Kultūra ir švietimas

Technikos paveldas_enklasLietuvos paštas tęsia pašto ženklų seriją, kuria populiarinamas istorinis šalies technikos palikimas. Šiais metais pristatoma XIX amžiuje laivybos reikmėms Klaipėdoje įrengta unikali šliuzų sistema. Naujasis pašto ženklas „Technikos paveldas. Karaliaus Vilhelmo senieji šliuzai“ apyvartoje pasirodys šį šeštadienį, birželio 10 dieną.

amatu dienaBirželio 2-oji diena Švėkšnoje buvo amatų, darbų ir pramogų diena. Renginys „Amatų diena“ buvo tarsi gyvas muziejus, kuriame visi dalyviai lankė amatininkų dirbtuves, dirbo su amatininkų įrankiais, susipažino su kūrybiniu procesu.

 Sekmines eisenaJau devintą kartą švenčiamoje ir išgarsėti spėjusioje Žemaičių Naumiesčio kultūrininkų organizuojamoje Sekminių šventėje šiemet buvo visko: ir tradicinis sodybų puošimas berželiais, kuriuo užsiėmė vietos mokinukai, ir sveikinimų, ir liaudiškų dainų bei šokių. Buvo, deja, ir šaukštas (tiksliau - visa valanda) deguto, dar iki šventės pradžios nuotaiką sugadinęs ir jos organizatoriams, ir daugeliui dalyvių. Paskelbtos šventės pradžios teko laukti net 1,5 valandos, todėl kai kas pasuko namolio nesulaukę tradicinės šventinės eisenos.

Gal dėl tos „deguto valandos“, o gal dar ir todėl, kad tądien rajone vyko dar du renginiai, šiemet svečių ant Žaliojo kalno buvo itin reta, nors organizatoriai padarė viską, kad atvykusieji turėtų kuo ir sielą, ir kūną pamaloninti, ir žiniomis apie krašto tradicijas praturtėję namo išvyktų.

Paamrio ilgakasesKaip prižiūrėti plaukus, kurių ilgis siekia kone metrą? Tikriausiai daugeliui kilo klausimas, žvelgiant į konkurso „Pamario ilgakasė“ dalyves. Šauniausių ilgaplaukių renginys Šilutėje šiemet jau įvyko ketvirtą kartą ir ilgaplaukes sukvietė iš daugelio Vakarų Lietuvos miestų.

Konkurso nugalėtoja tapo viešnia iš Gargždų - 90 cm ilgio plaukų savininkė Austėja Jankūnaitė.

Devynmetė komisijos nariams pademonstravo ne tik žvilgančius plaukus, bet ir puikų pasirodymą.

 zilinskis mikalauskas_dainuojaBirželio 11 dieną (sekmadienį) 18 val. Saugų didžiojoje bažnyčioje vyks Reformacijos 500 metų jubiliejaus turo koncertas. Kartu su valstybiniu choru „Vilnius“ ir aktoriumi Vytautu Rumšu vyresniuoju pasirodys ir evangelikų liuteronų kunigas Mindaugas Žilinskis.

s12017 m. birželio mėn. 10-11 d. Klaipėdoje vyks tradicinė Lietuvos vakarų krašto dainų šventė, skirta Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventės 90-mečiui.

saugu darzelis_futboliukasSaugų vaikų darželis sulaukė svečių - darželinukų iš Švėkšnos. Dviejų darželių priešmokyklinukų komandos surengė „Futboliuko“ rungtynes.

erasmus vilkyciaiNuo 2016 m. rugsėjo Vilkyčių pagrindinė mokykla kartu su Turkijos, Italijos bei Rumunijos mokyklomis dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte „Socialinės atskirties mažinimas per verslumą ir savanorystę“. Gegužės 8-12 dienomis vyko pirmasis mokinių susitikimas Italijoje, Vasto mieste.

Istituto Comprensivo 1 Vasto mokykloje lankėsi 3 šalių delegacijos - po 3 mokytojus ir 6 mokinius.

talentai naumiestiskiaiKiekvienas vaikas turi kūrybinių gebėjimų, tėvų ir pedagogų pareiga - juos įžvelgti ir sužadinti.

Ukmergės naujienos