Kultūra ir švietimas

100 0476Savivaldybės Švietimo skyrius ir pradinių klasių mokytojų metodinė taryba surengė popietę - viktoriną Europos dienoms paminėti „Aš - Europoje“, kuri skatino mokinių pilietiškumą, domėjimąsi ES valstybių istorija, švenčių tradicijomis.

Gegužės mėnesį Lietuva mini keletą svarbių datų, skirtų Europos Sąjungai paminėti.

Rambyno regioniniame parke (Pagėgių sav.), senosiose Bitėnų-Šilėnų kapinėse atidengtas paminklas „Prūsų lietuvių ainiams“. / B.Algmino nuotr.Rambyno regioniniame parke (Pagėgių sav.) netoli legendomis apgaubto kalno esančios sovietmečiu smarkiai nuniokotos ir neprižiūrimos senosios Bitėnų-Šilėnų kapinės prašviesėjo. Jose atidengtas paminklas „Prūsų lietuvių ainiams“ įamžino visų čia palaidotų žinomų ir jau užmirštų žmonių atminimą.

Parko prižiūrėtojai, vietos bendruomenė, pasieniečiai sutvarkė apleistas kapines.

Jose atidengtas klaipėdiečio skulptoriaus Algirdo Boso sukurtas granito paminklas su lelijos ornamentu vaizduoja Šv. Mariją, gedinčią visų po žeme atgulusių šio krašto senbuvių - mažlietuvių, kurių palikuonis praūžusio karo vėtros išbarstė po visą pasaulį.

Šilutės Vydūno gimnazijos bendrovė. / Organizatorių nuotr.Gegužės pradžia Vydūno gimnazijos moksleiviams buvo dosni laimėjimų.

Vytauto Didžiojo universiteto organizuotame multimedijos ir kompiuterinio meno konkurse akademiniam jaunimui „Žalios virtualybės 12“ du gimnazistai tapo laureatais, o geriausios 2012 metų Lietuvos mokomosios mokinių bendrovės (MMB) konkurse vydūniečių MMB „Nuožmusis gandras“ buvo apdovanota už socialiai atsakingo verslo idėją.

books420-420x0Leidykla „Versmė“ nuo 1994-ųjų rengia ir leidžia mūsų šalyje ir kitur analogų neturinčią, net kelis šimtus tomų galinčią pasiekti monografijų seriją „Lietuvos valsčiai“, skiriamą Lietuvos 1000-mečiui ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Tai daugiatomis Lietuvos istorijos leidinys apie mūsų miestus ir miestelius, kaimus ir vienkiemius, apie jų kraštovaizdžio raidą bei istoriją nuo seniausių priešistorinių laikų iki mūsų dienų, kovas už nepriklausomybę, apie kultūrą, verslus, kalendorinius ir šeimos papročius, liaudies išmintį, bažnyčias, įžymius žmones, vietos šnektų ypatumus, tautines mažumas.

Dienos šviesą turėtų išvysti dr. Martyno Purvino sudarinėjama ir rengiama monografija „Šilutė. Gaideliai“.

europos diena bibliotekoje 26Gegužės 9-ąją visoje Europoje minima Europos diena. Šiemet ji, kaip ir visi metai, skirta vyresnių žmonių aktyvumui ir kartų solidarumui skatinti.

Prie visuotinės šventės minėjimo prisijungė ir Šilutės F.Bajoraičio biblioteka, pakvietusi į visą dieną vykusius renginius.

mokslu akademija visiPenktadienis Šilutėje buvo Lietuvos mokslų akademijos diena - sulaukėme gausaus būrio garbių mokslo vyrų ir moterų. Kai kurie jų Šilutėje lankosi jau antrą ir trečią kartą.

Svečiai susitiko su rajono vadovais, žiniasklaida, Šilutės ligoninės ir „Šilutės šilumos tinklų“ vadovais, svečiavosi Kintų Vydūno kultūros centre ir aptarė su pamariškiais šių sričių problemas bei naujoves.

svente miestoPristatydama šiųmetę Šilutės miesto gimtadienio šventę, savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė neslėpė, kad tikėtasi kiek kuklesnės šventės nei pernai. Tačiau rengiant programą paaiškėjo, kad kukliau išsisukti nepavyks, nes šventė taps tarptautiniu renginiu.

Miesto gimtadieniui rengėjai sako išleisiantys iki 80 tūkst. litų. Planuojami renginiai turėtų sudominti net ir pačius išrankiausius, nes rinktis tikrai bus iš ko.

Šilutės pirmojoje gimnazijoje vyko apdovanojimai. / Šarūnės Saldauskaitės nuotr.Šilutės pirmąją gimnaziją praėjusį penktadienį sudrebino „Metų apdovanojimų“ ceremonija. Į ypač laukiamą renginį sugužėjo didelis mokytojų, mokinių ir svečių būrys.

„Metų apdovanojimams“ buvo kruopščiai ruošiamasi. Visa mokykla bruzdėjo. Mokykloje nebuvo tokio žmogaus, kuris nežinojo apie artėjantį renginį, nes jis buvo reklamuojamas ir skelbiamas per radiją, taip pat mokykloje kabėjo plakatas vis pranešantis apie likusių dienų skaičių. Gimnazistai turėjo balsuoti už 13 nominacijų kandidatus. Tarp nominantų - mokytojai, gimnazistai, mokyklos administracijos ir bendruomenės nariai.

inkakliu konferencijaInkaklių skyriaus pedagogės į mažųjų konferenciją „Noriu žinoti“ sukvietė gausų būrį smalsių, norinčių viską žinoti pradinukų iš savo mokyklos ir svečius iš Šylių, Sakūčių, Grabupių bei Žibų pradinių mokyklų.

Konferencijos dalyvius pasveikino Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė bei Inkaklių skyriaus mažieji saviveiklininkai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt