Kultūra ir švietimas

Sveksnos paskutinis_skambutisPraėjusią savaitę  visose rajono gimnazijose nuaidėjo išleistuvių skambučiai, į gyvenimą palydėję tris su puse šimto mūsų rajono bendrojo lavinimo abiturientų ir 138 profesinių mokyklų absolventus. Tiek jų, sausio mėnesio duomenimis, jau nuo balandžio laiko ir dar visą birželio mėnesį laikys valstybinius ir mokyklinius abitūros egzaminus.

 

1juknaiciu biblioteka_tapyba_ant_silkoJuknaičių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas – tapymas ant šilko „Atbundantys pavasario gėlynai“ su tautodailininke Nijole Titiene.

Meno mokykla_1Miesto gimtadienio išvakarėse į džiaugsmingą šventę kvietė Šilutės meno mokyklos absolventai. Renginys prasidėjo Dailės skyriaus mokinių baigiamųjų darbų pristatymu ir aptarimu, o vėliau tiek dailiokai, tiek muzikos mylėtojai džiaugėsi įteiktais mokyklos baigimo diplomais.

2juknaiciu mokykla_folkloro_festivalis_vakaroneJuknaičių pagrindinė mokykla daugiau nei 10 metų dirba etnokultūros srityje. Mokiniai skatinami pažinti savo krašto liaudies  tradicijas ir papročius. Etninės kultūros programa  įtraukiama į pagrindinį ir neformalųjį  ugdymą, įvairius projektus, bendradarbiaujama su  folkloro ansambliais ir Klaipėdos etnokultūros centru, mokykloje veikia muziejus, suburtas folkloro ansamblis „Skalviai“, kuris švenčių metu pasipuošia autentiškais tautiniais kostiumais.

DSC 4586Paskutinįjį gegužės savaitgalį Pamario krašto perlas - Šilutė, šventė 507-ąjį savo gimtadienį. Pagerbti šilutiškius atvyko svečių iš Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, aktyviai mylimo miesto šventiniuose renginiuose dayvavo ir patys šilutiškiai, matantys prasmę gyventi čia ir kurti Šilutės istoriją, kuria galime didžiuotis.

Bene svarbiausiu miesto šventės akcentu tapo miestelėnų, bendruomenių, mokyklų, nevyriausybinių organizacijų, verslo įmonių eisena pagrindine miesto gatve. Linksmai nusiteikę pražygiavo daugiau kaip 2000 žmonių, dar daugybė šilutiškių juos stebėjo, fotografavo ir filmavo. Eisenoje buvo galima pamatyti šarvuotų viduramžių riterių,šokėjų, pareigūnų su tarnybiniais šunimis ir netgi... bokso ringą, kuriame vyko kova.

Policijos atstovai džiaugiasi, kad miesto šventė praėjo be didelių incidentų. Tuo tarpu renginio organizatoriai buvo maloniai nustebinti žiūrovų gausa šeštadienio koncertuose - tiek jų nebuvo net jubiliejinės miesto šventės renginiuose.

jaunimas Darbo_birzojeJau tapo tradicija, kad Šilutės pirmosios gimnazijos pirmokės, vedamos mokytojos Nijolės Titienės, savo technologijų pamokų metu būreliais keliauja į Klaipėdos darbo biržos Šilutės padalinį.

 

IMG 37812018 m. birželio mėn. 9-10 dienomis Klaipėdoje vyks tradicinė Lietuvos vakarų krašto dainų šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ iniciatyvai pritarė Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Lietuvos Kultūros ministerija, Lietuvos chorų sąjunga.

Miesto kultūros tradicijos gerai žinomos ne tik Lietuvoje, - jos garsina mūsų kraštą ir Pasaulyje. Čia gilios chorinės tradicijos, prasminga Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto lietuvių dainų švenčių istorija – įdomus ir savitas reiškinys, kurių pradžia siekia kur kas ankstesnį laikotarpį – XIX a. pabaigą.

1skautai sezono_atidarymasSkautai iš viso Klaipėdos krašto sugužėjo į Šarkiškių kaimo mišką Klaipėdos rajone, kur stovyklavo prieš porą metų. Smagu buvo pamatyti pažįstamas vietas, prisiminti nuotykius.

 

pirmoji gimnazijaŠilutės pirmoji gimnazija dar kartą nustebino ne tik savo gimnazistus, bet ir kitus miestelėnus - gegužės 16 dieną Šilutės kultūros ir pramogų centre surengė šokių kolektyvų „Viržytė“ ir „Atlaja“ koncertą.

Ukmergės naujienos