Kultūra ir švietimas

Ginnazistes ligonineje_2Lapkričio 2-ąją penkios Šilutės pirmosios gimnazijos mokinės užsivilko baltus chalatus ir iš arčiau galėjo susipažinti su mediko profesija. Dvi iš jų pamatė koks yra chirurgų darbas, dar trys susipažino su slaugytojos profesija.

„Apsilankymas ligoninėje buvo kažkas nuostabaus - gavome neįkainojamos patirties. Susidarė įspūdis, kad mediko darbas - sunkus ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai“, - „Šilutės naujienoms“ pasakojo devintokė Ugnė Bertašiūtė.

Jaunojo mediko mokyklos idėja ir iniciatyva - Pirmosios gimnazijos dorinio ugdymo (etikos) ir karjeros koordinatorės Renatos Petrenkienės, o idėją įgyvendinti padeda Šilutės miesto ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus bei jo personalas.

Mediko profesiją pažinę gimnazistai jaučiasi dėkingi ligoninės vadovybei ir mokytojai R.Petrenkienei už naujas žinias, nepaprastą patirtį ir gerai praleistą laiką.

simtmecio grilis_3Likus 100 dienų iki Vasario 16-osios, kuomet visa Lietuva minės valstybės atkūrimo šimtmetį, Šilutė originaliai paskelbė šimtmečio šimtadienio startą, nuvilnijusį per visą Lietuvą.   Projekto „Šilutė švenčia šimtmečio šimtadienį“ sumanytojai vėlų antradienio vakarą kvietė apkabinti Tėvynę  žodžiais naktiniuose poezijos skaitymuose „Šimtmečio eilės Non-Stop“.  

Trečiadienio rytą į išskirtinę kelionę laiku pakvietė „Šimtmečio autobusas“. Kelionės dalyviai išgirdo unikalių istorijų apie Šilutės krašto žmones ir jų indėlį atkuriant bei išsaugant Lietuvos valstybingumą.  

 

Ar įmanoma atlikti šokių judesius pagal lietuvių liaudies muziką? Šilutiškiai įrodė, kad taip! Trečiadienio vidurdienį profesionalūs instruktoriai pravedė linksmą treniruotę pagal aranžuotą lietuvių liaudies muziką.

Šimtmečio šimtadienio renginių ciklą Šilutėje užbaigė „Šimtadienio grilis“, kuriame miestiečiai ir seniūnijų gyventojai kartu kepė grilio patiekalus, dainavo ir šoko, išbandė jėgas įvairiose rungtyse.

Mantvile kulturiste_2Spalio pabaigoje Jonavoje vyko IFBB Lietuvos kultūrizmo, fitneso ir bikinio taurės varžybos, kuriose dalyviai varžėsi dvidešimt vienoje kategorijoje.

Šiose varžybose sužibėjo šilutiškė Mantvilė Saikevičiūtė, jaunučių iki 16 metų grupėje fitneso (kūno rengybos) rungtyje užėmusi pirmąją vietą. 15-metei Mantvilei tai buvo pirmosios varžybos, kurioms ji ruošėsi penkis mėnesius.

„Pradžia - superinė! Pirmosios varžybos - pirmoji vieta! Labai noriu padėkoti treneriui Mindaugui Vilkui už mano treniruotes, palaikymą, motyvaciją! O dabar nesustojam ir tobulėjam toliau!“, - feisbuke džiaugėsi mergina.

 

6 juknaiciu_biblioteka_plansetiniu_kompiuteriu_galimybesŠilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale vyko mokymai „Planšetinių kompiuterių „Apple iPad“ galimybės“. Juose dalyvavo Juknaičių pagrindinės mokyklos ketvirtos klasės mokiniai su mokytoja Audrone Mikloviene. Informacinių gudrybių vaikus mokė Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda.

 

zudermano draugija_vytautas_toleikis_sveciuoseNenustojančio lietaus merkiamą antradienio vakarą pasaulinio garso rašytojo Hermano Zudermano gimtajame name, Macikuose, švietė jo memorialinio kambario langai, kvepėjo kava. Čia Reformacijos dieną (spalio 31-ąją) susitiko istorijos ir kultūros puoselėtojai iš Šilutės ir Vilniaus.

Šilutės H.Zudermano draugijos nariai į gimtuosius rašytojo namus pakvietė Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos mokytojo, eseisto, istorijos tyrėjo Vytauto Toleikio suburto „Vaikščiotojų“ klubo narius, kurie šią savaitę paskyrė ekspedicinei veiklai - lanko krašto senbuvius, gyvenančius Pagėgių, Šilutės, Klaipėdos savivaldybėse, ir užrašo jų atsiminimus apie šviesios atminties Šilutės evangelikų liuteronų kunigą Ernstą Rogą (1929-2010), apie Klaipėdos krašto gyventojų likimus.

Copy of_Igne_Zarambaite_Pirmojoje_gimnazijoje_copySpalio pabaigoje Šilutės pirmojoje gimnazijoje lankėsi rašytoja Ignė Zarambaitė. Ji dalyvavo III b klasės valandoje. Ignė - ne tik vaikų rašytoja, parašiusi tris knygas ir dirbanti Šilutės F.Bajoraičio bibliotekoje, ji - puiki pašnekovė, pilna kūrybingų idėjų, galinti mokiniams būti pavyzdžiu kaip surasti save.

Velines Naumiescio_2Žemaičių Naumiestyje jau tapo tradicija, kad kiekvienais  metais artėjant Vėlinėms mokyklų bendruomenės, seniūnijos darbuotojai bei bendruomenės aktyvas tvarko kapines, lanko užmirštus kapus. Tarp jų yra ir nusipelniusių Žemaičių Naumiesčiui žmonių - kultūros ir meno šviesuolių, vienuolių, kareivių - ar tiesiog čia gyvenusių naumiestiškių užmiršti kapai.

Untitled-1 copyMūsų šalies visuomenė mažai naudojasi galimybėmis dalyvauti sprendžiant šalies viešuosius reikalus, yra pilietiškai neaktyvi, pasyviai įsitraukia į pilietines veiklas. Todėl buvo paskelbtas projektas „Kuriame Lietuvą!“, kurį inicijavo Elektrėnų savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos biuras ir Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.

Šilutės pirmosios gimnazijos IVd klasės mokiniai K.Briliovaitė, J.Rudytė, R.Radavičius, D.Rumšaitė, I.Sudeikytė ir jų istorijos mokytoja L.Toliušienė įsijungė į pilietinių iniciatyvų projektą „Kuriame Lietuvą!“.

Už aktualios idėjos iškėlimą ir jos įgyvendinimą gimnazistai apdovanoti prizu - pažintine kelione į Europos Parlamentą Briuselyje.

naumiestiskes gabijos_naujokaites_kelioneVaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamo respublikinio vertimų ir iliustracijų konkurso „Tavo žvilgsnis“ dalyviai, kelerius metus iš eilės tapę laureatais, gavo puikią dovaną - pilną įspūdžių kelionę į Čekiją ir Slovakiją. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos IVg klasės mokinė Gabija Naujokaitė buvo viena iš laimingųjų, keliavusių kartu su kitais konkurso nugalėtojais iš visos Lietuvos.

Ukmergės naujienos