Kultūra ir švietimas

valstybes dienaVakar prieš devynias prie Šilutės kultūros ir pramogų centro besirenkančius šilutiškius pasitiko ne tik linksmi prieškario lietuviškos estrados šlageriai, bet ir centro darbuotojos su miniatiūrinėmis trispalvėmis.

Kiekvienam įteikta tokia miela dovanėlė dar labiau sušildė ir subūrė minią šilutiškių, atėjusių įsijungti į grandiozinį pasaulio lietuvių chorą, kuris visuose šešiuose žemynuose jau ketvirtą kartą ruošėsi užtraukti "Lietuva, Tėvyne mūsų..."

gardamo svente muzikantaiSavo Petrinėmis ir Povilinėmis nuo seno garsūs, o pastaraisiais metais dar ir pavienių muzikantų ir pasakorių varžytuvėmis išgarsėję gardamiškiai ir šiemet nepraleido tradicinės savo šventės „Sugužėkim, suskambėkim“.

Čia šeštadienį skambėjo į kasmetines varžytuves sugužėjusių kaimo muzikantų trankios polkos ir maršai, smagios pasakorių istorijos. Išrinkti ir apdovanoti pažangiausi, kaimyniškiausi ir kitaip šauniausi ūkininkai, o stipriausi apylinkės vyrai varžėsi irgi jau tradiciniame „Laimės pasagos“ laikymo čempionate.

skaitovai sveksnoje Seniuno geles kurejomsTris dienas Švėkšnoje vyko kūrybinis rašančių moterų pleneras. Plenero globėja - Helena Švanytė - Černiauskienė, pakvietusi ir apgyvendinusi viešnias savo name - viloje „Loreta“, kurią Švėkšnos parke pastatė Švėkšnoje gyvenęs ir dirbęs kapelionas P.Lapelis.

banio sodyba sveciaiValerijos ir Kazimiero Banių sukurtoje Rusnės žvejo etnografinėje sodyboje praėjusį savaitgalį šurmuliavo kelios dešimtys svečių - čia minėtas sodybos 15 metų veiklos jubiliejus.

Per šį laiką tūkstančiai Rusnės miestelio svečių ir rusniškių susipažino su šimtamete šio krašto žmonių buities istorija.

Merginos pasipuošusios tautiniais drabužiais. / Vilijos Budrikienės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Pirmą kartą visame pasaulyje sugiedota per Lietuvos vardo tūkstantmečio šventę, „Tautiška giesmė" liepos 6-osios vakarą su šviesa aplink Žemės rutulį keliaus ir šiemet.

Lygiai 21:00 val. visi lietuviai, kuriame pasaulio krašte bebūtų ir ką beveiktų, kviečiami sustoti porai minučių ir savo šalies garbei giedoti himną. Giedoti himną kviečiami ir šilutiškiai.

knygos sveksnos muziejuiŠvėkšnos muziejų pasiekė vertingų istorinių knygų rinkinys, kurį dovanojo Lara ir Ilja Lempertai.

1999-2004 metais išleistose knygose pateikiama žydų istorijos ir holokausto apžvalga, žydų gelbėjimas Lietuvoje II pasaulinio karo metais, trumpa žydų tautos istorija Lietuvoje.

„Bliuzo naktys 2012“ savo tradicinę hipišką atmosferą sustiprins ir lankytojų ūpą kels dalindama „gerumo narkotikus“. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Jau penktadienį startuosiančios jubiliejinės „Bliuzo naktys 2012“ savo tradicinę hipišką atmosferą sustiprins ir lankytojų ūpą kels dalindama „gerumo narkotikus“.

Gausią muzikinę ir pramoginę porciją paįvairins ir specialios gliukozės tabletės, paverčiančios žmones geresniais, ir pagalbos daiktais kampelis, ir šventinis „bliuzų“ tortas, kuriuo vaišinsis visi norintys.

bliuzasDvidešimtmetės „Bliuzo naktys 2012“ jubiliejų Varniuose, prie Lūksto ežero atšvęs ant vaišių stalo padėdama ne tik tarptautinį bliuzo žvaigždyną, bet ir turiningą pramogų programą.

Gimtadienio svečiai nuobodžiauti neturės kada – aktyviausieji ridensis tiek vandeniu, tiek žeme pripučiamais kamuoliais, šokinės ant batuto, laipios sienomis, skries į orą katapulta, norintys pramankštinti ne kūną, o smegenis galės sužibėti erudicija protų kovose ir bendrauti gyvojoje bibliotekoje.

dailininkas vilkytiskis 1Kai pradinėse klasėse dabar jau beveik devintokas Vytautas JOCYS iš Sakūtėlių pamažu augino kūrybinius sparnus, klasės auklėtojai atrodydavo, kad vaikui reikalinga psichologo pagalba. Pradinukas kone visuose piešiniuose naudodavo vien tik juodą, rudą ir raudoną spalvas.

Tėveliai tuo metu net neabejojo, kad jų vaikas yra tiesiog meniškos prigimties. Ir jie buvo teisūs: Vilkyčių pagrindinės mokykloje, kurią lanko Vytautas, ir biblioteką puošę pirmosios personalinės Vytauto parodos darbai - spalvingi ir ryškūs paveikslai, gavę „Galaktikos šviesulių“ vardą.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt