Kultūra ir švietimas

sysos kaimo_bendruomene3Sutartinai besitvarkantys Šyšos kaimo bendruomenės nariai įgyvendino Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017 - 2019 metų veiksmų plano 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Šiemet gavę 830 eurų jie įsigijo šakų smulkintuvą.

 

1 biblioteka_konferencija_vaiku_knygaiVaikų neskaitymo problema slypi ne knygose, o įpročiuose, socialinėje aplinkoje. Mes, bibliotekininkai, mokytojai, tėvai, tetos, dėdės, seneliai, močiutės ir t. t., esame atsakingi dėl vaiko noro ar nenoro skaityti. Iš savo patirčių matome, kad iš esmės vaikams labai patinka įvairios istorijos, bet ne ant autorių, iliustruotojų ar leidėjų turime pykti ir sakyti, kad jie rašo blogas knygas, todėl vaikai neskaito, bet padrąsinti socialinę aplinką parodyti vaikams skaitymo malonumą. Taip, labai smagu laikyti knygą, į kurią norisi žiūrėti ir žavėtis jos estetika, perskaičius dar ilgai apmąstyti siužetą, personažų charakterius. Tuomet, kai vaikas turės teigiamą patyrimą skaitydamas, bus su kuo diskutuoti apie perskaitytą kūrinį, jis skaitys knygas ir be paveikslėlių, ir su daug teksto. Vaikai yra labai skirtingi, taigi ir knygų reikia kuo įvairesnių.

 

2 biblioteka_traksedziai_kalediniai_zaislai_egleiKnygos bičiulius telkianti akcija „Knygų Kalėdos“ šiemet vėl kviečia dovanoti naujų knygų bibliotekoms. Šių metų šūkis – Dovanokime knygų SAVO bibliotekoms!

3 pasysiu_biblioteka_susitikimas_su_astrauskiene_violetaPersmelkti artėjančių Kalėdų dvasios visi skuba daryti gerus darbus. Jau septintą kartą akcija „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti knygas savo bibliotekai. Ši akcija tapo visuotiniu, knygų bičiulius sutelkiančiu judėjimu. Juk knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam. Šiuo prieškalėdiniu laikotarpiu Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialas organizuoja įvairius renginius, kuriuose kviečiama dalyvauti ne tik skaitytojų bendruomenė, bet ir tie, kurie dar neatradę bibliotekos.

 

gardamo kaledos1Iki Kalėdų likus vos nepilnai savaitei, Gardamo seniūnija sukvietė visos seniūnijos ikimokyklinio amžiaus vaikus ir jų tėvelius susitikti su Kalėdų Seneliu ir jo pagalbininkais. Šiemet su Kalėdų Seneliu atvyko linksmasis klounas ir Kakė Makė, kurie vaikams suteikė daug juoko, džiaugsmo ir nuostabos.

ACIU KAINOVAITIS__1Grabupių kaimo bendruomenės pirmininkas Vladas Kainovaitis džiaugiasi dar vienu užbaigtu projektu. Šalia lauko tinkinio aikštelės įrengti du lauko suoliukai ir įsigyta 30 tvirtų kėdžių bendruomenės konferencijų salei.

Projektui įgyvendinti bendruomenė pinigų - 1200 eurų gavo iš Šilutės savivaldybės administruojamo Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017 - 2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės “Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse”.

aciuIniciatyva platformoje www.aciulietuva.lt siekia surinkti kuo daugiau padėkų Lietuvai. Tokiu būdu skatinamas pozityvus mąstymas apie mūsų šalį, griaunami stereotipai, o visuomenė įkvepiama didžiuotis savo valstybe. Mainais kiekvienam padėkojusiam yra siunčiama juostelė ant riešo su stilizuotu Vyčiu. Taip visi, dėkojantys Lietuvai, jungiasi į didelę ir vieningą bendruomenę.

Tad ir „Šilutės naujienos” toliau domisi už ką Lietuvai norėtų padėkoti mūsų kraštiečiai, kodėl jie didžiuojasi savo valstybe, kodėl jiems čia gera?

153Laikrodžiams skaičiuojant paskutines šių metų valandas žmonės skaičiuoja nuveiktus darbus, apžvelgia aplankytus tolimus kraštus.

Šilutės neįgaliųjų draugijos nariai taip pat 2017 metais nemažai keliavo, tad metus nutarė palydėti dideliu bendraminčių būriu aplankydami Klaipėdos jūrų muziejų, duris atvėrusį po restauracijos.

Gyvunu gerove_mokyklojeBeglobius gyvūnus gelbstinti organizacija VšĮ “Šilutės gyvūnų gerovė” plečia savo veiklą ir pradėjo rengti paskaitas vaikams apie atsakingą elgesį su gyvūnais.

Ukmergės naujienos