Sveikatos šaltinis

 

2Didžioji dalis suaugusiųjų neteisingai prižiūri savo dantis ir kovoja su įvairiomis dantų problemomis ar ligomis, todėl nekeista, kad ir vaikams nuo pat mažens nėra skiepijami tinkami kasdienės burnos higienos įpročiai. Apie tai, kaip teisingai prižiūrėti vaikų dantukus, kokios būna dažniausios tėvų klaidos ir ką dantys pasako apie viso organizmo būklę, pasakoja gydytoja vaikų odontologė Erika Mažeikė.

 

Implant-prie-i-ra-2Dantys yra labai svarbūs kone kiekvienam žmogui – juk nepriekaištinga šypsena yra mūsų vizitinė kortelė, leidžianti ne tik išreikšti savo maloniausias emocijas be jokio gėdos jausmo, bet ir jaustis pasitikinčiai savimi. Ištikus kažkokios burnos ertmės problemoms, dažniausiai kiekvienas drąsiai kreipiamės į savo srities specialistus stomatologus ir klausome jų patarimų. Tačiau, išėjus iš profesionalo kabineto svarbu neapleisti kasdienės priežiūros ir tinkamai rūpintis savo implantais.

atsisistiŠiemet, kaip ir kasmet per didžiąsias šventes, vaistinėse nusidriekė eilės žmonių, kuriems vaistininkai padėjo sumažinti galvos skausmą, pagerinti virškinimą, atsikratyti apsinuodijimo. Įdomu tai, kad šiais metais, kaip niekad daug buvo ieškančiųjų kūdikių maisto ir greitosios kontracepcijos.

„Eurovaistinių“ tinklo komunikacijos vadovė Laura Bielskė „Sveikatos šaltinį“ informavo, jog Šilutėje esančios vaistinės klientų gausos sulaukė Kūčių dieną, pirmąją Kalėdų dieną nedirbo, o antrąją jau vėl buvo daug klientų.

virus-1812092 960_720Apytikriai 51-osios metų savaitės sergamumo gripu duomenys rodo, jog šiemet sergančiųjų yra mažiau, nei buvo tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

 

15404 ea0f347c7dee38193dde9a328d8b7d5eNuo sausio 1-osios vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, turintiems psichikos ar elgesio sutrikimų, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bus apmokama daugiau psichoterapijos seansų, nei iki šiol, kuriuos atlikti galės ir daugiau specialistų, įgijusių reikiamą kvalifikaciją. Tai, tikimasi, sustiprins teikiamos pagalbos kokybę bei padės užtikrinti, kad, kai įmanoma, pacientai būtų gydomi taikant psichologines intervencijas, o ne vaistus.

GintarinvaistinvaistininkIngaPociulienŠaltuoju metų sezonu vaikai ir paaugliai linkę daug dažniau sirgti virusinėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis dėl vis dar besiformuojančio imuniteto ir spartaus augimo. Sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad vaikų sveikatos problemų išvengti beveik neįmanoma, tačiau pasitelkus profilaktines priemones galima bent jau sumažinti riziką susirgti.

 

zuv4Žuvis ir jos produktai, įvairios jūrų gėrybės (krevetės, kalmarai, austrės, midijos ir pan.) priskiriami prie greitai gendančių produktų. Sandarioje taroje ar į foliją suvyniotą šviežią žuvį šaldytuve reikėtų laikyti ne ilgiau kaip 2–3 dienas ir ne aukštesnėje kaip +5 ºC temperatūroje. Paruoštus žuvies patiekalus taip pat būtina saugoti šaldytuve – nuo 0 iki +6 ºC temperatūroje. Pagamintų patiekalų nerekomenduojama saugoti ilgiau kaip 24 valandas.

nemokamas maitinimas_mokykloseNuo kitų mokslo metų visi priešmokyklinukai ir pirmokai gaus nemokamą maitinimą. Ši naujovė nuo sausio įsigalios tik atrinktose mokyklose, o nuo kitų metų rugsėjo - visose.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo, kad apsisprendimą dalyvauti pirminiame etape buvo pareiškusi ir Šilutės savivaldybė, šiuo metu informacija tikslinama.

„Šilutės naujienų“ kalbinti tėvai, darželių ir mokyklų vadovai naujovę vertina palankiai ir sako, kad mokiniams tai bus tik į naudą, svarbu, kad maistas būtų kokybiškas.

 

IMG 20191127_101457Lopšelio - darželio „Žvaigždute“ bendruomenei kilo idėja organizuoti ir sukviesti visas ikimokyklinio ugdymo įstaigas sveikatai palankaus maisto propagavimui. Šiame darželyje renginys „Valgykim sveikiau - Mes galim“ vyko lapkričio 27 d.