Sveikatos šaltinis

saldyti prIš sodo, turgaus ar parduotuvės parsivežus pilnus krepšius šviežių vaisių, uogų ir daržovių, bent dalį šviežio derliaus verta paruošti ilgesniam laikymui, kad galėtumėte vitaminais pasimėgauti ir žiemą. Geriausias, daugiausiai vitaminų ir kitų naudingųjų medžiagų išsaugantis konservavimo būdas – šaldymas. Jei šaldytuvo kamerą ar šaldiklį atsargomis žiemai dar tik ruošiatės užpildyti, jums pravers keli naudingi patarimai.

donorSVasarai įpusėjus, šalies ligoninėse stipriai išaugo pirmos rezus neigiamos kraujo grupės (O (I) Rh-) poreikis. Ši kraujo grupė priskiriama retoms kraujo grupėms pagal Rh- faktorių, tad papildyti jos atsargas – labai sudėtinga.

atgaivaKarščiai, žinoma, išvargina: sunkiau susikaupti, prakaitas bėga upeliais, atrodo, kad tuoj išsilydisime ant asfalto. Kai termometro stulpelis pakyla virš 26 laipsnių karščio – tai papildomas krūvis kiekvienam organizmui. Ypač sunkiai karščius ištveria širdies ar kraujagyslių, o taip pat plaučių ligų kamuojami žmonės ir vaikai. Puiku, jei galime pabėgti nuo karščių į gamtą: prie ežero, į parką, sodybą ar sodą, o ką daryti jei būtina pasilikti mieste? Pateikiame keletą patarimų, ką valgyti ir kuo gaivintis...

sviestasAurelijus Veryga paskelbė verdiktą dėl sviesto likimo darželiuose ir mokyklose.

ugniazoles-ziedas-1024x683Kuo mažiau žmogus žino apie savo ligą, tuo mažesnės jo galimybės pasveikti, todėl medikai visada ragina ligonius domėtis savo diagnoze, dalyvauti gydymo procese, klausti visko, kas rūpi. Sergant tokiomis sunkiomis ligomis kaip vėžys, nereikėtų pamiršti ir augalų gydomųjų savybių, pasidomėti galimybėmis radikalų gydymą derinti su augalų terapija (fitoterapija). Pasak fitoterapeuto Juozo Ruolios, reikia įsidėmėti, kad ligą įveikti padeda ne atskiros augalo savybės, o veikliųjų medžiagų visuma, tačiau kaip ir kokiais kiekiais gerti vaistažoles, kada jas keisti - tai patyrusio gydytojo, vaistininko, medicinos biologo, fitoterapeuto kompetencija.

protezavimasDantų protezavimas – ne tik vyresnių žmonių problema. Nuo taisyklingo sąkandžio ir geros dantų būklės priklauso visa bendrinė žmogaus sveikata. Dantų protezavimą, pasak Kauno „Kardiolitos“ klinikų Odontologijos centro gydytojos odontologės Ingridos Znamenskienės, gaubia įvairiūs mitai, o pacientai neretai yra vedami neteisingų, baimes sukeliančių nuostatų. Tad ką reikėtų žinoti apie šį gydymą?

greitojiBirželio 28 dieną į gatves išriedėjo 22 nauji greitosios pagalbos automobiliai „Volkswagen Crafter 4motion“. Vieno jų raktelius Sveikatos apsaugos ministras (SAM) Aurelijus Veryga įteikė ir Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorei Linai Stanišauskienei. Tai bus penktasis GMP automobilis, dirbantis Šilutės rajone.

„Šiuo automobiliu labai džiaugiasi darbuotojai. Jis erdvesnis, aukštesnis, su keturiais varomais ratais. Tai mums didžiulė paskata, nes iškvietimų gauname vis daugiau“, - džiaugiasi PSPC vadovė.

Liepos pabaigoje į automobilį bus įmontuota trūkstama medicininė įranga, tai tikėtina, kad rugpjūtį jis jau skubės pas pirmuosius pacientus.

Photo Pixabay_2Urbanizacijai, užterštumui ir klimato pokyčiams aplink įsigalint vis labiau, norisi rasti švelnų, bet veiksmingą kūno prausiklį. Naujausia inovacija prausiklių lentynoje – micelinė technologija, padedanti rūpestingai, bet efektyviai šalinti nešvarumus ir rūpestingai tausoti net jautriausią odą.

13670 d51de911dd711f9fc161bbb0015ec5e6Seimas priėmė Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis siūlomos net trys naujovės, padėsiančios pacientams reikiamus vaistus gauti greičiau, patogiau ir, svarbiausia, pigiau. Pritarta siūlymui leisti nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose, vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus. Taip pat apsispręsta leisti dienos stacionaro paslaugas teikiančioms įstaigoms steigti vaistines, kurios galėtų pacientams parduoti kompensuojamus vaistus.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt