Kultūra ir švietimas

muziejaus muitininkaiRytoj, kai visa Šilutė ir jos svečiai uoste ragaus ir vertins mažiausiai dvidešimties komandų išvirtas žuvienes, Šilutės muziejininkai Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje įkurs muitinę.

Muziejų metams skirtame renginyje Klaipėdos ir Šilutės muziejininkai virs kafiją, keps vofelius ir žaidimo forma atkurs vieną iš kaizerinės Vokietijos ir carinės Rusijos pasienyje stovėjusių muitinės postų vykdomų funkcijų.

Lukas Arlauskas. / Gintarės Plungienės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Sekmadienį, rugsėjo 9 dieną, 18.30 val. per LRT televiziją bus rodoma iškilminga konkurso "Jaunieji talentai 2012" nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Teigiamos energijos, pakilios nuotaikos ir pozityvių idėjų kupiname renginyje prekybos tinklo MAXIMA įsteigtos stipendijos jau dešimtus metus iš eilės bus įteiktos daugiau kaip 20 gabiausių šalies moksleivių.

Tarp jų - Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos septintokui Lukui Arlauskui.

 burbuliatorius brassBaigėsi antrasis „Burbuliatoriaus“ sezonas Šilutėje. Kaip ir pernai, šilutiškiai išsiskyrė muzikalumu ir burbuliavo apsupti muzikos garsų. Paskutinysis sezono renginys  papuoštas „Pamario brass“ pučiamųjų kvinteto.

Užklupęs lietus per sezoną nė karto neišbaidė „Burbuliatoriaus“ fanų, kurie tradiciškai kas antrą pirmadienį, 18.30 val., rinkosi parke prie Kultūros ir pramogų centro.

Žuvies skulptūra perkelta į naują vietą. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Besiruošiant rytojaus Žuvienės virimo čempionatui skulptūra žuvis ant karučių pervežta į Senojo turgaus aikštę ir nuleista šalia Šyšos upės.

„Pagaliau žuvis nebedūsta sausumoje, nes yra prie vandens“, - sakė skulptūros sumanytojas vicemeras Algirdas Balčytis.

SG101079Improvizacija Aura Soma kvapais ir emocijomis. Makabriški, mistiski, nežemiški (?) muzikiniai koliažai, užpildantys erdvę ir prilygstantys Peru šamanų ritualams. Tai Kvapų ir muzikos garsų sesija, kelionė į savo vidinį pasaulį, į kurią kviečia kompozitorius, perkusininkas bei multiinstrumentalistas Tomas DOBROVOLSKIS.

Prieš 8 metus į durų staktą stuktelėjęs 30 metų namuose kabėjusį varinį lempos gaubtą, jis atrado naują garsą ir pasaulyje analogų neturintį muzikinį instrumentą.

Nuolatinis menininkų plenerų Mingėje organizatorius vilnietis Pranciškus Dobrovolskis pakvietė bičiulius savo sodyboje Ventėje susipažinti su sūnėno Tomo kuriamomis unikaliomis muzikinėmis kompozicijomis.

akluju kelione2Antradienį trijų regioninių centrų - Šilutės, Klaipėdos ir Kretingos - aklieji ir silpnaregiai su šeimomis iš Šilutės uosto išplaukė į Nidą. Tokią kelionę savo nariams organizavo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Šilutės rajono filialas, gavęs lėšų iš socialinio projekto ir rėmėjų.

juru muziejus naumiestyje sveciaiSiekdami priartinti jūrą prie toliau nuo jos gyvenančių žmonių, Jūrų muziejaus vadovai Šilutės rajone nori įgyvendinti net du edukacinius projektus.  Todėl su Savivaldybe tartasi dėl bendradarbiavimo galimybių.

Iš Šilutės meno mokyklos mokytojų ir buvusių mokinių - studentų sudarytas "Pamario brass". / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šilutės rajono vaikų meno mokykla skelbia mokinių priėmimą į Pučiamųjų instrumentų skyrių mokytis trimitu, althornu, trombonu, tūba. Groti pučiamųjų instrumentų fanfariniame orkestre "Pamarys".

Priėmimas vyks iki rugsėjo 10 d. imtinai.

mykolas gmd grojaŠiuos metus vienas Vakarų kranto jaunimo studijos įkūrėjų, profesionalus muzikantas, pedagogas Mykolas EIVA vadina pakilimu. Susiformavęs branduolys ir muziką pamilę jaunieji kūrėjai dalyvavo ir organizavo vieną renginį po kito, drumstė vandenis ir įtikino, kad Šilutės kraštas - muzikalus.

Išmokę įveikti scenos baimę, jaunieji atlikėjai muziką natūraliai įlydė į savo gyvenimą ir tikina, jog tai užkrečiama.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt