Sveikatos šaltinis

arbataValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai į Lietuvą neleido importuoti daugiau kaip 11 kg (300 dėžučių) ajurvedinės arbatos iš Rusijos, užterštos pesticidais.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai ajurvedinės arbatos „Vedomiks“ mėginius atrinko vykdydami negyvūninio maisto importo kontrolę. Šią arbatą į Lietuvą iš Rusijos importavo UAB „NPCRIZ EUROPA“ (Konstitucijos pr. 15-23, Vilnius).

Sausi pusryčiai. / Stock.XCHNG nuotr.Maisto pramonė per tiek gyvavimo metų sukūrė galybes pirkėjų viliojimo triukų. Baisiausia, kad dažniausiai jų aukomis tampa jūsų vaikai. Apsilankykite prekybos centre sausų pusryčių skyriuje, nustebsite kiek ten ant pakuočių „gyvena“ spalvingų meškučių, voveryčių ir bitučių, mojančių jums ir viliojančių paragauti „saldaus stebuklo“.

Beveik ant visų pakuočių didelėmis raidėmis išpyškinta: „PRISOTINTAS VITAMINŲ IR MINERALŲ“. Patrauklių spalvingų dėžučių turinys – subalansuotos mitybos dalis? Vargu…

DSC 0293Kovo 1 dieną VšĮ Šilutės ligoninė gavo ilgai lauktą džiugią žinią - oficialų LR Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio raštą, kuriuo informuojama, kad įstaigai suteikiamas regioninės ligoninės statusas.

Pavojinga lėlė. / nevartok.lt nuotr.Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Vilniaus skyrius nustatė rinkoje esančius pavojingus žaislus: lėlę „The lovely girl“, lėlę „Charming girls Aestetic fashion“ ir lėlę – kūdikį “My baby”.

Gaminių kilmės šalis – Kinija. Gamintojas – nenurodytas.

Tuberkuliozė - gyvybei grėsminga lėtinė infekcinė liga, pirmiausiai pakenkianti plaučius. / Stock.XCHNG nuotr.Skaudi praktika rodo, jog pastaruoju metu užkrečiamosios virusinės ligos tampa vis stipresnės, atsparios medikamentams, todėl visada yra grėsmė tokios ligos protrūkiui. Neretai užkrečiamų ligų nešiotojai yra asocialūs asmenys, kurie nėra suinteresuoti gydymu bei nejaučia atsakomybės už ligos platinimą.

steponkus darius renataŠilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius STEPONKUS nuolat patenka į geriausių šalies medicinos įstaigų vadovų gretas. Tokius rinkimus jau 9 metus rengia savaitraštis „Lietuvos sveikata“.

2009-aisiais Šilutės ligoninės vadovas pripažintas „Metų novatoriumi“.

Susumavus pernai bendruomenės ir medikų kolektyvų nuomones, jis pateko į geriausių Lietuvos medikų, pretendavusių tapti „Metų vadovu 2011“, trejetuką. Tik mažu žingsneliu D.Steponkų ir Vilniaus gimdymo namų direktorę Korneliją Mačiulienę šįkart aplenkė Vilniaus universiteto Onkologijos instituto direktorius, profesorius, habilituotas daktaras Konstantinas Valuckas.

Geriausi medicinos įstaigų vadovai neseniai pagerbti Vilniuje surengtoje ceremonijoje.

kosmetikaJau ilgą laiką yra žinoma, kad kosmetikos priemonės nėra gaminamos iš uogų ar žiedlapių. Spaudoje vis dažniau pasirodantys pranešimai perspėdavo moteris (o gal jau ir vyrus) apie žalingas sudedamąsias dalis esančias kosmetikos priemonėse.

Mes, moterys, turime savo grožio paslapčių, tad gal nieko keisto, kad kosmetikos gamintojai irgi nuo mūsų šį tą slepia? Neseniai buvo atlikta studija, kurioje pirmiausia buvo tiriami lūpų dažai. Ištirus šias kosmetikos priemones paaiškėjo, kad jose vis dar galima rasti švino, nors daugelis manė, kad tai seniausiai užmiršta atgyvena.

Pratęsus tyrimą su kitomis kosmetikos priemonėmis, paaiškėjo, kad be švino čia galima rasti ir kitų sunkiųjų metalų, pavyzdžiui, kadmio akių pieštukuose, nikelio biriose pudrose, berilio skaistaluose ir t.t.

Kristina su sūnumi. / Asmeninio archyvo nuotr.Peržvelgę kalendorių pamatysime, kad kiekvieną mėnesį viena ar kelios dienos yra skirtos konkrečioms ligoms paminėti. Taip yra skatinamas visuomenės sąmoningumas, atkreipiamas dėmesys į ligos užklauptus žmones ir problemas, su kuriomis jie susiduria.

Vasario 29-oji – Pasaulinė retų ligų diena. Nors Lietuvoje ši diena įtraukta į atmintinų dienų sąrašą, ji minima tyliai. Galbūt todėl, kad apie retas ligas žinome nedaug, o žmonės, kurie galėtų viešai apie jas papasakoti, išsibarstę po visą šalį, ir didžioji jų dalis – užsidaręs savame rate, su savo problemomis ir mintimis.

sveikauskiene kalanetikaŽmogui būtinai reikia judėti. Įkvėpti tyro oro gurkšnį, pamatyti vis kitus metų laikus, visas gamtos spalvas ir atspalvius. Tai ne tik išvėdina plaučius ir širdį, bet ir yra didžiulis penas sielai, duoda begalę teigiamų emocijų.