Kultūra ir švietimas

f1 TENPaskutinį vasaros savaitgalį Klaipėdos apskrities savivaldybių komandos suvažiavo į Gargždus, kur vyko XI Lietuvos seniūnijų vasaros sporto žaidynių II etapo atrankinės varžybos. Jose dalyvavo apskrities seniūnijų komandos, kurios I žaidynių etape iškovojo pirmąsias vietas. Tai Klaipėdos, Klaipėdos rajono, Kretingos, Skuodo rajonų, Rietavo ir Šilutės rajono sportininkai.

Dalyviai varžėsi 11-oje rungčių. I-III vietas šiame etape iškovojusios komandos, o stalo teniso ir futbolo I-II vietas, įgijo teisę žaisti finale, kuris antrus metus iš eilės vyks Jonavoje rugsėjo 15 d.

knyga apie_maironiRugpjūčio 28 d.  Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filiale viešėjo Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Naujosios literatūros skyriaus mokslo darbuotojas, mokslinių straipsnių autorius Eugenijus Žmuida. Jis pristatė paties sudarytą knygą „Maironis: laiškai. Atsiminimai“. Įdomų literatūrologo pasakojimą papildė skaitovės, literatūros kritikės Ramutės Dragenytės skaitomi poeto eilėraščiai, ištraukos iš laiškų.   

 

RUDENS SVENTE_A6_su_draugais__9_vERSIJATautodailės ir amatų mugė, gurmanų turgus, koncertai, mamyčių ir bagažinių turgelis - šios ir dar daugybė kitų veiklų bei pramogų veiks rugsėjo 15 dieną, šeštadienį, Rudens prekybos ir pramogų mugės metu.

meno mokyklaRugsėjo 3-ąją keliems šimtams jaunųjų šilutiškių ir juos lydintiems tėvams duris atvėrė ir Šilutės meno mokykla.

Jau trečius metus ši mūsų krašto jaunųjų menininkų kalvė, kuri anksčiau veikė dviejuose skirtinguose pastatuose, savo veiklą vysto miesto centre esančiose ir dabar jau tam pritaikytose patalpose. Šiemet mokykla džiaugsmingai pasitiko beveik pusės tūkstančio savo moksleivių būrį.

grabupiuose gandru_isskridimasGrabupių bibliotekoje vyko darbelių kūrimas, naujų knygų vaikams pristatymas ir mugė, skirta šv. Baltramiejaus arba Gandrų išskridimo dienai paminėti.

RUSNEJE 6Rugsėjo 2-ąją, sekmadienį daugiau nei pora šimtų žmonių suėjo į vasaros pabaigtuves Algimanto ir Virginijos Svitkinų sodyboje Rusnėje. Čia ant Atmatos upės kranto kaimo turizmo organizatoriai, kartu su renginių vedėju Vygantu Stoškumi, jau trečius metus taip užbaigia vasaras Rusnėje.

Pasak V.Stoškaus, vargu ar kas Rusnėje turi dar patogesnę ir erdvesnę sodybą ant Atmatos upės kranto, kurioje galėtų susirinkti toks būrys žmonių. Žmonės čia susirenka tiesiog papramogauti, pažaisti, pasiklausyti populiarios liaudiškos ir estradinės muzikos. Renginys nemokamas, muzika ir žuvienė - šeimininkų, visiems nemokamos ir atrakcijos, ir daugelis žaidimų. Tačiau jeigu kas nori kokio nors iš toli atvežto niekučio ar gardesnio rūkytos žuvies kasnio, tai prekybininkams tenka ir susimokėti.

 

Ansamblis LietuvaMinint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį savo pajėgas sujungė du veržlūs ir profesionalūs kolektyvai – savo veidą ką tik atnaujinęs Valstybinis ansamblis „Lietuva“ ir plačiai auditorijai gerai žinoma folkroko grupė „Žalvarinis“. Naujajam sezonui sukurta koncertų programa „Švęskime laisvę“ – vis įdomesnių išraiškos formų ieškančio ansamblio ir garsios grupės bendras projektas.

Naujoje bendroje 1,5 valandos trukmės „Lietuvos“ ir „Žalvarinio“ programoje vyrauja pakili nuotaika. Čia supinti autentiški lietuvių liaudies dainų tekstai, tautinių šokių elementai ir liaudies instrumentų skambesys. Daugeliui pažįstamas tradicines spalvas paryškina šiuolaikinės muzikos ir elektrinių gitarų skambesys.

Lelininku-stovykla-2Visą vasarą Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko renginiai, kuriais buvo prisidedama prie jau trečius metus LR Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai”.

Šilutiškiai bibliotekininkai atostogaujantiems moksleiviams iš Šilutės, kitų Lietuvos miestų bei užsienio suteikė galimybę prasmingai praleisti atostogas. Jie rado gerą vietą įvairiapusiškam bendravimui su bendraamžiais: dalyvavo užsiėmimuose su elektronikos konstruktorių rinkiniais; naudodamiesi Xbox kompiuterinių žaidimų konsole šoko, kopė į viršukalnes, žaidė boulingą; pasitikrino žinias prie interaktyvaus ekrano; žaidė tradicinius stalo bei lauko žaidimus, kt.

lektuveliaiPaskutinį vasaros šeštadienį Šilutės padangėn kilo „Lituanicos“, „FW90“, „Zero“, „Ekstra“ ir kiti žinomų lėktuvų kopijų modeliai. Šilutėje vyko vienintelis toks Lietuvoje renginys - radijo bangomis valdomų lėktuvų kopijų varžybos Igno Mikalausko taurei laimėti. Renginį organizavo Šilutės klubas „Skrydis“.

15 varžybų dalyvių iš 6 miestų atsivežė išties įspūdingus modelius: su 3 metrų ilgio sparnais, reaktyviniu varikliu. Žiūrovams lėktuvų kopijos rodė ne tik akrobatines figūras, bet ir žavėjo 3D skrydžio vaizdais. Šiemet taurę išsivežė klaipėdiečių komanda, antri buvo vilniečiai, o treti - šilutiškiai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt