Kultūra ir švietimas

 untitled 21_origDainų autorius ir atlikėjas, kolekcininkas, privataus bandonijų ir armonikų muziejaus įkūrėjas, pedagogas, „Jokubėlio“ nominantas, gyvenantis Vilkų Kampe (Švėkšnos seniūnija), nusifilmavo muzikiniame vaizdo klipe „Pamary“. Dainos autorius yra pats M. Nogaitis. Klipo autorius švėkšniškiams gerai pažįstamas operatorius Antanas Bružas. Kuriant klipą taip pat prisidėjo ir švėkšniškis Vytautas Marcinkevičius, kuris filmavo pasitelkiant į pagalbą droną.

vaikams kulturos_paveldasKultūros paveldas, jo vertė ir išsaugojimas dažnas diskusijų objektas mūsų visuomenėje.

Diskutuojant šia tema dažnai prieinama prie išvados, kad pažintis su kultūros paveldu turi prasidėti kuo anksčiau, dar mokykloje, taip ugdant pilietiškas, savo šaknis žinančias ir vertinančias asmenybes.

I vieta_komandaiG_brysGegužės 9-ąją šventė, skirta Europos Sąjungos (ES) gimtadieniui, prasidėjo triukšminga ir spalvinga eisena nuo vaikų darželio „Raudonkepuraitė”. Joje dalyvavo ir kitų darželių auklėtiniai kartu su bibliotekininkų, organizavusių renginį, komanda.

Gerai nusiteikę, su daina, per Laisvės alėją visi atžygiavo į Šilutės F.Bajoraičio viešąją biblioteką, kur kasmet minima Europos diena. Šiemet renginiai vyko pagal projektą „Europos dienos kodas - 60+30+10“(vadovė - bibliotekos direktorė Laima Dumšienė).

 LavasteKuo skiriasi lietuviai nuo suomių? Kuo ypatingos jų moterys, jų kapinės ir ar tokie jau skirtingi alkoholio vartojimo įpročiai? Kada Lietuvoje prasidėjo mokytojų darbo nuvertinimo ir nepagarbos žinioms laikmetis ir kodėl rašyti knygą apie vyrų jausmus yra pavojingas šachtininko darbas? Ko Lietuvos žmonės nesužinojo apie garsiuosius Garliavos įvykius ir kodėl tai yra juoda dėmė Lietuvos žurnalistikoje bei teisėsaugoje?

Savus atsakymus į visus šiuos ir daug kitų šilutiškių klausimų pateikė žinoma žurnalistė ir knygų autorė Laima LAVASTE. Šį susitikimą Spaudos atgavimo, kalbos ir kygos dienos proga šilutiškiams surengė Šilutės bibliotekininkai.

„Linksma knyga apie suomius ir Suomiją“, „Skersgatvis dviem“, „Mes. Lietuviai. Vadovėlis, kaip suprasti lietuvius ir jais naudotis“ ir „Kalės istorija“, - į šias keturias knygas visą savo ilgamečio žurnalistinio darbo bei dažnų kelionių patirtį sudėjusi L.Lavaste šilutiškius pakerėjo atvirumu ir savitu požiūriu į daugelį dalykų.

zvaigzdune prahoje_karolio_tiltasGegužės 6-9 dienomis Čekijoje vyko IX tarptautinis jaunimo meno festivalis - konkursas „Charm of Bohemia“, į kurį atstovauti Lietuvai buvo pakviestas Šilutės šokių kolektyvas „Žvaigždūnė“, vadovaujamas Loretos Stanelienės ir Gintarės Stanelytės.

Šis projektas - konkursas kasmet vyksta vis kitoje šalyje. Per 10 metų 30-yje šalių jau yra įvykę daugiau kaip 300 konkursų. Renginį remia šalių kultūros ministerijos, vertinimo komisiją sudaro žinomi aktoriai, dėstytojai, populiarūs menininkai.

20Šiandien vakare - Audriaus Šikšniaus knygos sutiktuvės, cirko pasirodymas, šeimų šventė. Savaitgalį laukia ir daugiau renginių - kviečiame pasižvalgyti po jų programas.

gatves muzikos_dienaGegužės 20 dieną jau 11-ąjį kartą Vilnių ir 35-is Lietuvos miestus apjuos Gatvės muzikos diena - GMD.

Šilutėje GMD organizuojantis Vygantas Stoškus sako, kad šiemetinė naujovė - Šilutės meno mokyklos muzikantų pasirodymas atskiroje scenoje, prie Meno mokyklos.

knygu muge_Rasytojo_P_Juodisiaus_studijaŠilutės F.Bajoraičo viešojoje bibliotekoje vyko strateginis Šilutės rajono kultūros renginys ir pagrindinis 17-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „#tuesibiblioteka“ renginys - tarptautinė vaikų knygos mugė 2017 „Kviečia baltos knygų burės!“.

Pagrindiniai jo rėmėjai - rajono savivaldybė bei labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“.

vilkyciu geriausi_sportininkai_visiVilkyčių pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė geriausių mokyklos sportininkų apdovanojimo šventė, kurią nuotaikingai vedė Akvilė ir Agnė. Šmaikščiomis skaidrėmis iš varžybų ir treniruočių momentų gausiai susirinkusius tėvelius pralinksmino jų autorė Gabija. Vakaro metu  visiems neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) programos dalyviams - sportininkams įteiktos atminimo taurės.

Ukmergės naujienos