Sveikatos šaltinis

 

Turkijoje gydytojai_1Spalio mėnesį  Šilutės ligoninės gydytojų grupė lankėsi Turkijoje, šalies pietuose įsikūrusiame Alanijos mieste. Pažintinio vizito metu gydytojai bendravo su Alanijos valstybinės ligoninės atstovais, medikais, aplankė Alaaddino Keykubato universiteto (ALKU) Alanijos mokymo ir tyrimų ligoninę, odontologijos centrą, privačią ligoninę bei neįgaliųjų reabilitacijos centrą. Delegaciją lydėjo mero pavaduotojas Algis Bekeris.

Savaitę trukusios kelionės metu Šilutės gydytojai Alanijos gydymo įstaigose bendravo su chirurgijos, vaikų, vidaus ligų, kitų sričių specialistais, apžiūrėjo pacientų palatas,  įrangą, aplankė naujai atidarytą gydymo įstaigą. Jie taip pat daug sužinojo apie visos šalies sveikatos apsaugos sistemą.

„Mūsų tikslas buvo pasižiūrėti, kaip organizuojamos sveikatos paslaugos šalyje, kuri yra labai toli nuo Lietuvos. Tai buvo atsakomasis vizitas, kurio metu susipažinome su jų sveikatos apsaugos sistema, pasisėmėme patirties. Su tenykščiais kolegomis bendradarbiausime ir toliau, o ateityje svarstysime ir apie atskirų sričių specialistų stažuotes”, - po kelionės sakė vyr. gydytojas Darius Steponkus.

aid-1807541 960_720„Šilutės ligoninės gydytojai mane ištraukė iš ano pasaulio. Nėra žodžių, kuriais galėčiau apsakyti savo dėkingumą. Lenkiuosi jiems už išgelbėtą gyvybę, už tai, kad vėl esu su savo šeima ir artimaisiais”, - sako šilutiškis Petras Doržėjevas.

Jis papasakojo savo staigios ligos istoriją ir skiria padėką Šilutės ligoninės gydytojui urologui Edgarui Padimanskui, gydytojui chirurgui Algiui Starkui ir visam medikų kolektyvui.

 

5a02a93df326fLapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena, kuria siekiama atkreipti Europos šalių gyventojų dėmesį į mitybos įtaką sveikatai. Tad šiandien puiki proga su homeopate ir gydomosios mitybos specialiste Deimante Rapalyte prisiminti sveiko raciono pamatą – daržoves. Tad kurios iš jų gerina nuotaiką, o kurios būtinos daug laiko biuruose praleidžiantiems žmonėms?

„Šiuolaikinių žmonių gyvensena kardinaliai pasikeitė nuo praeito dešimtmečio: tempas greitesnis, o ir streso patiriama daugiau. Deja, to pasekmė – lėtinės ligos, psichologiniai susirgimai. Tad labai džiaugiuosi, kad nepaisant daugelio mitybos madų, pasaulį užkariavo sveikos mitybos mada. Manau, kad tam turėjo įtakos pasaulinės tendencijos, kurios jau kelis metus vyravo kai kuriuose Vakarų Europos šalyse, Australijoje ar Vakarų Amerikoje“, – sako D. Rapalytė.

 

13205 ba74141438b25dbb4d399f811747de9fSveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo kitų metų Lietuvoje planuojama pradėti skiepyti vaikus nuo meningokoko. Toks sprendimas priimtas siekiant apsaugoti vaikus nuo šios pavojingos ligos, kuria sergamumas Lietuvoje itin didelis.

Meda Plungyte_su_Adeli_kostiumuKovo mėnesį rašėme apie mažąją Medutę ir didžiausią jos tėvų - Gintarės ir Tomo Plungių svajonę nuvežti dukrelę į reabilitacijos centrą „Adeli“ Slovakijoje. Priminsime, kad Medutė gimė lydima įvairių raidos sutrikimų, ji nevaikšo, pati negali atsisėsti, nekalba.


Didžiulio mergaitės tėvų atkaklumo ir visų neabejingų žmonių dėka rugpjūčio pabaigoje šeima išvažiavo į pasaulyje garsų „Adeli“ centrą, kuriame ypatingais metodais gydomi neįgalieji.

„Namo grįžome rugsėjo pradžioje, ir netrukus pamatėme Medutės pasiekimus. Jie tikrai stebina: Meda ėmė išsilaikyti ropojimo padėtyje, nes labai sustiprėjo rankos, atsirado kojų atrama ir pasikeitė sėdėsena. Ji sėdi tiesia nugara ir kur kas tvirčiau, ilgiau. Pasikeitė reakcijos į aplinką“, - savo mažosios dukrytės pasiekimais džiaugiasi tėvai.

Nors mažoji Meda pasiekė labai daug, bet kol ji galės žengti pirmuosius žingsius, dar laukia ilgas kelias.

 

sickRuduo įsibėgėja, o kartu su lietumi bei dargana sparčiai auga ir peršalimo ligų pavojus. Sloga ir kosulys – dažniausi šaltojo sezono palydovai, tačiau medikai įspėja ir apie kur kas didesnes problemas galintį sukelti gripą. Todėl specialistai ragina užkirsti jam kelią, kol epidemija dar neįsisiautėjo. Juolab kad susirgus gripu kenčia ne tik sveikata, bet ir piniginė.

 

vaistai-60441781Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad jau pradėtas 2017-2018 metų gripo sezonui skirtos vakcinos „Influvac“ likučio pristatymas į asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ).

 

59e868ddf395eTurėti sveiką ir gražią odą nori bene kiekviena moteris. Paklaustos, kaip jos save vertina, daugelis tikina, kad jų biologinis amžius nesutampa su veido odos amžiumi. Socialiniame tinkle atlikus apklausą paaiškėjo, kad vyresnės nei 30 metų moterys mano, kad jų oda bent 4 metais vyresnė nei jos pačios. Jaunesnės moterys dar kritiškesnės – jos teigia, kad jų veido oda bent 6 metais atrodo seniau nei yra iš tikrųjų.

gripas„Prieš kelias savaites stipriai karščiavo mano vaikas. Šiuo metu serga kas antras bendradarbis. Bijau, kad netrukus užsikrėsiu ir pats“, - atsidūsta „Šilutės naujienų“ skaitytojas.

Tikriausiai, šiai šilutiškio nuomonei pritartų daugelis - Pamario krašto žmones užpuolė virusinės ligos.

Šilutės gydytojai sako, kad šiemet žmonės ūmiomis virusinėmis ligomis pradėjo sirgti gerokai anksčiau nei įprastai - jau rugsėjo mėnesį. Apie gerokai didesnį nei įprasta užkrečiamųjų ligų paplitimą informuoja ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

Ukmergės naujienos