Sveikatos šaltinis

100 0408Raselė (vardas pakeistas) - viena iš trijų mergaičių Klaipėdos krašte, kurioms yra diagnozuotas Turnerio sindromas. Tai liga, kuriai būdingas sulėtėjęs vaiko augimas ir vystymasis.

Raselei pasisekė, kad gydytojai ir tėvai laiku pastebėjo ligą. Tačiau Turnerio sindromas klastingas. Gydytojai pasakoja, kad neretai į juos kreipiasi paauglės, kurios skundžiasi vėluojančiu lytiniu brendimu ar mažu ūgiu. Šeimos gydytojas tokiu atveju siunčia pas vaikų endokrinologą, kuris gali tiksliai nustatyti, kodėl atsilieka augimas. Vis dėlto, jeigu Turnerio sindromas diagnozuojamas tik paauglystėje, padėti mergaitėms jau daug sunkiau.

fluKlaipėdos visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus duomenimis, praėjusią savaitę (48-oji metų savaitė) gripu nesusirgo nė vienas rajono gyventojas.

Heart-Attack-Her-Style-PhotoLietuvos forma žemėlapyje panaši į nedidelę širdį. Mūsų, lietuvių, nedaug, mūsų kasmet miršta daugiau nei gimsta, dalis palieka tėvynę ir išvažiuoja. Likusiųjų gretas šienauja širdies ir kraujagyslių ligos.

Lietuvoje mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų - vienas didžiausių Europoje, daugiau nei du kartus viršijantis Europos Sąjungos vidurkį.

Dažnai miršta darbingo amžiaus, energingi žmonės, daugybė susirgusiųjų lieka invalidais. Neretai mirtis įvyksta staiga, netikėtai.

fluTiek prieš tūkstančius metų, tiek dabar kiekviena vaikelio besilaukianti moteris dėl ko nors baiminasi. Jai ramybės neduoda mintis, ar kūdikis vystosi normaliai, ar jis gims sveikas. O jei dar koks nors virusas netikėtai prikimba, būsimosios mamytės nerimas tik sustiprėja.

Kodėl nėščiosioms derėtų baimintis dėl peršalimo, kaip gydyti šią ligą?

Kaip teigia medicinos mokslų daktarė, gydytoja ginekologė Žaneta Kasilovskienė, dažniausios šaltojo periodo ligos - peršalimas ir ypač gripas - gali stipriai pakenkti vaisiaus vystimuisi.

Cesnulis pagrindineVokiška tvarka, disciplina ir drausmė treniruotėse, varžybose ir gyvenime - taip trumpai būtų galima apibūdinti šilutiškį futbolo trenerį Svajūną ČESNULĮ. Į kraują įaugęs ir režimo laikymasis bei supratimas, kad norint ką nors pasiekti, reikia kai ką aukoti.

Tą treneris diegia savo mokiniams, kartu nuo mažumės juos mokydamas savarankiškumo ir vyriškumo.

gripas1Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus duomenimis, praėjusią savaitę (47-oji metų savaitė) gripu susirgo vienas vaikas.

modp 1102 05 omind games tech talkillustrationKo gero, visiems yra taip nutikę, kad atėję į parduotuvę susimąstote, dėl kokio pirkinio čia esate, koks gi tas jūsų naujojo kolegos vardas, arba kur nukišti jūsų buto raktai?

Visai normalu, jei taip nutinka retai, tačiau turėtumėte sunerimti, jei tai dažnokai kartojasi, nors ir esate gan jaunas.
Tyrimai rodo, kad atminties praradimai gali prasidėti jau nuo 20 metų ir tolygiai didėti su jūsų amžiumi.

manfredas liutkus2Šilutiškį gydytoją Manfredą LIUTKŲ, pasirinkusį anesteziologo - reanimatologo medicininę specialybę, žengti medicinos keliu iš dalies pastūmėjo mamos ir močiutės pavyzdžiai. Močiutė Šilutės ligoninėje dirba neurologe, mama darbuojasi Psichikos sveikatos centre.

O M.Liutkus savo karjeros pradžią sieja su Londonu, kur po praktikos ir mokslų rezidentūros metais jo jau laukė Didžiosios Britanijos sostinės „Queen“ ligoninė.

cigaretes nuodaiGreitas gyvenimo tempas kaltas dėl širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių - rūkymo ir netinkamos mitybos - paplitimo.
Sveikatos specialistai įvardina, kokią esminę žalą sveikatai daro šie veiksniai ir ragina žmones imtis pokyčių kuo greičiau.

Puodelis kavos ir cigaretė nepusryčiavus, pertraukėlės su cigarete darbo metu, cigaretė ir vyno taurė susitikus su draugais - dažni atvejai daugelio kasdienybėje. Naujausio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atlikto Suaugusių Lietuvos žmonių gyvensenos tyrimo duomenimis, rūkymas yra labai paplitęs tarp Lietuvos gyventojų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt