės riešutai alergijos praktiškai nesukelia, o nedideliais kiekiais vartojamos kasdienės porcijos gali netgi padidinti atsparumą jai.

miegasŠiais laikais gerai išsimiegoti darosi prabanga. Mes dirbame, mokomės iki vėlumos, linksminamės iki paryčių. Kaip gerai išsimiegoti nepaisant streso?

Kaip rašo womanitely.com, nuolatinis neišsimiegojimas turi trumpalaikių ir ilgalaikių padarinių: prastėja nuotaika, sunkiau įsisavinti informaciją, mokytis, didėja ligų, netgi avarijų rizika.

Nuolatinis stresas, darbo rūpesčiai dažnai neleidžia užmigti, vartomės visą naktį. Jautresnės nervų sistemos žmonės dažnai kenčia nuo nemigos. Tinkamai smegenų veiklai labai svarbu gerai išsimiegoti. Miegas reikalingas ir tam, kad būtų hormonų balansas.

Ukmergės naujienos