Sveikatos šaltinis

gripas„Prieš kelias savaites stipriai karščiavo mano vaikas. Šiuo metu serga kas antras bendradarbis. Bijau, kad netrukus užsikrėsiu ir pats“, - atsidūsta „Šilutės naujienų“ skaitytojas.

Tikriausiai, šiai šilutiškio nuomonei pritartų daugelis - Pamario krašto žmones užpuolė virusinės ligos.

Šilutės gydytojai sako, kad šiemet žmonės ūmiomis virusinėmis ligomis pradėjo sirgti gerokai anksčiau nei įprastai - jau rugsėjo mėnesį. Apie gerokai didesnį nei įprasta užkrečiamųjų ligų paplitimą informuoja ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

 

bandeles 4Mokslu pagrįsta, kad transriebalai (kitaip vadinami riebalų rūgščių transizomerai) maisto produktuose gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, vėžį, diabetą, nutukimą, gali turėti žalingą poveikį nėštumui ir vaisiaus vystymuisi. Taip pat patvirtinta, kad šie riebalai yra 4–5 kartus labiau toksiški, nei sotieji riebalai.

134207888-2ccaeda7-6808-4ed4-bb5f-ca0d4fc3963eIzraelio mokslininkai įrodė, kad nėra tokio dalyko, kaip sveika mityba.

DSC 2149Ruduo - geras laikas naujiems darbams pradėti ir seniai išsvajotiems  norams įgyvendinti. Ypač, kai tie darbai susiję su dantų sveikata ir grožiu.

„Mūsų klinikoje taikomos unikalios implantavimo metodikos naujais dantimis leidžia džiaugtis jau po dienos, - tvirtina Klaipėdos odontologijos  klinikos „Žavi šypsena“ vadovė Vaiva Paškevičienė - Žalienė pridurdama, kad gydymas jų klinikoje ne tik greitas, bet ir pacientams labai patogus bei neskausmingas.

Klinikoje taikomos žinomos Švedijos kompanijos sukurti ir pasaulyje pripažinti dantų atkūrimo sprendimai, kurie leidžia maksimaliai greitai ir patikimai gydyti net tik vieną ar kelis dantis praradusius, bet ir visų dantų netekusius pacientus.

„Malonu, kad mus žino ir mūsų klinikoje taikomas dantų atkūrimo metodikas vertina ne tik klaipėdiečiai, bet visos Vakarų Lietuvos žmonės. Nemažai pacientų atvažiuoja ir iš Šilutės krašto, - pasakojo aštuonerių metų implantavimo patirtį turinti gydytoja odontologė V. Paškevičienė - Žalienė.

 

file59614653 7e12c29ePasaulinė pasiutligės ligos prevencija vykdoma jau vienuoliktus metus, kurią koordinuoja nesiekianti pelno organizacija Pasiutligės kontrolės pasaulinis aljansas (GARC).

Pasiutligė – ūminė virusinė mirtina centrinės nervų sistemos infekcija, kuria serga ir žmonės, ir gyvūnai.
Pasaulyje, išskyrus Antarktidą, kasmet nustatoma daugiau kaip 55 tūkst. žmonių mirčių nuo pasiutligės atvejų. Daugiau nei 98 proc. žmonių mirčių atvejų buvo nustatyti dėl pasiutlige infekuotų šunų įkandimų.

2015 m. vykusioje Pasaulinėje pasiutligės likvidavimo konferencijoje FAO, GARC, OIE ir WHO organizacijos nutarė siekti bendro tikslo, kurio esmė – iki 2030 m. sumažinti pasiutlige nuo šunų infekuotų šunų žmonių mirties atvejų skaičių iki 0 (nulio).

Siekiant šio tikslo, 2017 m. Pasaulinės pasiutligės dienos tema – „Pasiutligė: nulis iki 2030 m.“

juodoji arbataKokio gėrimo pasaulyje išgeriama daugiausiai? Akivaizdu – daugiausiai ir dažniausiai žmonės geria arbatos,daugiau už ją išgeriama tik vandens. Kvietimas „einam arbatos“ dažnai reiškia daug daugiau, nei paprastą siūlymą. Arbata per šimtmečius yra bendrystės, draugystės, šilumos, namų jaukumo simbolis, o neretai ir sveikatos šaltinis. Prasidėjus rudeniui ja dažnai gelbstimės nuo snaudulio ar energijos stokos, o ir peršalę savo gyvenimo be arbatos neįsivaizduotume.

Greituju zaidynes_1Priešpaskutinį rugsėjo savaitgalį ypač saugūs jautėsi Palangos miesto gyventojai, mat tomis dienomis jų mieste vyko XI tarptautinės Greitosios medicinos pagalbos (GMP) ekipažų varžybos. Varžybose dalyvavo ir kaip visada sėkmingai pasirodė Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) ekipažas - Kristina Užpelkienė, Roma Balčiauskienė ir Vytautas Sungaila.

Po trijų įtempto varžymosi dienų medikai namo grįžo pavargę, bet kupini naujų žinių, tad šių varžybų laimėtojais neperdedant galima vadinti visus šilutiškius, kuriems jie ateityje teiks skubią pagalbą.

 

zoleliu arbataGreitai kintanti oro temperatūra, vangiai įsibėgėjantis šildymo sezonas, žvarbus vėjas ir pilkas rudeninis lietus nulemia, jog vis dažniau subjūra nuotaika ir sumažėja ne tik energijos kasdieniams darbams, bet pradeda varginti kosulys, sloga ir prasta savijauta. Ištikus tokiai būklei, dažnai nenorime išsyk griebtis tablečių, miltelių ar užpilų, gelbstimės tuo, kuo galbūt pasirūpinome vasarą per atostogas. Iš tiesų, gamtoje slypi žymiai daugiau stebuklų ir jėgas grąžinančių medžiagų, nei mūsų vaistų spintelėje. Ką reikia žinoti, kad kasdienės arbatos puodelis ne tik kvepėtų ar sušildytų, bet ir užbėgtų negalavimui už akių ar padėtų jį įveikti?

Zumbos renginys_2Geras pusšimtis šilutiškių ketvirtadienio pavakarę siautė ir skambant muzikai smagiai šoko Šilutės centre, Pirmosios gimnazijos stadione. Čia vyko sporto klubo „Atėnai“ ir Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuotas vadinamasis #BEACTIVE renginys, suvienijęs tokį gausų būrį judesio mėgėjų.

Šilutėje toks renginys vyksta jau 3-iąjį kartą, ir organizatoriai tikisi, jog kitais metais jis sutrauks dar daugiau judesio entuziastų.

Ukmergės naujienos