Kultūra ir švietimas

juknaiciu gandrasJuknaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinių grupių vaikučiai ir auklėtojos nestokoja išradingumo. Jie švenčia labai daug kalendorinių švenčių, o praėjusią savaitę paminėjo gandrų sugrįžtuves.

vokaliniai kolektyvaiŠilutės rajono savivaldybės taryba savo sprendimu patvirtino, kad 2017 metais parems 30 mėgėjų meno kolektyvų veiklos projektų - jiems padalinta 67 990 eurų.

Dar 1500 eurų skirta kolektyvų apžiūroms organizuoti - apžiūrų bus penkios.

saugu sokis1Saugų vaikų darželis įsitraukė į Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos iniciatyvą minėti Žemės dieną įvairiais renginiais.

raudonkepuraite sokis_zemeiŠilutės lopšelyje - darželyje „Raudonkepuraitė“ daug metų didelis dėmesys skiriamas vaiko sveikatos stiprinimui, ekologiniam ugdymui, sveikos ir saugios gyvensenos įgūdžių formavimui. Aktyvi pedagogų komanda kuria įvairius projektus, organizuoja akcijas ir renginius, sveikatos savaites bei dienas ir kt.

Neapsiribojame vien tik veikla savo įstaigoje - mielai įsijungiame į rajono, respublikos, tarptautinius  projektus bei akcijas.

Vienas iš tokių projektų - tarptautinė iniciatyva „Apkabinkime žemę“.

17192046 1910114152559477_4835662943142927657_oEtninės kultūros globos taryba kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene  2017 metais skelbia  konkursą „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje“. Tai pernai mūsų vykdyto  konkurso „Pasidalink istorija apie tautinį rūbą tremtyje“ tęsinys. Tik šiais metais kreipiamės į platesnę auditoriją – visus, kurie gyvena Lietuvoje ar toli už jos ribų. Laukiame įdomių istorijų apie savo ar savo artimųjų tautinį drabužį. Kviečiame konkurse dalyvauti kiekvieną, kuriam tautinis kostiumas yra svarbus  etninės, regioninės ar asmeninės  tapatybės simbolis arba brangi šeimos relikvija.

 2 salunas_sokio_festivalisŠilutės šokių klubas „Salūnas“, vadovaujamas Remintos Stoškuvienės ir Živilės Bartkienės, kovo 19 d. puikiai pasirodė vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų baleto ir  šiuolaikinio šokio festivalyje - konkurse „Dance Box 2017“.

Šis festivalis - tai unikali galimybė vienoje vietoje pamatyti pačius įvairiausius šokių stilius, pradedant šiuolaikine choreografija, modernu, džiazu, šokant neoklasikinį, charakterinį šokį, šiuolaikinį baletą... ir baigiant absoliučia klasika.

violeta astrauskieneBalandžio 7-8 d. Suomijoje, Turku mieste, vyks tarptautinis poezijos festivalis „ePublisher“, kuriame dalyvaus ir penki atstovai iš Lietuvos. Tarp jų - ir mūsų kraštietė, aktyvi Švėkšnos bendruomenės narė, Saugų seniūnijos specialistė Violeta Astrauskienė. Ji pakviesta dalyvauti festivalyje ir paskaityti savo kūrybą.

pusele artistaiĮvairiomis pavasario spalvomis Žemės dienos ir artėjančios Gandro dienos proga pražydo Šilutės lopšelis - darželis „Pušelė“. Auklėtojos, mažieji ugdytiniai bei jų tėveliai net keletą dienų visaip puošė nebereikalingus batus - jie tapo gandro aulinukais. Kiti jaunieji menininkai tapė akmenukus, juos pavertė boružėlėmis, kitokiais vabaliukais, išlindusiais pasidžiaugti pavasario saule bei papuošusiais darželio teritoriją.

knygnesiu diena_sveksnoje_Tarvydas_salia_seniunoKnygnešių tema šiandien nėra labai aktuali, ji liko tik istorinio laikotarpio faktu, tačiau, matyt, nemažos dalies tautiečių pasąmonėje vistik užima aktyvią poziciją.

Per knygnešio įvaizdį identifikuojame savo kultūrinį išlikimą. Kova už lietuvišką raštą, lietuvių kalbą vyko ir vyksta nuolatos. Kalbėti lietuviškai, mąstyti lietuviškai yra svarbiausia mūsų identiteto apraiška.

Kovas - pirmasis pavasario mėnuo, ne tik skelbiantis gamtos atgimimą, bet ir atnešantis gražią progą - neužmiršti sunkaus ir tragiško lietuviško žodžio kelio.

Ukmergės naujienos