Kultūra ir švietimas

animacijos karavanas afisa 2Kintuose lapkričio 7-8 d. vyks regioninis kultūrinis ir edukacinis projektas „Animacijos karavanas. Miestas sveikina miestą“. Vienas iš projekto „Animacijos karavanas. Miestas sveikina miestą“ tikslų - skatinti domėtis savo bei kitų miestų istorija, identifikuoti save kaip pilnavertį miesto/miestelio gyventoją.

Šiais metais Klaipėdos miesto gimtadienio renginiams įsibėgėjus, o kai kuriems jau ir pasibaigus, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kiemas tik pradės savo kultūrinę kelionę po Vakarų Lietuvą.

Kazimieras Steponas Saulys1918 m. vasario 16 d. dvidešimt signatarų pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės aktą, kuriuo Lietuvą atskyrė nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis.

Tokiu būdu jie neleido Lietuvos valstybei išnykti iš Europos žemėlapio.

Tarp šių šviesuolių buvo net du kraštiečiai bendrapavardžiai, kilę iš tuometinio Švėkšnos valsčiaus: Jurgis Šaulys iš Balsėnų ir Kazimieras Steponas Šaulys iš Stemplių.

Šiame laikraščio puslapyje bus kalbama apie vieną iš keturių dvasininkų, pasirašusių Nepriklausomybės aktą - Kazimierą Steponą Šaulį. Jis kartu su kitais XX a. pradžios veikėjais ne tik klojo nepriklausomos Lietuvos pamatus, bet ir aktyviai dalyvavo to meto politiniame, visuomeniniame bei socialiniame gyvenime.

neigaliuju rudenelis1Rudens šventė - Šilutės neįgaliųjų draugijoje jau seniai tradiciniu tapęs renginys. Šiemet jis surengtas Usėnų seniūnijos Žemaitkiemio kaime, o dalyvavo jame daugiau nei 160 draugijos narių.

65339 1428543875268 1003841 nŠilutės kamerinis dramos teatras pakviestas dalyvauti Kamerinių teatrų ir perfomansų festivalyje „Camera Obscura“ Ukmergėje.

Festivalyje spalio 24 d. šilutiškiai parodys Linos Rastokaitės monospektaklį „I love you, Maria“ (režisierius - Sergėjus Paciukas).

Kadras iš O.Venckaus filmuko "Vienas". / Youtube.com nuotr.Šilutės Vydūno gimnazijos 3g klasės moksleivis Oskaras Venckus tapo Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės inicijuojamo projekto ŽALIASIS KODAS „Žalio filmuko“ konkurso laureatu.

Gimnazisto sukurtas animacinis filmas "Vienas" - tarp 11 geriausių „Žalio filmuko“ konkursui pateiktų trumpametražių filmų. Šie geriausieji pateko į ŽALIOJO KODO filmukų rinkinį, kurį ketinama dar ne kartą parodyti skirtingų su ekologija susijusių renginių metu.

6010567 origSpalio 31 d., trečiadienį visus švėkšniškius ir miestelio svečius raginame nelikti abejingais ir prisidėti prie akcijos "Mes už šviesą". Visi kartu apšvieskime Švėkšnos dvaro parką moliūgų žibintų spindesiu. Paįvairinkime miestelio gyvenimą dar vienu netradiciniu akcentu, surenkime šventę sau.

Šviesa - žmogui gyvybiškai būtinas gyvybės šaltinis. Šviesa žmogų daro laimingesnį, neleidžia užklupti depresyvioms nuotaikoms, gerina emocinę savijautą. Neleiskime, kad vis ilgėjantys vakarai užkrėstų rudenine depresija, įrodykime, kad gyventi šviesoje - gera.

sveksnos bunkerisKai po aukštu dangaus skliautu medžiais nuvilnijo Lietuvos himnas, susirinkusiųjų Parubežio miške Švėkšnos seniūnijoje, šalia partizanų bunkerio, veidus sustingdė rimtis, o nužudytus partizanus pažinojusių ryšininkų ir partizanų artimųjų akyse sublizgo ašaros.

Taip prasidėjo renginys, skirtas kovotojams už krašto laisvę atminti, jų kovas ir žūtį pagerbti atidengiant paminklinį akmenį su atminimo lenta.

mecenatai liepieneAnt žemės, kurią Šilutės miestui dovanojo iškilus dvarininkas H.Šojus, stovi Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia. Simboliška, jog būtent joje antrą kartą Šilutės Rotary klubo nariai pagerbė krašto mecenatus - žmones, organizacijas, kurie savo darbais įprasmina H.Šojaus vardą, jo pavyzdžiu tęsia labdaringą veiklą.

Metų mecenatui skirta H.Šojaus statulėlė šiemet iškilmingai įteikta Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios labdaros organizacijai „Šilutės Sandora“.

literaturinis laureataiPirmasis F.Bajoraičio premijos laureatas - poetas A.Šikšnius

Visų kraštiečių ambasada vadinama Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka vėl sukvietė literatūrinio žodžio meistrus. Praėjusios savaitės viduryje čia vėl sulaukta didelio būrio bičiulių - šilutiškių ir jau seniai išvykusių į didmiesčius, kuriuos visus jungia knyga ir literatūrinis žodis.

Kasmetinė sąšauka - literatūrinis ruduo „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“ šiemet - ketvirtoji ir jau tarptautinė. Šiemet renginys tapo dar solidesnis, nes pirmą kartą įteikta mūsų rajono literatūrinė premija, pavadinta Fridricho Bajoraičio vardu.

Taigi šių metų F.Bajoraičio premijos laureatu pripažintas poetas Andrius ŠIKŠNIUS už brandžią poezijos knygą „Atsivėrimai“.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt