Kultūra ir švietimas

saugus eismas puselePrasidėjus mokslo metams į kelius ir gatves vėl plūstels būriai per vasarą apie eismo taisykles užmiršusių vaikų. Kad jų kelionė į mokyklą būsų saugesnė, ir šiemet rūpintis suskato policija, kelininkai ir draudikai.

Visų jų atstovai, susirinkę į Savivaldybę, aptarė priemones, kurių imtasi, kad bent rugsėjį eismas rajono keliuose būtų saugesnis.

piestukaiJau pirmojo trimestro pabaigoje Lietuvos mokyklas pasieks „Tavo mokyklos“ („TAMO“) elektroniniai pažymėjimai. Jie pakeis iki šiol naudotus popierinius ir atstos piniginę, socialinio maitinimo, bibliotekos bei viešojo transporto bilietą.

„Naujajame pažymėjime įdiegėme ir akademinių pasiekimų programą. Už gerus pažymius mokiniai gaus taškus, kuriuos galės iškeisti į telefono papildymo minutes ar jais apmokėti dalį pirkinių kainos tose vietose, kuriose veikia „MokiPay“ sistema“, – sakė „TAMO“ projekto vadovė Viktorija Burlinskaitė. „TAMO“ taip pat priklauso elektroninio dienyno sistema, kuria jau naudojasi daugiau nei trečdalis šalies mokyklų. „Todėl turime ypatingą galimybę susieti mokinio pažymėjimą su jo pažymiais dienyne ir taip prisidėti prie skatinimo gerai mokytis“, – kalbėjo projekto vadovė.

JANKAUS 5Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius planuoja, kad jo vadovaujamos mokyklos moksleiviams vasaros atostogos prasitęs mažiausiai dar dešimt dienų.

Rugsėjo 1-ąją šioje mokykloje moksleiviai ir pedagogai susirinks tik pasisveikinti ir paminėti mokslo pradžios šventę, o paskui turės laukti, kol statybininkai sutvarkys remontuojamą mokyklą taip, kad būtų galima vesti pamokas.

Baidarė. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Nemuno deltos regioniniame parke, Rusnės saloje pirmą kartą organizuojamas baidarių maratonas Nemuno deltos taurei laimėti.

Rusnė, viena unikaliausių vietų Lietuvoje, sala, kurią įkalina upės, kanalai, kurie išraižyti tūno tarp pievų ir lelijų pasislėpę, Kuršių marios – pagrindinis žodis, kuris suteikia Rusnei salos statusą ir galimybę pajusti gaivų laukinės gamtos dvelksmą. Rusnė atrodo, kaip ir niekuo nesiskirianti Žemė, bet kur tik pamėginsi nueiti, teks susidurti su vandeniu, teks su juo draugauti, teks pajusti jo jėgą, susidurti su keliamais pavojais ir suprasi – jei kam melsies, tai tik vandeniui – nes jis čia šventas ir tavo likimo vadovas.

Trečioji Beatos knyga „Beatos virtuvė: kepinių knyga“.Populiarių Lietuvoje kulinarinių knygų autorė, televizijos laidų vedėja Beata Nicholson įgyvendino dar vieną savo svajonę – netrukus ji su savo ištikimiausiais gerbėjais pasidalins ne vienus metus kauptais kepinių receptais. Vasaros pabaigoje skaitytojams pristatyta trečioji Beatos knyga „Beatos virtuvė: kepinių knyga“.

Knygoje aštuoni teminiai skyriai, kuriuose sutalpinta daugiau nei šimtas pačių įvairiausių receptų. Čia klasika persipina su naujausiomis konditerijos madomis, laiko patikrinti, išmėginti receptai – su populiariausiais saldumynais ar pikantiškais kepiniais iš Australijos, Anglijos, Serbijos, JAV.

Organizuojama priešmokyklinė mugė. / Stock.XCHNG nuotr.2012 m. rugpjūčio 27 ir 29 dienomis, nuo 10 iki 14 val. imtinai organizuojama tradicinė priešmokyklinė RUDENINĖ MUGĖ.

Bendruomenės narius, turinčius mokyklinių prekių, drabužėlių maloniai prašome atnešti į krautuvę – PARAMA Adresu: Tulpių 14 (ligoninės teritorijoje).

Rusgsėjo 1-oji. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šilutės rajono mokyklos vieningai pasirinko Rugsėjo 1-osios šventę rengti šeštadienį.

Valstybinė darbo inspekcija aiškina, kadangi Šilutės r. mokyklos Mokslo ir žinių dieną švęs šeštadienį, tą diena dirbsiantiems mokytojams bus apmokama kaip už darbą poilsio dieną.

Darbuotojo pageidavimu, ši diena taip pat gali būti kompensuojama suteikiant jam kitą poilsio dieną arba tą dieną pridedant prie kasmetinių atostogų.

policija uniformaĮgijote aukštąjį išsilavinimą ir ieškote darbo?

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas kviečia universitetų ir kitų aukštųjų mokyklų absolventus bei asmenis, anksčiau įgijusius aukštąjį išsilavinimą, prisijungti prie jauno ir energingo policijos kolektyvo.

Šiemet Lietuvos policijos mokykloje bus organizuojami šešių savaičių trukmės įvadiniai policijos pareigūnų rengimo kursai asmenims, planuojantiems tapti statutiniais valstybės tarnautojais.

emalio laboratorija 71Dešimtasis jubiliejinis Kintų emalio simpoziumas baigiamąjį akordą padėjo prieš Žolinę. Dvylika dienų Kintuose po gamtą žvalgęsi ir istorinių žinių sėmęsi plenero dalyviai darbus iš emalio pristatė plačiajai visuomenei.

Meno mėgėjų į Kintus sugužėjo išties nemažai: pleneru domėjosi ir gausus būrys jaunimo, ne vienam svečiui pakišęs mintį, kad šis menas Kintuose gyvuos dar ilgai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt