Kultūra ir švietimas

 ziemos sokisNenumaldomai artėja gražiausios, nuoširdžiausios ir daugelio su nekantrumu laukiamos šv. Kalėdos. Ta proga gruodžio 14-ąją Šilutės kultūros ir pramogų centre vėl aidės moderni muzika, atmosferą kaitins šokėjai bei juos palaikančių žiūrovų plojimai.

Atverti savo širdies gerumą, atjautą, gailestingumą bei rūpestį tradiciškai šiemet jau trečius metus iš eilės kviečia labdaros renginys „Žiemos šokis“, kurį organizuoja  trys garsiausi Šilutės šokių klubai: „Atėnė“ (vadovė Jūratė Gricevičienė), „Žvaigždūnė“ (vadovė Loreta Stanelienė) ir „Lūgnė“ (vadovė Asta Maigienė).

Kasmet sulaukdamos vis daugiau geradarių, kurie prieš Kalėdas ištiesia savo ranką sunkiai besiverčiančioms šeimoms, asociacijos „Trys žuvys“ įkūrėjos nusprendė tęsti gerumo idėją: kviečia visus dovanoti dalelę prieškalėdinio džiaugsmo tiems, kam šiuo metu nėra lengva.

1 biblioteka_inovatyvios_programosŠilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka sulaukė gausaus moksleivių būrio iš Šilutės miesto pagrindinių mokyklų. Naujų pojūčių ir iššūkių ištroškęs jaunimas pusdienį praleido bibliotekoje ir išbandė inovatyvias pramogas.

2 bociai_seneliu_pensionate_eldoradeLapkričio 21 dieną Lietuvos pensininkų sąjungos (LPS) „Bočiai“ Šilutės skyriaus nariai aplankė senjorus, gyvenančius Žemaičių Naumiesčio „Senjorų Eldorado“ namuose.

Kriaucenkiene Eugenija_ilgaamzeJuknaičių seniūnijos Tarvydų kaime, erdviame buvusios mokyklos pastate gyvena visą gyvenimą mokytoja dirbusi Eugenija Kriaučenkienė. Lapkričio 20 dieną ji pasitiko 90-ąjį jubiliejų. Eugenija prisimena, kaip beveik prieš pusę amžiaus šioje Tarvydų mokykloje rinkdavosi būriai mokinių, o juos mokė net trys mokytojos.

Dar ji prisimena, kaip režisuodavo spektaklius Mingėje, o drabužius plikomis rankomis skalaudavo žvejų išmuštose eketėse - toks nelengvas, bet kartu ir džiaugsmo teikiantis buvo jos gyvenimas. Šiandien tai tik prisiminimai, šildantys ilgais ir tamsiais vakarais.

sveksniskiai micro_bitLapkričio 21 dieną Klaipėdoje, Klaipėdos mokslų ir technologijų parke vyko Micro:bit kūrėjų diena. Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sveikino miesto svečius ir klaipėdiečius aktyviai susirinkus į dirbtuves.

Šiame renginyje dalyvavo ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos šeštokai Vilius Gailiūnas, Titas Žemgulis ir septintokas Gustas Jenčauskas.

 

1 policija_vilkyciu_mokyklaSaugų seniūnijos Vilkyčių pagrindinės mokyklos 8-9 klasių mokiniai  įsitraukė į programą „Tapk jaunuoju policijos rėmėju“. Projekto „Pažink valstybę“ dalyviai padrąsino ir kitus mokinius imtis pilietinės iniciatyvos spręsti aktualią  mokyklai ir kaimo bendruomenei problemą - nelegalią prekybą cigaretėmis ir jų pardavimą nepilnamečiams.

2 jankaus_mokykla_profesiju_dienaŠilutės Martyno Jankaus mokyklos bendruomenė turi ne  vieną jau daug metų gyvuojančią tradiciją, bet kartu kuria ir naujas. Jau kelinti metai organizuojama “Tėvų profesijų savaitė”, kurios metu lankomės tėvelių darbovietėse, susipažįstame su įvairiomis profesijomis.

sniuksta P_su_seimaLapkričio 23-iąją, Lietuvos kariuomenės dieną, būrelis Šilutės šaulių atidavė pagarbą Lietuvos kariuomenės generolui Petrui Šniukštai, palaidotam Šilutės senosiose kapinėse.

Šių metų lapkričio mėnuo nepriklausomos valstybės šimtmetį mininčios Lietuvos generolo P.Šniukštos atminimui - neeilinis. Lapkričio 12-ąją  buvo generolo gimimo 140-osios metinės, lapkričio 22-ąją - 65-osios jo mirties metinės.

Prisiminkime P.Šniukštos nuopelnus Lietuvai.

Bikavenai erumo_nebuna_per_daugLapkričio 17 d. Vainuto gimnazijos Bikavėnų skyriuje vyko kasmetinė senelių šventė „Gerumo nebūna per daug“, į kurią susirinko ne tik vaikų seneliai, tėveliai, bet ir gausus būrys svečių.

Ukmergės naujienos