Kultūra ir švietimas

 

5„Taigi, kaip duris mes vadiname „įėjimu“ iš lauko ir „išėjimu“ iš vidaus, lygiai toks gyvenimo ir mirties santykis“, – savo debiutiniame novelių rinkinyje „Pakalnučių metai“ (1985 m.) rašė Jurga Ivanauskaitė, kuriai šiemet būtų sukakę 55-eri metai.

„Knygos teatras“, vadovaujamas aktorės Reditos Dominaitytės, pristato jau trečiąjį savo spektkalį „Pakalnučių metai“, kurį skiria Jurgos Ivanauskaitės 55-erių metų sukakčiai paminėti.

RUSNES BIBLIOTEKININKAS_4Rusnė turi naują bibliotekininką. Algis Čėsna, lig šiol visiems rusniškiams žinomas kaip Valstybės sienos apsaugos tarnybos kariškis, tapo salos knygų namų darbuotoju. Jis rusniškiams pristatytas neseniai Šilutės F.Bajoraičio bibliotekos Rusnės filiale surengtame protų mūšyje „Lietuvių kalba - tarp praeities ir dabarties“ ir čia atidarytoje Šilutės meno mokyklos moksleivių dailės parodoje.

2 balciu_rudens_vakaroneAuksu spindėdamas atkeliavo ruduo, ilgėja vakarai, laukuose nudirbti darbai. Tai geriausias laikas pasidžiaugti rudens gėrybių gausa, susieiti, pabendrauti, pabūti visiems kartu.

protmusis sveksnojePer Lietuvą keliaujantis pilietinis projektas „Dovana Lietuvai“ pasitinka valstybės atkūrimo šimtmetį, jo idėja - sutelkti šalies gyventojus dovanoti gerus darbus Lietuvai.

Tradicinių amatų centras Švėkšnoje prisijungė prie organizuojamo projekto ir dovanų kategorijoje „Pažink“ padovanojo gimtinei „Protmūšį“.

azuoliukasLopšelio - darželio „Ąžuoliukas“ kolektyvas, vaikų tėveliai ir seneliai neįprastai pažymi savo įstaigos 35 metų jubiliejų - organizavo akciją „Gerumo širdys“. Spalio trečiąją savaitę įstaigoje buvo renkami šilti žieminiai drabužiai vaikams iki 16 metų. Surinkti daiktai bus išdalinti Šilutės nepasiturinčioms šeimoms.

 

untitled-2427-orig-1 origŠvėkšnoje neįtikėtinai prigijusi ir įspūdingą minią lankytojų pritraukianti moliūgų žibintų akcija „Mes už šviesą“, šiemet smalsuolius čia atvykti kviečia jau šeštąjį kartą. Šiais metais miestelio parke lygiavertė šventė tęsis 27-28 dienomis, neišskiriant vienos pagrindinės dienos. Organizatoriai nusprendė, jog nebus jokio koncertinio pasirodymo, tačiau tiek pirmąją šventės dieną, tiek antrąją parkas skendės muzikos, šviesų ir lazerių jūroje. Parko alėjos nevirs į įvairiaspalvę mugę, bet čia vis tik bus galima paskanauti įvairiais gardėsiais ir įsigyti atitinkamų suvenyrų.

atvirukai-HEADERISArtėjančio Lietuvos atkurtosios valstybės šimtmečio proga Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia Šilutės rajono ugdymo įstaigų mokinius prisidėti prie Lietuvai svarbios istorinės sukakties minėjimo ir sukurti atvirukus.

Mokinių sukurti atvirukai 2018 metais bus išsiųsti šilutiškiams, gyvenantiems emigracijoje, kaip sveikinimai Valstybės šimtmečio proga.

 sveksnos skautaiŠiluva nuo amžių garsėja kaip žmonių susitaikymo su Dievu, dvasinio ir fizinio išgijimo vieta. Šiandien Šiluva yra vienas svarbiausių maldininkų traukos centras. Ji pagyvėja ne tik per atlaidus - maldininkų susibūrimai vyksta ir kiekvieno mėnesio 13-ąją dieną - Marijos dieną.

vainuto gimnazija_rudenelio_vaisesLinksmas ir turtingas rudenėlis atėjo į Vainuto gimnaziją, kur į šventę buvo pakviesti ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupės, pradinių klasių mokiniai bei jų tėveliai.

Ukmergės naujienos