Kultūra ir švietimas

RUSNEDANCING.NEFPer metus Pamario krašte įvyksta keletas renginių, garsinančių Šilutės vardą visoje Lietuvoje. Neabejotinai vienas jų - didžiausioje šalies saloje rengiamas „Rusnės festivalis“. Renginio organizatoriai jau dabar galvoja apie kitus metus ir norėtų, kad jubiliejinis - 10-asis festivalis nuskambėtų su trenksmu. Tačiau norint tą pasiekti, reikalinga rėmėjų pagalba - idėjomis, darbais ar pinigais.

pyragu 1Traukiasi, trumpėja dienos, tirštėja sutemos. Po pievas vaikštinėja rūkai, o vasara jau pasiklydo voratinkliuose. Ruduo...

Soduose obelys nuo svyrančių šakų po kojomis barsto obuolius: raudonus, žalius ir geltonus - pilnus vasaros saulės šviesos.

Saulės trupinėliai, medžių apdarų skiautės - rudenėjančios gamtos spalvos. Vis dažniau į langą barbena lietus. Ir taip kiekvieną rudenį. Kiekvieną...

Ši vasara lepino saule ir šiluma, tad sodininkai džiaugiasi gausiu vaisių, ypač obuolių, derliumi.

Isvyka 1Demokratiškos valstybės pagrindas ir garantas - stiprios savivaldybės, o pastarųjų stiprybę lemia bendruomeniškumo laipsnis. Tikros savivaldos plėtojimas, visų pirma, yra bendruomenės plėtojimas. Bendruomenėje ugdomas pagrindinis žmogaus, kaip socialinės būtybės, gebėjimas - menas gyventi ir sutarti su kitais, tai yra savarankiškas, nesavanaudis, atviras ir atsakingas bendravimas, kitų žmonių interesų bei nuomonių gerbimas. Bendruomenėje sudaromos sąlygos tenkinti pagrindinius žmogaus socialinius, psichologinius ir biologinius poreikius.

Įmonė NORFA kartu su naujienų portalu DELFI siekdama mažinti regionų atskirtį ir norėdama parodyti, kad net mažiausiuose Lietuvos miesteliuose, kaimuose yra knygos vertų šviesių žmonių ir istorijų, paskelbė konkursą „BENDRUOMENĖ 2018“. Jo tikslas - skatinti bendruomeniškumą, aktyvų, prasmingą laisvalaikį, užimtumą, didinti įvairių šalies bendruomenių žinomumą.

Saugų bendruomenės „Saugų artuma“ aktyvas, pasitaręs su seniūnijos administracija, nusprendė dalyvauti konkurse ir įrodyti, kad ne tik didmiesčiuose verda gyvenimas!

paroda laivybos_jpgRugsėjo 11 d. Usėnų bibliotekoje atidaryta paroda „Laivyba pamaryje“, kurioje eksponuojamos Salos etnokultūros ir informacijos centro archyve saugomi Kęstučio Demerecko vadovaujamos leidyklos „Libra Memelensis“ ir kolekcionieriaus Viktoro Raševskio surinktos graviūros, atvirukai, fotografijos.  Parodą pristatė Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė.  Ji supažindino su laivybos istorija Rusnėje.

skaitymo issukisŠtai ir baigėsi birželio 1 dieną startavusios žaismingos varžytuvės. Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas prisijungė prie Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų vykdytos skaitymo skatinimo iniciatyvos „Vasaros iššūkis“. Dalyviai  sau ir savo draugams įrodė, kad vasarą gali perskaityti daugiau nei kelias knygas. Viskas, ką reikėjo padaryti, tai perskaityti 5 knygas ir atsakyti į 5 klausimus. Priėmę skaitymo iššūkį bibliotekos skaitytojai laimėjo puikių prizų!

Rudens svente_juostos_2Nuo ryto iki vakaro plūstanti žmonių minia, apgultos prekybininkų palapinės, vienas kitą keičiantys koncertai ir besišypsantys žmonės, - tokie vaizdai visą šeštadienį nesikeitė Šilutėje, Tilžės gatvėje, kur po kelių metų pertraukos ir vėl buvo surengta anksčiau šilutiškių mėgta Rudens šventė.

Ir parduodančių, ir perkančių, ir muzikos besiklausančių ar atvežtinių gėrybių skanaujančių čia netrūko visą dieną, tad, anot kai kurių renginio dalyvių, po keleto metų į Šilutę sugrąžinta šventė pati įrodė - ji reikalinga.

raktas i_abecele_saugoseŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Saugų filiale visuomet laukiami ne tik nuolatiniai skaitytojai, bet ir svečiai ar būsimi skaitytojai. Kasmet, prasidėjus naujiems mokslo metams, mokyklos slenkstį peržengia nauja moksleivių karta. Tad neatsitiktinai kiekvieną rugsėjį į Saugų biblioteką pasisvečiuoti ir susipažinti su ja užsuka Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos ugdytiniai - pirmokai. Vaikus į biblioteką šį kartą atlydėjo jų mokytoja Rita Pečiulienė.

Sky studija_2Šilutėje - dar viena puiki vieta vaikams ir jaunimui leisti laisvalaikį - prieš savaitę duris atvėrė vaikų ir jaunimo šokių studija „Sky“.

Lietuvininkų gatvės 33A pastate įsikūrusi studija jau dabar turi didžiulį būrį nuolatinių lankytojų. „Sky“ įkūrėja, Šilutėje gerai žinoma trenerė Inga MIKUTYTĖ sako, jog toks gausus būrys mažųjų ir jaunųjų šokėjų jos nevargina. Atvirkščiai: pasak studijos šeimininkės, vaikai ir jaunimas jai suteikia begalę geros energijos, kuria ji čia pat ir vėl dalijasi su savo mokiniais.

kartu bibliotekaJau tapo tradicija kasmet į Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Vasaros kiemelį sukviesti vaikus ir jų tėvelius dalyvauti renginyje „TOP laisvalaikis bibliotekoje'2018”, skirtame naujų mokslo metų pradžiai. Džiugu, jog šiais metais bibliotekos renginį parėmė ir tapo gerais jos bičiuliais Rimos ir Laimono Šikšnių šeima (išsamesnė informacija: www.facebook.com/rima.siksniuviene), kurie suteikė galimybę vaikams pašėlti batute - laive.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt