Kultūra ir švietimas

 

TAU 3Gruodžio 21-ąją, likus vos kelioms dienoms iki didžiųjų metų švenčių, pabūti kartu, prisiminti veiklas ir ištarti nuoširdų ačiū susirinko Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomenė. Jaukus renginys, vykęs buvusios Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos salėje, buvo apgaubtas ne tik adventine - ramybės, susikaupimo ir supratimo aura, bet ir jautriomis emocijomis. Kas jau kas, bet Šilutės TAU studentai vertina savo bendrystę, galimybę mokytis visą gyvenimą ir geba išlikti jauni – jie patys ir dainavo, ir šoko, ir savas eiles skaitė. Padėkos vakaras vainikuotas gražiausiais palinkėjimais, padėkos žodžiais bei išdalintomis „Gerumo angelų“ statulėlėmis už nuoširdžius darbus.

 

zibu mokykla_vaikystes_pasaka2Tik drauge galima nuveikti didelius darbus. Bendradarbiaujant su Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos vaikų skyriaus darbuotojomis Ilona Jonikaite, Igne Zarambaite ir Vita Geruliene, Žibų pradinės mokyklos mokytojos Alina Urbonienė, Rita Kriščiūnienė, Silvija Vasiliauskienė, Reminta Stoškuvienė įgyvendino meninės raiškos projektą „Vaikystės pasaka“.

 

hugo sojaus_davro_istorija_Martynas_Toleikis_silutes_etnografinio_muziejaus_vyriausias_preparatorius2Šilutės Hugo Šojaus muziejaus įkūrimo pradžią reikėtų sieti su 1889 m., kuomet Šilokarčemos dvarą įsigijo Hugo Šojus (H. Scheu, 1845-1937 m.). Iš pradžių dvarininkas surinktas muziejines vertybes perduodavo Karaliaučiaus, Įsručio muziejams, vėliau – įvairias antikvarines vertybes ir iškasenas ėmė kaupti pats. XIX a. pabaigoje Šilutės dvaro rūmų dviejuose kambariuose įkūrė privatų muziejų, kuriame buvo sukaupta ir eksponuojama lituanistikos, etnografijos ir archeologijos kolekcija. H. Šojus mielai priimdavo ekskursijas ir atskirus lankytojus, kurie domėdavosi šio krašto praeitimi, viską parodydavo ir paaiškindavo. Tai buvo įrodymas, kad jis rinkinius laikė ne savo malonumui, o mokslui ir visuomenei.

 

su-policija9-1024x724Jau aštuntą kartą akcija „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti knygas Lietuvos bibliotekoms. Šių metų šūkis – dovanokime laukiamiausių knygų šalies bibliotekoms. Ši graži tradicija sukviečia vaikus ir suaugusius į biblioteką pabūti šventiniu laikotarpiu kartu, atrasti, pažinti, pasidalinti geromis emocijomis ir širdies šiluma.

 

popiete suldiakovas2Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko tradicinė popietė „Poezija, skambanti fotografijos mene“, kurią organizavo Eugenijus Šuldiakovas. Šis menininkas laisvalaikiu tapo išnykusias ir dar likusias evangelikų liuteronų bažnyčias, rašo eiles, dirba ugdomąjį darbą su kaimų vaikais ir suaugusiais, yra įkūręs meno terapijos studiją, veda saviugdos kursus ir pats nuolat mokosi.

 

atliekosLR Aplinkos Ministerija kvietė visus, kam rūpi mažinti atliekas, dalyvauti lapkričio 17-25 d. Europos atliekų mažinimo savaitės kampanijoje. Šiemet daugiausia dėmesio buvo sutelkta kovai su augančia aplinkos tarša vienkartinio plastiko gaminiais.

 

Vitrina 1Kalėdinių vitrinų konkursas – be didesnių netikėtumų, - taip kasmetinį konkursą apibūdina jo organizatoriai Šilutės seniūnijos vadovai.

 

Saugu egle_2Laukiant didžiausių žiemos švenčių Saugų ir Vilkyčių gyvenvietės nušvito įžiebtomis eglutėmis.

 

sportininkaiPirmadienį Šilutės rajono savivaldybės vadovai jau aštuntą kartą dėkojo mūsų kraštą Lietuvos, Europos ir Pasaulio čempionatuose garsinantiems sportininkams bei jų treneriams.

Į Šilutės Hugo Šojaus konferencijų centre vykusią tradicinę cermoniją atvyko keliasdešimt sportininkų ir jų treneriai. Boksininkams, lengvosios ir sunkiosios atletikos atstovams, rankų lenkikams, krepšininkams ir kitų sporto šakų atstovams išdalinti padėkos raštai, piniginiai čekiai ir unikalios gertuvės su Šilutės krašto simboliu - žuvimi.

Tiesa, ne visi sportininkai galėjo dalyvauti padėkos renginyje, tačiau jų nuopelnai neliko nepastebėti.

Renginyje pagerbta ir sportinių šokių klubo „Lūgnė“ vadovė Asta Maigienė, šiemet apgynusi tarptautinio lygmens teisėjos kategoriją.

Šventiškumo renginiui suteikė jaunimo grupės „Prieskonis“ (vadovas Vygantas Stoškus) dainos.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt