Sveikatos šaltinis

vaistaiNuo kitų metų liepos vyresni kaip 75 metų senjorai, vaikai iki 18 metų, I neįgalumo grupę turintys asmenys, taip pat pensininkai, kuriems nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis, nemokės priemokos už jiems paskirtus kompensuojamuosius vaistus ar medicinos priemones.

Tokioms, finansinę naštą mažinančioms Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtoms pataisoms pritarė Seimas.

„Sveikatos šaltinis“ domėjosi, kaip šias naujoves vertina šilutiškiai.

 

7be02677b72698739a1720aa706c1d01Plaukelius nuo tam tikrų kūno vietų žmonės šalina nuo senovės, ši tradicija gali būti atsekta iki pat Senovės Egipto. Šiuo metu turime geresnių procedūrų nei tuometiniai žmonės – vienos iš jų turi trumpalaikį rezultatą (mažiau nei savaitė), kitos leidžia nesirūpinti plaukeliais ir mėnesį ar dar ilgiau – tai daugiausia priklauso nuo plauko tipo.

gydytoja RainieneSpalio 15 - 19 d. kasmet minima pasaulio nutukimo savaitė. Šios iniciatyvos tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie tinkamą kūno svorį, antsvorio bei nutukimo prevenciją, šviesti visuomenę dar kartą primenant nutukimo priežastis, jo pasekmes ir būdus kaip išvengti nutukimo.Ypatingas dėmesys skiriamas sveikos mitybos propagavimui ir fizinio aktyvumo skatinimui.

 

DSC 8031Nepagrįsta dvejonė, stresas, baimė ir nežinomybė – pagrindiniai pojūčiai, kuriuos patiria kone kiekviena žindyvė, pradėdama ruoštis kūdikio maitinimo etapui. Tačiau norint nuvyti visas neigiamas mintis tolyn, visų svarbiausia yra suprasti tai, kokią visapusišką naudą natūralus motinos pienas teikia kūdikiui ir mamai, o taip pat rekomenduojama pasikonsultuoti su kompetentingais specialistais, kurie nuramins ir tinkamai paruoš galimiems iššūkiams.

Apie tai, su kokiais žindymo neramumais susidūrė ir kaip juos sprendė, pasakoja „La Leche lygos“ žindymo vadovė, tinklaraštininkė ir keturių vaikų mama Ieva Driukienė, o savo įžvalgomis dalijasi medicinos mokslų daktarė, gydytoja neonatologė ir LSMU docentė Eglė Markūnienė.

 

72953467 3718335801525748_1558679816817868800_oŠilutės ligoninės medikai dalijasi išskirtiniu atveju - jie iš pacientės žarnyno ištraukė plastmasės gabalėlį! Pacientė į chirurgus kreipėsi dėl pilvo skausmo.

 

Untitled-1 copyKuomet lauke pilka, šalta ir nesinori niekur lįsti iš šiltų namų, labai svarbu prisiversti ir judėti, užsiimti aktyvia fizine veikla. Neprivaloma skubėti įsigyti abonemento į sporto salę – mankštą galima atlikti tiek namie, tiek vykstant į darbą. Pokyčiai gali būti tokie paprasti, kad nesunkiai bus randamas darbų kupinoje dienotvarkėje laikas, skiriamas papildomam judėjimui. Svarbu netingėti ir skirti kasdien bent 15-30 min aktyviam judėjimui, kad ne tik atrodyti, bet ir jaustis puikia.

priklausomybiu konsultantasŠilutėje jau veikia priklausomybių konsultanto kabinetas. Atvykti ir anonimiškai pasikonsultuoti su specialistu gali visi kenčiantys nuo potraukio alkoholiui, narkotikams, kitoms svaigiosioms medžiagoms. Pagalba teikiama ir priklausomybės gniaužtuose esančio žmogaus šeimos nariams.

Iš Klaipėdos atvykstantis priklausomybių konsultantas Rimvydas Butvydas paslaugas šilutiškiams teiks trečiadieniais. Visi, norintys žengti svarbų žingsnį pasveikimo link, visų pirma turėtų užsiregistruoti tel. +370 659 01468.

 

Jaunimo linija_a.kaluzevicutes_nuotr„Nenoriu „apkrauti” savo problemomis”, „nemanau, kad mane supras”, „gėda, kad negaliu susidoroti su sunkumais pats” – tai pagrindinės priežastys, kodėl lietuviai nenori kalbėti apie patiriamus emocinius sunkumus. Tuo tarpu psichologų teigimu, nuoširdus ir atviras pokalbis su artimu žmogumi yra pirminė ir pagrindinė priemonė emocinei įtampai numalšinti.

 

15052 0a8304f9fc4f5e07453b95d4326d7198Pirmosios 50 tūkstančių keturvalentės gripo vakcinos dozių, kuriomis nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, jau pasiekė Lietuvą. Jos artimiausiu metu bus pradėtos pristatinėti šalies gydymo įstaigoms.