Kultūra ir švietimas

jaunimo erdve„Jaunimas gali kalnus nuversti. Svarbiausia - atrasti ryšį su jaunais žmonėmis, įžvelgti jų gerąsias savybes, padrąsinti“, - sako Rimvydas Petrauskis - pedagogas, Šilutės atviros jaunimo erdvės darbuotojas ir Jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) koordinatorius.

R.Petrauskiui tenka pažinti visokį Šilutės jaunimą - aktyvų, pasyvų, jaunesnį, vyresnį, motyvuotą, nemotyvuotą.

Pirmosiomis rugsėjo dienomis su juo ir Lietuvos moksleivių sąjungos Šilutės rajono mokinių tarybos nare Rimante Macijauskaite kalbėjomės naujose Šilutės jaunimo erdvės patalpose - Šilutės kultūros ir pramogų centre. Naujose patalpose yra naujų įrenginių, skirtų aktyviam jaunimo poilsiui.

R.Petrauskis tikisi, kad ateityje Šilutės atvira jaunimo erdvė peraugs į jaunimo centrą, kuris veiks kiekvieną dieną ir naujomis idėjomis, renginiais, susitikimais galės pritraukti dar daugiau jaunų žmonių, kurie yra mūsų miesto ateitis.

 

1Vienuolikai „Sidabrinių gervių“ nominuotą ir šešias iš jų laimėjusį filmą „Šventasis“ Šilutės kultūros ir pramogų centre bus galima išvysti vieninteliame seanse, kuris įvyks rugsėjo 23 d., 16 val.

zydai inkakliuose_Holokausto_auku_vietaPrasideda savaitę visoje Lietuvoje truksiantys VARDŲ skaitymai. Žmonės raginami prisiminti savo miestuose ir miesteliuose gyvenusių žydų vardus, kurie buvo nužudyti Holokausto metu ir juos skaityti garsiai.

Rugsėjo 23-ioji - tradicinė VARDŲ skaitymo diena, kai minima Lietuvos žydų genocido diena. VARDŲ skaitymo iniciatyva turi visiems priminti, jog Holokausto auka nėra tik skaičius. 2017 m. VARDŲ skaitymai Lietuvoje vyksta jau septintą kartą, o Švėkšnos muziejus prie šios akcijos prisideda jau ketvirtus metus.

 

vokas pasto_z_litvakamsVisam pasauliui Lietuvos paštas primena apie šalies tautines mažumas ir bendrijas. Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenei skirtas pašto ženklas apyvartoje pasirodys šį šeštadienį, rugsėjo 23-iąją.

 

DrevernosRudensLyg PressRelease_1gsėjo 23 d. Klaipėdos rajono amatininkų gildija „Krikragaa“ ir tarptautinė savanorių komanda jau penktą kartą pakvies paminėti rudens lygiadienį Drevernoje. Pagrindinis renginio tikslas – pažymėti astronominio rudens pradžią ir stabtelėti rudens lygiadienio taške.

eko dizaino_konkursas_vaikamsPrasidėjus naujiems mokslo metams, Lietuvos vaikai vėl kviečiami pajusti ryšį tarp kūrybiškumo ir ekologijos  bei dalyvauti jau penktajame eko dizaino konkurse „Kita forma“. Konkursas tęsis iki lapkričio 10 dienos, o geriausi darbai bus eksponuojami parodų centre „Litexpo“.

 

1-Filmo SVENTASIS_iluts_KCMetų geriausiame lietuviškame filme „Šventasis“ pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Šiemet geriausiu aktoriumi pripažinto Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį veikėją Vytą išmeta iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai – vyro. Režisierius A. Blaževičius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija.

 

1-7Šiemet Europos paveldo dienų tema – „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų“. Šia proga Šilutės Hugo Šojaus muziejuje buvo skaitoma paskaita „Šilutės rajono piliakalniai“.

Deimante 3Katytiškė Deimantė Gruzdytė jau antrus metus gyvena antrame pagal dydį Pietų Korėjos mieste Busane, kur Dongseo universitete studijuoja žaidimų kūrimą.

Vilniuje įstojusi į Mykolo Romerio universitetą mergina žinojo, kad po dviejų kursų dvejiems metams turės išvažiuoti į Pietų Korėją, nes abiejų šalių universitetai vykdo jungtinę „Informatikos ir skaitmeninio turinio“ studijų programą.

„Tolima šalis manęs nebaugino. Mokslus Korėjoje labiau vertinau kaip galimybę, nei kaip iššūkį“, - sako ji.

Svetima neįprasta kalba, gerokai karštesnis klimatas nei Lietuvoje, kalnai, korėjietiška virtuvė, vietinų gyventojų smalsumas - tai dalykai, prie kurių katytiškei teko priprasti, gyvenant tolimoje ir egzotiškoje šalyje. Gyvendama čia ji netgi patyrė žemės drebėjimą.

Jūsų dėmesiui - egzotiškas interviu su D.Gruzdyte iš tolimosios Pietų Korėjos.

Ukmergės naujienos