Kultūra ir švietimas

literaturinis-ruduo-2018Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka skelbia šeštąjį literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį“ konkursą. Kas trejus metus vykstančio konkurso tikslas - skleisti, aktualinti naujausią šilutiškių autorių grožinę ir humanitarinę kūrybą, populiarinti poeto, publicisto, kultūros veikėjo, pirmosios kilnojamosios bibliotekos Mažojoje Lietuvoje įkūrėjo Fridricho Bajoraičio vardą, už grožinę kūrybą skiriant jo vardo literatūrinę premiją.

Kristinos likimasKristinai - vos 26-eri, tačiau didžiąją dalį to neilgo savo gyvenimo ji vadina tamsiu labirintu, kuriame blaškėsi beveik visus tuos du dešimtmečius. Vaikystėje atstumta kiemo vaikų, neradusi šilumos ir supratimo tėvų šeimoje, nepritapusi ir begalę patyčių iškentusi mokykloje, paauglystėje paragavusi alkoholio, o netrukus ir narkotikų, mergina iš to labirinto ilgai nerado išėjimo. Kol vieną naktį, jau praradusi bet kokią viltį išlipti, ji surinko viename reklaminiame lapelyje rastą telefono numerį. O atsiliepusiam žmogui ištarė: „Padėkite man...“

Kristinos atvirumas ir stebina ir žavi. Stebina todėl, kad tikrai ne kiekvienas išdrįstume taip atvirai, neslėpdami nei vardo, nei veido, prabilti apie savo nuopolius. Žavi todėl, kad jauna moteris tvirtai supranta vardan ko ji tai daro: „Tam, kad savo pavyzdžiu paliudyčiau, jog galima išlipti, galima kitaip gyventi, kad bent vieną šiandien taip pat kenčiančią ir išeities nerandančią moterį paskatinčiau jos ieškoti“, - sako ji.

zolininke Violeta_BauzieneŠis metų laikas ypatingas - žaliuoja, žydi laukų ir pievų gėlės, vaistažolės. Rusnės žolininkei Valentinai Baužienei dabar pats darbymetis.

„Skiname, džioviname, kaip skruzdės viską tempiame į namus, atrodo, galo nėra. Šiuo mitologiniu laiku saulė ritasi žemyn, dienos trumpėja, o augalai atiduoda visą savo brandą”, - vedžiodama po savo vaistažolių daržą pasakoja moteris.

Apie kiekvieną augalą, tiek jos darže augantį, tiek patvoryje ar pamiškėje, Valentina galėtų pasakoti nesustodama. Štai juozažolė yra aromatinga, todėl puikiai tinka į aliejų ar actą, o pelynas padės sutrikus virškinimui bei pašalins įtampą iš vidaus organų.

Raugerškio šaknys atstoja lietuvių pamėgtą egzotiškąją ciberžolę.

Išlydėdama iš savo sodybos Valentina pavaišina ne tik magiška dedešvų arbata, bet ir raudonųjų begonijų žiedais, kurios rūgštelna burnoje. Nejučia ateina suvokimas, kad viskas ko žmogui reikia, auga šalia mūsų.

38678766 2153457354979647_5749137982841946112_nRugpjūčio 7-ąją garbingą 95 metų jubiliejų šventė juknaitiškis Steponas Stankus. Gražaus gimtadienio proga trečiadienį ilgaamžį pasveikino Šilutės valdžios atstovai, o savaitgalį suvažiuos vaikai, anūkai, proanūkiai.

Dar prieš trejus metus, kol sveikata leido, Steponas mėgo važinėtis dviračiu. Dabar, atsigavęs po sunkios ligos, lipti ant dviračio nerizikuoja, mieliau išeina pasivaikščioti, iki parduotuvės.

Visada gerą, ramaus būdo tėtį prisimena ir kartu su juo gyvenanti dukra Regina Tamulevičienė.

 

Vanagu stovyklaŠiemet 10-metį minintis kitas Šilutės rajono reabilitacijos centras „Gabrielius“ plečiasi ir teikia vis naujas paslaugas.

Prieš 3 metus Klaipėdoje atidarytas centro konsultacinis kabinetas - dar naujovė visoje Lietuvoje. Tačiau jau pamėgtas ir priklausomybes turinčių žmonių, ir jų artimųjų, kuriuos kamuoja įvairūs praktiniai ir teisiniai klausimai ar dvasinės problemos.

„Gabrieliaus“ vadovą kunigą Valdą Miliauską, kuris pats dirba ir konsultaciniame kabinete, ypač džiugina tai, kad konsultacijų kreipiasi ir daug jaunų žmonių, dažnai dar net pilnametystės nesulaukusių.

mados Pirmojoje_gimnazijojeŠilutės pirmosios gimnazijos moksleivės ir vėl mokslo metų pabaigoje spėjo nusiskinti dar daugiau lauro lapų - technologijų mokytojos Nijolės Titienės idėjų ir iniciatyvos vedamos gimnazistės sudalyvavo respublikininiame drabužių dizaino ir įvaizdžio konkurse - festivalyje „Kūrėjų oazė“. Šiemet konkursas organizuotas Tauragės Šaltinio progimnazijoje.

stelmuziukai 2Žemės ūkio ministerija, minėdama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, kaimo šviesuolius bei iniciatyvas pagerbia neeiline dovana - Stelmužės ąžuolo palikuonimis.

Prasidėjus paskutiniajam vasaros mėnesiui ministerija tęsia „Tautos šimtamečių ąžuolų“ apdovanojimo ceremonijas. Rugpjūčio pradžioje Salantuose buvo pagerbtos Klaipėdos apskrities bendruomenės, tarp kurių dauguma buvo atstovai iš Šilutės rajono. Degutiškė VilijaEičienė laimėjo nominacijoje „Šimtmečio atradimas“, Juknaičių bendruomenė - „Šimtmečio linksmiausieji“, naumiestiškė Ramutė Šveikauskienė - „Šimtmečio amatų puoselėtojas“, Degučių folkloro kolektyvas „Pilutė“ - „Šimtmečio tautiškiausia bendruomenė“, degutiškis Dovydas Lengvinas - „Jauniausias šimtmečio lyderis“, „Regiono šimtmečio palikimas“ - Vanagių piliakalnis.

Šiuo metu stelmužiukai dar auga laboratorijoje, todėl laureatams įteikti ąžuoliukų pasai, o jau ateinantį pavasarį ąžuoliukai pasieks laimėtojus ir įleis savo šaknis Šilutės rajone.

vyduno pasnekesiaiRugpjūčio 1 dieną Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi garbingi svečiai - Vydūno draugijos pirmininkas Tomas Stanikas bei keletas draugijos narių.

Susitikimo metu prisiminta iškili Vydūno asmenybė, diskutuota apie Vydūno darbų ir idėjų aktualumą šiomis dienomis, giliau pažvelgta į Vydūno knygų turinį, jose išsakytų minčių prasmę.

virzytes sokiu_kolektyvas_makedonijoje2Tik grįžę iš Pasaulio lietuvių dainų šventės „Vardan tos...“, Šilutės Pamario pagrindinės  mokyklos liaudies šokių kolektyvo „Viržytė“ šokėjai ėmė ruoštis išvykai į tarptautinį folkloro festivalį „Ohrid Waves 2018“. Liepos 25 - 29 dienomis jis vyko Ohrido mieste, Makedonijoje.

Į šį festivalį kviečiami skirtingų tautų ir regionų kolektyvai - kad renginys būtų įvairus, spalvingas, kad užsimegztų ir plėtotųsi tarptautiniai ryšiai. Savo šalis pristatė ne tik šokėjai, bet ir vokaliniai ansambliai, solo atlikėjai, kitų meno rūšių atstovai.

Ukmergės naujienos