Kultūra ir švietimas

svente marytePernykštį pusės tūkstančio metų Šilutės jubiliejų matuojant liniuote, galima teigti, kad jis nusitęsė apie 2,5 tūkstančio metrų - nuo skverelio su fontanu iki uosto - ir privertė gerokai pasportuoti tuos, kas norėjo pamatyti kuo daugiau šventinių renginių.

Šįmet šventės arena buvo trumpesnė, bet labiau vienijanti bendruomenę ir suteikianti galimybę visiems dalyviams vieni kitus pamatyti.

purvinas susitikimasŠilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi Lietuvos architektas, istorikas, etnografas, humanitarinių mokslų daktaras Martynas Purvinas, kurį atlydėjo jo bendramintė žmona Marija Purvinienė.

M.Purvino vizito tikslas buvo susitikti su Pamario krašto šviesuoliais ir paskatinti juos prisidėti rengiant monografiją „Šilutė. Gaideliai“.

ekologinis konkursas zibu mergaitesSavaitgalį įteikti apdovanojimai visas Lietuvos mokymosi įstaigas vienijančios ekologinės akcijos „EKO drąsa“ vienos iš dalių - kūrybiškumo konkurso „Mobijaus ciklas“ - laimėtojams Klaipėdos regione.

Tarp laimėtojų yra ir Šilutės rajono mokyklų bei vaikų darželių ugdytinių.

zum stazuotes P3070049Šilutės žemės ūkio mokykloje vėl sutiktuvės: neseniai iš stažuočių ES šalyse sugrįžo dviejų tarptautinių Leonardo da Vinci mobilumo projektų dalyvių grupės.

Net nesulaukę atostogų pabaigos vaikinai atvyko į mokyklą pasidalinti įspūdžiais ir nuoširdžiai padėkoti už jiems suteiktą galimybę įgyti profesinės patirties ir naujų įgūdžių Norvegijoje, Vokietijoje, Bulgarijoje bei Estijoje.

raudonkepuraite sokaŠilutės lopšelio - darželio „Raudonkepuraitė“ bendruomenė surengė konferenciją, skirtą Šeimos dienai.

Konferencija atliepė vieną prioritetinių veiklos sričių - saugią ir sveiką gyvenseną. Jos metu pristatyta daug puikių darbų, pastebėti pokyčiai įstaigoje, surengta sporto pramoga „Mes sveikuoliai ir linksmuoliai“.

ZAL 7340Praėjusį savaitgalį Europos (ir Lietuvos) muziejuose vyko Muziejų naktis - akcija, skirta Tarptautinei muziejų dienai paminėti. Iki paryčių besitęsiančios programos lankytojus viliojo Šilutėje, Rusnėje, Kintuose, Švėkšnoje.

Muziejai gundė koncertais, edukacinėmis pamokomis Macikų lageryje - karceryje, tapyba ant šilko. Dalyviai diskutavo apie žydų paveldą ir net ieškojo paveiksle pavaizduotos moters gyvenimo istorijos.

knygnesiai krata prie postoKnygnešiai gabeno lietuviškos spaudos kontrabandą, buvo persekiojami žandarų, pasieniečių su šunimis, plaukė valtimi per tvenkinį ir galiausiai buvo prigrasinti, kad bus išvežti į katorgą už lietuviško žodžio platinimą.

Tai ne kadrai iš kino filmo apie XIX a. Lietuvos istorijos fenomeną, o edukacinės pamokos „Knygnešių kelias“ dalis. Originalioje pamokoje šiemet pirmą kartą dalyvavo ir svečiai iš Šilutės rajono - Juknaičių pagrindinės mokyklos mokiniai.

zuvisPrieš porą metų vienam iš buvusių rajono vadovų Algirdui Balčyčiui kilo idėja rajono merų vardu padovanoti Šilutei skulptūrą. Šiai idėjai pritarė rajono buvę vadovai - Šarūnas Laužikas, Arvydas Jakas ir dabartinis meras Virgilijus Pozingis.

Visi merai tuomet sutarė pasidalinti išlaidas.

examsKiekvieną pavasarį tūkstančiai jaunuolių, ruošdamiesi brandos egzaminams ir juos laikydami, stodami į aukštąsias mokyklas, gyvena nerimastingu laukimu. Šį jausmą neretai yra paženklinusi įtampa, baimė, ypatingas fizinis ir emocinis nuovargis.

Abiturientų tėvams šios dienos - taip pat ne pačios lengviausios. Kai kurios mamos jaudulį bando slopinti valerijono lašais, o tėčiai staiga (visai netikėtai) pradeda rūkyti, nors anksčiau niekada to nedarė.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt