Kultūra ir švietimas

 

dvi drauges_susitikoPrieš Naujuosius metus LRT laidoje „Nacionalinė paieškų tarnyba“ buvo parodytas siužetas apie dviejų vaikystės draugių - Vidos ir Luanos susitikimą po daugiau kaip 30 metų nesimatymo.

„Maždaug prieš 30 metų kaimynystėje Šilutėje gyveno dvi šeimos, draugavo tarpusavyje, svečiuodavosi vieni pas kitus, o ypač suartėjo dvi tose šeimose gyvenančios merginos. Anuomet jau gerokai vyresnė Vida ir dar nė neįžengusi paauglystę Luana. Šilti draugystės prisiminimai niekur nedingo net vienos iš jų šeimai išsikėlus gyventi į kitą miestą“, - pasakota laidos įžangoje.

Įdomiausia, kad dabar dvi draugės iš Šilutės gyvena Airijoje, o jų susitikimas buvo tarsi Kalėdinė dovana.

 

bociaiLietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilutės bendrijos nariai gruodžio 27 d. surengė senųjų metų palydėtuves.

 

Naujieji sveksnojeJau 16-ą kartą aktyviausi Švėkšnos gyventojai sutikti Naujuosius metus rinkosi miestelio centre. Tradiciškai visus čia ir vėl sukvietė „Vestuvių muzikantų“ festivalio organizatorius Vytautas Raibys.

 

vainuto biblioteka_vaikaiVainuto bibliotekoje Vainuto gimnazijos ketvirtokai su mokytoja Danguole Joneliene dalyvavo advento rytmetyje „Pasaulis be muzikos būtų pasaulis be sielos“.

 zemaiciu naumiescio_jaunimas1Žemaičių Naumiesčio parapijos krikščioniškojo jaunimo grupė ir jaunimas, dalyvaujantis NVŠ programoje „Jaunimo asmenybės ugdymas“, Kretingos r. Hermano Šulco Jaunimo sodyboje vykdė projektą „Statau ant uolos“ (Mt 7, 24).

EriksonaiLietuvoje populiarėjanti vestuvių tradicija vietoje gėlių jauniesiems skirti aukas nepasiturintiems atėjo ir į Šilutę. Prieš du mėnesius vestuves šventę Agnė ir Povilas Eriksonai gėlėms skirtus pinigus svečių prašė dėti į atskirus vokelius. Už surinktą sumą - daugiau kaip 300 Eur, jie prieš Kalėdas pradžiugino dvi mergaites, kurias augina močiutė: nupirko joms drabužių, šiltas striukes, žieminius batus, o gerų emocijų kupiną dieną užbaigė picerijoje. Dosniai prie dovanų mergaitėms prisidėjo ir Agnės mama Jolita.

„Džiaugiamės, kad svečiai mus suprato, o labiausiai džiaugiamės dėl to, kad radome, kam padėti“, - sako Agnė ir Povilas, vildamiesi, kad jų pavyzdys užkrės ir kitus jaunavedžius. Galbūt vestuves švenčiantys jaunieji pagalvos, kad vietoje gėlių galima padaryti gerą darbą, kuris nenuvys per savaitę.

2018 ziema„Lagaminą kraunu, tyliai iškeliauju“, - šiandieniniam pasakojimui labai tinka Vilijos Matačiūnaitės dainoje skambantys žodžiai. Juk vis daugiau lietuvaičių renkasi ieškoti savosios laimės ten, kur visada būsi vadinamas emigrantu, kur vaikams sekamos pasakos, deja, ne lietuvių kalba...

 

labdara vaikamsKalėdų dvasia ir noras dalintis bei dovanoti neaplenkė ir svetur gyvenančių šilutiškių. Norvegijoje dirbanti šilutiškė Daiva neužmiršo savo krašto vaikų ir nusprendė juos pradžiuginti prieš pat didžiausias metų šventes. Fabriko, kuriame dirba direktoriaus suruoštas dovanas vaikams ji atsiuntė į Šilutę.

 

TAU 3Gruodžio 21-ąją, likus vos kelioms dienoms iki didžiųjų metų švenčių, pabūti kartu, prisiminti veiklas ir ištarti nuoširdų ačiū susirinko Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomenė. Jaukus renginys, vykęs buvusios Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos salėje, buvo apgaubtas ne tik adventine - ramybės, susikaupimo ir supratimo aura, bet ir jautriomis emocijomis. Kas jau kas, bet Šilutės TAU studentai vertina savo bendrystę, galimybę mokytis visą gyvenimą ir geba išlikti jauni – jie patys ir dainavo, ir šoko, ir savas eiles skaitė. Padėkos vakaras vainikuotas gražiausiais palinkėjimais, padėkos žodžiais bei išdalintomis „Gerumo angelų“ statulėlėmis už nuoširdžius darbus.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt