Sveikatos šaltinis

IMG 6081Visų pastatų renovacijos projektą vykdančiame Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente Švėkšnoje po renovacijos atidarytas Psichosomatikos ir psichogeriatrijos skyrius. 40 lovų turintis skyrius jau pilnutėlis ligonių. Čia gydysis senyvo amžiaus žmonės, sergantys psichikos ligomis.

Skyriaus atidarymas vasario 10-ąją sutapo su vasario 11 dieną minima Pasauline ligonių diena. 1992 metais Popiežius Jonas Paulius II vasario 2-ąją paskelbė Pasauline ligonių diena, tad jau 20 metų visose katalikiškose valstybėse ši diena yra minima norint prisiminti sergančius žmones ir tuos, kurie padeda jiems išgyventi skausmą.

seimos gydytoju centras„Keista, kad medikai nekovoja už kiekvieną ligonį, kad slaugytojos leidžia sau daugiau nei gydytojai. Pas tokius medikus nuėjęs ligonis ne pasveiksta, o tik dar labiau suserga“, - taip savo vizito į redakciją tikslą apibūdino šilutiškė (pavadinkime ją Vida).

gripasDvi praėjusias savaitės mūsų rajone jau fiksuoti pavieniai gripo atvejai. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, 6-ąją savaitę (vasario 6-12 dienomis) gripu susirgo 3 suaugusieji, o 7-ąją savaitę (vasario 13-19 dienomis) - 4 suaugusieji ir 1 vaikas.

Vis daugiau alkoholiniu gerimu vartoja aukstaji issilavinima turincios mieste gyvenancios emancipuotos moterys D.Gurskaites nuotrValentino diena, gimtadienis, bendradarbių vakarėlis – nė vienas iš šių pasibuvimų neapsieina be tauriųjų gėrimų, kurie praskaidrina nuotaiką ir priverčia nusimesti įprastinius pančius. Žinant lietuviškus pasilinksminimo ypatumus, neretai topteli mintis, kad mes - alkoholikų tauta.

Praėjusiais metais moksliniame žurnale „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ publikuotame straipsnyje „Probleminis alkoholinių gėrimų vartojimas Lietuvoje. CAGE testo duomenys“ rašoma, kad vienas Lietuvos gyventojas suvartoja 10,5 litro absoliutaus alkoholio.

Tyrėjai pastebėjo, kad alkoholinius gėrimus rečiausiai vartoja jaunesni, universitetinį išsilavinimą įgiję, mieste gyvenantys vyrai ir vis daugiau jo vartoja aukštąjį išsilavinimą turinčios, mieste gyvenančios emancipuotos moterys.

Žuvis. / sxc.hu nuotr.Lietuvos vartotojai labiausiai žuvies valgymo problema susidomėjo, kai televizijoje ir internete pasklido informacija apie iš Vietnamo importuojamas "nuodingąsias" pangasijas. Visas dėmesys tuo metu buvo sutelktas į vieną žuvies rūšį. Tačiau tai tik lašas jūroje.

Prieš rinkdamiesi žuvį turime įvertinti daugiau aspektų nei tik šalį iš kurios ji įvežama, juk mūsų lietuviškoji vandens gyventoja gali būti tokia pat pavojinga kaip ir toji iš Vietnamo.

Nuo stabligės padeda tik skiepai. / businesspundit.com nuotr.Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, vasario 12 d. Šilutės rajone nuo stabligės mirė vyras. Apie tai pranešė Klaipėdos visuomenės sveikatos centras.
 
68 metų vyras pernai gruodį krito ir susimušė galvą, tačiau medicininės pagalbos nesikreipė. Gruodžio 29 d. jis susirgo. Liga prasidėjo kalbos ir rijimo sutrikimu, seilėtekiu, gerklės skausmu. Tuomet jis buvo paguldytas į Šilutės ligoninę, vėliau  buvo perkeltas į Klaipėdos universitetinę ligoninę su stabligės diagnoze.

Prezervatyvai. / pinoytutorial.com nuotr.Šiandien, ko gero, devyni iš dešimties paauglių bei jaunuolių, paklausti galėtų išvardinti tuziną prezervatyvų rūšių bei kontraceptinių tablečių pavadinimų. Tačiau ar bent vienas iš jų galėtų pasakyti, kaip žmonės nuo nepageidaujamo nėštumo saugodavosi prieš kelis šimtus metų? Dar seniau?

Meilės dienos proga apie senovėje naudotas kontraceptines priemones, pastarųjų evoliuciją, nusprendėme pasiteirauti žinomų žmonių. Ką jie žino?

Pašnekovų atsakymus komentuoja gydytoja ginekologė bei vaistininkė.

Katė. / Martinos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Norite šaltą vakarą prisiglausti prie kažko švelnaus ar pūkuoto? O gal tiesiog pasiguosti dėl nevykusio pirmadienio ar bjauraus oro? Tokiais atvejais jūsų geriausiu draugu gali tapti mylimas augintis. Jis niekada jums nepasakys, kad dėl blogų minčių kaltas tik jūs pats ar, kad gana niurzgėti.

Paskutiniai užsienio mokslininkų tyrimai įrodė, kad kačių ir šunų šeimininkai vidutiniškai gyvena 4— 5 metus ilgiau nei likusioji žmonijos dalis. Gyvūnai vis dažniau pripažįstami kaip visaverčiai gydomojo proceso dalyviai. Jie padeda įveikti stresą, baimes, skausmą ir įvairias ligas.

 termometrasRetas kuris iš mūsų nėra karščiavęs, patyręs visą kūną apimančio silpnumo, kurį „padovanoja“ galvos svaigulys, jausmas, tarsi kas nors laužytų kaulus, į skirtingas puses tąsytų raumenis. Nors kalendorinė žiema jau persirito į antrąją pusę, paspaudęs šaltukas kaip reikiant pagausino peršalimo ir gripo virusais sergančiųjų gretas.

 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt