Kultūra ir švietimas

 

kodavimasŠiandien tarytum kiekviena mūsų kasdienio gyvenimo sritis yra tiesiogiai paveikta kompiuterinių technologijų. Be kompiuterio ar išmaniojo telefono nebegalime įsivaizduoti nei vienos savo dienos. Ir tai būdinga ne tik suaugusiesiems, tačiau ir vaikams, kurie yra labai imlūs ir gabūs šiuolaikinėms technologijoms. Todėl šiomis dienomis programavimo būreliai vaikams Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje sulaukia didžiulio dėmesio. Tuo tarpu, jei šiuo metu dar tik svarstote apie galimybę savo vaiką leisti į programavimo būrelį, būtų naudinga sužinoti kelis svarbius programavimo būrelių privalumus.

neigalieji nuveikti_darbai3Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laima Micienė, kaip ir kasmet pavasarį, bundant gamtai, pabudino ir visus rajono neįgaliuosius – sukvietė išklausyti ataskaitą apie nuveiktus praeitų metų darbus. Šiemet susirinkimas sutampa su linksma pavasario švente – Tarptautine moters diena.

 

Laisvs uoliukasŠiais metais pasitikome 30-ąjį Laisvės pavasarį. Prieš trisdešimt metų Kovo 11-oji tapo ypatinga diena, kai drąsi svajonė virto mūsų gyvenimo tikrove. Nors planuoti renginiai ir koncertas neįvyko dėl Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijų, tačiau Švėkšniškiai susibūrė, ir šią svarbią datą paminėjo Jurgaičių kapinaitėse, kur amžinam poilsiui yra atgulęs LR Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Juozas Karvelis.

 

IMG 5651Koronaviruso grėsmė nesutrukdė šilutiškiams džiaugtis savo laisve ir švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų. Atšaukus renginius uždarose patalpose, Kovo 11-osios minėjimai vyko lauke. Apie 100 šilutiškių, nešini vėliavomis, pasipuošę tautinių spalvų simbolika, su šypsenomis veiduose, bėgo pagrindine Lietuvininkų gatve.
Jau sutemus, Lietuvos trispalvės spalvomis nušvito Evangelikų liuteronų bažnyčia.

Kunigas kuncingis_2Lietuva paskelbė savo Nepriklausomybės atkūrimą 1990 m. kovo 11 d., tačiau galutinai išsilaisvino nuo Rusijos okupacijos, tik 1993 m. rugpjūčio 31 d., kai Rusija išvedė savo kariuomenę. Tądien 23 val. 46 min. Rusijos armijos karinis ešalonas nesustodamas pravažiavo Kenos geležinkelio stotį. Tai paliudijo kapitono Povilo Malakausko vadovaujamos karių grupės raportas buvusiam krašto apsaugos ministrui. Tarybų Sąjunga buvo okupavusi Lietuvą nuo 1940 birželio 15 d.

Lt team_2Šilutės pirmojoje gimnazijoje vasario pabaigoje lankėsi LTeam 3x3 krepšinio (tai tokia krepšinio atmaina, kai žaidžiama ne 5 prieš 5 žaidėjus, o 3 prieš 3, naudojant vieną krepšį) Lietuvos atstovai, – Aurelijus Pukelis, Paulius Beliavičius, Šarūnas Vingelis ir Marijus Užupis.

VainutasVainuto gimnazijos paruošiamosios grupės vaikai su mokytoja Aldona Jukniene atėjo į Vainuto bibliotekoje surengtą literatūrinį edukacinį rytmetį „Duonelės kelias“.

tarmiu 2Traksėdžių bibliotekoje surengta lietuvininkų tarmės pamokėlė, dalyvaujant Traksėdžių progimnazijos skyriaus mokiniams.

Knygos keliasBiblioteka – knygų namai. Dažnas čia patiria skaitymo malonumą, tačiau nemažai šių dienų vaikų ir jaunimo patiria ir skaitymo kančias – privalomus sąrašus, mokyklinę programą ir pan. Pasaulį užvaldžius kompiuteriams, internetui, daugelis vaikų nebesupranta, koks džiaugsmas yra paimti gerą knygą į rankas ir nusikelti į jos istorijos verpetus.