Kultūra ir švietimas

neigaliuju padeka sveksnaŠilutės rajono neįgaliųjų draugijos Švėkšnos padalinio 7 nariai turėjo galimybę dalyvauti gruodžio 2 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusioje šventėje, skirtoje Tarptautinei neįgalių žmonių dienai paminėti.

e mokytojai bibliotekininkaiLietuvos viešosiose bibliotekose vykusių elektroninių rinkimų „Bibliotekininkas - e. mokytojas“ metu gyventojai anketose įvertino iš 1000 mokytojų beveik 510 bibliotekininkų, aktyviausiai rengusių skaitmeninio raštingumo kursus.

Daugiausiai gyventojų balsų surinkę 129 bibliotekininkai - e. mokytojai apdovanoti gruodžio 1 d. Kaune vykusiame renginyje „Bibliotekininkas - e. mokytojas“.

syliu popiete 1„Jei po gerumo grūdą kasdien į širdį dėsiu, supilsiu kalną šviesų. Jo vardas - Gerumas“ - taip adventinę popietę pavadino Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Šylių skyriaus pedagogai, sukvietę į ją ir vaikus, ir jų tėvelius.

Šilutiškių pasirodymas. / Kadras iš youtube.com.Šiandien 19 val. LNK televizijos projekte "2 minutės šlovės" pusfinalyje pasirodys Greta Konaverskytė su kantri grupe "Karčemėlė".

brainlessVos du mėnesius repetuojančių šilutiškių breikerių pirmasis pasirodymas įvyks su trenksmu grandioziniame šiuolaikinių šokių kolektyvo „Plazma“ 15 metų jubiliejuje. Klaipėdoje rengiamo gimtadienio šventėje - tūkstantis draugų. Tai atspindi ne tiek salės vietų, kiek scenoje pasirodysiančių šokėjų bei atvyksiančių iš įvairių šalių pagerbti kolektyvą svečių skaičių. Tarp jų - dėl šokių pamišę „Brainless“ iš Šilutės.

500Šilutės pirmosios ir Vydūno gimnazijų gimnazistams bei jų mokytojams F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pirmiesiems pristatyta „Penkių šimtmečių“ knygų kolekcija.

Gimnazistų auditorija pasirinkta neatsitiktinai, nes tai ateities karta, siekianti mokslo aukštumų gimnazijoje ir ateitį siejanti su tolimesnėmis studijomis Lietuvos ar užsienio aukštosiose mokyklose.

sveksnos sanatorineNors už lango sninga, bet mūsų Švėkšnos sanatorinėje mokykloje - ramu ir jauku. Visi susirinkome į vakaronę „Susėskim prie advento žvakės“, kurią organizavo auklėtojai Daiva Budvytienė, Eglė Dobrovolskienė ir Remigijus Kasparavičius.

Organizatorių nuotr.Šiuolaikinėje etnologijoje kulinarinis paveldas neatsiejamas nuo socialinės ir kultūrinės aplinkos. Švėkšnos sanatorinės mokyklos auklėtoja Loreta Stirbienė vedė mokyklos mokiniams renginį apie Švėkšnos krašto kulinarinį paveldą.

kid-eating-hot-dogSiekiant išsiaiškinti vaikų ir jaunuolių valgymo įpročius, pernai Šilutės mokyklose buvo atlikta moksleivių tėvų apklausa. Ji parodė, kad net 74 proc. tėvų pasitiki vaikais ir netikrina, kaip jie išleido pietums skirtus pinigus. Tik 15 proc. tėvų visuomet patikrina, ką valgo jų atžalos Šilutės mokyklose.

Šią apklausą, kurioje dalyvavo beveik 900 Šilutės moksleivių tėvų, inicijavo centralizuoto maitinimo organizatorius VšĮ „Kretingos maistas“.

Ukmergės naujienos