Kultūra ir švietimas

Spektaklis "Daktaras aiskauda". / Organizatorių nuotr.Nuo kovo mėnesio pradžios Švėkšnos "Saulės" gimnazijoje vykdomas projektas "Mūsų Žemė". Pradinių klasių mokiniai yra skatinami atidžiau prižiūrėti savo mokyklos bei namų aplinką, atkreipti dėmesį, kokie pavasariniai pasikeitimai Švėkšnos miestelio parke.

Žemės dieną į Švėkšnos "Saulės" gimnazijos salę susirinko pradinukai, mokytojos, pavaduotoja ugdymui D.Vileikienė, trečiokų tėveliai. Jie stebėjo paruoštus trečiokų vaidinimus "Daktaras Aiskauda" (3b kl.). ir "Pavasaris miške" (3a kl.).

zemes diena pradine audzia kilimaŠilutės pradinės mokyklos mokiniai su mokytojomis minėjo Žemės dieną - pavasario lygiadienį. Vaikai apie Žemę kalbėjo klasėse, o vėliau rinkosi į mokyklos fojė, kur Žemei skyrę dainą ir eiles, vėliau kibo į darbą - „audė“ kilimus iš saldainių popieriukų.

juknaiciai zemes diena gitarosJuknaičių pagrindinėje mokykloje vyko renginiai, skirti Pasaulinei Žemės dienai.

Šie renginiai mokykloje vyksta kasmet vienoje iš kultūrinių - pažintinių veiklos dienų ir vienija įvairias sritis: etnokultūrą, ekologiją, informacines technologijas ir mokomuosius dalykus. Šiemet renginių tema buvo „Žemė mūsų rankose. Vanduo“.

6-10 klasių berniukai su technologijų mokytoju Romaldu Useliu mokyklos teritorijoje iškėlė inkilus grįžtantiems paukščiams.

Ž. Žymančius su mokytoja V. Galinskiene. / Šilutės pirmosios gimnazijos nuotr.Skuode vykusiame Lietuvos meninio skaitymo konkurso antrajame etape puikiai pasirodė du šilutiškiai ir užėmė pirmąsias vietas savo amžiaus grupėse.

naumiescio gimnazijos teatrasSusipažinkite: jie - Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai, vaidinantys teatro raiškos būrelyje. Jų vadovė Sonata Vilčiauskienė perduoda ne tik scenos paslaptis, bet ir skiepija žmogiškąsias vertybes.

Kiekvienai spektaklio premjerai mokiniai ruošiasi atsakingai - repetuoja du kartus per savaitę, namuose mokosi tekstą. Taigi kol žiūrovas pamato galutinį rezultatą, jaunieji vaidintojai turi įdėti daug darbo.

zibutes raides vaikaiJau žinom: visi ką nors gali. Žinojimas suteikia viltį. Duok žmogui šią nuostabią galią. Duok vaikui saugumą ir rimtį. Duok žmogui kūrybos valią ir teisę mąstyti, kalbėti, tikėti. Jau žinom: visi ką nors gali. Tad leiskim šiai tiesai pakilti.
/Carl Scharnberg/

Kiekvienas vaikas, ateidamas į priešmokyklinę grupę, atsineša savitą aplinkos suvokimą, charakterio ir elgesio ypatumus, kalbinius gebėjimus.

LugneŠilutės sportinių šokių klubo „Lūgnė“ šokėjai kovo 10 dalyvavo sportinių šokių varžybose „Dzintarlase 2012“ Latvijos Liepojos mieste.

Savo amžiaus grupėse jaunučiai Rinas Kuturys ir Emilija Grikšelytė iškovojo 2 vietą, Valentinas Ubartas ir Ieva Steponkutė buvo penkti, Doviltas Kėrys ir Iveta Aukštaitytė užėmė 2 vietą.

traksedziu menininkai ziurovaiTraksėdžių bendruomenės nariai buvo pakviesti į kūrybos popietę, kurios metu meninio žodžio gerbėjai susitiko su poezijos knygos „Aš tau“ autoriumi Sauliumi Grinkevičiumi ir jį atlydėjusiu džiazo muzikantu, gitaros virtuozu Eugenijumi Jonavičiumi.

Traksėdiškiams kūrėjus pristatė Traksėdžių bendruomenės atstovė Valerija Daukantienė.

foto 005„...man vis skaudu, kad apie ją vis mažiau kalbame, tad tokios pamokos yra mano skausmo, skaudulio viduje malšinimas...“, - tokiais žodžiais Šilutės pirmosios gimnazijos srautinę pamoką apie Ievą Simonaitytę baigė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, Mažosios Lietuvos etnografinio ansamblio „Ramytė“ pasakotoja, šišoniškių tarmės puoselėtoja Vaida Galinskienė, augusi Pamarių kaime (šį kaimą mini I.Simonaitytė, jame gyveno „Viliaus Karaliaus“ Grėtė).

Ukmergės naujienos