Kultūra ir švietimas

 

trecio amziaus_universitetas3Šilutėje Trečiojo amžiaus universitetas įsteigtas 2017 metų rudenį, prie Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro. Steigiamąjame susirinkime centro direktorius Marius Surplys taip kalbėjo: „sakoma, kad žmogus esti tokio amžiaus, kokia yra jo dvasia. Senatvė prasideda tada, kada žmogus nustoja eiti pirmyn, nustoja tobulėti. Trečiojo amžiaus universiteto tikslas – atitolinti senatvę kuo ilgesniam laikui“.

Susirinkę senjorai pritarė direktoriaus minčiai ir patys suprato, kad universitete galima laiką praleisti produktyviai, būti aktyviam piliečiui ir džiaugtis gyvenimu.

 

neigalieji susirinkimas2Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laima Micienė, kaip ir kasmet pavasarį bundant gamtai, pabudino ir visus rajono neįgaliuosius, sukviesdama išklausyti ataskaitą apie praeitų metų nuveiktus darbus. Šiemet susirinkimas sutapo su linksma pavasario švente - Motinos dienos išvakarėmis.

Gausus būrys lemties bičiulių iš Šilutės, Gardamo, Katyčių, Vainuto rinkosi išklausyti ir kartu prisiminti, kur visi viename būryje keliavo, ilsėjosi, pramogavo.

 

Vyduno gimnazŠilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje viešėjo dviejų knygų vaikams autorius Benas Bėrantas. Šiuo metu jis laukia, kol išeis trečioji knyga, tuoj pasirodys ir trumposios prozos rinkinys.

 

gamtosNemuno deltos regioninio parko (NDRP) direkcija su F. Bajoraičio viešaja biblioteka suorganizavo viktoriną „Gamtos draugai“. Viktorinoje kovėsi 4 komandos: Šilutės Pamario ir M. Jankaus pagrindinių mokyklų, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos bei Rusnės progimnazijos skyriaus.

 

Palangoje sveksna_2Gegužės 1-ąją besiruošiantieji Sutvirtinimo sakramentui jaunuoliai sugužėjo į Palangą – čia vyko šiam sakramentui besiruošiančio jaunimo sutikimo dienos „Užtvirtink“ renginiai.

 

Profesiju mokymas_2Šilutės profesinio mokymo centro sektorinis žuvininkystės praktinio mokymo centras kasdien tampa vis didesniu traukos centru. Išgirdę iš lūpų į lūpas sklindančius atsiliepimus ir įspūdžius čia lankosi ne tik bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai, bet ir verslininkai, užsiimantys ar ketinantys užsiimti akvakultūros verslu, šeimos, įmonių ir organizacijų atstovai, mokslininkai ir įvairių projektų dalyviai.

Žuvininkystės sektoriaus vadovas Jonas Dyglys bei komanda, priimanti apsilankančius svečius, vos spėja suktis, o darbo kalendorius jau dabar pilnas beveik iki pat rugsėjo.

Paklaustas apie vasaros atostogas, centro direktorius Algimantas Abromaitis tik šypsosi, - kokios gali būti atostogos, kai švietimas išgyvena nesibaigiančias permainas, kai vasarą mokyklos durys neužsiveria nuo norinčių joje mokytis, o Žuvininkystės praktinio mokymo centro žuvidėse augančioms žuvims apskritai neįdomu, ar už lango žiema, ar vasara, ar laikrodžiai muša dienos, ar nakties valandas – palankios sąlygos augti joms turi būti sudarytos be jokių vasaros ar žiemos atostogų ir nakties miego. Tad ir lankytojų srautas vasarą tikrai nenutrūks.

 

morkevicienes knyga_biblioteka2Balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Bibliotekininkai kviečia savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus, gerbėjus į renginius, naujų knygų pristatymus, susitikimus su autoriais. Šių metų 19-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios šūkis „Ateik – sužinok ir išmok“, poezijos gerbėjus sukvietė į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialą. Balandžio 25 dieną Birutė Morkevičienė pristatė savo poezijos knygą „Būties namai“, skirtą dukroms Indrei ir Agnei.

 

Paamrio ilgakases10 - ojo, jubiliejinio „Rusnės festivalio“ metu, birželio 15 d. vyks jau tradicinis, tik šįkart jau respublikinis konkursas „Pamario ilgakasė 2019“.

 

Saules jubiliejus_pamataiNepaneigsi, kad laikas be galo svarbus, jį žmonės matuoja įvairiai – naujo šimtmečio ar tūkstantmečio pradžia vienoje kultūrinėje sistemoje nesutaps su pradžia kitoje. Palengva mūsų kultūroje laikas tapo matuojamas kalendoriniu matuokliu, tokia jo skaičiavimo sistema įsigalėjo mūsų buityje. Laikrodžiams belieka klusniai skaičiuoti minutes ir valandas, tačiau laiko tarpsnių šventimas - arba jubiliejus - yra didžiulės reikšmės įvykis žmogaus gyvenime - leidžia solidarizuotis, suteikia džiaugsmo.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazija vis garsiau kalba apie šventę, kviečia buvusius mokytojus ir moksleivius sugrįžti į savo jaunystę ir kartu švęsti 100 metų gimnazijos jubiliejų.

Kviečiu paklaidžioti istorijos labirintais: pavartant A. Rugytės monografiją „Švėkšna“, Švėkšnos pradinės mokyklos vedėjo A. Klumbio kroniką-metraštį, Lietuvos valstybės istorijos archyvinę medžiagą, amžininkų prisiminimus ir ieškant atsakymo į klausimą apie gimnazijos jubiliejų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt