Kultūra ir švietimas

Saugu muzikos_malunas_2017_1Trečiadienį (liepos 5 d.) vakare Saugų muzikos festivalo "Saugų muzikos malūnas" organizatoriai kviečia į romansų vakarą.

akluju saskrydis_sokaNekreipdami dėmesio į negalią, itin aktyvų gyvenimą gyvena Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Šilutės skyriaus nariai. Prieš savaitę jie suorganizavo Klaipėdos ir Telšių regionų visų aklųjų centrų meninių kolektyvų sąskrydį - festivalį „Aš muzikai lenkiuos“.

Renginyje buvo ne tik muzikos, bet ir šokių, dramos, eilių ir rankdarbių, o svarbiausia - daug bičiulių, kurių gretos po sąskrydžio dar pagausėjo.

Vetrungiu kelias_kelia_veliavaAntradienį Šilutėje skambant senovinio laivo varpo dūžiams buvo paskelbtas istorinio - kultūrinio žaidimo „Vėtrungių kelias 2017“ startas. Tradiciškai per Vėtrungių gimtadienį šalia vėtrungių, pastatytų senojo Turgaus aikštėje, pakelta šių metų žaidimo „Vėtrungių kelias“ vėliava.

Startą šiemetiniam žaidimui davė šio projekto sumanytoja, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova su partneriais - Šilutės H.Šojaus muziejaus direktore Indre Skablauskaite ir Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininke Virginija Veiveriene.

Jau penktus metus vykstantis žaidimas „Vėtrungių kelias“ skatina keliauti po Mažosios Lietuvos kraštą, geriau jį pažinti.

Žaidimo maršrutas su lankytinomis vietomis išsidriekęs nuo Bitėnų (Pagėgių sav.) iki Nidos. Šiemet „Vėtrungių kelio“ komanda žaidimo dalyviams siūlo net tris temines keliones, o aktyviausių keliautojų laukia prizai.

1 pasysiu_biblioteka_vasaros_stovyklaŠilutės F.Bajoraičio bibliotekos Pašyšių filiale vyko vaikų vasaros užimtumo stovykla „Linksmieji bibliotekadieniai“, į kurią susirinko gausus būrys jaunųjų pašyšiškių, norinčių turiningai praleisti laisvalaikį.

saugu mikso_mokykls_stovykla_prie_jurosSaugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos 17 mokinių penkias dienas pramogavo, keliavo, turistavo vasaros poilsio stovykloje „Ąžuolų paunksmėje 2017“.

vainuto vaiku_stovykla_atidarymasJau dvyliktus metus mokytoja Danguolė Jonelienė Vainuto gimnazijos mokiniams rengia vasaros poilsio stovyklą „Klumpelė“, kurią finansuoja Šilutės rajono savivaldybė. Šiemet joje stovyklavo 25 vaikai.

Stovyklautojai devynias dienas dalyvavo įvairiose veiklose bei išvykose.

jonines gedminaiciuoseGražiausias ir svarbiausias vasaros metas - Rasos arba Joninių šventė.  Jonams, Janinoms pinami vainikai, sakomi linkėjimai ir sveikinimai. Taip buvo nuo seno, tačiau Joninės - ne tik vardadienis, kuris lyg netyčia įrašytas Laiko Rate, ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties virsme. Ypatinga diena, nes ji yra persilaužimo - virsmo metas, kur susiduria kilimo ir leidimosi, vešėjimo ir nykimo, gyvybės ir mirties prieštara. Ilgiausia diena, trumpiausia naktis. Stebuklų naktis, sklidina paparčio žiedo žavesio, bijūnų ir žemuogių kvapo. Metas, kai saulė ir visa gamta pasiekia aukščiausią savo galią.

Lietuviškoje pasaulėžiūroje šventė turi ir kitą vardą, archajišką, giluminį - Rasa. Kodėl Rasa? Todėl, kad rasoja rugiai, iš po nakties pievos ir žolynai pasipuošia gyvybės vandeniu - rasa, po kurią reikia basam braidyti, praustis, kad būtum gražus, sveikas. Giliausia Rasos šventės filosofinė prasmė - dviejų priešingų elementų - ugnies ir vandens - sujungimas į Visumą - Ratą, ugnies ir vandens sutuoktuvės.

Visa tai žaismingai ir patyrėme, praleidę paslaptingą trumpiausią naktį Gedminaičių kaime esančioje sodyboje, į kurią pakvietė atvykti patys sodybos šeimininkai - Ingrita, Arvydas jų dukra Karolina Riteriai.

smalsuciu stovykla_1Pasibaigus mokslo metams Juknaičių pagrindinėje mokykloje surengta vaikų vasaros poilsio stovykla „Smalsučiai“.

1 juknaiciu_mokykla_vasaros_stovyklaJuknaičių pagrindinėje mokykloje dešimtą kartą vyko dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Smalsučiai“, kurią organizavo pradinių klasių mokytojos Danutė Dylertienė, Audronė Miklovienė, Birutė Verbuvienė.

Ukmergės naujienos