Kultūra ir švietimas

1 stoskuviene_dakota_ir_prieskonis_latvijoje„Country Bauska“ yra vienas iš keturių tokio tipo nuolatinių tarptautinių festivalių Europoje, kuris sutraukia geriausius kantri muzikos menininkus iš Latvijos, Europos bei svečius iš JAV. Šį festivalį jau pamėgo šeimos, jo lankytojai gali gyventi palapinių miestelyje, mėgautis vaizdingomis Bauskės apylinkėmis, aplankyti Bauskės pilį ir dalyvauti įvairiuose pramoginiuose renginiuose.

jaunimo mokymo_centras_isleistuvesPraėjusį savaitgalį šalies bendrojo lavinimo mokyklų abiturientai gavo brandos atestatus, išleistuvių šventėse atsisveikino su savo mokytojais, bendraklasiais ir kiekvienas pasuko savo pasirinktu gyvenimo keliu.

Šilutės rajono savivaldybėje išleistuvės nuskambėjo ne tik penkiose gimnazijose - Šilutės pirmojoje, Šilutės Vydūno, Švėkšnos, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio, bet ir 28 abiturientus išleidusiame Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre.

Šio centro abiturientus viena gražiausių gyvenimo akimirkų - brandos atestatų įteikimo ceremonija - sukvietė į naująsias patalpas, esančias Žibų pradinės mokyklos (Kalinausko g. 10, Šilutėje) trečiajame aukšte.

Čia liepos 14-ąją dar šviežiais dažais kvepiančią atmosferą pagaliau persmelkė ilgai lauktas šurmulys, kai neseniai baigtų remontuoti patalpų slenkstį peržengė naujieji šeimininkai.

Kaip žinia, jau ir ateinančios Rugsėjo pirmosios skambutis čia nuskambės naujiems šeimininkams - šio Centro mokiniams bei pedagogams.

4b203421Šilutiškis žurnalistas Dovydas Pancerovas, dirbantis interneto portale 15min.lt, pavasarį išleido pirmąją savo knygą „Kiborgų žemė“. Joje papasakojo savo įspūdžius apie Maidano revoliuciją ir Rusijos sukeltą karą Ukrainoje. Pasakojimas toks tikras ir įtaigus, kad, pasak skaitytojų, skaitant knygą galima ne tik išvysti aprašomus vaizdus, bet ir pajusti kvapus, visą atmosferą, tvyrojusią Kijevo Maidane ar karo zonoje.

Ši knyga - portalo 15min.lt inicijuoto socialinio projekto dalis. Karas Ukrainoje dramatiškai priminė, kad ir Lietuvos saugumas nėra nepajudinamas, todėl būtinos nuolatinės pastangos jį stiprinti. Stiprinti ne tik aukščiausiu valstybės lygiu. Todėl visas šios knygos pelnas skiriamas atokiuose Tauragės rajono Sakalinės miškuose įsikūrusiam Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajam pėstininkų batalionui.

Portalas 15min.lt kartu su partneriais šio projekto lėšomis įsipareigojo batalione įrengti dvi šiuolaikiškas laisvalaikio - edukacines erdves. Jos užtikrins visavertį savo pilietinę pareigą garbingai atliekančių Lietuvos šauktinių ir šalies gynybai pasirengusių profesinės tarnybos karių laisvalaikį bei švietimą.

Įspūdžiais apie savo mokinio Dovydo knygą pasidalijo Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas - ekspertas Algirdas GEČAS.

GERIAUSIA 2Liepos 13-ąją istorinėje vietoje - Šilutės Hugo Šojaus muziejaus freskų salėje - rajono Savivaldybės vadovai pagerbė rajono ir visos Lietuvos viltį - geriausiai valstybinius egzaminus išlaikiusius mūsų rajono mokyklų abiturientus.

Toks renginys yra tradicinis, kasmet skiriasi tik šimtukais egzaminus išlaikiusių vaikinų ir merginų skaičiai. Šiemet jų - 7 iš Šilutės Vydūno bei Žemaičių Naumiesčio gimnazijų.

Geriausiems abiturientams linkėta sėkmingų tolesnių žingsnių, jiems įteikti rajono mero padėkos raštai ir dovanėlės. O patys abiturientai pasidalijo tolesniais planais ir išsakė linkėjimus savo kraštui.

Kintu svente_BangputysKad ir kaip stengėsi Kintų Marių šventės organizatoriai pabėgti nuo lietaus (renginį savaitei nukėlė), tai jų neišgelbėjo - liepos 8-ąją vykusi šventė vis tiek buvo gerai palaistyta.

Bet kintiškiai dėl to, regis, nesijaudino: kaip ir reikalavo juos aplankęs kasmetinis svečias Bangpūtys, jie stengėsi „būti linksmi, geranoriški, bendrauti ir taip šypsotis, kad atrodė, jog jų padangėje saulė šviečia“... O lietus, anot šventės rengėjų, tikriems kintiškiams netrukdo ir liudija tik tai, jog jie puikiai su Bangpūčiu sutaria.

stovykla knygu_istorija_muziejujeKultūros edukacijos stovykloje „Knygos istorija: nuo rašto ištakų iki ekslibriso“, kuri veikė Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, septynias dienas 15 vaikų keliavo knygos istorijos takais, gilindamiesi į rašto ir knygos paslaptis, vystydami savo gabumus kūrybinėse edukacijose, bendraudami ir žaisdami.

teatro stovykla_bibliotekoje_IMG_4514Jau ketvirtus metus iš eilės Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka jaunuosius šilutiškius ir svečius pakvietė į stovyklą „Mažieji genijai - menininkai“. Tai itin patrauklus projektas, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, o šiais metais prisidėjo ir Šilutės rajono savivaldybė.

Skirkeviciu seima_asmeninis_archyvasLeidykla „Terra Publica“ neseniai išleido knygą „Kulinarinės kelionės“, kurioje pristatyti Lietuvos regionai su tradiciniais valgiais. Apie savo gimtąsias vietas pasakoja žymūs žmonės, jie dalijasi tradiciniais receptais.

Pamario kraštui atstovauja žinomas vaistininkas ir žolininkas Virgilijus Skirkevičius. Jis jau 30 metų gyvena Šilutės rajone, kaip pats sako, unikaliame Lietuvos krašte.

„Čia mus supantys vandenys sukuria ypatingą atmosferą. Iš daugelio vietų alsuoja krašto istorija nuo Prūsijos laikų, gausu tvirto lietuvininkų charakterio pėdsakų. Nors pats užaugau Panevėžyje, jau 30 metų esu šilutiškis, šį kraštą prisijaukinau ir pamilau. Tik čia pajuntu pavasario budimą, atgyjančią gamtą ir nuostabius rudens rūkus“, - poetiškai apie Pamarį kalba vyras.

kintu festivalio_Zurnalas_final_v18_copyKintų miestelis jau šeštąją vasarą taps traukos centru besiilgintiems muzikos ir gamtos grožio dermės. Nuo 2012 m. rengiamas Kintų muzikos festivalis (KMF) per gana trumpą laikotarpį tapo miestelio gyvenimui reikšmingu įvykiu, galbūt netgi reiškiniu, nešančiu bendruomenei pridėtinę vertę - suteikiančiu galimybę iš arti pažinti kultūrinius įvykius ir procesus, plėsti kultūrinį akiratį; ne mažiau svarbu ir tai, kad rengimasis festivaliui ir pats jo vyksmas glaudžiai sutelkia nemažą dalį kintiškių, taip stiprindamas bendruomeniškumą.

Pripažįstant aukštą meninį lygį ir poveikį regioniniu bei nacionaliniu mastu, festivaliui šiemet pratęsta platformos „Europe for Festivals - Festivals for Europe“ (EFFE) narystė.

Ukmergės naujienos