Kultūra ir švietimas

traksedziai biblioteka racickasTikroji literatūra laiko nebijo. Ne viena lietuvių karta užaugo skaitydama ir žavėdamasi žinomo lietuvių rašytojo Vytauto Račicko kūriniais, skirtais vaikams ir jaunimui.

SA4001Švėkšnos muziejininkės Monikos Žąsytienės kvietimas apžiūrėti kvilingo darbelių parodą muziejuje šiek tiek suintrigavo. Kas tas kvilingas? Viskas paaiškėjo išvydus iš susuktų siaurų spalvotų popieriaus juostelių sukurtus darbelius.

JAUNIMO EDUKACIJOSJaunimo edukacinis centras įgyvendina asociacijos „Lamatos žemė“ finansuojamą projektą „Jaunimo iniciatyvos Šilutės krašto ateičiai“. Per tris mėnesius šio centro jaunuomenei pavyko suaktyvinti, o kai kur - ir iš naujo suburti jaunimo klubus. Į programos veiklą įsitraukė Pašyšių, Rusnės, Usėnų, Vainuto ir Juknaičių klubai.

Minėtose gyvenvietėse buvo surengti jaunimo susitikimai, kuriuose aptartos jauniems žmonėms rūpimos problemos.
Kiekviename jaunuomenės susitikime ryškėjo rūpestis dėl ateities ir gyvenimo perspektyvos gimtojoje žemėje, suaugusiųjų ir jaunų žmonių požiūrių sutapimai ir skirtumai į bendruomenėje plėtojamus kultūros, sporto, ir visuomeninės veiklos procesus.

meslungis1 2Interviu su Vilniaus Užupio teatro spektaklio „Mėšlungis“ režisiere R. Urbonavičiūte. Šis spektaklis Šilutės kultūros centre bus rodomas sausio 26 d. 18 val.

Griaunate mitus apie klasikinę lietuvių dramaturgiją – pjesės „Mėšlungis arba pasivažinėjimas dviračiais“ interpretacija išties nustebino. Kodėl pasirinkote šį Kazio Sajos kūrinį?

zibaitiene su darzelinukais 021Mažiesiems šilutiškiams kelias į F.Bajoraičio viešąją biblioteką parodomas jau ankstyvoje vaikystėje. Per edukacines piešimo, lipdymo, karpymo pamokėles, žaidimus ir skaitymo rytmečius vaikai supažindinami su naujomis knygelėmis.

Vaikų darželių auklėtiniai bibliotekoje pristato savo sukurtas teatralizuotas programas, kūrybinius darbelius ir visu tuo tarpusavyje keičiasi.

P1201674Jau daug metų Švėkšnos bendruomenė turi tradiciją metų pradžioje susirinkti į Padėkos vakarą. Tai vakaras tiems, kieno geri darbai kuria miestelį ir visos jo bendruomenės gyvenimą.

Ir praėjusio penktadienio vakarą Genovaitės vilos salė buvo pilnutėlė. Švėkšniškius čia sukvietė seniūnija, „Saulės“ gimnazija, girininkija, vietos vaikų darželis, specialioji mokykla. Sukvietė išklausyti nuoširdžių padėkos žodžių, paklausyti geros muzikos ir poezijos, pajuokauti ir tiesiog pabendrauti.

aktaas1918mŠilutėje minint Klaipėdos krašto dieną - Mažosios Lietuvos prijungimo prie Didžiosios Lietuvos 89-ąsias metines, mieste suplevėsavo kelios Mažosios Lietuvos vėliavos - žalios, baltos ir raudonos spalvų juostų derinys.

Tą dieną „Šilutės naujienų“ redakcija sulaukė ne vieno šilutiškio skambučio. „Pasižiūrėkite, kokios vėliavos iškabintos! Ką tai reiškia? Ar kažkas sovietmečio pasiilgo? Gal policijai reikia pranešti?“ - piktinosi pašnekovai, tikriausiai tapatindami mieste matytas vėliavas su sovietų Lietuvos vėliava.

Pastabūs miestiečiai neatkreipė dėmesio, kad Mažosios Lietuvos ir sovietų Lietuvos vėliavų spalvos išdėstytos kita tvarka ir juostos yra skirtingų pločių.

Pakomentuoti vadinamosios Mažosios Lietuvos vėliavos istoriją paprašėme Šilutės muziejaus istoriką Darių BARASĄ.

traksedziu projektas DSCF0674Taip neseniai visi gyvenome didžiausių švenčių nuotaikomis. Paskutinės rudeniškai šilto gruodžio dienos - metas, kai buvome geresni vieni kitiems, sveikinome, rašėme linkėjimus draugams.  

Kadangi didžiųjų metų švenčių pradžia sutapo su mokinių Kalėdų atostogomis, tikėjome, kad vėl grįžę į mokyklą rasime nemažai sveikinimų ir iš kitų šalių - suprantame, kad švenčių dienomis kalėdinis paštas turi daug darbo ir laiškai vėluoja.

skipping schoolMokyklų nelankančių vaikų nemažėja, ir šiemet jie būriuojasi Šilutės autobusų stotyje, slampinėja po miestą.

Švietimo skyriaus specialistai tvirtina, kad išaiškinus pamokų nelankančius ir į mokyklą sugrąžinus vienus vaikus, atsiranda kiti. Į rajono mokyklas kasmet neateina apie 600 vaikų, kurie yra įtraukti į mokinių registrą. Jie gali būti ir išvykę į užsienį, išvažiavę mokytis į kitus Lietuvos rajonus. Nuolat tyčia pamokų nelanko apie 10 vaikų.

Ukmergės naujienos