Kultūra ir švietimas

2 FOTOPrieš 95 metus mūsų krašte vyko Lietuvai svarbūs įvykiai: 1922-ųjų gruodį susikūręs Vyriausiasis Mažosios Lietuvos gelbėjimo komitetas gruodžio 18 d. Klaipėdoje surengė pirmąjį posėdį, o netrukus būstinę perkėlė į Šilutę. Ši organizacija, sudaryta iš pasišventusių lietuvininkų, buvo svarbiausia atkurtos Lietuvos valstybės pagalbininkė atsikovojant Klaipėdos kraštą.   1923 m. sausio Klaipėdos krašto sukilimas - viena lemtingiausių Lietuvos istorijos datų, pagal savo reikšmę stovinti greta Mindaugo karūnavimo, Žalgirio mūšio, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios.

Sveksna LygnugariaiPenktadienio vakarą Švėkšnos tradicinių amatų centro salė buvo pilnutėlė, nes vyko jau tradicinis Švėkšnos padėkos vakaras. Bet nors ir tradicinis, šiemet renginys ir vėl turėjo naujų akcentų.

Svečiai šurmuliavo nekantraudami, o padėkos vakaro organizatoriai kažko delsė ir vėlavo pradėti. Pagaliau salėje užgesus šviesoms, visi sužiuro į ekraną. Prasidėjo filmas, kuriame Švėkšnos vaizdų fone, pagrindiniais herojais buvo... patys švėkšniškiai. Filmo autorius tartum iš mažų molio gabaliukų sulipdė didelį ir gražų vaizdą, apžvelgdamas visą bendruomenės veiklą per 2017-uosius.

winter-3016302 960_720Kai lauke žvarbu ar pagaliau pasninga – pats metas su vaikais susiruošti į gamtą. Žiemą lauke galima nuveikti daugybę įdomių dalykų – net įprastas kiemas gali tapti nuotaikingų žaidimų ir atradimų vieta. Tačiau tam, kad vaikai išbandytų naujų veiklų ir lavinančių žaidimų, reikalinga ir suaugusiųjų pagalba. Idėjomis dalinasi edukologė Lina Bakšytė ir mokyklos „Šiaurės licėjus“ pedagogės Raminta Abraitytė, Kamilė Raudytė ir Renata Trumpokais.

1Vasario 2-4 dienomis Nidoje vyks tradicinė „Stintapūkio“ šventė. Renginio organizatoriai, Nidos KTIC „Agila“, kviečia atvykti ir smagiai praleisti laiką su šeima ar draugais bei dalinasi renginio programa, kurią vainikuoja nemokamas grupės „Keymono“ koncertas.

 

vaiku darbai_KaunePraėjusių metų gruodžio mėnesį vyko tarptautinė priešmokyklinio ugdymo ir bendrojo ugdymo įstaigų ugdytinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, kūrybinių atvirukų virtuali paroda „Laiškas mano svajonei“, skirta tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai paminėti.

vaikai bibliotekoje_Matucio_kurybaSausio 9 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko literatūros parodos „Anzelmo Matučio kūryba vaikams“ pristatymas, skirtas vieno garsiausių lietuvių vaikų poeto 95-osioms gimimo metinėms.

skautai edukacine_kelioneŠios edukacinės kelionės Švėkšnos skautai labai laukė, nes norėjo  pabūti kartu, patirti naujų įspūdžių, aplankyti Lietuvoje esančias garsias vietas.

95mete su_vaikais„Gyvenimas buvo paprastas - kartais linksmas, kartais liūdnas. Karo metu buvo ir labai sunku. Buvo visokių dienų. Tačiau viskas praėjo, ir štai dabar aš sėdžiu priešais jus, sulaukusi tokio gražaus amžiaus“, - išmintimi dalijasi gruodį 95-erių metų jubiliejų atšventusi Elena Norkienė.

Prieš Kalėdas su gražiu jubiliejumi Eleną pasveikinti atvyko Šilutės rajono valdžios atstovai - vicemeras Algis Bekeris, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Kad ilgaamžės gyvenimas buvo nuspalvintas ir tamsiomis, ir šviesiomis spalvomis, įsitikinome ir patys, kai klausėmės jos atsiminimų. Elena pasakojo apie nelengvą vaikystę, kuomet į mokyklą žiemos metu eidavo 6 kilometrus, įsispyrusi į klumpes. Karo metu ji išgyveno skaudžią netektį - palaidojo pirmagimę dukrelę. Vėliau, jau dirbant kasininke, keičiantis valiutai, jai teko pilną karutį pinigų iš banko parsivežti ir pervargus vienai pardavėjai 1000 rublių per daug atiduoti. Elena ligšiol meldžiasi už tą moterį, kuri kitą dieną jai pinigus gražino.

Saugos seniunijos_kolektyvasTrijų Karalių šventės išvakarėse gerumo žvaigždės sužibo ir Saugose. Čia jau trečius metus iš eilės Saugų seniūnijos gyventojai rinkosi į tradicija tampantį Padėkos vakarą - pamatyti vieni kitus, pagirti ir pasidžiaugti drauge nuveiktais darbais.

Ukmergės naujienos