Kultūra ir švietimas

Lugne-8140Jau 25-ąjį kartą Šilutėje sportinių šokių klubas „Lūgnė“ (vadovės Asta Maigienė ir Roberta Juknaitė) organizavo sportinių šokių varžybas „Pamario pora 2018“. Varžybose 19-oje skirtingų amžiaus grupių varžėsi arti 400 dalyvių, o juos vertino kompetentinga 18 teisėjų komisija.

PirmokaiGegužės 8-ąją lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ jau vienuoliktąjį kartą aidėjo tradicinė kas dvejus metus rengiama šventė - konkursas būsimiesiems pirmokams „Aš šauniausias iš visų - į mokyklą išeinu“. Renginyje dalyvavo 12 priešmokyklinukų ir jų auklėtojos iš Šilutės, Rusnės, Vainuto, Kintų, Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos ir Juknaičių.

1karpiniu paroda_traksedziaiTraksėdžių bibliotekoje atidaryta Ritos Užgalienės paroda „Karpinių magija“, skirta Europos dienai paminėti.

VEJOPATISJau 15 kartą Rusnėje surengtas autorinės dainos festivalis „Vėjopatis - 2018“, kurį organizuoja tiek pat amžiaus gyvuojantis vokalinis rusniškių moterų ansamblis „Luotužė“ bei Salos etnokultūros ir informacijos centras ir Rusnės seniūnija. „Luotužės“ vadovė Aušra Šlažienė tikisi, kad festivalis gyvuos dar tiek pat, o gal net ir daugiau metų.

miesto sventes_renginiaiKaip ir įprasta, paskutinįjį gegužės savaitgalį šilutiškiai švęs Šilutės miesto gimtadienį, - šiemet jau 507-ąjį. Šventės organizatoriai žada, kad sau įdomios veiklos ar pramogų šventės dienomis ras kiekvienas.

Penktadienį įvyks šventės atidarymo koncertas, kuriame pasirodys akordeono virtuozas Martynas Levickis, Vilniaus miesto ansamblis „Mikroorkestra“ bei roko dainininkas Povilas Meškėla.

Šeštadienį pagrindine Šilutės gatve pražygiuos šventinė eisena, kurioje žada dalyvauti arti 2000 žmonių, beveik pusšimtis krašto įmonių. Šią eiseną lydės Šilutės aeroklubo lėktuvai, iš kurių bus mėtomi saldainiai. Vienas saldainis bus laimingas - jį radęs žmogus laimės skrydį dviems.

Senojo turgaus aikštėje veiks įvairios pramogos, įvyks viduramžių riterių turnyras. Miesto šventės metu šilutiškiai tarsi bus kviečiami atsisveikinti su senąja turgaus aikšte, tokia kokia ji yra dabar, nes visai netrukus prasidės šios miesto dalies rekonstrukcija.

knygos kelias_pasysiu_biblioteka3„Knyga - plazdantis puslapiais paukštis, kiekvienas gali išmokti jo kalbą. Ir jis taps durimis į pasaulius, į stebuklus, išmokys mylėti, taps draugu. Kada gimsta knyga ir kur? Kas šnibžda žodžius rašytojams, niūniuoja muziką kompozitoriams?.. Kokio dydžio mašina atspausdina knygą ir kokio dydžio ji būna, kol dar jos nesusiuvo? Kuo piešia spaustuvėje mašinos? Taškais?..“ (Sigutė Ach).

DSCF4701Tuoj versime naują mėnesį kalendoriuje ir žengsime į birželį, kuris žymi vasaros pradžią. Tuomet dažniau galėsime dalyvauti įvairiuose renginiuose, šventėse, koncertuose. O kur geriau pradėti švenčių maratoną, jeigu ne Švėkšnoje, Vestuvių muzikantų festivalyje.

Čia jau šeštąjį kartą suvažiuos populiariosios muzikos atlikėjai iš įvairių Lietuvos vietovių, kurie nusiteikę linksminti susirinkusiuosius iki pat vėlyvo vakaro. Planuojama, jog šiemet Švėkšnos parke pasirodys per 30 grupių ir pavienių dainininkų. Festivalis vyks birželio 3 d. (sekmadienį), pradžia - 13:30 val.

Gaves muzika_1Šeštadienį daugelyje šalies miestų, taip pat ir Šilutėje, vyko nuotaikinga, pavasariška šventė -  dvyliktoji Gatvės muzikos diena. Džiugu, kad gerą tradiciją, pradėtą sostinėje, kasmet tęsia šilutiškiai, ypač šio renginio mūsų mieste organizatorius Vygantas Stoškus. Jis jau ne vienerius metus buria ir kviečia muzikuojantį jaunimą išeiti į gatves ir savo gera energija pasidalinti su aplinkiniais: praeiviais, muzikuojančių jaunuolių šeimomis.

dienos su_vydunu_naumiestyje_2Minint Vydūno 150 - ąsias gimimo metines Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje vyko renginių ciklas „Dienos su Vydūnu“. Veiklų įvairovė kvietė gimnazijos bendruomenę artimiau pažinti  rašytoją, filosofą, muziką, žymiausią Mažosios Lietuvos kultūros veikėją Vilhelmą Storostą.

Ukmergės naujienos