Kultūra ir švietimas

111nazijoje vyko jau tradicine tapusi 6-7 klasių rusų kalbos popietė. Popietės tikslas - ugdyti mokinių domėjimąsi rusų kalba, kultūra, jos vieta tarp kitų Europos kalbų, literatūra, tautosaka.

sviesoforas I vieta pradineTradiciniame rajono pradinių klasių moksleivių konkurse „Šviesoforas“ dalyvavo 13 komandų iš viso rajono. Vaikai sprendė teorines užduotis, varžėsi komandų kapitonai, kurie turėjo teisingai pereiti nereguliuojamą ir reguliuojamą pėsčiųjų perėjas.

1302880109jonynasŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje svečiavosi poetas, vertėjas, rašytojo Antano Jonyno sūnus Antanas A. Jonynas.

Poetas į savo kūrybos pristatymą atvyko kartu su džiazo muzikantu, saksofonininku, klarnetininku, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentu Petru Vyšniausku, kuris atliko muzikines miniatiūras.

Švietimas. / EIP nuotr.Jeigu pradinukas po pamokų lanko menų būrelį ir nori būtinai suspėti į treniruotę sporto salėje – tėvų laisvalaikis beveik suplanuotas. Tačiau vaikai auga, buitis galiausiai viską sudėlioja į lentynėles ir pagrindiniu laisvalaikio užsiėmimu tampa poilsis po sunkios darbo dienos. Teisės į poilsį neužginčysi, tačiau mokymosi visą gyvenimą šalininkai teigia, kad vakarais ant sofų viena po kitos nustoja vystytis asmenybės. Dažnas suaugęs pilietis mano visus savo gyvenimo mokslus jau baigęs, o patirtį didina tik profesinėje veikloje.

Apie neformalųjį suaugusiųjų švietimą iki Lietuvai tampant Europos Sąjungos nare žinojome tik iš nuogirdų, tačiau įsisukusi veikla išjudino daug bendruomenių ir su naujomis galimybėmis ilgainiui buvo supažindinti ne vienas šimtas tūkstančių lietuvių. Vis tik, lyginant su Skandinavijos šalimis, suaugusiųjų švietimas Lietuvoje – minimalus. Kas dėl to kaltas? Nepakankamas finansavimas, tingumas ar sustabarėjęs požiūris į savišvietą?

spaudos diena kurybaSpaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena - puiki proga sustoti ir pamąstyti, ką kiekvienam iš mūsų reiškia būti lietuviu, laisvai kalbėti lietuvių kalba, vaikščioti gimtąja žeme, turėti galimybę domėtis gimtojo krašto tautosaka, mitologija, protėvių darbais.

Kokie jausmai užplūstų, jei staiga visa tai daryti būtų uždrausta? Ar šiandien pasielgtume taip, kaip mūsų tautiečiai prieš 147 metus?

Miesto svente

Šilutės miesto šventėje - gausu renginių. Vyks tarptautinis festivalis senojo turgaus aikštėje, o jaunimas laukiamas Jaunimo parke. Knygos mylėtojai ras užuovėją literatų lauko kavinėje ir knygininkų kaimelyje.

 

Brasov-RomaniaŠilutės bibliotekininkai glaudžiai bendradarbiauja su užsienio kolegomis.

Draugystė su Brašovo (Rumunija) Džordžo Baritiu apskrities viešąja biblioteka tęsiama vykdant bendrus projektus. Šiuo metu įgyvendinamas tarptautinis projektas IFLA Sister profect.

gaigalienes knygaAštuntąją poezijos knygą „Skambanti tyla“ pristatė rusniškė poetė Birutė GAIGALIENĖ. Šiemet F.Bajoraičio viešoji biblioteka gyvena literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“, vyksiančio spalio mėnesį, laukimu, todėl susitinka su Šilutės krašto autoriais ir pristato jų paskutiniais metais išleistas knygas.

KonferencijaVytauto Didžiojo universitetas organizavo multimedijos ir kompiuterinio meno konkursą akademiniam jaunimui "Žalios virtualybės 12". Išrinkti penki nugalėtojai mokinių grupėje (ir šeši nugalėtojai studentų grupėje).

Vydūno gimnazijos 2 klasės gimnazistai Oskaras Venckus ir Jonas Roščinas laimėjo tris apdovanojimus iš penkių.

Ukmergės naujienos