Kultūra ir švietimas

europrotai„Europrotų“ rudens sezono metu vyks 4 žaidimo turnyrai, kurie numatyti lapkričio 7, 14, 21 ir 28 dienomis 17.00 val. F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Šis daugelyje pasaulio šalių populiarus žaidimas kviečia komandas varžytis savo žiniomis ir logika - atsakyti į įvairius klausimus ir taip rinkti taškus. „Europrotų“ turnyro pagrindinė tema bus Europos žemyno kultūra, sportas, istorija, geografija, maistas ir kitos sritys.

Žaidime kviečiami dalyvauti visi norintieji, pakanka surinkti komandą, kurią sudarytų 4-6 nariai. „Europrotų“ žaidimai bus organizuojami pagal tradicines protų kovų taisykles. Vienas žaidimo turnyras sudarytas iš 5 teminių turų po 10 klausimų.

bociai 5d61Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilutės skyriuje surengtas susitikimas su žinomu Šilutės mokytoju Marcelinu Ignatavičiumi, pedagoginį darbą dirbusiu nuo 1945 m. iki 1992 metų.

vainuto mokykla vasaraRudenėjančių lapų nuklotu taku priešpaskutinį spalio penktadienį į miestelio biblioteką skubėjo Vainuto vidurinės mokyklos trečiokai. Juos ir jų močiutes į baigiamąjį pažintinio - edukacinio ciklo „Ar pažįsti aplinką, kurioje gyveni?“ renginį pakvietė bibliotekininkės.

Pirmoji šio projekto pažintinė išvyka „Ar pieva - tik žolė, kurią reikia nupjauti?“ vyko gegužės pabaigoje. Tada mokiniai ne tik grožėjosi žiedų gausa, bet ir sužinojo apie augalus, jų naudą, vaistines savybes, klausėsi pasakojimų, patys skaitė knygeles, minė mįsles, skanavo močiučių atneštas įvairių žolelių arbatas, pienių medų.

martynas-levNuo rugsėjo iki gruodžio Filharmonija vien Vilniuje klausytojams siūlo arti 60 koncertų, pagal žanrų, stilių ir atlikėjų patirties įvairovę atliepsiančių šio sezono moto „Atrask save muzikos pasaulyje!“.

Siekdama praplėsti muzikos pasaulio atradimų lauką Filharmonija daugiau dėmesio skiria edukacinėms programoms ne tik Vilniuje, bet ir įvairiuose Lietuvos miestuose. Regionams siūlomos Filharmonijos kamerinių kolektyvų ir jaunų solistų kamerinės programos iš naujai Filharmonijos sumanyto ir šį sezoną startuojančio ciklo "Intro muzika". Šios programos turi ne tik edukacinę misiją, jos rengiamos ir kaip paskata jauniesiems talentams pirmiausia skleistis savo gimtąjame krašte.

Lapkričio 14 d., trečiadienį, Vainute ir Švėkšnoje vyks Čiurlionio kvarteto ir akordeonisto Martyno Levickio pasirodymai "Ant kosminio vandenyno kranto" iš ciklo "Intro musica". 12.45 val. Vainuto vidurinėje mokykloje (Tauragės g.14) ir 17 val. Švėkšnos "Saulės" gimnazijoje (Sodo g. 1).

konstitucijos dienaŠilutės rajono apylinkės teismas Konstitucijos dienai paminėti pakvietė į teismo organizuotą renginį Šilutės pirmosios gimnazijos 2B klasės moksleivius, kuriuos palydėjo mokytojas ekspertas Algirdas Gečas.

DSCF3994Švėkšnos specialiojoje mokykloje surengta jau tradicine tapusi prevencinė akcija „Savaitė be tabako“.

Akcijos metu buvo stengiamasi suteikti mokiniams daugiau žinių apie tabako žalą, sveiką gyvenimo būdą, lavinami mokinių atsisakymo įgūdžiai, stengiamasi parodyti, kad gerai praleisti laiką galima ir be svaigalų. Vaikai buvo skatinami cigaretę iškeisti į saldainius.

Petras Jakstas„Norėčiau, kad visi pamėgtų ir gerbtų knygą, nuostabiausią žmogaus proto ir išminties kūrinį, kad niekas nedrįstų naikinti ir žaloti knygos“, - yra pasakęs Petras JAKŠTAS (1899-1988) - garsus Šilutės kraštotyrininkas, švietėjas, bibliofilas, Mažosios Lietuvos istorijos tyrėjas, Lietuvos kariuomenės karininkas (majoras), XXVII (dvidešimt septynių) knygos mėgėjų draugijos narys, Klaipėdos sukilimo dalyvis, aktyvus Sąjūdžio kūrėjas.

Šiandien jį prisimename ne atsitiktinai - minėdami 113-ąsias gimimo metines. Šilutiškiams bibliofilas paliko neįkainojamą dovaną - knygą „Senoji Šilutė“ ir istoriniu požiūriu itin vertingą „Vadovą po Šilutės miestą“. Pastarasis rankraštis nebuvo išleistas, tačiau galbūt viskas dar ateityje.

kapinaites 1„Kiekvienas žmogus savo kraštui, jo žmonėms ir istorijai turėtų padaryti ką nors gera. Tai, ką jis gali. Juk istorijos negerbiantis žmogus negerbia ir savo šaknų, o be praeities nėra ir ateities“, - tokia mintimi savamokslis tautodailininkas - kryždirbys iš Gardamo seniūnijos Bartininkų kaimo Petras SŪDŽIUS atsako visiems, besistebintiems neišsenkančiomis jo idėjomis.

Anot P.Sūdžiaus, padaryti nesunku, rasti kur nors besivoliojantį niekam nereikalingą medį - juo labiau, o iš to, žiūrėk, ir išeina prisiminimas ateinančioms kartoms.

Neseniai jau penktasis jo padarytas kryžius iškilo senosiose Bartininkų kaimo kapinaitėse, kuriose palaidotos maro aukos.

Mantvydai I 2011 09 04 foto19 dalyviaiKlaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute kuriamas Klaipėdos krašto konfesinio paveldo skaitmeninis archyvas. Tai yra Klaipėdos krašto senųjų liuteroniškų kapinaičių fiksavimo darbai, kurie vykdomi jau nuo 2006 m.
„Jeigu pamatysite tokius keistus žmones, slampinėjančius po apaugusias kapines, bet nieko nekasinėjančius, nepagalvokite, kad ten juodieji archeologai ar kokie metalo vagys. Ten galime būti ir mes, tokie keistuoliai“, - juokavo praėjusiais metais prie kapinaičių tyrinėtojų ekspedicijos prisijungęs Šilutės muziejaus istorikas Darius Barasa.

Mokslininkų ekspedicija dirbo Saugų teritorijoje ir aprašė daugiau nei 30 vietos kapinaičių. Etnologas, Klaipėdos universiteto prof. dr. Rimantas Sliužinskas papasakojo apie vieną tyrimų sritį - kryžių rūšis.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt