Kultūra ir švietimas

Vydunas tilsmo_kambarysVydūnas yra vienas įstabiausių mūsų krašto žmonių, vienas reikšmingiausių kultūros veikėjų, vienas originaliausių mūsų tautos rašytojų bei mąstytojų.

Galime didžiuotis, kad Vydūnas gimė Šilutės rajone, Jonaičių kaime, o jau būdamas brandaus amžiaus kurį laiką mokytojavo ir kūrė Kintuose.

Kovo 22 dieną visa Lietuva minėjo iškilaus mąstytojo 150-ąsias gimimo metines. Specialiai šiai progai Lietuvos bankas išleido sidabro monetą, o Lietuvos paštas - specialų ženklą. Vydūno gimtadieniui paminėti Kintų Vydūno kultūros centre buvo surengta daug šventinių renginių, kurių metu buvo pristatyta ekspozicija „Pamatyk - Išgirsk - Paliesk - Pajausk“. Apsilankius šioje ekspozicijoje, siūloma pabūti su pačiu savimi, o kartu susipažįstama su tuo, kuo gyveno pats rašytojas, filosofas, kultūros veikėjas, sveikos gyvensenos propaguotojas.

Inkilu svente_2Jungtinė Tautų Generalinė Asamblėja 2013 metais kovo 21-ąją paskelbė Tarptautine miškų diena, kviesdama atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į miškų svarbą. Ta proga Šilutės miškininkai kasmet surengia inkilų kėlimo šventes. Tokia šventė surengta ir šiemet, miškininkai suorganizavo inkilų kėlimo šventę „100 inkilų“, skirtą Valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejui.

sveksna Velyku_medisTikriausiai per Velykas Švėkšnos miestelis vėl taps traukos centru. Švėkšnos neįgaliųjų draugijos dėka, šalia šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios išdygo Velykų medis, papuoštas 16 140 geltonos, žalios ir raudonos spalvos margučių.

Kone visus metus kiaušinius rinkę ir puošę draugijos nariai šiandien džiaugiasi savo darbo rezultatu ir tuo, kad išskirtinai papuošė miestelį per gražiausią pavasario šventę.

Laukdami Velykų, savo miestelio aplinką papuošė ir saugiškiai. Lietuvos šimtmečio proga jie sumanė sukurti 1000 medinių skridinėlių, simbolizuojančių velykinius margučius ir taip pat siekti Lietuvos rekordo. Priešvelykinę savaitę jie visi rado vietas pievelėje šalia kelio į Klaipėdą.

Vienos spalvos dažais kiaušinius dažydavo ir senieji šio krašto gyventojai lietuvininkai ir vadindavo juos ne margučiais, o velykiais, velykaičiais. Velykų šventė Pamaryje neįsivaizduojama be išblizgintų ir papuoštų namų, pyragų, ėjimo į bažnyčią, o dovanas vaikams šiame krašte atneša ne Velykų boba, o zuikis. Šiuos, ir daugybę kitų velykinių papročių priminė Šilutės Hugo Šojaus direktorė Indrė Skablauskaitė.

 

Atenes sokejos_1Saulėta ir pavasariškai šilta kovo 24-oji gausiais laimėjimais pradžiugino Pamario šokių klubo „Atėnė“ šokėjas. Jos, tradiciškai kiekvieną pavasarį dalyvaudamos Kaune rengiamame respublikiniame šiuolaikinio ir modernaus šokio festivalyje-konkurse „Šokio erdvė 2018“, šiemet iškovojo net penkias prizines vietas ir į savo klubo trofėjų gretas parvežė net penkias taures.

DSC 0078Kasmet kovo 20-ąją minima pasaulinė Žemės diena. Šią diena žmonės kabina inkilus, sodina medžius, rengia akcijas, skirtas Žemės išsaugojimo, meilės ir pagarbos gyvybei ugdymui, įvairiai prevencinei veiklai.

salunas konkursas_kedainiuose„SHoCK 2018“ - tai tarptautinis šokių konkursas, vykstantis pačiame Lietuvos centre - Kėdainiuose, vienoje naujausių ir moderniausių arenų Lietuvoje.

zemaiciu naumiescio_gimnazija_geriausia_pamoka_arenoje2Žemaičių Naumiesčio gimnazijos I - II klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Geriausia ever pamokų diena“, kuris vyko Kauno „Žalgirio“ arenoje. Netradicinėse pamokose dalyvavo apie 12 000 mokinių iš visos Lietuvos. Renginio tikslas buvo suteikti mokiniams naujų žinių, parodyti, kad pamokos gali būti įdomios, sudaryti sąlygas įgyti karjeros kompetencijų, nenuobodžiauti mokantis bei gerai praleisti laiką.

ramuciai paulauskienes_neriniu_paroda_biblioteka1Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale lankytojus džiugina Eglės Paulauskienės kūrybinių darbų paroda „Nėrinių stebuklai“.

saugu mikso_mokykla_20_metu1Kovo 16-osios pavakarę Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos salė buvo pilnutėlė: susirinko buvę ir esami mokytojai, darbuotojai, mokiniai ir jų tėvai bei gausus būrys garbingų svečių. Mokykla ir miestelio bendruomenė minėjo J.Mikšo vardo suteikimo mokyklai dvidešimtmetį.

Ypač renginį ir visą dieną įprasmino Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesoriaus, habilituoto daktaro Domo Kauno atvykimas. Jis kartu lankėsi Virkytų kaime, kur gimė ir mokėsi Jurgis Mikšas, skaitė mokiniams pranešimą, priminė J.Mikšo gyvenimo istoriją bei kitų žymių mūsų kraštiečių veiklą.  Prof. D.Kaunas garbingai vadinamas mokyklos krikštatėviu.

J.Mikšas (1862 - 1903 m.) gimė Virkytuose, mokėsi Tilžėje. Jis pirmasis iškėlė laikraščio „Aušra“ leidimo idėją, o nuo 1883 metų buvo laikraščio leidėjas ir redaktorius. J.Mikšas taip pat organizavo Mažosios Lietuvos lietuvių visuomenės sąjūdį. Deja, šis daug nuveikęs žmogus buvo nepelnytai pamirštas. Todėl 1998 metais profesorius D.Kaunas ir pasiūlė Saugų mokyklą pavadinti J.Mikšo vardu. Kaip vėliau savo kalboje profesoriaus žodžius, pasakytus prieš 20 metų, priminė šišioniškių tarmės saugotoja Vaida Galinskienė, neišsaugotas žmogaus atminimas greitai nubėga užmarštin.

Ukmergės naujienos