Kultūra ir švietimas

tautinis paveldas_ingos_rukykleleŠiemet birželio 26-ąją sueina 10 metų, kai Lietuva priėmė tautinį paveldą saugantį įstatymą ir buvo pradėta gryninti mūsų tautinį paveldą.

Šilutės rajone yra 19 amatininkų, gaminančių 38 tautinio paveldo produktus, ir viena tautinio paveldo paslaugą teikianti įmonė. Visoje Lietuvoje tokių produktų, gaminamų pagal autentiškas tradicijas ir žymimų tautinio paveldo sertifikatu, priskaičiuojama 2895.

Artėjant įstatymo priėmimo 10-mečiui ekspertai diskutuoja, jog reikia garsiau kalbėti apie tautinį paveldą, populiarinti jo produktus ir taip šviesti visuomenę.

Šilutės kraštui tai irgi labai svarbu, nes tautinis paveldas - tas masalas, kuris gali pritraukti daugiau turistų, vadinasi, - ir duoti pajamų mūsų žmonėms.

Juknaiciai AlkakalnisSavo kasmetinėje šventėje juknaitiškiai šiemet pagerbė ne tik, kaip jau įprasta šioje gyvenvientėje, gausiausias ir pavyzdžiu kaimynams esančias šeimas, gražiausiai besitvarkančius ir europietiškai gyvenančius kaimynus, bet ir savąjį Alkos piliakalnį, tautinį kostiumą ir pačią Lietuvą.

Į šventę „Visada jauni” gausiais būriais suvažiavo aplinkinių kaimų ir seniūnijų bendruomenės, sulaukta garbių svečių ir iš toliau. Suvažiavo ne tuščiomis: katiluose ir ant stalų garavo sočios sodietiškos vaišės, akį traukė kalnai saldumynų ir prekybininkų meno dirbinių, o juknaitiškių namus praturtino svečių dovanos.

traksedziu stovykla_pas_pasienieciusVasaros poilsio stovykloje „Gimtinės takeliais 2017“ atostogas pradėjo 22 Šilutės M.Jankaus mokyklos Traksėdžių progimnazijos skyriaus pradinukai. Jau 13 metų Traksėdžiuose organizuojama ši vasaros poilsio stovykla, kurią finansuoja rajono Savivaldybė. Stovyklautojai penkias dienas dalyvavo įvairiose veiklose bei išvykose.

jaunimo centro_stovykla_bebaimiu_zaidimasMokslo metams pasibaigus, ne visos mokyklos liko tuščios. Štai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre nuo birželio 5 d. buvo surengta dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Domėkimės ir veikime kartu“. Visą svaitę mokiniai keliavo, pažino dar neaplankytas Pamario vietas, sportavo, kitaip aktyviai praleido laiką.

DSC00363Birželio 7-ąją Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras Bikavėnuose (Vainuto seniūnija) tapo tikra amatininkų stovyklaviete.

Stovykloje su įvairiausiais liaudies amatais susipažino daugiau kaip 200 moksleivių iš Šilutės ir Šilalės rajonų mokymo įstaigų.

pleneras zydi_scyles_katyciai_ziurovaiŽydinčių scylių jūra, pavasarį mėlynai nuspalvinusi Katyčius, šiuo metu vėl mėlynuoja. Tik dabar - plenero „Žydintys Katyčiai“ dailininkų kūriniuose.

Birželio 3 dieną Katyčių evangelikų liuteronų bažnyčioje vykusio renginio, skirto Reformacijos 500 metų jubiliejui pažymėti, metu žiūrovai pirmą kartą išvydo plenero darbus.

regbis su_trenere_minkeviciuteBirželio 3 dieną Olimpinės dienos deglas liepsnojo Alytuje. Į šį renginį vyko ir Šilutės mažieji regbininkai su trenere Austėja Minkevičiūte.

3 sveksnos_skautai_jaunuju_ambasadoriu_estafetejeVisą gegužės mėnesį Alytaus miesto ir rajono, Šilutės, Varėnos, Kretingos, Telšių, Kaišiadorių bei Kauno miesto ir rajono savivaldybėse vyko šv. Jokūbo estafetė. Į estafetę įsijungė ir Švėkšnos A.Rugytės skautų komanda, vadovaujama Violetos Stonienės ir Danutės Šneideraitienės, prie jų prisidėjo ir spec. pedagogė Kornelija Martinkienė.

siksniaus knygos_pristatymasKelionę pas skaitytojus pradėjo dešimtoji poeto ir prozininko Audriaus Šikšniaus knyga „Žiemojantis angelas II”. Šilutės rajono literatūrinę F.Bajoraičio premiją pelnęs kraštietis joje tęsia  pasakojimą apie nepriklausomoje prieškario Lietuvoje klestėjusios Monikos Jurkuvienės šeimos likimą sovietmečiu.

„Žmonių likimus sovietinė santvarka pažymėjo kitaip. Tiek materialines, tiek moralines jų puses. Ar Monika prie jų prisitaikys?”, - atsakymus į tuos klausimus skaitytojus ragina surasti viena iš knygos redaktorių Birutė Morkevičienė ir užsimena apie slidžiais sovietinės valdžios laiptais kylantį Monikos sūnų Augustą.

Ukmergės naujienos

,,,,,