Kultūra ir švietimas

bociai panemuneGegužės 24 dieną Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilutės skyriaus senjorai, vadovaujami pirmininko Zenono Karnausko, išvyko į ekskursiją po žymias Jurbarko rajono vietas.

Taikos glebysŠiandien, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Šilutėje organizuojamas Pramogadienis ir akcija „Taikos glėbys“, kurios metu bus siekiama rekordo. O Šilutės muziejuje atidaroma lėlių paroda „Svajonių palėpė“.

„Sukurkime naują tradiciją kartu, ŠVĘSKIME APSIKABINDAMI ir parodykime jaunajai kartai, kaip kurti TAIKĄ! Birželio 1 d. paskelbkime apsikabinimo ir tolerancijos diena. Nustokime smerkti ir teisti vieni kitus. NUSIŠYPSOKIME!“, - kviečia akcijos sumanytojai.

juknaiciu sokejaiGegužės 21 dieną Ukmergėje vyko respublikinio suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių konkurso „Pora už poros“ trečiasis turas. Juknaičių seniūnijos šokių grupės „Juknaičiai“ šokėjai, įveikę pirmuosius du konkurso turus, vėl tapo laureatais.

autobusaiGegužės 29–birželio 4 dienomis vyksta Tauragės miesto šventė „Tauro ragas 2017“. Šiemet Tauragė švenčia 510-ąjį gimtadienį. Birželio 3 dieną, šeštadienį, į Tauragės miesto šventę Šilutės krašto žmones (kaip ir kitų kaimyninių miestų) bus vežami nemokamai.

seimu svente_sveksnoje_SalnaVisoje Lietuvoje gegužė - šeimos mėnuo. Šią svarbią šventę Švėkšnoje kasmet pamini ir suaugusiųjų šokių kolektyvas „Šalna“, kuriam talkina Tradicinių amatų centras.

muzieju naktisJei Muziejų naktį nebuvote Šilutės Hugo Šojaus muziejuje, būtinai ten suskubkite. Nors nebeišgirsite dvaro kambariuose ir menėse skambėjusios muzikos, dainų ir pasakojimų, bet dar pamatysite ypatingą parodą. Joje eksponuojami pasaulyje unikalaus kultūrinio reiškinio - Nidos dailininkų kolonijos - menininkų kūriniai, kuriuos savo privačioje kolekcijoje sukaupė klaipėdietis Aleksandras Popovas.

Parodos atidaryme dalyvavęs kolekcininkas teigė, kad gyvendami šiame nuostabiame krašte pasijusime tikrai laimingi, kai išsiaiškinsime, suprasime ir įvertinsime, kokius kultūrinius turtus paveldėjome iš šimtmečius čia gyvenusių ir kūrusių žmonių. Jis, kaupdamas Nidos kolonijos dailininkų kūrinius, turi svarbiausią tikslą - sugrąžinti į Lietuvą šį ypatingą meno lobyną.

Muziejų naktį Šilutės muziejininkai, pasikvietę Šilutės meno mokyklos mokinius ir mokytojus, folkloro ansamblio „Ramytė” narius bei Klaipėdos muzikinio teatro artistus, lankytojus džiugino ne tik dailės, bet ir istorijos, muzikos, folkloro, klasikinio vokalo atradimais.

1 ramuciu_biblioteka_ekskursija_piliakalnisVieną šeštadienio rytą Ramučių bibliotekoje rinkosi ramutiškiai, pasiruošę vykti į kraštotyrinę kelionę dviračiais „Jei piliakalniai prakalbėtų“, skirtą Piliakalnių metams paminėti.

Kraštotyrinės kelionės tikslas buvo aplankyti arčiausiai esantį Eidaičių - Barvų piliakalnį.

katyciu poezija_po_obelimiGegužės 21 dieną Katyčiuose, Algimanto ir Vandos Valaičių sodyboje, po žydinčios obels šakomis buvo skaitoma poezija ir dainuojami romansai. Toks renginys sodyboje vyksta jau antri metai. Čia savo gimtosios kalbos žodžius, sudėliotus į posmus, į dainą, jos melodiją skaito ir atlieka vietos gyventojai bei atvykę svečiai.

vainuto antrokai_kintuose_pelkeVainuto gimnazijos antrokai vyko į pažintinę ekskursiją po Kintus, kur susitiko su bendraamžiais antrokais ir jų mokytoja Vida Viršiliene.

Ukmergės naujienos