Kultūra ir švietimas

bendruomenesSpalio 10-ąją tradiciškai surengti „Šimtmečio bendruomenių susirėmimai“, šiemet skirti Lietuvos šimtmečiui. Į žaidynes Vainute, kaimo turizmo sodyboje „Ąžuola“ rinkosi Šilutės rajono savivaldybės administracijos ir 11 seniūnijų bendruomenių komandos, jų sirgaliai. Visus pasveikino savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos vadovai.

43879368 1949255331779940_5425308177551851520_nSpalio 26-27 dienomis Švėkšnos parkas ir vėl nušvis moliūgų - žibintų šviesa: čia jau septintą kartą organizuojama šviesos ir muzikos šventė „Mes už šviesą”.

pirmoji gimnazija_mokytoju.JPG_kopijaTarptautinę Mokytojo dieną ypatingą šventę savo mokyklos mokytojams rengia mokiniai. Šilutės pirmoji gimnazija tokią dieną irgi šventė, šių metų tema - „Gyvenimo kibirkštis“.

augintiniu diena_ramuciu_biblioteka1Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale surengtas vidudienis jauniesiems bibliotekos lankytojams „Aš ir mano augintinis“, skirtas Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti.

komiksu dirbtuves3Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams ir jaunimui, kurių metu jaunieji šilutiškiai bendravo su VšĮ „Kūrybinės idėjos“ kūrėjomis Ula ir Rusne Šimulynaitėmis (Vilnius).  Šie kūrybiškumo užsiėmimai yra didelės kelionės dalelė, nes Ula ir Rusnė juos vedė ne tik Lietuvoje, bet ir lietuvių bendruomenės atžaloms Punske bei Seinuose (Lenkija).

pirmoji gimnazijaŠiemet pavasarį  Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai Simona Bendžiūtė, Gytė Gužauskaitė, Benas Ranauskas, Ugnė Stulpinaitė, Greta Šiaudvytytė, vadovaujami istorijos mokytojos Laimos Toliušienės, įsijungė į pilietinių iniciatyvų projektą „Kuriame Lietuvą 2018“. Projekto organizatoriai - EP nario Petro Auštrevičiaus biuras, skatina domėtis ir atrasti Lietuvos valstybės atkūrimo istorijos pavyzdžius artimoje aplinkoje.

biblioteka protu_musis4Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinis protų mūšis jaunimui „Knygos baterija niekada neišsenka!“

Gyvunu diena_1Spalio 4-ąją Šilutės valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) vyko renginys, skirtas Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti.

CHORU 1Minint 150-ąsias filosofo, rašytojo, kultūros veikėjo Vilhelmo Storostos gimimo metines, 2018-ieji Lietuvoje pavadinti Vydūno metais. Taip valstybės lygiu buvo pagerbtas žmogus, kuris visą gyvenimą skyrė žmogiškųjų idealų paieškai ir jų atskleidimui žmonių širdyse.

Galime didžiuotis, kad Vydūnas gimė Šilutės rajone, Jonaičių kaime, o jau būdamas brandaus amžiaus kurį laiką mokytojavo ir kūrė Kintuose.

Šiemet Lietuvoje buvo surengta daugybė renginių, skirtų Vydūno gimimo metinėms paminėti, o 2018-iesiems sukant į pabaigą, Šilutės kultūros ir pramogų centras spalio mėnesį surengė Vydūno chorinės muzikos festivalį „Vydūno daina“. Festivalis apjungė šalis, susijusias su Vydūno biografija ar kūryba - Lietuvą, Vokietiją, Rusiją.   

Ukmergės naujienos