Kultūra ir švietimas

 

 

MAIN 000x000

Jungtinių Valstijų mokslininkai tęsia archeologinius tyrimus Lietuvoje ieškant žydų kultūros ir istorijos pėdsakų – su mokslininkais į Vilnių atvyko ir kanadiečių filmavimo grupė, kurianti dokumentinį filmą britų nacionaliniam transliuotojui BBC. Filmas, tikimasi, bus parodytas jau kitų metų rudenį. JAV Hartfordo universiteto profesoriaus Richardo A.Freundo vadovaujama mokslininkų komanda kelias savaites dirbo net keliose Lietuvos vietose – Kauno fortuose, Vilniaus Didžiosios sinagogos, buvusios žydų darbo stovyklos vietoje Subačiaus gatvėje – pastarojoje vietoje ieškota slėptuvių. Taip pat tyrinėta ir buvusi nacių karo belaisvių stovykla Šilutėje.

 

 kintu festivalis_kristine
Šįvakar (rugpjūčio 2 d., trečiadienį) 20:00 val. Kintų didžiojoje bažnyčioje skalbės "Raudonasis smuikas".

dailininkes meskaitytes_lidos_atminimas__Apziurime_zenklaLiepos 15 d. Jurbarko kultūros centro iniciatyva Smalininkuose buvo atidengtas labai kuklus, tačiau jaukus ir tautodailininkės Lidos Meškaitytės kuklų būdą primenantis atminimo ženklas.

Smalininkų miestelio žmonės gausiai susirinko į atidengimo ceremoniją, tuo parodydami, jog jie labai gerbia tautodailininkės atminimą, prisimena ją pačią, jos darbų parodas.

L.Meškaitytės darbus galėjo pamatyti ir šilutiškiai - parodos buvo surengtos Šilutės H.Šojaus muziejuje, Rusnės Salos etnokultūros ir informacijos centre.

sojaus mirties_metinesAntradienio vidurdienį priešais Šilutės pirmąją gimnaziją, H.Šojaus gatvėje esančiose senosiose Šilokarčemos dvaro kapinėse, sustojo kelios dešimtys krašto istorijai neabejingų žmonių - jie paminėjo Šilutės dvarininko Hugo Šojaus 80-ąsias mirties metines.

sveksnos lankytinu_vietu_zemelapisKultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos rengė moksleivių fotografijų konkursą „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų“. Konkurse dalyvavo Lietuvos mokyklų 5-12 klasių moksleiviai - iš viso 106 dalyviai, atsiuntę 282 nuotraukas su įvairiais kultūros paveldo objektais iš visos Lietuvos.

 Rusne1Salos etnokultūros ir informacijos centras šią savaitę pavertė Rusnę ne tik muzikuojančia, bet ir piešiančia sala, nes čia vyksta du kultūriniai projektai: instrumentinės, chorinės, vokalinės muzikos, folkloro ir šokio kolektyvus vienijantis projektas "Muzikuojanti Rusnės sala" ir tarptautinis dailės pleneras "Rusnė 2017".

muziejaiLiepos 31 d. nacionalinis kultūros paveldo aktualinimo, kultūros ir meno sklaidos bei modernių muziejinių iniciatyvų edukacinis projektas „Lietuvos muziejų kelias“ keliasi į Mažąją Lietuvą. Gegužės 18-ąją prasidėjęs Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamas projektas šiemet skirtas Vasario 16-osios kūrėjams ir puoselėtojams.

muzikos instrumentai_laukeRajono vadovai brandina mintį Šilutės mieste įrengti nematytą viešą atrakciją - muzikos aikštelę po atviru dangumi.


Tokią naują pramogą pasiūlė „Dego“ lauko muzikos instrumentų platinimo iniciatorės Lietuvoje Eglė ir Lina. Lauko aikštelėse montuojamus aukščiausios kokybės, stacionarius muzikos instrumentus, iš kurių sklinda gražūs ir švelnūs garsai, moterys tiekia iš gamintojų Anglijoje.

vasaros sventes_sekmines_kiausinienePer ištisus tris vasaros mėnesius rastume vos kelis savaitgalius, kuomet kurioje nors rajono seniūnijoje nevyktų šventės. Gegužės pabaigoje šių renginių maratoną pradėjęs Šilutės miesto gimtadienis estafetę perduoda Jonines, Onines ir kitokias gyvenviečių šventes rengiantiems sodiečiams, ne vienas renginys dar ir vidurvasarį drebina Šilutės padangę. Ir niekam ne paslaptis, kad beveik visuose juose alus liejasi laisvai...

Visgi policijos pareigūnai pastebi, kad šventėse mažiau matoma iki nugriuvimo prisivaišinusių piliečių, o dėl tos priežasties beveik nebebūna kruvinų muštynių. Vadinasi, po truputį išmokstame švęsti blaiviai, nors nemažai daliai mūsų tautiečių tokios viešos šventės vis dar yra kone „privalomos išgertuvės“.

Bet mūsų rajone jau yra pirmųjų blaivybės kregždžių - švenčių, kurių organizatoriai moko linksmintis blaiviai.

Ukmergės naujienos