Kultūra ir švietimas

sveksnoje monografija sverebas dovanoja celiauskui knygaKiekvieną iš mūsų sieja pradžia su gimtąja vieta, bet ar kiekvienas galime pasigirti žiną savosios vietovės istoriją? Ar galėtume svečiui papasakoti apie gimto miestelio istorinį, bažnytinį ir kultūrinį paveldą? Ko gero, vargiai.

Švėkšna yra išskirtinė rajono vieta ne tik todėl, kad apsupta turtingos ir įdomios praeities. Ji žavi gražiai tvarkoma aplinka, architektūriniais paminklais. Vienas iš jų - didinga bažnyčia su šventoriumi.

Per amžius bažnyčia yra sukaupusi daug sakralinio meno vertybių, kurios atspindi ir liudija dvasinį pasaulį, yra aukštesnės realybės simbolis bei priemonė žmogaus protui priartėti prie dvasinės versmės ištakų. Iki mūsų dienų bažnyčiose išsaugotas sakralinis meno paveldas leidžia susidaryti visos Lietuvos sakralinio meno vaizdą.

katyciu stogastulpis dainuoja mokytojosEuropos kultūros paveldo dienos „Vietos dvasia. Mus supantis, kuriantis, vienijantis paveldas“ renginiai neaplenkė Katyčių.
Katytiškiai tądien greta jau žymaus savo Gerumo kalno iš akmenų atidengė stogastulpį, kuris įvažiuojantiems į miestelį nuo šiol primins kol kas dar gyvus, bet jau nykstančius seniūnijos kaimus ir miestelio istoriją.

Stogastulpyje įrašyti Versmininkų, Uikšių, Ulozų, Mediškiemių, Stubrių, Antšyšių ir kitų kaimų pavadinimai bei iš tolo matomas karalienės Luizos atminimą įamžinantis varpas čia atvykusiems leis dar labiau pajusti vietos dvasią ir prisiliesti prie jau seniai praeitin nuėjusių įvykių.

GaigalaitisRugsėjo 27 d. minėsime iškilaus Klaipėdos krašto dvasininko, filosofo, teologijos mokslų daktaro, politiko, kultūros bei visuomenės veikėjo, lietuvybės puoselėtojo Viliaus GAIGALAIČIO 142-ąsias gimimo metines.

Daugeliui iš mūsų ši pavardė yra negirdėta ar gerokai primiršta. Be reikalo. V.Gaigalaitis, gyvenęs ir veikęs nelengvu istorinių perversmų laikotarpiu, kovojo už Klaipėdos krašto prijungimą prie Lietuvos ir lietuvių tautybės išsaugojimą.

sveksna geliu kilimasSunku pasakyti, iš kur tiek idėjų semiasi Švėkšnos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė, bet kad ji moka nustebinti savo išmone kurdama floristinius darbus, Švėkšnos gyventojai akivaizdžiai įsitikino dar kartą.

Ingritos iniciatyva prie Švėkšnos bažnyčios „patiestas“ ryškiaspalvis gėlių kilimas.

ruduo 7Ruduo – pats turtingiausias metų laikas. Sodai pilni obuolių, darže gausu daržovių. Vaikams džiaugsmas pasipuikuoti, ką savo tėvelių darže ir sode užaugino per vasarą, ką jų mikliosios rankelės iš rudens gėrybių sugeba sukurti. Pagaminti ką nors gražaus nelengva, bet tėveliai su savo atžalomis sumano įmantriausių darbelių ir vis nustebina naujomis idėjomis.

Rudenėjančiu rugsėjo taku į Saugų vaikų darželį atkeliavo rudens gėrybių šventė, kurios kasmet vaikai nekantriai laukia. Mažieji, kurdami linksmuosius darbelius iš įvairiausių rudens gėrybių – vaisių, daržovių ir uogų, išgyvena kūrybos džiaugsmą. Auklėtoja Irena Rimkuvienė pastebi, kad vaikams labai svarbus laikas, kurį praleidžia kartu su tėveliais.

vaiko sirdis sirdukai prie veliavosAr jums rūpi, kad plaktų vaiko širdis? Šį klausimą užduoda Vaiko širdies asociacija. Anot asociacijos prezidentės Daivos Jonauskienės, Lietuvoje vaikų su širdies negalia problema niekada nebuvo viešinama, todėl Vaiko širdies asociacija nusprendė paskutinį rugsėjo savaitgalį, rugsėjo 30 d., suorganizuoti renginį Vakarų Lietuvoje, skirtą Pasaulinei širdies dienai paminėti.

Šventės pradžia - 11 val. Šilutėje (Lietuvininkų g. 39, prie „Iki“ prekybos centro).

kapiniu koplycia remontasKeliolika metų trukęs kalbų, kad reikia remontuoti senųjų Šilutės evangelikų kapinių koplytėlę, periodas, pagaliau baigėsi - koplytėlėje jau verda darbai.

Pinigų koplytėlės remontui surinko Vokietijos Beveršteto miesto gyventojai, vokiečių - lietuvių draugijos nariai, o dirba Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleiviai.

rudens lygiadienis rauktieneRugsėjo 22 d. pasitikome rudens lygę (lygiadienį), kuomet diena susilygino su naktimi. Saulėtoji vasara užleido savo vietą spalvingajam rudeniui. Nesustojantis gamtos ciklas įsisuko į paskutinį metų ketvirtį: iki Šv. Kalėdų vakarai vis ilgės ir tamsės, o dienos - trumpės.

Trečiadienį prisiminti rudens lygiadienio tradicijas pakvietė Šilutės kultūros ir pramogų centras, įgyvendinantis Šilutės rajono kultūrinės veiklos projektą edukacinę tradicinių amatų programą „Iš kartos į kartą“, kurią finansuoja Šilutės rajono savivaldybė.

Trečiąjį edukacinį šio projekto užsiėmimą vedė tautodailininkė Angelė Rauktienė. Ji ne tik papasakojo apie rudens lygiadienio reikšmę, žoleles, bet ir susirinkusiuosius mokė pinti iš augalų.

Degučių folkloro kolektyvo „Pilutė“ narės, vadovaujamos Admos Baltutienės, renginio metu į rankdarbius įpynė savo dainų, tokiu būdu sukurdamos nuotaikingą atmosferą.

sporto svente vainuteVainuto vidurinė mokykla mokslo metus pradeda aktyvia sportine veikla. Praėjusią savaitę mokykloje surengta kasmetinė rudens sporto šventė, kurioje dalyvavo visi mokiniai - nuo mažiausio iki didžiausio.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt