Kultūra ir švietimas

Geriausia sveksnos_abituriente_Urte_Paldauskaite_su_tevais_2„Drąsos daryti tai, kas patinka, stengtis, pasitikėti savimi ir nebijoti rizikuoti, nes kitaip nieko nepasieksi“, - šiuo principu vadovaujasi 18-metė švėkšniškė Urtė Paldauskaitė.

Urtė - aktyvi Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos šių metų laidos abiturientė, mokinių tarybos pirmininkė, viena iš ilgametės moksleivių akcijos „Padėkime tiems, kurių nelanko Kalėdų senelis“ organizatorių.

Šiemet jai, kaip geriausiai Švėkšnos abiturientei, teko garbė į miestelio šventę atvežti Švėkšnos vėliavą.

Vasarai baigiantis Urtė ruošiasi išvažiuoti studijuoti į sostinę, tad kol ji dar gimtuosiuose kraštuose, kalbėjomės apie nuveiktus darbus, ateities planus ir malonumą daryti gerus darbus.

Pramogadienis iteike_priza_RadaviciuiRugsėjo 1-ąją - Mokslo ir žinių dieną - pramogų ir įdomių užsiėmimų darželinukams, moksleiviams, mokytojams bei tėvams Šilutės mieste tikrai netrūko.

Šilutės kultūros ir pramogų centras Rugsėjo 1-ąją kvietė švęsti linksmai ir trečius metus iš eilės surengė jau tradicija tampantį renginį - Pramogadienį.

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai Mokslo ir žinių dieną pasiūlė edukacinių bei pramoginių užsiėmimų programą „Laisvalaikio piknikas bibliotekoje“.

Edukacinę programą buvo paruošęs ir Šilutės Hugo Šojaus muziejaus kolektyvas.

senelis lauzemis_anuke_Reinhild_Koob_su_seniune_DRudieneĮspūdingu koncertu ir stulbinančia Mėlynąja vakariene, skirta Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios 160-mečiui, baigėsi Saugų muzikos festivalis „Muzikos malūnas“. Klausytojai patyrė daug nepamirštamų akimirkų, nuskaidrinusių rūpesčių ir skubėjimo pilną kasdienybę.

Paskutinį liepos sekmadienį Saugų didžiojoje bažnyčioje koncertavo 30 skirtingų kalbų dainuojantis Rachmaninovo choras iš Vokietijos miesto Kylio. Choras klausytojams dovanojo unikalią programą „Muzikinė choro kelionė aplink Baltijos jūrą“. Rachmaninovo choras puoselėja kosmopolitišką muzikinę kultūrą: dainuoja beveik visomis Europos šalių kalbomis, visa choro bendruomenė domisi įvairių tautų kultūromis.

Gyvenime nieko atsitiktinio nebūna, tuo įsitikinome dar kartą. Jei ne viena chorisčių - Karin Plagemann, greičiausiai šio koncerto Saugose nebūtų buvę. Nebūtų ir susitikimo su ypatingais žmonėmis, leidusiais akies krašteliu žvilgterėti į praeitį, atversti vieną iš Saugų istorijos lapų ir netiesiogiai prisiliesti prie vienos šeimos gyvenimo.

1 dakota_kantri_festivalis26-ąjį kartą surengtame festivalyje „Visagino country“ žibėjo ir Šilutės atlikėjai. Su garsiuoju kantri muzikos atlikėju Virgiu Stakėnu grojo grupės „Karčema“ vadovas Vygantas Stoškus ir buvęs „Karčemėlės“ būgnininkas Dovydas Stoškus. Koncertavo Remintos Stoškuvienės vadovaujamo Šilutės kantri šokių klubo „Dakota“ šokėjos.

 psichologe Ugne_1Kuomet dalis sparnus dar tik skleidžiančio jaunimo neslėpdami dėsto, jog vos baigę mokyklą maus laimės ieškoti į užsienius, ieškome tokių, kurie save realizuoti sugebėjo gimtinėje.

Ugnė Marija BŪDVYTYTĖ - jauna psichologė, netrukus baigsianti jau antrąsias magistro studijas, šiuo metu dirbanti dviejose įstaigose ir nedejuojanti nei dėl atlyginimo, nei dėl gyvenimo Lietuvoje sąlygų, yra tas malonus atradimas.

Su šia jauna moterimi susitinkame ką tik duris atvėrusiuose Bendruomeniniuose šeimos namuose Žemaičių Naumiestyje ir kalbamės apie dar mokyklos suole „užkabinusią“ profesiją ir jauno žmogaus galimybes įsitvirtinti gimtinėje.

 

1Uostadvaris yra vos apie 100 gyventojų turintis kaimelis Rusnės saloje. Tačiau jį garsina du ypatingi objektai – XIX amžiaus pabaigoje statytas švyturys ir vandens kėlimo stotis su garo turbina.

1907 m. ant Vilkinės upės pastatyta vandens kėlimo stotis buvo skirta susiurbti pievų vandens perteklių ir nuleisti jį į Atmatos upę. Tai buvo pirmasis tokios paskirties statinys dabartinėje Lietuvoje, net ir dabar stebinantis ekologiškumu.

IMGP3150Rugsėjo 2 dieną Šilutės mažųjų laivų uoste vyksiantis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas laukia ypatingo komandų antplūdžio, nes susidomėjimas čempionatu auga kaip ant mielių.

Registracija tęsiasi, anketą galima rasti Šilutės savivaldybės tinklapyje silute.lt .

melynoji vakariene_senjorosTo, kas šeštadienį vyko Saugose, Šilutės rajonas nebuvo matęs! Popietę Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios šventorius pamėlynavo, laukdamas 2-ojo Saugų festivalio „Muzikos malūnas“ finalinio koncerto ir po jo rengiamos pirmosios rajono „Mėlynosios vakarienės“, skirtos Saugų bažnyčios 160-mečiui.

O dar viena ypatinga naujiena, pradžiuginusi renginio dalyvius: saugiškių sukurta Karaliaus Mindaugo karūna, papuošusi miestelį liepos 6-ąją - Valstybės dieną, pripažinta Lietuvos rekordu!

bociai muziejuoseLietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilutės skyriaus narių grupė, vadovaujama pirmininko Zenono Karnausko, surengė ekskursiją autobusiuku po Pamario krašto įžymias vietas.

Ukmergės naujienos