Kultūra ir švietimas

 

eivanas maksvytis_saugose„Gal jau gana mums per technologijų pamokas kalti inkilus, gal jau užteks tekinti žvakides“, - šie visoje Lietuvoje nuskambėję „Tavo robotas“ įkūrėjo, „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų laureato Eivano Maksvyčio žodžiai ima pildytis.
Šilutės pirmoji gimnazija, pasak jo, nuo šiol bus pirmoji ne tik Šilutėje, bet ir Lietuvoje, nes nuo kitų mokslo metų pradžios čia bus dėstomi robotikos pagrindai.

Tačiau tai ne vienintelis dalykas, sparčiu žingsniu vedantis laboratoriją į priekį.

zaidimasStyvas, Aleksa, kaimiečiai, vorai, zombiai ir kiti herojai puikiai pažįstami kompiuterinio žaidimo „Minecraft“ gerbėjams, jį žaidžiantiems savo telefonuose ar kompiuteriuose.

Trimatis žaidimas, nepasižymintis šiandienos žaidimams įprasta grafika ar efektais, yra koncentruotas į pačią idėją: jame galima statyti bei griauti įvairių medžiagų blokus, tyrinėti aplinką, ieškoti resursų, kurti daiktus, kovoti su įvairiais priešiškai nusiteikusiais padarais.

Antrą visų laikų perkamiausią kompiuterinį žaidimą „Minecraft“ žaidžia ir šilutiškiai. O dabar žaidimo gerbėjai visame pasaulyje galės pasivaikščioti po istorinį Vilnių ir savo akimis pamatyti, kaip keitėsi erdvė aplink Valdovų rūmus bėgant amžiams. Šį unikalų projektą per 4 mėnesius įgyvendino 16 moksleivių ir studentų komanda.

„Šilutės naujienoms“ „Trys kubai“ vadovas D. Kniūkšta sakė, kad planuose kurti kitų miestų žemėlapių kol kas neturi, tačiau  jis ir jo komanda yra aviri pasiūlymams.

 

puodu ziedimas_2Penkias dienas Šilutės atviros jaunimo erdvės nariai dalyvavo Europos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Šilutės miesto jaunimo verslumo ugdymas mokantis ir praktiškai veikiant“ kūrybiškumo dirbtuvėse.

 

Vaikai kintuKintų pagrindinės mokyklos ikimokyklinukai ir ketvirtokai sausio mėnesį viešėjo savo miestelio bibliotekoje. Mažieji skaitytojai dalyvavo netradicinėje pamokoje, susipažino su knygų įvairove, patys gamino pasakų knygas, sekė pasakas draugams.

Kiek vėliau bibliotekoje apsilankę ketvirtokai apžiūrinėjo ir aptarinėjo veikiančias parodas, klausėsi Kristijono Donelaičio „Metų“ skaitymų lietuvininkų tarme „Ir vėl saulelė...“

 

amerikiete mokytojaŠilutės pirmojoje gimnazijoje nuo rugsėjo mėnesio dirba mokytoja iš JAV - Katie Johnson. Čia ji praleis visus mokslo metus. Praėjo jau beveik penki mėnesiai, tad paklausėme, kaip jaunoji mokytoja jaučiasi mūsų gimnazijoje.

 

Muziejaus eksponataiSausio 15 d., minint Klaipėdos krašto dieną, Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atidaryta paroda „Eksponatai – laikmečio liudininkai“. Tai jau tradicija tapusi paroda, kurios metu visuomenei pristatomi nauji eksponatai, per praėjusius metus papildę muziejaus fondus, padėkojama asmenims, dovanojusiems muziejui eksponatus.

 

AZUOLIUKASSŠilutės lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai ugdomi daugiau kaip 20 metų, jiems įsteigtos dvi grupės. Tačiau vis daugiau vaikų su tokiais poreikiais ugdoma bendrojo ugdymo grupėse. Tad iškyla būtinybė rasti būdų sutelkti bendruomenės narių energiją ir kompetenciją, kad būtų pasiektas pagrindinis tikslas – užtikrintos sąlygos kiekvienam vaikui ugdytis pagal individualius gebėjimus ir poreikius. Tam turime įveikti nuolatinius iššūkius: turėti tinkamai pasirengusių pedagogų, užtikrinti nuolatinį jų kvalifikacijos tobulinimą, didinti specialistų skaičių ir plėsti paslaugų spektrą, pritaikyti ugdymo organizavimo procesą bei aplinką.

 

paroda bibliotekojeNuo sausio 8 dienos Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos parodų salėje veikia tautodailininkės Dianos Maldeikytės-Behm tapybos darbų paroda, spinduliuojanti stipria emocine energija, pritraukiančia žiūrovų žvilgsnį ir dėmesį.

 

zibute sausio_131Šilutės lopšelis - darželis „Žibutė“ ir šiemet prisijungė prie dvyliktą kartą organizuotos pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Visuose languose 8 valandą ryto sužibo žvakės, simbolizuojančios gyvybę, istorinę atmintį ir vienybę.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt