Kultūra ir švietimas

 

Uredijos inkilai_1Didžiulis būrys – apie 100 vaikų ir suaugusiųjų kovo 21-ąją susirinko Šilutės urėdijoje – čia surengta jau tradicinė sparnuočių sutiktuvių šventė. Visi kartu jie tądien iškėlė daugiau nei pusšimtį naujų namelių paukščiams.

 

pasysiu biblioteka_grafikos_paroda„Sveika sugrįžusi namo“, – taip jaukią kovo 15-osios popietę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale pasitikta kraštietė pedagogė Regina Urbytė-Vytuvienė.

 

puciamuju ansamblis_konkursasŠilutės meno mokyklos pūtikai puikiai pasirodė kovo 20 d. Plungėje vykusiame 10-ajame tarptautiniame vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų ansamblių konkurse ,,Pavasario trimitai“.

 

robotika sveksna2Kovo 15 d. Švėkšnos bibliotekoje šurmuliavo vaikai - vyko robotikos užsiėmimas, kuriame dalyvavo „Saulės“ gimnazijos ketvirtokai. Užsiėmimas surengtas vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Jaunųjų technologų akademija“, jį vedė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda.

SveksnaNumerologijos požiūriu laikas teka nesibaigiančiais pasikartojančiais ciklais nuo 1 iki 9. Per dešimtmečius ir šimtmečius kiekvieni metai su savimi neša naują skaičių. O ką jau kalbėti apie Tūkstantmetį! 

Nėra magiškesnio skaičiaus už 9, mat bet kurio skaičiaus daugybos iš 9 rezultatas vėl redukuojamas į 9 (9x2=18, 1+8=9; 9x11=99, 9+9=18 ir vėl 1+8=9).

Devyni susijęs su skaičiumi trys (3x3) ir tuo pačiu su šv. Trejybe. Devyni angelai, devynios mūzos ir t. t. Devynetas laikomas tobulumo skaičiumi. Didžiausias iš vienaženklių ir apimantis visus vienaženklius skaičius. Tai ryšys su kosmosu, su vientisumu.

Devynetukas – tai tarsi oro balionas ant siūlo, pasiruošęs kilti aukštyn. Tai rodo potencialą skatinantį greitą vystymąsi, tikslą, tai kūryba arba naikinimas, vidurio čia nėra. Tai jėga valdanti likimą ir drąsa neriant į gyvenimo sūkurį. Tai kova, judėjimas, ugnis. Tokius kovingus bruožus šiam skaičiui suteikia Marso planeta, globojanti devynetuką.

 

Rusne karpiniaiKovo 15 dieną Rusnės bibliotekos „Smalsučių kertelėje“ lankėsi tautodailininkė, Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė. Ji moksleiviams atskleidė karpinių meno paslaptis.

SvajoneKovo 16 d. įvyko jau 10-asis vaikų ir jaunimo respublikinės vokalinės muzikos festivalis „Svajonė“. Šiemet į Šilutėje rengiamą festivalį sugužėjo 340 jaunųjų atlikėjų iš visos Lietuvos, juos sukvietė popchoras „Spindulys“ ir jo vadovė Lijana Šerpytienė.

 

konferencija jaunimo_puslapiuiPraėjusiais metais Šilutės pirmosios gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Natalija Mulerova turėjo galimybę porą rudens mėnesių dalyvauti Mokytojų meistriškumo programoje JAV (TEA). Tuomet užsimezgė graži draugystė bei bendradarbiavimas su JAV ambasada Vilniuje.

 

Knygnesio 1Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Tądien pagerbiami knygnešiai, lietuviškos spaudos draudimo metais platinę knygas, kai po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti ir platinti knygas lietuvių kalba. Imperinės valdžios atstovai, matydami jog nebegali sulaikyti slaptojo knygų platinimo, 1904 m. panaikino daugiau kaip 40 metų trukusį lietuviškos spaudos draudimą.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt