Kultūra ir švietimas

 

Mazylis sveksnojeGruodžio 4 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filiale vyko istorijos paskaita „19018 m. vasario 16 d. Lietuvos nepriklausomybės akto priešistorė“, kurią vedė mokslininkas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politikos ir visuomenės veikėjas Liudas Mažylis. Jam suteikta Lietuvos pažangos premija (2017), ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius (2017), Stasio Lozoraičio žurnalistinė premija (2017). L. Mažylis yra Kauno miesto garbės pilietis (2018).

 

Sandora 1Gruodžio 1-ąją didžiosios metų šventės - Kalėdų laukimo meto ir Advento pradžios renginys atėjo į šimto krašto senolių širdis - tiek jų į visus metus laukiamą šventę ir vėl sukvietė Šilutės evangelikų - liuteronų bažnyčios labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ nariai.
12 sandoriečių paskutinėmis praėjusios savaitės dienomis dirbo be poilsio valandų, nes papuošti ir padengti stalus, suruošti asmenines dovanėles tokiam būriui senjorų buvo išties sunkus darbas. Šilutiškiams, kaip įprasta, labai padėjo grupelė bičiulių iš Rostoko (Vokietija), šilutiškius remiančių jau daugiau nei dvi dešimtis metų. Šįkart kelios dienos iki renginio atvyko 7 žmonių delegacija.

pasaku kurimo_dirbtuves_bibliotekaŽemaičių Naumiesčio ir Vainuto bibliotekose vyko linksmos pasakų kūrimo dirbtuvės su dailininku, knygų vaikams autoriumi Pauliumi Juodišiumi ir rašytoju Virgiu Šidlausku. Abu menininkai yra ne tik mėgstami jaunųjų skaitytojų, bet ir pripažinti literatūros kritikų.


RUSNES SOKIS_2Penktadienio vakaras Rusnėje šokių meno mėgėjams tapo išskirtine švente. Vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Rusnietis“ tą dieną minėjo savo veiklos dvidešimtmetį. „Rusnietis“ kartu su savo artimiausiais draugais - Pasvalio r. Ustukių tautinio šokio grupe „Šėltinis“, Juknaičių vyresniųjų šokių grupe „Juknaičiai“ bei Švėkšnos vyresniųjų žmonių šokių kolektyvu „Šalna“ - surengė bendrą koncertą. Keletą šokių „Rusnietis“ su savo draugais sušoko kartu.

 

Pradinukai 1Lapkričio 30 – gruodžio 1 d. Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokinės Justė Kuzaitė ir Odrė Valeikė su mokytoja Violeta Lukočiene, dalyvavo GLOBE ir Baltijos jūros projekto (BJP) konferencijoje, kuri vyko Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre, Vilniuje.

salunas konkursasDvi šokių klubo „Salūnas“ komandos dalyvavo „United Dance Nation“ organizuojamame konkurse „Lithuanian cup 2018“, į kurį suvažiavo šokėjai iš visos Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Moldovos ir net Montenegro. Tai didžiausios metų varžybos su geriausiais Lietuvos ir Europos šalių šokėjais.

BajoraitisŠiemet gruodžio 9 d. lietuvininkų poetui, visuomenės veikėjui Fridrichui Bajoraičiui - Paukšteliui būtų sukakę 135-eri. Jau 23 metus Šilutės viešoji biblioteka vadinasi šio garbaus šviesuolio vardu.

 

ciuzeliene tautodaile_pasysiai2Vieni kūrėjai meilę savo kraštui apdainuoja dainose, kiti ją perteikia spalvomis, o tautodailininkė Rūta Emigart Čiuželienė grakščiai valdydama žirklutes ir peiliuką atgaivina popieriuje.

paroda vaikams_sveksnaŠvėkšnos „Saulės“ gimnazijos ketvirtokai atskubėjo į Švėkšnos biblioteką, kur jų laukė susitikimas su Rasos Truikienės eilėraščių knygutės „Priešaky kelionė“ iliustracijų autoriumi Valdemaru Tisaičiu ir tapytoju Sauliumi Šedžiu.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt