Kultūra ir švietimas

medziotoju svente azuolo burelis gardamasŠeštadienį Šilutės uoste plevėsavo medžiotojų vėliavos, garavo žvėrienos kupini puodai, aidėjo muzika ir net poškėjo šūviai. Tiesa - iš pneumatinių šautuvų. Dar čia nasrus šiepė vilkai, šernai, lapės ir smulkesni gyvūnai - medžioklių trofėjai, vyko sporto varžytuvės ir buvo renkamas stipriausias rajono medžiotojas. Žodžiu, vyko tikras piknikas po atviru dangumi.

Taip šurmuliavo beveik visų 19-os rajono medžiotojų būrelių nariai ir jų šeimos, susirinkę į Šilutės medžiotojų ir žvejų draugijos būrelių įsteigimo 50-mečio šventę.

syliai vaikaiDainininkė Giulija susirinkusiesiems į Šylių šventę „Gandrų dovanos“ sakė, jog nenuostabu, kad ši šventė vyksta būtent čia. Bevažiuodama į koncertą, pievose ji matė būrius gandrų. Tai dainininkei sukėlė nuostabą, nes gimtajame Kaune šių paukščių taip gausiai varlinėjančių nepamatysi.

Gandrai šyliškiams atnešė pačių svarbiausių dovanų - vaikų, kuriuos bendruomenė, kaip ir kasmet, pagerbė bei pasidžiaugė, kad šeimos kuriasi kaimiškoje vietovėje.

saugu malunas jaunius donatas 5Saugų seniūnija nuo seno garsėjo kaip malūnų kraštas. Kadaise čia sukosi apie 18 malūnų girnos. Gaila, tačiau šiandien savo didybės neprarado vos vienas, stovintis Saugose.

Saugų malūnas jau seniai nustojo būti neatsiejamu žmonių gyvenimo ir gyvybės simboliu, jo girnos nebemala miltų. Bet krašto paveldo puoselėtojų dėka jis kraštui ir, ko gero, visai malūnų Lietuvoje istorijai svarbus tuo, kad jame iki pat šių dienų išliko autentiška malūno technologinė įranga bei autentiški švediški ir vokiški gateriai, vagonėliai. Čia veikė ne tik malūnas, bet ir lentpjūvė.

salos etnokulturos kolektyvasVeiklos 10-metį paminėjo kartu dirbantys Rusnės, Juknaičių ir Usėnų kultūros žmonės

Tautos kultūra - kaip tikėjimas, jos irgi negalime apčiuopti, paliesti, tačiau ji yra mūsų visų sąmonėje, sielose. Kultūra - kaip oras, kuriuo visi kvėpuojame, kaip tautos pamatas, kurį kūrė protėvių kartos, kurį puoselėjame mes visi ir perduosime ateities kartoms.

Taip pagerbdamas visus buvusius ir esamus kultūros darbuotojus sakė Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčios diakonas Valdas Miliauskas, Dievo namuose sveikindamas 10-metį švenčiantį Salos etnokultūros ir informacijos centro kolektyvą.

knyga2F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Knygos muziejaus fondas praturtėjo nauja knyga. Šventojoje gyvenanti Zita Šekštelienė skaitytojams padovanojo austrų rašytojo, pasakotojo ir folkloristo Josefo Wichnerio (1852-1923) pamokančių istorijų ir linksmų pokštų rinkinį „Aus der Mappe eines Volksfreundes“ (Iš liaudies aplanko), išleistą 1895 metais Heinricho Kirscho leidykloje Vienoje.

Skulptorius Stanislovas Kuzma. / ELTA nuotr.Antradienį mirė žinomas skulptorius, nacionalinės premijos laureatas Stanislovas Kuzma. 65-erių menininkas į Lietuvos skulptūros istoriją įėjo garsiais darbais.

"Juknaičiai pakeitė mano gyvenimą", - yra sakęs S.Kuzma, Juknaičiuose palikęs išskirtinių kūrinių.

Skulptorius Juknaičiuose su šeima gyveno ir kūrė gal ketverius metus. Gyvenvietės simboliu tapo S.Kuzmos medžio skulptūra "Žirgas ir sakalas". Ši skulptūra pavaizduota ir gyvenvietės herbe. Kitos skulptūros Juknaičiuose: "Eglė ir Žilvinas", "Motinystė", "Giliukas", "Jaunystė", "Liepsna", "Šv. Ona ir Marija".

Žurnalisto Ferdinando Kauzono sudarytoje prisiminimų knygoje apie Juknaičius "Pakelti akis" atskleidžiamas S.Kuzmos dvasinis pasipriešinimas sovietiniam dogmatizmui. Juozo Nekrošiaus pastebėjimu, jis aktualus ir šiandien.

krastieciu sventeKasmet viduvasarį Lietuvos nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos Bibliotekininkystės centras pateikia šalies viešųjų bibliotekų praėjusiųjų metų veiklos analizę. Šiemetinėje analizėje itin palankiai vertinama Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos veikla.

Mokinys. / Stock.XCHNG nuotr.Pirmą kartą mokykloms parengtas rekomendacijų projektas, numatantis leistinas poveikio priemones netinkamai besielgiantiems vaikams.

Šiomis rekomendacijomis siekiama padėti mokyklų darbuotojams efektyviai reaguoti į kraštutinius netinkamo elgesio atvejus ir užtikrinti psichologiškai ir fiziškai saugią aplinką mokyklos bendruomenėje, praneša LR Švietimo ir mokslo ministerija.

pliateris Jurgis Sveksnos grafu dinastijos pradininkasNeužtenka vien rūpintis kultūros paveldo vertybių kaupimu ar išsaugojimu, neužtenka vien rinkti istorinę medžiagą, nuotraukas ar gilintis į dokumentus. Lygiai taip pat, kaip saugoti, svarbu naujais istorinių faktų atradimais dalintis. Privalu dalintis - tame slypi ir saugojimo prasmė.

Sunku pasakyti, ar paskutiniais dešimtmečiais kas nors bandė tikslinti kai kuriuos Švėkšnos linijos grafų Pliaterių vardus, bet pripainiota tikrai yra. Turint vienintelį tikslą - remiantis šaltiniais (šiuo atveju - rastais pirminiais dokumentais, gyvu liudytoju, bažnyčios krikšto knygos įrašais bei atsiminimais), norisi pateikti akivaizdžius faktus, kuriais ateityje ir reiktų pasikliauti norint išvengti klaidų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt