Sveikatos šaltinis

 

asparagus-1307604 960_720„Kodėl taip nutinka, kad mums nepakanka sveikos mitybos principų ir prireikia griežtų ar mažo kaloringumo dietų?“, – retoriškai klausia medicinos mokslų daktarė ir gydytoja dietologė Edita Gavelienė, pasiteiravus apie dietų poveikį sveikatai. Jai antrina ir BENU vaistininkė Jūratė Vaičiūnienė, teigianti, kad sveikam žmogui dietos nereikalingos. Su šiomis specialistėmis kalbame, kaip rasti tinkamiausią maitinimosi būdą pertekliniame informacijos sraute, kuriame neišvengiamai susiduriame ir su neracionaliais patarimais ar įsisenėjusiais mitais.

 

59bbbaafdc9f4Grožio specialistų teigimu, vasarą mūsų plaukams ypatingai kenkia saulės spinduliai ir karštis, kitais metų laikais – per dažnas plaukų plovimas šampūnu, džiovinimo bei tiesinimo priemonės. Pasidomėjus, kaip po vasaros savo plaukų būklę vertina lietuvaitės, paaiškėjo, kad iš 10 balų vidutiniškai skiria vos 6 ir vertina plaukų būklę prastai.

 

sveikatiada copyKviečiame visas savivaldybes bei švietimo centrus paraginti savo teritorijoje esančias mokyklas ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas prisijungti prie nacionalinio projekto „Sveikatiada“.

 

13138 8dfaf0cf3f702d8508135dcdf08a9e7cBeveik ketvirtadaliui Lietuvos dirbančiųjų darbo vietoje prireikė pirmosios pagalbos. Tačiau tik nedaugelyje įmonių vyksta pirmosios pagalbos mokymai, galintys padėti aplenkti nelaimę. Lietuvos Raudonasis Kryžius rugsėjį skelbia pirmosios pagalbos mėnesiu ir kviečia mokytis gyvybę išsaugoti galinčių įgūdžių.

 

13137 495784401d24b2baf0487a11b5f9e30aDidžiulio populiarumo tarp „Android“ operacinės sistemos vartotojų sulaukusi mobilioji programėlė „Pagalba sau“ tapo prieinama ir iOS vartotojams. Tai pirmoji tokia lietuviška mobilioji programėlė, skirta emocinei sveikatai gerinti. Iki šiol pavasarį startavusi programėlė buvo suderinama tik su „Android“ ir didelė dalis šią mobiliųjų telefonų operacinę sistemą naudojančių žmonių tai padarė, programėlė buvo parsisiųsta daugiau nei 5 tūkstančius kartų.

woman-698964 960_720Permainingi rugsėjo orai paspartino peršalimo ligų sezono pradžią. Praėjusią savaitę sergančiųjų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis skaičius Lietuvoje šoktelėjo dvigubai, palyginti su savaite prieš tai – užfiksuota 9,7 tūkstančio susirgimų. Vaistininkai pastebi, jog panašios tendencijos kartojasi kiekvieną rudenį, o dauguma žmonių sveikata susirūpina jau tik prasidėjus negalavimams.

 

59b64af267e68Kai oda netenka drėgmės, elastino, kolageno, hialurono rūgšties, o ląstelių dauginimosi ir atsinaujinimo ciklai sulėtėja, oda tampa plonesnė ir mažiau stangri. Tada ir prasideda senėjimo procesai. Kaip šypsena ir masažas gali padėti jūsų odai, „Eurovaistinės“ sveikatos ir grožio žurnale pasakoja gydytoja dermatologė Aušrinė Ramanauskaitė ir makiažo specialistė Eglė Gilytė. Moterys pateikia 10 būdų, kaip išlaikyti sveiką ir gražią odą.

selenas 2_trukstaFaktas, kad mikroelementai gali apsaugoti nuo ligų ir išsaugoti gyvybę, paaiškėjo 20 a. 7-8 dešimtmetyje. Aštuntajame dešimtmetyje gyvybiškai svarbių mikroelementų, tokių kaip selenas, trūkumas, tapo labai rimtai mokslininkų svarstoma tema. Tyrimai akivaizdžiai patvirtina, kad dažnai mitybos būdas nepakankamai apsaugo nuo ligų.

 kvederiene vida_ginekologeVisiems, kam terminas „seksualinė sveikata“ pasirodys neaiškus, pateikiame Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) paaiškinimą: seksualinė sveikata yra seksologijos ir seksualinės medicinos mokslo objektas.

Seksualinė sveikata - tai ne tik ligos, disfunkcijos ar negalios nebuvimas, bet ir fizinės, emocinės, psichinės ir socialinės gerovės pojūtis, susijęs su seksualiniu individo funkcionavimu.

Šiandien neginčijamai pripažįstama, kad seksualinis gyvenimas turi įtakos žmogaus gyvenimo kokybei, o tą kokybę neretai griauna įvairūs organizmo pakitimai ir susirgimai.

Šįkart „Sveikatos šaltinio“ pašnekovai - du Šilutės gydytojai: akušerė ginekologė Vida KVEDERIENĖ ir urologas Edgaras PADIMANSKAS. Jiedu sutartinai tvirtina, jog šių sričių medikams tenka būti ir nuodėmklausiais, ir psichologais - psichiatrais, ir gydytojais, ir - svarbiausia - draugais, nes išsikalbama tik draugui.

Abu primena, jog bet kokia liga - ne gėda, ją tiesiog reikia gydyti...

Ukmergės naujienos