Kultūra ir švietimas

P1250537Šypsena, gerumu, energija spinduliuoja Švėkšnos seniūnijos Žagatpurvių kaime, buvusiame pasienyje tarp Didžiosios ir Mažosios Lietuvos gyvenanti Genovaitė Vyšniauskienė. Daugiau kaip 40 metų mokytoja dirbusi moteris, aktyvi Švėkšnos bendruomenės narė birželio 3 dieną šventė 90-ąjį jubiliejų.

Nedidukę, guvią ir gera nuotaika spinduliuojančią močiutę sveikino ir Šilutės rajono valdžios bei Švėkšnos seniūnijos atstovai. Ilgaamžei jie linkėjo tos visus užburiančios šypsenos, sveikatos, stiprybės, energijos, gerumo ir nesustoti judėti.

„Ji yra Švėkšnos inteligentijos atstovė - kultūringa, mandagi. Kokia bebūtų diena, bloga ar gera, bet Genutė visada šypsosi. Ta šypsena ne paprasta, bet šilta ir kitus paliečianti. Sutikus Genutę, bent jau man, diena tampa geresnė“, - gražių žodžių močiutei negailėjo Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

mokiniu forumas_visi_dalyviai1_copyGegužės mėnesį Žibų pradinėje mokykloje vyko mokinių savivaldos atstovų forumas „Ateitis - tavo rankose“. Renginį organizavo patys mokiniai - LMS Šilutės rajono mokinių tarybos, jame dalyvavo didelis būrys Šilutės rajono mokinių savivaldų mokinių bei kitų Lietuvos moksleivių sąjungos padalinių savanorių. Mokiniai klausėsi paskaitų, dalyvavo įvairiose veiklose.

jankaus vaikaiŠilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje vyksta vaikų vasaros poilsio dieninė stovykla „Aukime sveiki“, į kurią susirinko apie 100 mokinukų. Vaikai ir tėveliai patenkinti, nes kol mokosi vyresnieji broliai ar sesės, pradinukai linksmai stovyklauja.

silutes neigalieji_zanavyku_krastas1Šie metai savo karščiais leido Šilutės neįgaliesiems paankstinti savo kelionių maršrutus.

vestuvininkai raibysTūkstančiai muzikos mylėtojų praėjusį sekmadienį ir vėl - jau šeštąjį kartą - suko į Švėkšną, kur vyko Vestuvių muzikantų festivalis. Miestelis tiesiogine žodžio prasme buvo pilnutėlis žmonių, jau pamėgusių šį Švėkšnos entuziasto Vytauto Raibio sumanytą unikalų renginį. Vieni tik pasiklausyti smagios muzikos, kiti pasišokti, o tretieji dar ir būsimai savo šventei muzikantus išsirinkti sumaniusieji čia linksminosi nuo popietės iki vėlaus vakaro.

Vis populiarėjantis renginys šiemet ir vėl sumušė ankstesnius rekordus: jame dalyvavo beveik 30 kolektyvų ir pavienių muzikantų - iš viso apie 100 dalyvių iš visų Lietuvos kampelių. O kasmet savo renginį vis naujais akcentais praturtinantis V.Raibys ir jo talkininkai šiemet savo svečius dar ir fejerverkais nustebino.     

atverk duris_vasarai_bibliotekaJau treti metai Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras Lietuvos mokyklas, daugiafunkcius centrus, įvairius užimtumo bei bendruomenių centrus ir kitas organizacijas pakviečia atverti duris vasarą atostogaujantiems vaikams, kurie galbūt negali įsigyti brangių kelialapių į stovyklas. Todėl šios įstaigos gali pasiūlyti atviras erdves ir suteikti jiems galimybę prasmingai leisti atostogas, ar tiesiog rasti gerą vietą betarpiškam ir įvairiapusiškam bendravimui su bendraamžiais.

 

Untitled-1 copyLeidybos namai „Terra Publica“ su dideliu džiaugsmu pristato gegužės mėnesį pasirodžiusią knygą „Vysla per Lenkiją“ ir kviečia susitikti birželio 13 d. (trečiadienį) 17.00 val. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (Tilžės g. 10, Šilutė).

Lygiai prieš metus skaitytojams buvo pristatyta pirmoji nacionalinės ekspedicijos knyga „Nemunu per Lietuvą“. 2017 m. šis leidinys tapo perkamiausia pažintine knyga Lietuvoje.

lauko biblioteka1Penktadienį, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną Šilutėje atidaryta dar viena lauko bibliotekėlė - Šeimos skvere (Lietuvininkų g.).

BALCIUVA _1Šilutės savivaldybėje vasaros švenčių maratonas prasidėjo Vainuto seniūnijoje Balčių gyvenvietėje. Šioje gyvenvietėje įsikūrusi bendruomenė pastaruoju metu smarkiai atsinaujino: pakeitė galimai dešimtmetį bendruomenei vadovavusią pirmininkę ir netgi pavadinimą, tad anksčiau buvusi Balčių kaimo bendruomanė „Kivylių žiburiai“ dabar vadinasi „Balčiuvos“ vardu.

Naujoji bendruomenės pirmininkė Genė Gofmanienė su „Balčiuvos“ nariais sugebėjo organizuoti puikią vasaros pradžios šventę Balčių, Lazduonėnų, Skiržemės bei Kivylių gyvenviečių žmonėms, kurioje kartu minėjo Vaikų gynimo ir Tėvo dienas.

Balčių gyvenvietės seniūnaitis, ūkininkas Jonas Sudeikis sveikindamas šventės dalyvius sakė, kad vis labiau įsitikina, kokią galią turi bendruomenė, ypač kai joje yra aktyvių entuziastų. „Balčiuvos“ bendruomenės sąrašuose yra apie 60 narių, o Balčiuose ir jų apylinkėse gyvena daugiau nei pusketvirto šimto žmonių, kurių mažiausiai pusė suėjo pabūti kartu ir atšvęsti trigubą vasaros pradžios šventę.

Ukmergės naujienos