Kultūra ir švietimas

Šilutės pirmojoje gimnazijoje vyko apdovanojimai. / Šarūnės Saldauskaitės nuotr.Šilutės pirmąją gimnaziją praėjusį penktadienį sudrebino „Metų apdovanojimų“ ceremonija. Į ypač laukiamą renginį sugužėjo didelis mokytojų, mokinių ir svečių būrys.

„Metų apdovanojimams“ buvo kruopščiai ruošiamasi. Visa mokykla bruzdėjo. Mokykloje nebuvo tokio žmogaus, kuris nežinojo apie artėjantį renginį, nes jis buvo reklamuojamas ir skelbiamas per radiją, taip pat mokykloje kabėjo plakatas vis pranešantis apie likusių dienų skaičių. Gimnazistai turėjo balsuoti už 13 nominacijų kandidatus. Tarp nominantų - mokytojai, gimnazistai, mokyklos administracijos ir bendruomenės nariai.

inkakliu konferencijaInkaklių skyriaus pedagogės į mažųjų konferenciją „Noriu žinoti“ sukvietė gausų būrį smalsių, norinčių viską žinoti pradinukų iš savo mokyklos ir svečius iš Šylių, Sakūčių, Grabupių bei Žibų pradinių mokyklų.

Konferencijos dalyvius pasveikino Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė bei Inkaklių skyriaus mažieji saviveiklininkai.

111nazijoje vyko jau tradicine tapusi 6-7 klasių rusų kalbos popietė. Popietės tikslas - ugdyti mokinių domėjimąsi rusų kalba, kultūra, jos vieta tarp kitų Europos kalbų, literatūra, tautosaka.

sviesoforas I vieta pradineTradiciniame rajono pradinių klasių moksleivių konkurse „Šviesoforas“ dalyvavo 13 komandų iš viso rajono. Vaikai sprendė teorines užduotis, varžėsi komandų kapitonai, kurie turėjo teisingai pereiti nereguliuojamą ir reguliuojamą pėsčiųjų perėjas.

1302880109jonynasŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje svečiavosi poetas, vertėjas, rašytojo Antano Jonyno sūnus Antanas A. Jonynas.

Poetas į savo kūrybos pristatymą atvyko kartu su džiazo muzikantu, saksofonininku, klarnetininku, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentu Petru Vyšniausku, kuris atliko muzikines miniatiūras.

Švietimas. / EIP nuotr.Jeigu pradinukas po pamokų lanko menų būrelį ir nori būtinai suspėti į treniruotę sporto salėje – tėvų laisvalaikis beveik suplanuotas. Tačiau vaikai auga, buitis galiausiai viską sudėlioja į lentynėles ir pagrindiniu laisvalaikio užsiėmimu tampa poilsis po sunkios darbo dienos. Teisės į poilsį neužginčysi, tačiau mokymosi visą gyvenimą šalininkai teigia, kad vakarais ant sofų viena po kitos nustoja vystytis asmenybės. Dažnas suaugęs pilietis mano visus savo gyvenimo mokslus jau baigęs, o patirtį didina tik profesinėje veikloje.

Apie neformalųjį suaugusiųjų švietimą iki Lietuvai tampant Europos Sąjungos nare žinojome tik iš nuogirdų, tačiau įsisukusi veikla išjudino daug bendruomenių ir su naujomis galimybėmis ilgainiui buvo supažindinti ne vienas šimtas tūkstančių lietuvių. Vis tik, lyginant su Skandinavijos šalimis, suaugusiųjų švietimas Lietuvoje – minimalus. Kas dėl to kaltas? Nepakankamas finansavimas, tingumas ar sustabarėjęs požiūris į savišvietą?

spaudos diena kurybaSpaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena - puiki proga sustoti ir pamąstyti, ką kiekvienam iš mūsų reiškia būti lietuviu, laisvai kalbėti lietuvių kalba, vaikščioti gimtąja žeme, turėti galimybę domėtis gimtojo krašto tautosaka, mitologija, protėvių darbais.

Kokie jausmai užplūstų, jei staiga visa tai daryti būtų uždrausta? Ar šiandien pasielgtume taip, kaip mūsų tautiečiai prieš 147 metus?

Miesto svente

Šilutės miesto šventėje - gausu renginių. Vyks tarptautinis festivalis senojo turgaus aikštėje, o jaunimas laukiamas Jaunimo parke. Knygos mylėtojai ras užuovėją literatų lauko kavinėje ir knygininkų kaimelyje.

 

Brasov-RomaniaŠilutės bibliotekininkai glaudžiai bendradarbiauja su užsienio kolegomis.

Draugystė su Brašovo (Rumunija) Džordžo Baritiu apskrities viešąja biblioteka tęsiama vykdant bendrus projektus. Šiuo metu įgyvendinamas tarptautinis projektas IFLA Sister profect.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt