Kultūra ir švietimas

deguciu biblioteka_intelektualus_zaidimas3Degučių bendruomenės namuose šurmuliavo gausus būrys dalyvių, susirinkusių į intelektualų žaidimą „Lietuvos  fanų  ringas“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

juknaiciu biblioteka_robotikaJuknaičių bibliotekoje vyko robotikos užsiėmimai, kuriuose dalyvavo Juknaičių pagrindinės mokyklos pradinukai ir neformalaus vaikų švietimo programos „Vaikų laisvalaikio žaidimai” dalyviai su mokytoja Audrone Mikloviene. Robotikos gudrybių vaikus mokė Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda.

Ilgaamze LecieneJudėti, nesėdėti vietoje, domėtis, keliauti, bendrauti - tokiu gyvenimo moto vadovaujasi šilutiškė Marijona Eva Lecienė. Kovo 19 dieną 90 metų jubiliejų atšventusi moteris kasdien daro mankštą, vaikšto su šiaurietiškomis lazdomis.

Kasdienybėje džiaugsmą atrandanti ilgaamžė džiaugiasi dukrų dėmėsiu, kurios yra išplėtojusios kadaise Marijonos pradėtą šakočių kepimo verslą.

„Gerai gyvenu, džiaugiuosi geromis dukromis. Kol save apsirūpinu, apsitarnauju, tol yra labai gerai“, - paklausta, kaip gyvena, atsako ilgaamžė.


vyduno gimnazija_respublikinis_rasiniu_konkursasŠilutės Vydūno gimnazija, minėdama iškilaus filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo Vydūno 150-ąsias gimimo metines organizavo mokinių rašinių konkursą „Namai yra vieta, kurioje auginamas gerumas“. Sulaukėme 23 mokinių darbų iš 18 respublikos mokyklų, 8 iš jų tapo laureatais ir buvo pakviesti į šventinę Vydūno gimnazijos asamblėją, ekskursiją į Kintų Vydūno kultūros centrą.

Kuo Vydūnas gali būti įdomus ir svarbus šiandien?

Vydunas tilsmo_kambarysVydūnas yra vienas įstabiausių mūsų krašto žmonių, vienas reikšmingiausių kultūros veikėjų, vienas originaliausių mūsų tautos rašytojų bei mąstytojų.

Galime didžiuotis, kad Vydūnas gimė Šilutės rajone, Jonaičių kaime, o jau būdamas brandaus amžiaus kurį laiką mokytojavo ir kūrė Kintuose.

Kovo 22 dieną visa Lietuva minėjo iškilaus mąstytojo 150-ąsias gimimo metines. Specialiai šiai progai Lietuvos bankas išleido sidabro monetą, o Lietuvos paštas - specialų ženklą. Vydūno gimtadieniui paminėti Kintų Vydūno kultūros centre buvo surengta daug šventinių renginių, kurių metu buvo pristatyta ekspozicija „Pamatyk - Išgirsk - Paliesk - Pajausk“. Apsilankius šioje ekspozicijoje, siūloma pabūti su pačiu savimi, o kartu susipažįstama su tuo, kuo gyveno pats rašytojas, filosofas, kultūros veikėjas, sveikos gyvensenos propaguotojas.

Inkilu svente_2Jungtinė Tautų Generalinė Asamblėja 2013 metais kovo 21-ąją paskelbė Tarptautine miškų diena, kviesdama atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į miškų svarbą. Ta proga Šilutės miškininkai kasmet surengia inkilų kėlimo šventes. Tokia šventė surengta ir šiemet, miškininkai suorganizavo inkilų kėlimo šventę „100 inkilų“, skirtą Valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejui.

sveksna Velyku_medisTikriausiai per Velykas Švėkšnos miestelis vėl taps traukos centru. Švėkšnos neįgaliųjų draugijos dėka, šalia šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios išdygo Velykų medis, papuoštas 16 140 geltonos, žalios ir raudonos spalvos margučių.

Kone visus metus kiaušinius rinkę ir puošę draugijos nariai šiandien džiaugiasi savo darbo rezultatu ir tuo, kad išskirtinai papuošė miestelį per gražiausią pavasario šventę.

Laukdami Velykų, savo miestelio aplinką papuošė ir saugiškiai. Lietuvos šimtmečio proga jie sumanė sukurti 1000 medinių skridinėlių, simbolizuojančių velykinius margučius ir taip pat siekti Lietuvos rekordo. Priešvelykinę savaitę jie visi rado vietas pievelėje šalia kelio į Klaipėdą.

Vienos spalvos dažais kiaušinius dažydavo ir senieji šio krašto gyventojai lietuvininkai ir vadindavo juos ne margučiais, o velykiais, velykaičiais. Velykų šventė Pamaryje neįsivaizduojama be išblizgintų ir papuoštų namų, pyragų, ėjimo į bažnyčią, o dovanas vaikams šiame krašte atneša ne Velykų boba, o zuikis. Šiuos, ir daugybę kitų velykinių papročių priminė Šilutės Hugo Šojaus direktorė Indrė Skablauskaitė.

 

Atenes sokejos_1Saulėta ir pavasariškai šilta kovo 24-oji gausiais laimėjimais pradžiugino Pamario šokių klubo „Atėnė“ šokėjas. Jos, tradiciškai kiekvieną pavasarį dalyvaudamos Kaune rengiamame respublikiniame šiuolaikinio ir modernaus šokio festivalyje-konkurse „Šokio erdvė 2018“, šiemet iškovojo net penkias prizines vietas ir į savo klubo trofėjų gretas parvežė net penkias taures.

DSC 0078Kasmet kovo 20-ąją minima pasaulinė Žemės diena. Šią diena žmonės kabina inkilus, sodina medžius, rengia akcijas, skirtas Žemės išsaugojimo, meilės ir pagarbos gyvybei ugdymui, įvairiai prevencinei veiklai.

Ukmergės naujienos