Sveikatos šaltinis

sviestasAurelijus Veryga paskelbė verdiktą dėl sviesto likimo darželiuose ir mokyklose.

ugniazoles-ziedas-1024x683Kuo mažiau žmogus žino apie savo ligą, tuo mažesnės jo galimybės pasveikti, todėl medikai visada ragina ligonius domėtis savo diagnoze, dalyvauti gydymo procese, klausti visko, kas rūpi. Sergant tokiomis sunkiomis ligomis kaip vėžys, nereikėtų pamiršti ir augalų gydomųjų savybių, pasidomėti galimybėmis radikalų gydymą derinti su augalų terapija (fitoterapija). Pasak fitoterapeuto Juozo Ruolios, reikia įsidėmėti, kad ligą įveikti padeda ne atskiros augalo savybės, o veikliųjų medžiagų visuma, tačiau kaip ir kokiais kiekiais gerti vaistažoles, kada jas keisti - tai patyrusio gydytojo, vaistininko, medicinos biologo, fitoterapeuto kompetencija.

protezavimasDantų protezavimas – ne tik vyresnių žmonių problema. Nuo taisyklingo sąkandžio ir geros dantų būklės priklauso visa bendrinė žmogaus sveikata. Dantų protezavimą, pasak Kauno „Kardiolitos“ klinikų Odontologijos centro gydytojos odontologės Ingridos Znamenskienės, gaubia įvairiūs mitai, o pacientai neretai yra vedami neteisingų, baimes sukeliančių nuostatų. Tad ką reikėtų žinoti apie šį gydymą?

greitojiBirželio 28 dieną į gatves išriedėjo 22 nauji greitosios pagalbos automobiliai „Volkswagen Crafter 4motion“. Vieno jų raktelius Sveikatos apsaugos ministras (SAM) Aurelijus Veryga įteikė ir Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorei Linai Stanišauskienei. Tai bus penktasis GMP automobilis, dirbantis Šilutės rajone.

„Šiuo automobiliu labai džiaugiasi darbuotojai. Jis erdvesnis, aukštesnis, su keturiais varomais ratais. Tai mums didžiulė paskata, nes iškvietimų gauname vis daugiau“, - džiaugiasi PSPC vadovė.

Liepos pabaigoje į automobilį bus įmontuota trūkstama medicininė įranga, tai tikėtina, kad rugpjūtį jis jau skubės pas pirmuosius pacientus.

Photo Pixabay_2Urbanizacijai, užterštumui ir klimato pokyčiams aplink įsigalint vis labiau, norisi rasti švelnų, bet veiksmingą kūno prausiklį. Naujausia inovacija prausiklių lentynoje – micelinė technologija, padedanti rūpestingai, bet efektyviai šalinti nešvarumus ir rūpestingai tausoti net jautriausią odą.

 

1Pasaulinė sveikatos organizacija skelbia, kad kiekvienas suaugęs žmogus anksčiau ar vėliau susiduria su dantų ligomis. Jei šios problemos laiku nesprendžiamos, tai tenka susidurti su blogomis pasekmėmis: suprastėjusia dantų išvaizda ar būkle, dantų jautrumu, skausmu arba dar blogiau – jų praradimu. Netekusiems dantų, šiandien siūloma šypseną atkurti įvairiais protezavimo būdais. Tačiau bene pati svarbiausia žinia yra ta, kad kiekvienas iš šių pasirinkimų turi tam tikrų privalumų. Neseniai rašėme apie protezavimo kainas, kompensavimą iš ligonių kasų, na o dabar apžvelgsime, kuo naudingas gali būti vienas ar kitas dantų protezavimo būdas.

13670 d51de911dd711f9fc161bbb0015ec5e6Seimas priėmė Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis siūlomos net trys naujovės, padėsiančios pacientams reikiamus vaistus gauti greičiau, patogiau ir, svarbiausia, pigiau. Pritarta siūlymui leisti nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose, vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus. Taip pat apsispręsta leisti dienos stacionaro paslaugas teikiančioms įstaigoms steigti vaistines, kurios galėtų pacientams parduoti kompensuojamus vaistus.

 kraujo donoryste_3„Iš mažos gilės didelis ąžuolas išauga, padovanotas kraujas gyvybę išsaugo...“, - tokiu šūkiu Nacionalinio kraujo centro atstovai ir kvietė šilutiškius paaukoti kraujo. Į šį kvietimą mūsų krašto žmonės atsiliepė gausiai, o jų aktyvumas džiugino Nacionalinio kraujo centro atstovus - kraujo paaukoti norintys šilutiškiai stovėjo eilėje.

„Šilutiškiai yra nuostabūs žmonės. Jie visada gausiai lankosi kraujo donorystės akcijose“, - „Šilutės naujienoms“ sakė Neatlygintinos donorystės koordinatorė - rinkodaros vadybininkė Rūta Ramanauskienė.

Šią vasarą Šilutėje centro atstovai lankysis dar rugpjūčio mėnesį, 2018 metų neatlygintinos kraujo donorystės turo per Lietuvą metu.

 

spring-garden-1219823 960_720Vasarą dirbdami sode ar poilsiaudami sodyboje ne visada pagalvojame pasirūpinti vaistinėle, nors būtent čia tikrai pravartu po ranka turėti būtiniausių vaistų ir medicinos priemonių. Sveikatos specialistų teigimu, sodo vaistinėlės asortimentas turėtų būti dar ir gana platus, nes, kaip rodo praktika, dirbant sode ar iškylaujant gamtoje gali kilti labai įvairių negalavimų ir traumų.

Ukmergės naujienos