Kultūra ir švietimas

 

Kintu vaikaiKintų bibliotekoje prasidėjo projekto „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai“ įgyvendinimas. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės rajono savivaldybė.

 

skaitmeninio rastingumo_mokymai_bibliotekoje2Kovo 25–31 dienomis visoje Europoje vyko kasmetinė akcija „Skaitmeninė savaitė“, skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą. Projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ organizatoriai kvietė prisijungti prie tarptautinės organizacijos „All Digital“ iniciatyvos ir organizuoti teminės akcijos „Skaitmeninė savaitė“ veiklas bibliotekose.

Visą savaitę Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose vyko įvairūs šiai iniciatyvai skirti renginiai.

 

Grabupiu vaikaiBalandžio 2-ąją Grabupių bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena. Taip ikimokyklinukai skatinami rinktis ir skaityti įdomias lietuvių ir užsienio autorių knygutes.

 

Naumiescio vaikaiBalandžio 2-ąją švęsti Tarptautinę vaikų knygos dieną Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ikimokyklinės ugdymo grupės ,,Pelėdžiukas“ vaikai su mokytoja Sonata Lidžiuviene ir bibliotekininke Vanda Pociene atvyko į miestelio biblioteką.

 

Saugu bibliotekaBalandžio 2-ąją Saugų bibliotekoje vyko valandėlė vaikams „Atradę ir pamilę knygą“, skirta Tarptautinei vaikų dienai paminėti. Ši diena pasaulyje minima nuo 1967 metų, o Lietuvoje – nuo 1933 metų.

 

Diskusija vaikamsKovo 25–31 dienomis visoje Europoje vyko kasmetinė akcija „Skaitmeninė savaitė“ (angl. „ALL DIGITAL Week“), skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą.

 

neigalieji melagiu_dienaBalandžio 1-oji - juokų, pokštų, linksmybių diena, o ši tradicija atkeliavo net iš prosenelių laikų. Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laima Micienė prieš keletą metų pradėtą tradiciją minėti šią dieną, pratesė ir šiemet.

 

juknaiciu biblioteka_monika_dobrovolskyte1Juknaičių pagrindinės mokyklos skaitykloje vyko susitikimas su 2018 metų Nacionalinės ekspedicijos Ukrainoje dalyve Monika Dobrovolskyte. Renginį organizavo mokyklos muziejininkė Daina Endzelienė ir bibliotekininkė Meilė Žadeikienė.

 

Isilauzelis-1-Foto-Deimante-PiraityteVisai šeimai kuriantis “Labaiteatras” ypatingai daug dėmesio skiria vaikų ir jaunimo kultūriniam ugdymui. Šiemet 5-ąjį veiklos sezoną skaičiuojantys šio teatro kūrėjai sugebėjo savo repertuarą užpildyti visoms vaikų ir jaunimo amžiaus grupėms skirtais spektakliais. Pasak režisierės Agnės Sunklodaitės, labai svarbu, kad nuo mažų dienų į teatrą vedamas vaikas patektų į būtent jo amžiaus grupei skirtą spektaklį, kad susidomėjimas teatru augtų ir nenutrūktų paauglystėje, nes spektaklių, skirtų 14-18 metų žmonėms nėra gausu.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt