Kultūra ir švietimas

karjeros diena_juknaiciu_mokykla2Vasario 4 dieną Juknaičių pagrindinėje mokykloje vyko Ugdymo karjerai diena. Šios dienos tikslas – ugdyti mokinių bendrąsias ir karjeros kompetencijas, organizuojant susitikimus su įvairių profesijų atstovais mokykloje ir jų darbo vietose bei skatinti mokinių komunikavimo, bendradarbiavimo ir socialinių įgūdžių ugdymą.

stintos mantas3

Tautodailės metams paminėti skirtas kermošius, o jame – šilutiškių delegacijos triumfas, tai bene pagrindinis šių metų Palangos Stintų šventės akcentas.


Žinoma, buvo šventėje ir daug kitų įdomių veiklų: Amatų kiemas, žvejų varžybos nuo tilto ir kitokios žvejiškos atrakcijos, tautinių juostų ir austų rankšluosčių rekordas, Didžiosios stintos palydos iki jos sudeginimo vietos - jūros tilto, grilio čempionatas, keptų, marinuotų ir visaip kitaip paruoštų stintų ragautuvės. Tai vis šilutiškių įspūdžiai iš bene didžiausio šaltojo sezono renginio Vakarų Lietuvoje – jau 17-osios Stintų šventės.

 

DSC 1154Šv. Mišios bažnyčiose, pėsčiųjų žygis Šilutėje, parodos „Žemaičių Naumiestis ir jo žmonės“ pristatymas, šokių kolektyvų pasirodymai, koncertai – tai Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiai Šilutės rajone.

Traksedziu vaikaiVasario 5 dieną Traksėdžių bibliotekoje vyko susitikimas su literate, tautodailininke Terese Leciūte - Lorenčiene. Renginyje dalyvavo M. Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių progimnazijos ketvirtokai su mokytoja Jūrate Jasaitiene.

Kintu vaikaiKintų bibliotekininkė Vitalija Vyšniauskienė vasario 5 d. svečiavosi Klaipėdos rajono Jono Lankučio viešosios bibliotekos Drevernos filiale, kur vedė robotikos užsiėmimą su konstruktorių „LEGO WeDo“ rinkiniais. Užsiėmime dalyvavo Drevernos darželio - lopšelio „Spalviukų“ grupės ugdytiniai ir jų mokytojos.

Silutes vaikaiŠilutės F. Bajoraičio bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkai sugalvojo smagų ir spalvotą popamokinės veiklos „Ką gero nuveikiam?“ užsiėmimą vaikams – dažų liejimą.

 

Rusne villaJauki atmosfera, romantiška gyva smuiko muzika viso vakaro metu, gurmaniška vakarienė su savo antrąja puse... Ar gali būti geriau? Palikite visus kasdieninius rūpesčius namuose ir nepraleiskite progos kartu su savo meile praleisti vakaro kartu, o galbūt net nustebinti šiuo vakaru savo antrąją pusę?

duona sveksna_saleVasario 5- ąją nuo seno lietuviai pagerbdavo ugnį ir kasdieninį maistą – duoną. Tikima, kad šv. Agotos palaimintas gabalėlis duonos apsaugos nuo gaisrų ir kitokių negandų.

Emociju banga_2Gargžduose vyko Klaipėdos rajono vaikų ir jaunimo šokių edukacijos centro organizuojamas respublikinis vaikų ir jaunimo šokių festivalis - konkursas „Emocijų banga“. Šilutės meno mokyklos šokių kolektyvas „Pamarietė“ pelnė net 4 apdovanojimus.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt