Kultūra ir švietimas

jonis auksine_dainaPrieš Velykas malonios staigmenos sulaukė šilutiškis renginių vedėjas, populiarių dainų tekstų autorius, poetas Marijus Budraitis. Muzikinio TV šou „Auksinė daina“ metu grupės „Jonis“ dainą „Baltas kelias į namus“, parašytą pagal M.Budraičio eiles, žiūrovai išrinko auksine šios grupės daina.

„Labai smagu ir netikėta. Tokius rinkimus vertinu kaip į smagų žaidimą, bet vis tiek malonu, kad ši daina nugalėjo. Mano kūryboje - tai viena svarbių pergalių“, - „Šilutės naujienoms“ sakė M.Budraitis.

4 pasysiu_biblioteka_teatro_vakarasKlysta manantys, kad labiausiai pasiseka tik verslus turintiems žmonėms. Verslas visų neišgelbės.

Žmonėms reikia kurti. Mes sutverti tam, kad grožėtumėmės aplinka, mokėtume iš gyvenimo pasiimti tai, kas geriausia. Tik leisdami sau jausti išliksime savimi ir būsime laimingi.

Žmonėms reikia teatro kaip atokvėpio, atramos, atsvaros nuo kasdienybės. Šilutės rajone savo kūryba džiugina Šilutės kamerinis dramos teatras ir 4 mėgėjų dramos teatrai. Vienas iš jų - Juknaičių mėgėjų dramos teatras.

suomijoje violeta_Ekskursija_po_TurkuŠvėkšniškė kūrėja Violeta ASTRAUSKIENĖ grįžo iš tarptautinio poezijos festivalio „ePublisher“, kuris balandžio 6-7 dienomis vyko Suomijos Turku mieste.

Ji pasidalijo įdomios viešnagės įspūdžiais.

Smuikas Afisa_A3_crop2mm_6vntPirmasis seminaras - festivalis „Smuikas - mano draugas“ įvyko 2000 m. Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje. Jį suorganizavo Palangos meno mokyklos styginių instrumentų mokytojai kartu su Kretingos, Gargždų, Skuodo ir Priekulės muzikos ir meno mokyklų stygininkais. 2001m dalyvauti šiame festivalyje buvo pakviesta ir Šilutės meno mokykla. Kiekvienais metais festivalis keliauja į kitą miestą, į kitą meno mokyklą.

juknaiciai menu_savaiteJuknaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinėse grupėse vyko tradicinė Menų savaitė „Pabūkime kartu“. Šiuo renginiu buvo siekiama vaikų kūrybinės ir meninės raiškos, telkiama bendruomenė, skatinamas geranoriškas bendradarbiavimas, stiprinami ryšiai su socialiniais partneriais.

Į visus savaitės renginius buvo kviečiami ir vaikučiai, dar nelankantys darželio.

bibliotekos paslaugos_bebaimiu_kambaruo_atidarymasPastaraisiais metais jau tapo įprasta, kad Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vykdomos ne vien su knygomis susijusios veiklos. Čia gausu įvairių kitokių renginių: užsiėmimai su konstruktorių rinkiniais, trimatėmis modeliavimo programomis ir 3D spausdintuvu, interaktyvūs šokiai, boulingas, kt.

Bibliotekininkai plėtoja vis naujas idėjas, stengdamiesi pritraukti miesto ir rajono jaunuomenę į biblioteką. Taip gimė inovatyvūs projektai „Išbandymų kambario šturmas“ bei „Bibliotekos iššūkis jaunimui - ateik, priimk, įveik!“

teatro studija_jankaus_mokyklojeJau trečius metus Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje  teatro ir lėlių gerbėjus buria neformaliojo vaikų švietimo programa „Lėlių dizaino ir teatro studija“, kurią veda anglų kalbos mokytoja Rita Bernotienė.

Anot vadovės, neatsiejama užsiėmimų dalis yra teatro menas ir anglų kalbos žinių gilinimas. Vaikai mokosi siūti lėles, mokosi vaidybos, kuria teatralizuotas interpretacijas pagal angliškas daineles.
Be jau minėtos programos, mokytoja R.Bernotienė veda ir dar vieną NVŠ programą „Jaunasis vertėjas“, dalyvauja jaunųjų vertėjų konkurse „Tavo žvilgsnis“.

 zibute begimo_dienaBalandžio 7-oji - Pasaulinė sveikatos diena. Šiai dienai paminėti jau ketvirtus metus organizuojama akcija „Sveikas vaikas - laimingas vaikas“. Akciją inicijuoja Vilniaus miesto lopšelis - darželis „Želmenėliai“, respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ Vilniaus skyrius.

Šilutės lopšelis - darželis „Žibutė“, būdamas asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ nariu, taip pat surengė akciją „Aš bėgu 2017“.

talentai Gintar_Muraulait_Vainuto_gimnazijaPirmą kartą 2016 metais Vainuto gimnazijoje vykęs talentų konkursas „Atskleisk savo talentą“ šiemet vėl sugrįžo į gimnaziją.

Konkurse dalyvavo ne vien Vainuto gimnazijos mokiniai, bet ir gausus būrys svečių iš Veiviržėnų, Tauragės, Žemaičių Naumiesčio, Kretingos, Pajūrio ir Akmenės rajono mokyklų.

Ukmergės naujienos