Kultūra ir švietimas

ilgaamzis Albinas_Macijauskas„Nejutau, kaip tie metai praėjo. Kiekvieną dieną nuo tamsos iki tamsos dirbau, tai dienos, metai labai greitai prabėgo“, - pasakoja rugsėjo pabaigoje 90 metų jubiliejų šventęs Albinas Macijauskas, gyvenantis Pašyšiuose, Juknaičių seniūnijoje.

Garbaus jubiliejaus proga ilgaamžį pasveikino Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys ir socialinio darbo organizatorė Vita Gečienė.

paroda senjoruSpalio 1-ąją Šilutės rajono savivaldybėje atidaryta Šilutės senelių globos namų senjorų darbų paroda „Gyvenimo spalvos“. Parodos kuratorė Šilutės senelių globos namų užimtumo specialistė Rita Poteliūnienė, paroda skirta paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.

 

Kintu fotoRugsėjo 21-ąją Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo duris pravėrė Kintų pagrindinės mokyklos šeštos ir aštuntos klasės mokiniai. Srautinę lietuvių kalbos ir literatūros pamoką, kurios tema „Skaitydami plečiame akiratį“, vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė.

tukstantmecio vaikaiRugsėjo 19 dieną Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos 6a mokiniai vyko į Vilnių. Linas Kirjanovas, 6a klasės mokinys, dalyvavo „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ konkurse.

 

kelione i_macikus_lukosiusVokiečių kultūros dienos Šilutėje prasidėjo rašytojo Hermano Zudermano gimtadienio minėjimu ir pamaldomis evangelikų liuteronų bažnyčioje. Po pamaldų nuo Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios Zudermano draugijos nariai bei grupė šilutiškių specialiai tam užsakytu autobusu nuvyko į Macikus. Viešėjo Hermano Zudermano name, kur gimė rašytojas (Macikų k., H. Zudermano g. 2 (H. Zudermano gimtasis namas).

Mykolines 1_pMykolinių šventės Žemaičių Naumiestyje metu, krašto ūkininkai paskelbė, kad jau dabar prasideda naujas ir... sveikas šių metų gyvenimas. Jų nuomone, naujo gyvenimo pradžia yra tada, kai visas derlius jau aruoduose, o šeimynykščiai maitinasi tik šviežiu maistu - tuomet galima švęsti ir šventės gėrybėmis pasidalinti su kitais. 

Šventėje organizuoti devyni bendruomenių ir ūkininkų kiemeliai, kuriuose kunkuliavo kopūstienės katilai. Skaniausios kopūstienės varžytuvės Mykolinėse rengiamos kasmet. Dalyvių kiemeliuose stalai linko nuo kitokių gardumynų, kuriais buvo vaišinami visi, kas tik užsukdavo. Taigi, praėję Grūdų gatvę, Pieno alėją ir Mėsos bei žuvies skverus, visi galėjo įsitikinti, kad metai bus sotūs ir laimingi, nes ir patys jau buvo sotūs.

Šventės metu pagerbti ir du Mykolai, kurie atsiėmė jiems skirtus prizus. Abiejų amžiaus skirtumas didžiulis - apie 60 metų: senolis Mykolas Kerinas jau tradicinis Žemaičių Naumiesčio Mykolinių dalyvis, o vienuolikmetis Mykolas Jucius dar tik pradeda jose lankytis.     

popiezius silutes_jaunimas5Rugsėjo 22-osios popietę iš visos Lietuvos atvykęs jaunimas užpildė Vilniaus Katedros aikštę ir jos prieigas. Čia buvo surengtas vienintelis Vatikano valstybės vadovo susitikimas su katalikiškuoju jaunimu Baltijos šalyse.

Skelbiama, kad dar vasarą internetu buvo išdalyta apie 30 tūkst. nemokamų kvietimų. Šiame susitikime dalyvavo ir Šilutės krašto jaunieji katalikai. Į ilgai lauktą ir planuotą kelionę išvyko arti 100 moksleivių iš Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos, Šilutės.

„Momentas, kai pamatai mojuojantį Popiežių iš taip arti neprilygsta vaizdui televizijos ekrane. Būnant šalia norisi verkti iš laimės, emocijos ir įspūdžiai užvaldo sielą. Kaskart giedant „Jėzus Kristus- mano viltis!“ norėjosi verkti ir šiurpuliukai pereidavo kūnu, nes Šventoji dvasia palietė ir mano mažą širdutę. Dabar pasikeitė mano požiūris į viską, pasaulį matau kitokiomis spalvos. Už tai esu dėkinga savo tikybos mokytojai, kurios dėka visa tai patyriau“, - išgyvenimais dalinosi moksleivė Greta Lozoraitytė.

Saga Sirtautas_2Visą vasarą Juodkrantės Gintaro įlanką puošė nendrinės skulptūros, kurias penki menininkai iš Lietuvos ir Latvijos pagamino įkvėpti baltų legendų. Kuršių marių bangos sūpavo ir „Sagą“ - šilutiškio menininko, dailės mokytojo Andriaus Sirtauto pagamintą skulptūrą.

Rugsėjo 22-ąją - Rudens lygiadienio bei Baltų vienybės dieną, penkios įspūdingos nendrinės skulptūros atgijo liepsnų šokiu, kurį palydėjo bei papildė Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ muzikinė-mitologinė drama „Dūšelės“.

neigaliuju kelione_i_svedija2Ankstų rugsėjo 16-osios rytą 48 Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos nariai susėdo į autobusą, vairuojamą Rolando Latožos, ir išvyko Šiaulių link.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt