Kultūra ir švietimas

 sveksnos skautaiŠiluva nuo amžių garsėja kaip žmonių susitaikymo su Dievu, dvasinio ir fizinio išgijimo vieta. Šiandien Šiluva yra vienas svarbiausių maldininkų traukos centras. Ji pagyvėja ne tik per atlaidus - maldininkų susibūrimai vyksta ir kiekvieno mėnesio 13-ąją dieną - Marijos dieną.

vainuto gimnazija_rudenelio_vaisesLinksmas ir turtingas rudenėlis atėjo į Vainuto gimnaziją, kur į šventę buvo pakviesti ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupės, pradinių klasių mokiniai bei jų tėveliai.

Saugu vargonai_meistras_1Jau dvi savaites Saugų evangelikų liuteronų bažnyčioje triūsia vargonų meistras iš Vokietijos Jorg Nass - jis rekonstruoja čia stovinčius senutėlius vargonus. Šis unikalus muzikos instrumentas yra vos metais jaunesnis už pačią bažnyčią, kuri statyta 1857-aisiais. Bet jau seniai šioje bažnyčioje niekas nėra girdėjęs vargonų skleidžiamų garsų.

Idėją prikelti vargonus ilgai brandinęs parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis darbams įpusėjus jau žvelgia toliau: sako, jog nebetoli tas metas, kuomet ateis eilė ir visos bažnyčios restauracijai.

zibute darzelis_aktyvus_poilsis_1Lopšelio - darželio „Žibutė“ bendruomenė rudenį pasitiko dalyvaudama Lietuvos tautinio olimpinio komiteto akcijoje „Aktyvus rugsėjis 2017“. Akcijos tikslas -  paskatinti visus sportuoti, rūpintis savo fizine sveikata ir ugdyti tokius olimpinius idealus kaip solidarumas, draugiškumas ir pagarba.

anglu kalbos_kursaiNe veltui sakoma, kad žmogus tobulėja ir auga savo asmenybe tik didėjant tikslams. Vienas iš iš tokių augimo tikslų šiemet įgyvendinti pradėtas Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre (Kalinausko g. 10).

LR Švietimo ir mokslo ministerijai paskelbus konkursą neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programoms finansuoti 2017 metais, vasaros pabaigoje šio centro pedagogė, anglų kalbos mokytoja metodininkė Rita Bernotienė pateikė paraišką ir laimėjo konkursą, kurio pagrindinis tikslas suburti šilutiškius ir kartu su jais pradėti vykdyti programą „Anglų kalbos kūrybinės dirbtuvės”.

Dalyvių tikslinė grupė - asmenys, ne jaunesni nei 18 metų. Labai kviečiami ir senjorai. Kursai - nemokami.

 

rimkuvienes mezginiu_parodaSalos etnokultūros ir informacijos centre atidaryta pirmoji dviejų moksladraugių - šilutiškės Nijolės Rimkuvienės ir vilnietės Tatjanos Marozienės mezginių paroda „Rudens fantazijos“.

Parodą galima aplankyti iki spalio 27 dienos.

jaunuju konservatoriu_zygis_3_komandaLietingą spalio 4 dieną vyko Jaunųjų konservatorių lygos Šilutės skyriaus organizuotos orientacinės varžybos Šilutės mieste. Lietaus nepabūgo net šešios komandos.

naumeistiskiai taurageje_500_duziuMinint reformacijos 500-mečio jubiliejų, Tauragėje, evangelikų liuteronų bažnyčioje, vyko koncertas „500 dūžių“. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos IIIg bei 8 klasės mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Jūratės Daugalienės, surengė edukacinę išvyką į šį renginį.

Vaizdo ir muzikos kelionė per 500 Reformacijos metų - tarptautinis projektas, kurį inicijavo Lietuvos kultūros taryba.

 

img 2457Svajonių būna visokių. Ir kiekvienam jo svajonė atrodo pati didžiausia ir, dažniausiai, nepasiekiama. Net jei tai būtų žieminių batų pora ar žaislinė mašinėlė. Tačiau svajonės pildosi – o tuomet, kai atsiranda pagalbininkų, jos pildosi dar greičiau. Todėl projektas vaikusvajones.lt jau aštuntąjį kartą kviečia išpildyti nepasiturinčiose šeimose augančių vaikų svajones – dideles, mažas ir tas, kurios mažajam svajokliui atrodo nepasiekiamos.

Ukmergės naujienos