Kultūra ir švietimas

zum stazuote italijoje deividas genysIš stažuotės Italijoje, Čelano mieste, sugrįžo tarptautinio Leonardo da Vinci mobilumo projekto „Smulkus verslas ir kaimo turizmo vadyba“ dalyviai: 10 smulkiojo verslo paslaugų teikėjo specialybės mokinių iš Šilutės žemės ūkio mokyklos bei 4 projekto partnerės - Aukštadvario žemės ūkio mokyklos - tos pačios specialybės moksleiviai.

uzsienieciai silutejePirmadienį Savivaldybės prieigose šurmuliavo gausus būrys jaunimo. Prošal einantys miestelėnai nė neįtarė, jog tai - iš Vokietijos, Lenkijos, Italijos, Austrijos, Turkijos ir Ispanijos atvykę Comenius projekto „Besikeičiantis pasaulis“ dalyviai, laukiantys savivaldybės vadovų priėmimo. Savo svečius atlydėjo mūsiškiai projekto dalyviai - Šilutės pirmosios gimnazijos atstovai.

azuoliuko sventeKetvirtus metus iš eilės Šilutės lopšelyje - darželyje „Ąžuoliukas“ organizuojama bendruomenės šventė, skirta Šeimos dienai.

Kartą per mokslo metus kuriama nuostabi vaikystės pasaka, kurioje dalyvauja ir mažieji įstaigos ugdytiniai, ir jų tėveliai, pedagogai. Kiekvienais metais pasaka - vis kita.

DSC 0407Jaunatviška energija miesto šventėje jau antrus metus sklando specialiai jaunimui sukurtoje erdvėje. Pasyvumui Jaunimo parke nebuvo vietos, nes kiekvienas norintis buvo įtrauktas į veiklos sūkurį ir kūrybines dirbtuves.

„Super gerai: buvau ir jūsų sostinėje, ir didžiuosiuose miestuose, bet šita mažo miestelio šventė man paliko didžiausią įspūdį.

Relaksavau Jaunimo parke ant pievos klausydamas muzikos ir galvojau: „C’est la vie“ (pranc. - tai yra gyvenimas). Parke labiausiai norėjau visus mažus akcentus, netikėtas skulptūras nufotografuoti ir nuotaikas užfiksuoti.

Puiku, kad šventė turi dvi nuotaikas - folkloro ir jaunimo dvasios. Kitoje pusėje kontrastas: tradiciniai kostiumai, patiekalai, labai daug žuvies, istorijų... Labiausiai man patiko pradėti dieną su sriuba ir ją užbaigti su sriuba. Taip gerai, kad svečiuojuosi čia būtent tada, kai visa Šilutė džiaugiasi!“, - plačiai šypsojosi šventėje besisukinėjantis prancūzas Cedric.

MOKSLEIVES 1Prieš savaitę paskutinis skambutis nuskambėjo savarankišką gyvenimo kelią pradedantiems abiturientams, o šiandien su mokykla iki kito rudens atsisveikino ir pradinukai. Miesto ir rajono mokyklas lankė net 1 842 pirmų - ketvirtų klasių moksleiviai.

Mokiniai įteikė dovanų savo auklėtojai Dainai Nognienei. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šilutės r. meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai pristatė baigiamuosius kūrybinius darbus. Dailės skyrių šiemet baigia 45 mokiniai. Kintuose 3, Švėkšnoje - 9 ir Šilutėje - 33. Prieš savaitę diplomai įteikti 43 Muzikos ir Choreografijos skyrius baigusiems moksleiviams.

arnasius susitikimasŠilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka kartu su renginį inicijavusiu Šilutės H. Zudermano literatūrinės kraštotyros klubu visiems šilutiškiams, besidomintiems Mažosios Lietuvos istorija ir jos reikšme pasaulio kultūros istorijoje, surengė susitikimą su Klaipėdos universiteto lietuvių ir vokiečių filosofu, profesoriumi, habilituotu humanitarinių mokslų daktaru Helmutu Arnašiumi. Jis skaitė paskaitą „Rytprūsių kultūra tarp Vakarų racionalumo ir Rytų dvasingumo“.

kulturinis svedaiParodę svečiams iš Švedijos ir Lenkijos, kaip Šilutėje švenčiamas miesto gimtadienis, šilutiškiai jau šį ketvirtadienį išvyksta į Lenkiją, Gdansko Pruščios miestą. Ten vyks kitas tarptautinio Baltijos šalių projekto „Craftland“ etapas - nuotaikinga, etniniais motyvais pagardinta Sporto šventė.

Tarptautinis projektas „Craftland“, kurį įgyvendina lenkai, švedai ir šilutiškiai, bus iš trijų etapų: folkloro šventės Šilutėje, miestų turnyro Lenkijos Gdansko Pruščios mieste ir amatų šventės Švedijos Fotevikeno mieste.

Svečiai lankėsi Šilutės rajono Savivaldybėje. / Komunikacijos skyriaus nuotr.Šilutės pirmojoje gimnazijoje projektas keičia projektą ir turininga gimnazistų veikla nesustoja. Praėjusią savaitę išlydėję gausų būrį gimnazistų iš Buchtehudės (Vokietijos), jau po kelių dienų gimnazistai priėmė moksleivių delegacijas iš šešių Europos šalių (Austrijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Turkijos, Vokietijos).

Šalys dalyvauja tarptautiniame Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekte „Besikeičiantis pasaulis“. Pasak delegaciją į Šilutės rajono savivaldybę atlydėjusios pirmosios gimnazijos direktorės Laimos Spirgienės, Šilutėje šis projektas įgauna kitokį akcentą ir vadinasi „Mąstykime pozityviai“.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt