Kultūra ir švietimas

 

2 biblioteka_traksedziai_kalediniai_zaislai_egleiKnygos bičiulius telkianti akcija „Knygų Kalėdos“ šiemet vėl kviečia dovanoti naujų knygų bibliotekoms. Šių metų šūkis – Dovanokime knygų SAVO bibliotekoms!

3 pasysiu_biblioteka_susitikimas_su_astrauskiene_violetaPersmelkti artėjančių Kalėdų dvasios visi skuba daryti gerus darbus. Jau septintą kartą akcija „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti knygas savo bibliotekai. Ši akcija tapo visuotiniu, knygų bičiulius sutelkiančiu judėjimu. Juk knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam. Šiuo prieškalėdiniu laikotarpiu Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialas organizuoja įvairius renginius, kuriuose kviečiama dalyvauti ne tik skaitytojų bendruomenė, bet ir tie, kurie dar neatradę bibliotekos.

 

gardamo kaledos1Iki Kalėdų likus vos nepilnai savaitei, Gardamo seniūnija sukvietė visos seniūnijos ikimokyklinio amžiaus vaikus ir jų tėvelius susitikti su Kalėdų Seneliu ir jo pagalbininkais. Šiemet su Kalėdų Seneliu atvyko linksmasis klounas ir Kakė Makė, kurie vaikams suteikė daug juoko, džiaugsmo ir nuostabos.

ACIU KAINOVAITIS__1Grabupių kaimo bendruomenės pirmininkas Vladas Kainovaitis džiaugiasi dar vienu užbaigtu projektu. Šalia lauko tinkinio aikštelės įrengti du lauko suoliukai ir įsigyta 30 tvirtų kėdžių bendruomenės konferencijų salei.

Projektui įgyvendinti bendruomenė pinigų - 1200 eurų gavo iš Šilutės savivaldybės administruojamo Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017 - 2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės “Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse”.

aciuIniciatyva platformoje www.aciulietuva.lt siekia surinkti kuo daugiau padėkų Lietuvai. Tokiu būdu skatinamas pozityvus mąstymas apie mūsų šalį, griaunami stereotipai, o visuomenė įkvepiama didžiuotis savo valstybe. Mainais kiekvienam padėkojusiam yra siunčiama juostelė ant riešo su stilizuotu Vyčiu. Taip visi, dėkojantys Lietuvai, jungiasi į didelę ir vieningą bendruomenę.

Tad ir „Šilutės naujienos” toliau domisi už ką Lietuvai norėtų padėkoti mūsų kraštiečiai, kodėl jie didžiuojasi savo valstybe, kodėl jiems čia gera?

153Laikrodžiams skaičiuojant paskutines šių metų valandas žmonės skaičiuoja nuveiktus darbus, apžvelgia aplankytus tolimus kraštus.

Šilutės neįgaliųjų draugijos nariai taip pat 2017 metais nemažai keliavo, tad metus nutarė palydėti dideliu bendraminčių būriu aplankydami Klaipėdos jūrų muziejų, duris atvėrusį po restauracijos.

Gyvunu gerove_mokyklojeBeglobius gyvūnus gelbstinti organizacija VšĮ “Šilutės gyvūnų gerovė” plečia savo veiklą ir pradėjo rengti paskaitas vaikams apie atsakingą elgesį su gyvūnais.

festivalyje silutiskes_Urte_ir_GintareLapkričio pabaigoje Vilniaus „Litexpo“ rūmuose buvo galima pamatyti daug atgijusių filmų bei kompiuterinių žaidimų herojų - įvyko populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“. Vienas iš spalvingiausių, muzikaliausių šio festivalio renginių. „Cosplay konkursas“. Į jį, parodyti savo sukurtų personažų kostiumų ir specialių šou atvyko dalyviai net iš įvairių pasaulio valstybių, buvo surengta daugiau nei 140 pasirodymų.

Būtent šiame, Lietuvoje pirmą kartą įvykusiame konkurse, pasirodė ir trys šilutiškės - Ieva Jankauskaitė, Gintarė Radionovaitė ir Urtė Jonaitytė. Merginos įkūnijo savo mėgstamų japoniškų animacinių filmukų ir kompiuterinių žaidimų herojus.

Ir nors jos oficiliai nieko šiame konkurse nelaimėjo, tačiau įgijo neįkainojamos patirties, susipažino su kitais dalyviais, pamatė pasaulinio lygo kino ir serialų žvaigždes.

Ieva, Gintarė ir Urtė savo įspūdžiais iš „Cosplay“ konkurso pasidalijo ir su „Šilutės naujienų“ skaitytojais.

vainuto neigalieji_kalediniai_sveikinimai4Kasmet artėjant didžiosioms metų šventėms Kalėdų  Senelio su dovanomis sulaukia ne tik maži, bet ir garbaus amžiaus sulaukę Vainuto seniūnijos gyventojai. Ir šiemet Kalėdų senelis jau suko per aplinkinius kaimus, lydimas dovanas suruošti jam padėjusių Vainuto Gerumo namų ir neįgaliųjų draugijos moterų.

Ukmergės naujienos