Kultūra ir švietimas

juknaiciu stovykla spaustuveJuknaičių pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė dieninė vasaros stovykla „Smalsučiai“ pradinių klasių mokiniams.

Pirmą dieną mažieji smalsučiai Juknaičių bibliotekoje, padedami bibliotekininkės Diletos Daujotienės, mokėsi fotografijos meno: fotografavo draugus bei gamtą.

P6134066Antradienį ir trečiadienį Vainute, ant kalno greta Kultūros namų, šurmuliavo jaunimas - čia jau devintą kartą į liaudies amatų stovyklą vietinius ir atvykėlius sukvietė Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centro darbuotojai.

Nepatingėjusieji atvykti galėjo išmokti visko, ką kažkada sugalvojo, kuo laisvalaikiu užsiėmė ir kaip sau būtinus dalykus gamino šiandienos lietuvių tėvai, seneliai ir proseneliai: siuvinėti, drožinėti medį, gaminti papuošalus iš veltinio, puošti juos karoliukais, dirbinių iš džiovintų žolelių ir pynimo iš šiaudelių, karpymo meno, piešimo ant akmenų ir medžio žievės ir net liaudies muzikos instrumentų gamybos subtilybių.

bliuzaiŠiemet 20 metų jubiliejų švęsiančiame festivalyje „Bliuzo naktys 2012“ vasarotojų lauks muzikinis iššūkis. Lankytojams skirtoje scenoje kiekvienas norintis galės įsijausti į bliuzmeno ar rokerio vaidmenį.

Tiems, kuriems mūzos nepagailėjo muzikinio talento ir gebėjimo sužavėti vertinimo komisiją, festivalio organizatoriai įteiks įspūdingą prizą – originalią „Jack Daniels“ gitarą.

usenu stovykla prie verpsciuUsėnų pagrindinės mokyklos stovykloje „Auk ir pažink“ vaikų laisvalaikiui vadovavo mokytojos Danguolė Šulcienė ir Asta Šeputienė.

astrauskienes paroda 018Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje Gedulo ir Vilties dieną vyko Saugų seniūnijos raštvedės, fotomenininkės Violetos Astrauskienės knygos "Laiko alsavimas" ir fotografijų parodos "Švėkšnos menininkai Jakševičiai" pristatymas.

Taip pat minint Gedulo ir Vilties dieną, bibliotekoje lankytojai galėjo susipažinti su literatūros paroda "Gyventi dorai, išlaukti, ištverti ir grįžti" (iš ciklo "Mename...").

sveksnos sanatorine stendasŠvėkšnos specialioji mokykla mokslo metus palydėjo projektu „Sportinė, meninė diena“.

Kūno kultūros mokytojo R.Jokšo organizuotos sportinės rungtys prasidėjo draugiškomis futbolo rungtynėmis tarp mokytojų ir mokinių. Rungtynes laimėjo mokytojai, nors mokiniai stengėsi ir pademonstravo ne vieną gražų epizodą.  Vėliau visi išbandė save įvairiose rungtyse: baudų metimai, prisitraukimai, šuoliukai per šokdynę, estafetės.

Edukacine stovykla copyŠiandien 15 val. Kintų Vydūno kultūros centre prasideda edukacijos savaitė "Baltų ženklai ir simboliai lietuvių liaudies mene". Galėsite išmokti tapyti ant šilko - nupiešti savo Gyvybės medį, nusikalti apyrankę.

saskrydis 084Kasmet pirmąjį birželio savaitgalį viename iš Vakarų Lietuvos regionų vyksta bibliotekininkų sporto sąskrydis. Šįmet 11-ojo sąskrydžio dalyviai rinkosi egzotiškame Lakštingalų slėnyje Gargždų rajone.

archeologai Armalenuose masine kapavietePernai lapkritį Armalėnų kaime, kasant vandentiekio griovį, buvo aptikta masinė kapavietė su žmonių palaikais. Ištyrę palaikus kultūros paveldo specialistai nustatė, kad aptiktoje kapavietėje palaidoti netoliese buvusios Macikų koncentracijos stovyklos karo belaisviai.

Armalėnuose rastų palaikų ištyrimui ir kapaviečių sutvarkymui skirtas valstybinis finansavimas.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt