Kultūra ir švietimas

stovyklos vaikuVasaros atostogos artėja prie pusiaujo, tad tai viena, tai kita rajono moksleivių grupė dar išvyksta atostogų prie jūros.

Šeštadienį į netoli Palangos esančią stovyklą „Žilvitis“ išlydėta 11 Šilutės socialinių paslaugų centro globojamų vaikų, o antradienį į Palangą, į stovyklą „Raganė“ išvyko dar gausesnė - 34 rajono moksleivių grupė. Daugumos jų poilsį finansuoja rėmėjai iš Švedijos ir Vokietijos, keletą kelialapių nupirko ir politikas, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Tomas Budrikis.

entrepreneur-593357 960_720Jau ketverius metus daugiau kaip 150 Jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorių, projektų „Atrask save“, „Naujas startas“ darbuotojų, savanoriškos tarnybos mentorių visoje Lietuvoje dirba su jaunimu (15-29), padėdami planuoti jų karjerą, įveikti patiriamus sunkumus sugrįžus iš užsienio, suteikiant reikalingą pagalbą netekus darbo - padedant jiems įgyti naudingos praktikos, imtis naujų veiklų, savanorystės ir atrasti save iš naujo.


Nuo projekto pradžios jame dalyvavo 42 437 jaunuoliai, 19 023 iš jų įsidarbino, pradėjo mokytis, įgijo kvalifikaciją.

kmfVisada apima malonus jaudulys laukiant festivalio atidarymo dienos, nes sunku patikėti, kad prieš 7 metus niekas net nesvajojo, jog nuo draugiško NIKO ansamblio ir jo vadovo Gedimino Gelgoto atvykimo į Kintus prasidės Kintų muzikos festivalis.

Šešeri festivalio metai atnešė daug žinių, dalyvavimo tarptautiniuose forumuose (Nordic Baltic festivalių platformoje, Lietuvos festivalių aljanse). Tapome Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos nariais, o tarptautinėje erdvėje - EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) nariais bei tarptautinės menininkų rezidencijų asociacijos ResArtis nariais.

vyduno gimnaija_isvykaBirželio 14 dieną grupė įvairių klasių vydūniečių svečiavosi Žemaitijos nacionaliniame parke.

juknaiciu mokykla_stovykla1Pasibaigus mokslo metams, birželio 11-22 dienomis, Juknaičių pagrindinėje mokykloje vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Smalsučiai“. Joje atostogas aktyviai ir turiningai leido 1-7 klasių mokiniai. Stovyklą vykdė pradinių klasių mokytojos R.Urbonavičienė, A.Miklovienė, B.Verbuvienė, kūno kultūros mokytoja N.Švedienė ir socialinė pedagogė S.Žemaitytė. Stovykla yra tęstinė, vykdoma jau dvyliktus metus.

 

21056041 1791099027570949_6846058728059128423_oKlaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kviečia susipažinti su vieninteliu šalies uostu iš arčiau. Jau šiandien prasideda registracija į pažintinius edukacinius užsiėmimus "Kryptis – jūra". Kaip ir įprastai, visą vasarą bus rengiamos nemokamos ekskursijos po Klaipėdos uostą.

 

0.414500001530537453Liepos 1-ąją iškilmingai atšventęs 80-ąjį gimtadienį, Lietuvos zoologijos sodas pradeda jau devintąjį savo veiklos dešimtmetį.

zemaiciu naumiestyje_robotaiŽemaičių Naumiesčio gimnazijos „Poilsio“ stovyklos dalyviai birželio 20 d. buvo pakviesti į Šilutės r. Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialą. Vaikai išbandė techninei kūrybai skirtą edukaciją, kurioje mokėsi kurti savo robotus. Užsiėmimus vedė Šilutės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda ir vyresnysis bibliotekininkas Tomas Poteliūnas.

Vetrungiu kelias_2Į jau tradicinį renginį, skirtą geriau pažinti Mažąją Lietuvą, atrasti jos istorines, įsimintinas vietas, birželio 26-ąją pakvietė Šilutės kultūros ir pramogų centras ir partneriai.

Renginio metu pristatytas sėkmingai prieš šešerius metus prasidėjęs pažintinis kultūros ir turizmo maršrutas „Vėtrungių kelias“. Šis žaidimas -  anot projekto vadovės, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorės Jūratės Pancerovos, jau brandžiai įsibėgėjęs - per šešerius metus surengta nemažai seminarų ir konferencijų vėtrungių tematika, parašyta daug straipsnių, surengta per 300 edukacinių užsiėmimų.

Žaidimo organizatorių džiaugsmui, „Vėtrungių keliu“ per Mažąją Lietuvą ir jos istorines vietas jau keliavo daugiau kaip 4000 smalsuolių. Žaidimo pabaiga, kaip ir kasmet, planuojama rugsėjo 27 d.

Ukmergės naujienos