Sveikatos šaltinis

jukna su zmonaPrieš 8-erius metus į Pamarį atvykęs šeimos gydytojas Remigijus JUKNA dabar jau gerai pažįstamas daugeliui šilutiškių. Patarimus, kaip gydytis ir kaip ilgiau išlaikyti gerą sveikatą, medikas dalija ne tik savo pacientams „Purienos“ medicinos centre, bet nešykšti jų ir mūsų laikraščio skaitytojams.

„Reikia gyventi, o ne būti gyvenimo stebėtoju“, - tokia nuostata besivadovaujantis gydytojas ragina būti aktyvius, judrius, smalsius, įsigyti augintinį ir... atrasti putpelių kiaušinius bei ciberžoles.

kidsRajono savivaldybės taryba nusprendė diferencijuoti mokestį už ikimokyklinukų maitinimą vaikų darželiuose.

Tėvai galės nebemokėti už maitinimą, jei vaikas praleis įstaigoje ne ilgiau kaip 4 valandas per dieną, o atskirais atvejais užmokestis už vaiko maitinimą ikimokyklinėje įstaigoje galės būti diferencijuojamas, leidžiant pasirinkti maitinimo variantą visam mėnesiui - pusryčius arba pietus.

img 1572Štai kur klausimas. Nehamletiškas ir vargu ar turintis trumpą atsakymą. Kas iš tiesų yra maisto papildai? Kodėl, kada ir kaip teisingai juos reikėtų vartoti?

Pastaruoju metu apie maisto papildus kalbama daug ir labai įvairiais aspektais. Vieni juos maišo su žemėmis, tikina, kad mums tų įvairiausio dydžio, spalvų ir formų piliulių, tablečių, kapsulių visiškai nereikia, kad jos - tik nereikalingas organizmui produktas (neaišku koks!).

Picture2Vaikas, pradėdamas eiti į mokyklą, turi būti ne tik socialiai subrendęs, bet ir tinkamai išlavinęs kalbą.

Šešiametis turėtų taisyklingai tarti visus gimtosios kalbos garsus, ištarti įvairaus sunkumo žodžius, rišliai pasakoti. Jo žodynas turi būti turtingas, o kalba visiškai suprantama aplinkiniams.

kiosiai kaimas 1Šiandien „Sveikatos šaltinio“ svečias - savotiškas mūsų rajono Tadas Blinda, nepailstamas svieto lygintojas, kuris reguliariai - bent kartą per mėnesį, o kartais ir dažniau - siunčia redakcijai laiškus.

Kintų seniūnijos Kiošių kaime gyvenantis Vytas LAZICKAS neslepia, kad jo gyvenime būta ilgų nuopolio metų, paskandintų alkoholyje. Būtent alkoholis tapo priežastimi, dėl kurios šiandien vyras sėdi invalido vežimėlyje. Užtat skaitytojams jis pabrėžia: šios blogybės reikia stengtis atsisakyti. Jam tai pavyko.

TBFI-intro-2Kartu su pavasariu pasirodžius pirmiesiems saulės spinduliams vis labiau jaučiasi artėjantis šiltasis metų sezonas. Mintyse jau regime žydinčias pievas, paplūdimius, vėl lauke stovinčius kavinių stalelius.

Svajonėse, o gal jau ir kasdienybėje vis labiau gundo gaivinanti porcija mėgstamų ledų. Visa laimė, kad ši saldi „nuodėmė“ išlieka ne tik vienu populiariausių, bet ir vienu sveikiausių desertų.

salcio terapija murauskieneKad sunegalavę vis taikome šilčiau apsirengti, užsidėti kokį karštą kompresiuką, nieko nauja. Bet pranešę, kad dažnam ligoniui gali padėti šaltis, matyt, kai kuriuos skaitytojus nustebinsime.

Medikai gerai žino šalčio terapijos (vadinamosios krioterapijos) naudą ir naudoja jį daugelio ligų sukeltiems skausmams malšinti. Ir taip - jau nuo paties Hipokrato laikų.
Šilutės ligoninės gydytojai irgi turi „Frigostream“ aparatą, skirtą gydymui šalčiu.

arbataValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai į Lietuvą neleido importuoti daugiau kaip 11 kg (300 dėžučių) ajurvedinės arbatos iš Rusijos, užterštos pesticidais.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai ajurvedinės arbatos „Vedomiks“ mėginius atrinko vykdydami negyvūninio maisto importo kontrolę. Šią arbatą į Lietuvą iš Rusijos importavo UAB „NPCRIZ EUROPA“ (Konstitucijos pr. 15-23, Vilnius).

Sausi pusryčiai. / Stock.XCHNG nuotr.Maisto pramonė per tiek gyvavimo metų sukūrė galybes pirkėjų viliojimo triukų. Baisiausia, kad dažniausiai jų aukomis tampa jūsų vaikai. Apsilankykite prekybos centre sausų pusryčių skyriuje, nustebsite kiek ten ant pakuočių „gyvena“ spalvingų meškučių, voveryčių ir bitučių, mojančių jums ir viliojančių paragauti „saldaus stebuklo“.

Beveik ant visų pakuočių didelėmis raidėmis išpyškinta: „PRISOTINTAS VITAMINŲ IR MINERALŲ“. Patrauklių spalvingų dėžučių turinys – subalansuotos mitybos dalis? Vargu…

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt