Kultūra ir švietimas

LugneŠilutės sportinių šokių klubo „Lūgnė“ šokėjai kovo 10 dalyvavo sportinių šokių varžybose „Dzintarlase 2012“ Latvijos Liepojos mieste.

Savo amžiaus grupėse jaunučiai Rinas Kuturys ir Emilija Grikšelytė iškovojo 2 vietą, Valentinas Ubartas ir Ieva Steponkutė buvo penkti, Doviltas Kėrys ir Iveta Aukštaitytė užėmė 2 vietą.

traksedziu menininkai ziurovaiTraksėdžių bendruomenės nariai buvo pakviesti į kūrybos popietę, kurios metu meninio žodžio gerbėjai susitiko su poezijos knygos „Aš tau“ autoriumi Sauliumi Grinkevičiumi ir jį atlydėjusiu džiazo muzikantu, gitaros virtuozu Eugenijumi Jonavičiumi.

Traksėdiškiams kūrėjus pristatė Traksėdžių bendruomenės atstovė Valerija Daukantienė.

foto 005„...man vis skaudu, kad apie ją vis mažiau kalbame, tad tokios pamokos yra mano skausmo, skaudulio viduje malšinimas...“, - tokiais žodžiais Šilutės pirmosios gimnazijos srautinę pamoką apie Ievą Simonaitytę baigė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, Mažosios Lietuvos etnografinio ansamblio „Ramytė“ pasakotoja, šišoniškių tarmės puoselėtoja Vaida Galinskienė, augusi Pamarių kaime (šį kaimą mini I.Simonaitytė, jame gyveno „Viliaus Karaliaus“ Grėtė).

lgiausio saldainiu popiereliu kilimo finalassssKovo 18 d. iš visos Lietuvos į Vilnių suvažiavę moksleiviai bei mokytojai Vilniaus prekybos centre „Panorama“ pristatė iš saldainių popierėlių sukurtus kilimus. Renginys buvo skirtas kovo 20 d. minimai Pasaulinei Žemės dienai.

„Ilgiausio saldainių popierėlių kilimo“ finalui savo kurtus kilimus pristatė 85 komandos. Konkurso laimėtoja – Vilniaus Ryto vidurinės mokyklos komanda, sukūrusi net 333 metrų ilgio kilimą. Jai atiteko pagrindinis prizas, kuriuo galės džiaugtis visi moksleiviai – konkurso organizatoriai mokyklos vidinį kiemą pavers jaukia poilsio zona vaikams.

knygnesio diena sveksna celiauskasNe paslaptis, kad šiandien knygos - brangus malonumas, o skaityti norinčiųjų yra gana daug. Spaudos draudimo laikais knygnešius traktavo kaip pačius pavojingiausius kontrabandininkus, nes jie kėlė grėsmę Rusijos imperijai. Tačiau Lietuvai tai buvo šviesą nešanti kontrabanda.

2004 m. UNESCO knygnešystės fenomeną įvertino kaip unikalų, neturinčiu pasaulyje atitikmenų, jo atsiradimo priežastimis ir reikšme puoselėjant lietuvybę.

naujakuriai serpytieneŠvietimo įstaigų tinklo optimizavimo buldozeris nušlavė dar vieną mokyklą - Naujakurių pradinę.

Tokiems planams pradžioje priešinęsi, į rajono Tarybos narius ir į rajono merą V.Pozingį kreipęsi Naujakurių gyventojai su tuo jau susitaikė. Trečiadienį į susitikimą su jais atvykusiai Švietimo skyriaus vedėjai Birutei Tekorienei naujakuriškiai pretenzijų nereiškė.

filmo pristatymas GalinskieneTikriausiai maža saujelė žmonių atsirastų, kurie, besilankydami Šilutės krašto renginiuose, kuriuose kalbama unikalia šišioniškių tarme, nežinotų, ką reiškia „vėliju jum gerą giliukį, didelį stukį“ (linkiu jums laimės didelį gabalą).

Tokiu pat pavadinimu filmas, įpareigojantis visus būti laimingus, pristatytas Šilutės rajono bendruomenei. Keturių dalių filmas apie lietuvininkų gyvenimą - dar vienas reikšmingas ir lauktas Šilutės - Lietuvos kultūros sostinės atspindys.

IMG 3550Grodamas gitara, akordeonu ar fleita pasaulį vargu ar nustebinsi, o priglaudęs prie lūpų lietuvišką birbynę ar skudučius, perbraukęs pirštais per kanklių stygas ar skambiai subeldęs skrabalais, neabejotinai sulauksi dėmesio.

Tuo įsitikinęs gausus būrys Šilutės vaikų meno mokyklos liaudies instrumentų klasės mokinių, pamilusių ir įvaldžiusių tuos instrumentus. Pamilo taip, kad, susibūrę į liaudies instrumentų orkestrą, nuskynė laurus 4-ajame respublikiniame Kazimiero Biliūno tautinių muzikos instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalyje - konkurse.

italijaVis daugiau abiturientų renkasi studijas užsienyje. Vieni keliauja studijuoti ten kur pigiau, kiti kur jau išvažiavę daugiau draugų bei patikimiau, o dar kiti ten, kur šilčiau.

Aurelija Černevičiūtė, turėjusi galimybę studijuoti Italijoje, Genujos universitete (Universita Degli Studi di Genova), sako, jog studijų Italijoje metu visapusiškai praplėtė savo akiratį: sutiko daug įdomių žmonių iš įvairiausių šalių, turėjo galimybę daug keliauti. Mergina vos atvykusi į Genują pajuto, jog jos svajonė išsipildė.

Ukmergės naujienos