Kultūra ir švietimas

bauskes muziejus Sutarties pasirasymas 1Sausio 31 dieną Šilutės muziejus ir Bauskės kraštotyros ir meno muziejus (Latvija)  pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šia sutartimi muziejų kolektyvai įsipareigojo: keistis parodomis, kurti bendrus projektus, bendradarbiauti vykdant įvairias muziejines programas ir reklamuoti abiejų muziejų veiklą.

jaunimo projektasJau ne pirmus metus bendruomenės „Rusnės šeima“ suaugusiųjų rūpesčiu yra tapęs klausimas, kaip jauniems žmonėms sukurti tokias gyvenimo kaimo vietovėse sąlygas, kad jiems nekiltų minčių nei visam laikui persikelti į didmiesčius, nei juolab palikti Lietuvą. Ši užduotis nėra iš lengvųjų. Tačiau bendruomenė jos ėmėsi. Juk reikia imtis iniciatyvos.

DAINU DAINELEŠiemet vos 12 kolektyvų ir solistų panoro dalyvauti rajoninėje „Dainų dainelės“ atrankoje.

Sausio viduryje įvykusiame rajoniniame „Dainų dainelės“ ture dalyvavo išties kuklus būrelis jaunųjų dainininkų.

zibu pradine su plakatais DSCN1843Šilutės Žibų pradinės ir jos Grabupių skyriaus mokyklų pirmokėliai, ugdomi pedagogių Reginos Chockevičienės, Ritos Kriščiūnienės, Viktorijos Mikienės ir Drąsutės Vaitkevičienės, dalyvauja „Second Step“ arba „Antro žingsnio“ programoje.

krastiete Lidija ZigmantienePernai įspūdingai surengtos pirmosios pasaulio šilutiškių sueigos „Šviesos parnešti, gera padaryti....“ dalyviai laiškais, dovanomis ar kitokios pagarbos ženklais nuolat lankosi savo kraštiečių ambasadoje - F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

IMGP0536Ekspromtu suorganizuotos varžybos „Nemuno pievų ledo taurė“ sulaukė didelio šilutiškių susidomėjimo. Rungtyniauti panoro net 30 dalyvių.

Vienas iš ledo ralio organizatorių Kęstas Valančius „Šilutės naujienoms“ sakė, jog tikisi, kad neoficialios varžybos kitąmet išaugs į solidų renginį.

pirma gimnazija nugaletojaiŠilutės pirmojoje gimnazijoje jau tradicija tampa konkursas „Pagauk sėkmę“, skirtas pagrindinių mokyklų geriausiai besimokantiems septintokams ir aštuntokams.

Šiemet konkursas vyko antrą kartą, gimnazijoje šurmuliavo Martyno Jankaus ir Pamario pagrindinių mokyklų geriausi septintokai, aštuntokai ir jų sirgaliai.

Stintų palangiškiai prigaudė iš anksto, tad žada, kad jų nepritrūks. / Organizatorių nuotr.Vasarį spustelėję žiemiški orai negąsdina Palangos verslininkų – vasario 18 d. kurorte šurmuliuosiančioje šventėje „Palangos stinta“ agurkais kvepiančios žuvies tikrai nepritrūks.

Pasak buvusio Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos Palangos ir Šventosios filialo direktoriaus Sauliaus Žulkaus, praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus, o ir stintų, jo teigimu, kiek sumažėjo. Tačiau šviežios, ką tik jūroje sugautos žuvies mėgėjai neturėtų nusivilti.

bibliotekaKultūros rėmimo fondas parėmė F.Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą "Tarptautinis literatūrinis ruduo "Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį..." (literatūros sritis, 7 500 Lt, vadovė – direktorė Dalia Užpelkienė) ir projektą "Kultūros paveldo palikimas: praeities akcentai ir novatoriškumas" (kultūros paveldo sritis, 7 000 Lt, vadovė – Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus vedėja Nijolė Budreckienė).

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt