Sveikatos šaltinis

 

hiv awareness_ribbonGruodžio 1-ąją minima Pasaulinė AIDS diena primena visuomenei apie šios ligos grėsmes ir atkreipia dėmesį į tai, kad turintys šią diagnozę, Lietuvoje sulaukia ne tik profesionalios medikų pagalbos, bet ir kur kas didesnės tolerancijos nei prieš dešimtmetį. Pernai Lietuvoje buvo užregistruota per 200 asmenų, užsikrėtusių ŽIV, o visoje šalyje šia liga serga beveik trys tūkstančiai asmenų. Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Infekcinių ligų departamento AIDS centro gydytoja Žavinta Kančauskienė informuoja, kad kasmet Klaipėdos apskrityje žmogaus imunodeficito virusu, naikinančiu žmogaus imuniteto ląsteles, užsikrečia apie 30 žmonių. Infekcinių ligų specialistai džiaugiasi, kad ši liga, nors ir neprarandanti pagreičio šalyje, žmonėms, prižiūrimiems medikų, leidžia gyventi visavertį gyvenimą ir netgi pagimdyti sveikus vaikus.

 

5a1fe9dfa37ebSveikos gyvensenos tendencija Lietuvoje nebėra tik apklausų rodikliai – maisto gamintojai, matydami paklausą, vis dažniau vartotojams siūlo gaminių, turinčių pridėtinę vertę žmogaus organizmui. Lietuvoje populiarėja tokios iniciatyvos kaip „Rakto skylutės“ ženklinimas, prie kurios prisijungia ir lyderiaujantys duonos kepėjai. Anot Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus Rimanto Stuko, duona – tai vienas pagrindinių kasdienio maisto produktų, todėl jos sudėtis gali iš esmės pagerinti lietuvių mitybos įpročius.

13237 1c15dda161e1de3f0829448a988389d1Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai primena, kad tam tikromis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams receptus galima išrašyti ilgesniam laikui, nekompensuojamus vaistus vienų metų laikotarpiui, o kompensuojamuosius vaistus – pusei metų. Tokia galimybė egzistuoja keletą metų, bet ja būtų galima naudotis kur kas aktyviau, nei iki šiol. Tai būtų patogiau ir jiems, ir pacientams, kuriems reikėtų rečiau ateiti pas gydytojus receptų.

 

Mamos pienas_infogr1Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui? Pateikiame devynis neįtikėtinus faktus apie motinos pieną, kuriais pasidalino Vilniaus universiteto Santaros klinikų Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovas dr. Arūnas Liubšys ir „Nutricia Research“ mokslo centro Nyderlanduose motinos pieno tyrimų vadovas dr. Berndas Stahlis.

 D-Pearlsdarbo vietaMokslininkai pataria nustatyti vitamino D papildo vartojimo gaires atsižvelgiant į vartotojo profesiją.

Remiantis jų tyrimų duomenimis, kai kurių profesijų atstovai su vitamino D stokos problemomis susiduria dažniau nei kitų profesijų atstovai. Perskaitykite ir sužinokite, kaip padidinti vitamino D kiekį savo organizme.

Vis dažniau žmonės sužino apie būtinybę gauti reikiamą vitamino D kiekį su maistu ir iš saulės šviesos.

Šiuo metu mokslininkų grupė ėmėsi tolesnių tyrimų, iškeldama klausimą, ar nustatant gaires dėl vitamino D papildo vartojimo nereikėtų atsižvelgti į profesiją? Jų atliktas apžvalginis šio vitamino kiekio ir profesijos ryšio tyrimas atskleidė, kad pamainomis dirbantiems darbuotojams, sveikatos priežiūros darbuotojams bei uždarose patalpose dirbantiems žmonėms gresia didesnė vitamino D stokos rizika.

akuseriaiKūdikio atėjimas į šį pasaulį yra vienas svarbiausių gyvenimo įvykių. Tik ką vaikelių susilaukę patars, kad tarp pagrindinių sprendimų, kurį turi priimti būsima mama - tai pasirinkti gimdymo namus.

Šilutės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyrius šiuo metu yra remontuojamas, o pasak Klaipėdos teritorinės ligonių kasos vadovų, net ir po remonto Šilutės ligoninė gimdymo paslaugų nebeplanuoja teikti. Taigi, Šilutės rajono būsimų tėvelių pečius užgula naujas rūpestis - kur gimdyti?

Tauragės gimdymo namuose gimdyvės randa profesionalų komandą ir moderniausią medicinos įrangą.

Todėl vis daugiau šilutiškių mažylio atėjimui į šeimą renkasi Tauragės ligoninę. Prieš kelias savaites būtent Tauragėje po sėkmingos Cezario pjūvio operacijos jauna šilutiškių šeima susilaukė sveikų dvynukų.

 

non-smoking-2497308 960_720Kasmet trečią lapkričio mėnesio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Minėdami šią dieną sveikatos specialistai stengiasi atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybę savo sveikatos labui atsisakyti šio žalingo įpročio.

Remiantis Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento duomenimis, 2016 metais atliktas tyrimas parodė, kad 73 proc. rūkiusių ar rūkančių tyrimo dalyvių teigė mėginę mesti rūkyti: 26 proc. tai pavyko padaryti, 47 proc. mėgino mesti, tačiau vėliau vėl pradėjo.

 cukraligeCukrinis diabetas - liga, kurią sukelia angliavandenių apykaitos sutrikimai, lemiantys gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą (hiperglikemija), arba sumažėjimą (hipoglikemija).

Pasaulyje šia liga serga apie 100 mln. žmonių, Europoje - apie 26 mln., Lietuvoje - apie 54 000. Lietuvoje yra apie 350 cukriniu diabetu sergančių vaikų.

 

Turkijoje gydytojai_1Spalio mėnesį  Šilutės ligoninės gydytojų grupė lankėsi Turkijoje, šalies pietuose įsikūrusiame Alanijos mieste. Pažintinio vizito metu gydytojai bendravo su Alanijos valstybinės ligoninės atstovais, medikais, aplankė Alaaddino Keykubato universiteto (ALKU) Alanijos mokymo ir tyrimų ligoninę, odontologijos centrą, privačią ligoninę bei neįgaliųjų reabilitacijos centrą. Delegaciją lydėjo mero pavaduotojas Algis Bekeris.

Savaitę trukusios kelionės metu Šilutės gydytojai Alanijos gydymo įstaigose bendravo su chirurgijos, vaikų, vidaus ligų, kitų sričių specialistais, apžiūrėjo pacientų palatas,  įrangą, aplankė naujai atidarytą gydymo įstaigą. Jie taip pat daug sužinojo apie visos šalies sveikatos apsaugos sistemą.

„Mūsų tikslas buvo pasižiūrėti, kaip organizuojamos sveikatos paslaugos šalyje, kuri yra labai toli nuo Lietuvos. Tai buvo atsakomasis vizitas, kurio metu susipažinome su jų sveikatos apsaugos sistema, pasisėmėme patirties. Su tenykščiais kolegomis bendradarbiausime ir toliau, o ateityje svarstysime ir apie atskirų sričių specialistų stažuotes”, - po kelionės sakė vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Ukmergės naujienos