Kultūra ir švietimas

 

Pamario mokyklaŠilutės Pamario pagrindinė mokykla jau ne pirmą kartą dalyvauja Erazmus+ projekte. Šį kartą partneriais tapo penkios šalys: Lenkija, Italija, Olandija, Portugalija ir Lietuva. Jos vykdo tarptautinį projektą „Raise Your Voice, Cross your Borders“, skirtą politikos propagavimui jaunimo tarpe. Pojekto dalyviai susitikę kaskart vis kitoje šalyje vykdys įvairias veiklas, susijusias su aktyvios jaunimo politinės pozicijos formavimu.

 

Pasysiu vaikai_2Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale jau penktus metus veikia neformalaus vaikų švietimo būrelis ,,Naminuko palėpė“. Jame vaikai skaito literatūros kūrinius, susipažįsta su vaikų rašytojų gyvenimu ir kūryba, dalyvauja įvairiose akcijose, mokosi dirbti kompiuteriu, konstruoja, piešia, kuria.

 

driftas 3„Černobylis“ Šilutėje, o „Meksika“ – Klaipėdos rajone? Tai jaunimo pamėgtų vietų pavadinimai, kuriose jie renkasi, rengia automobilių „drifto“ (šonaslydžio) treniruotes, grožisi automobiliais, tiesiog kartu praleidžia laisvalaikį.

Legali „drifto“ treniruotė vasarą įvyko senosios Šilutės lentpjūvės aikštelėje, vadinamajame Černobylyje. Stebėti šonaslydžio, o kartu ir dalyvauti jame suvažiavo keli šimtai automobilių sporto entuziastų, daugiausiai iš Klaipėdos. Organizuojant šį renginį stipriai prisidėjo šilutiškis Vidmantas Činauskas, kuris taip pat yra ir Klaipėdos BMW renginių organizatorius.

 

Šilutės Vydūno gimnazijos vienuoliktokas pripažįsta, kad šiuo metu jo gyvenimą valdo automobiliai ir fotografija. Kartu jis prašo Šilutės valdžios atkreipti dėmesį į tai, kad mūsų miesto jaunimas norėtų legalios aikštelės, kurioje galėtų treniruotis „driftinti“.

 

Scan 20181008_135533-1024x685Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija kasmet papildoma naujais eksponatais. 2018 m. Švėkšnos ekspozicijai buvo padovanoti 386 eksponatai, iš jų 151 vnt. buvo įrašyti į pagrindinį fondą. Muziejaus ekspozicija už specialiasias lėšas vieną eksponatą įsigijo aukcione iš Prancūzijos: atviruką su Švėkšnos miestelio centrinės dalies vaizdu.

 

51190462 2474081292663766_8695254079225462784_nProgramavimas, pažintis su svetainių ir žaidimų kūrimu, LEGO robotų valdymas, skrydžiai su dronais - tai dalykai, kurių Šilutės moksleiviai mokosi miesto bibliotekoje. Visus šiuos išmanius dalykus vaikams perprasti padeda bibliotekos darbuotojas, patyręs programuotojas Ovidijus Kulda. Kelias programavimo kalbas išmanantis bei kompiuterių sandarą puikiai žinantis specialistas pripažįsta, kad dirbti su vaikais nėra lengva, tam reikia kantrybės, tačiau viską atperka rezultatas.

Nesistengiantis būti griežtu mokytoju ir vaikams kalbantis jiems suprantama kalba, vyras į savo užsiėmimus pritraukia keliasdešimt mažųjų šilutiškių, kurie čia ne tik išmoksta šiuolaikiškų dalykų, bet ir pailsi nuo namų, mokyklos, išsikalba.

 

meninis skaitymasSausio 30 d. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko tradicinis Šilutės rajono mokyklų mokinių meninio skaitymo konkursas, kurį inicijavo Savivaldybės Švietimo skyrius.

 

Vainuto vaikai

Sapnų gaudyklės nuo seno simbolizuoja ramų, sveiką, harmoningą, pritraukiantį šviesias mintis vaikų miegą ir sapnus. Vainuto gimnazijos ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupių mokytojos Viktorija Kinčiūtė ir Aldona Juknienė su auklėtiniais visus pradžiugino spalvotomis sapnų gaudyklėmis.

 

1 copySausio 25 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo lankytojams tautodailininkė Rūta Emigart Čiuželienė pristatė kūrybinių darbų parodą „Aš iškarpysiu meilę Lietuvai“.

LedoSkulpturosPakruojis210 Fotografas_Gytis_VidziunasPakruojo dvaras žiemą išlydės su ledo skulptūrų ir ugnies festivaliu „Ledo karalystė“. Vasario 22 – 24 dienomis vyksiančiame renginyje lauks daugiau nei keturios dešimtys ledo skulptūrų, lazerių ir ugnies simfonija bei pasakiškos pramogos visai šeimai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt