Kultūra ir švietimas

IMG 20180802_163315„Esu dainavęs su grupe „Mango“, filmavęsis seriale ir komedijoje, nors nesugebu nei dainuoti, nei vaidinti. Tokias galimybes man suteikė buvimas sportininku, nes žmonėms įdomu kaip sportininkas sugebės vaidinti ar dainuoti“ - savo patirtimi ir atsivėrusiomis galimybėmis Šilutėje dalijosi Andrius Pauliukevičius.

„Pats save labiausiai suvokiu kaip sportininką“, - taip save pristatė į Šilutės kultūros ir pramogų centre organizuojamą „LA-FA ketvirtadienį“ atvykęs iš Ignalinos kilęs, o dabar Vilniuje gyvenantis kultūristas Andrius Pauliukevičius.

Visiems nuostabą sukėlė tai, kad Andrius yra įgijęs ir istorijos mokytojo išsilavinimą ir metus juo dirbęs. Jis taip pat parašė 6 knygas apie sportą ir mitybą bei du kartus tapo Europos kultūrizmo čempionu, turi daugiau nei 10-ies metų asmeninio trenerio patirtį.

SILUTES UOSTAS_5Klaipėdos regiono savivaldybės vykdo projektą „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra“.

Klaipėdos regione yra daug patrauklių lankytinų objektų, plėtojama turizmo infrastruktūra, teikiamos turizmo paslaugos, tačiau informacijos stoka dažnai trukdo turistams rasti norimus pamatyti lankytinus objektus. Klaipėdos ir Skuodo rajonų, Neringos, Klaipėdos miesto, Kretingos rajono, Palangos ir Šilutės rajono savivaldybių administracijos bendradarbiauja šiame projekte siekdamos sukurti vientisą, savivaldybes jungiančią turizmo ženklinimo infrastruktūros sistemą, kuri būtų patogi turistams, keliaujantiems ir lankantiems istorinius, kultūrinius, gamtinius ir kt. lankytinus objektus Klaipėdos regione.

gyvunau biblioteka2Ar dažnai pasitaiko į viešąją įstaigą ateiti su augintiniu? Ne? O Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vieną dieną kiekvienas atėjęs su augintiniu buvo priimtas kaip svarbiausias svečias. Tądien vaikai, suaugusieji ir jų augintiniai dalyvavo popietėje, skirtoje jų mylimiems augintiniams. Popietės tikslas – parodyti visiems susirinkusiems, jog įsigyti gyvūną yra paprasta, o juo rūpintis yra ne tik nelengva, bet ir nepigu.

 

simtmecio lauzai„Senovinė ugnies naktis“ - paskutinį rugpjūčio šeštadienį uždegami simboliniai Baltijos jūros pakrantės šalių laužai, kurie simbolizuoja draugystę, vienybę ir Baltijos jūros šalių bendrą istoriją, kultūrinį paveldą. Uždegami simboliniai laužai primena ir apie Baltijos jūros reikšmę, jos išsaugojimą ateities kartoms.

„Senovinė ugnies naktis“ iniciatyva kviečia švęsti Baltijos jūros šalių šimtmečius ir rugpjūčio 25 d. 20:30 val. uždegti simbolinius vienybės ir draugystės šimtmečio laužus Baltijos jūros pakrantėje.

Jungiantis prie šios iniciatyvos, šimtmečio laužai bus uždegami ir Kintuose prie marių bei Rusnėje - iškyšulyje, kur Nemunas išsiskiria į Atmatą ir Skirvytę

 

festivalis kintu_finalas_Basso_TrioBeveik mėnesį - Pamario krašto gyventojus ir svečius spalvinga profesionalių koncertų įvairove lepinantis Kintų muzikos festivalis artėja link pabaigos. Praėjusį savaitgalį klausytojus pavaišinęs porcija šiuolaikinės muzikos, rugpjūčio 10-11 d. festivalis pasiūlys gurmanišką senosios muzikos dozę ir romantiškų melodijų vakarą. O finišuos rugpjūčio 15 d., profesionalų koncertą dovanosiantis ir pačiai jauniausiai auditorijai, šį kartą atsigręždamas ne tik į sveikus, bet ir į sergančius rajono vaikus.

sveksnos poezijos_vakaras2Švėkšnos Dvaro šventė prasidėjo įžanginiu poezijos ir muzikos vakaru „Gėlė ir vėjas“, kurį jau 4 metus iš eilės organizuoja Tradicinių amatų centras Švėkšnoje.

Kurybiniai pusryciai_5Liepos 28-osios rytą išalkę sielos maisto žmonės rinkosi į Švėkšnos biblioteką. Atėjusiuosius bibliotekininkė Danutė Litvinienė pakvietė... kramtyti sielos gardumynus.

degutyte ramuciuose3Ramučių bibliotekos jaunieji skaitytojai susirinko į literatūros popietę „Debesų pilis“, skirtą lietuvių poetės, vėlyvosios lyrikos romantikės, vaikų literatūros kūrėjos Janinos Degutytės 90-osioms gimimo metinėms.

jaunimasMažais žingsneliais pradėjus eiti niekur nedirbančių, nesimokančių ir mokymuose nedalyvaujančių jaunų žmonių situacijos Lietuvoje gerinimo keliu, akivaizdu, kad nueita toli. Prieš trejus metus Jaunimo garantijų iniciatyvos projekto „Atrask save“ koordinatoriai visoje Lietuvoje, pradėję ieškoti švietimo ar darbo rinkos sistemai nepriklausančių jaunų žmonių pačiose netradiciškiausiose vietose, šiandien džiaugiasi dalyvių gausa ir vis dar kviečia dalyvauti nespėjusiuosius.

„Mes 100 proc. paliekame pėdsaką projekte dalyvavusių jaunuolių gyvenimuose“, - pasakoja projekto „Atrask save“ koordinatorė Klaipėdoje Inga Kulikauskė. Vien uostamiestyje skaičiuojama 700 dalyvavimą projekte pasirinkusių jaunuolių. Projekte siekiama dalyvaujančiam jaunuoliui užtikrinti darbo, mokymosi ar praktikos galimybes. Koordinatoriai yra įsitikinę, kad svarbus yra ne vien jauno žmogaus priskyrimas konkrečiai sistemai, bet ir mažesnės jo pergalės.

Ukmergės naujienos