Kultūra ir švietimas

usenu velykelesVisi laukiame švenčių, o sulaukę dar kartą suprantame, kaip greitai bėga laikas. Tos lauktosios taip greit pralekia, pasibaigia... Gerai, kad Velykos po savaitės atgarsį turi - Atvelykį, skirtą kiaušiniams ridenti, daužyti.

ikimokykline konferencija 10Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyrius, Pedagogų švietimo centras ir ikimokyklinės įstaigos surengė respublikinę konferenciją „Šeimos ir ikimokyklinės įstaigos dialogas - sėkmingos vaiko socializacijos prielaida“.

Į kvietimą dalyvauti konferencijoje, skaityti, pateikti stendinius pranešimus  atsiliepė pedagogai iš Klaipėdos, Kretingos, Gargždų, Tauragės, Mažeikių, Šiaulių, Kauno, Radviliškio, Šilutės. Atvyko 196 dalyviai. Iš jų 65 - vaikųtėvai.

Pedagogai dalijosi gerąja darbo patirtimi, sėmėsi idėjų bei pristatė savose ugdymo įstaigose taikomus darbo metodus. Po pranešimų pedagogai ir tėvai diskutavo sekcijose, klausėsi specialiai tėvams paruoštų informacinių naujienų.

vainuto neigaliejiRitasi per žemę pavasario vilnis, nors žiema ilgai priešinosi. Aukštais dangaus skliautais nuaidėjo velykiniai varpai, skelbdami Prisikėlimą, kviesdami žmones būti geresnius, praryti neapykantos žodžius, geriau suprasti vienas kitą.

Šilutės r. neįgaliųjų draugijos Vainuto padalinio neįgalieji suėjo būrin į Vainuto biblioteką pasilinksminti, pratęsti gražią Velykų šventę.

turizmo mokyklos 60metisŠilutės turizmo ir paslaugų mokykla švenčia 60 metų jubiliejų. Ta proga dvi dienas mokykloje vyks įvairūs proginiai renginiai, susitikimai su buvusiais mokiniais. Šiandien, penktadienį, pagrindiniai minėjimo renginiai.

Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla įsteigta 2000 m. gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro įsakymu, reorganizavus Šilutės turizmo ir buitinių paslaugų ir Šilutės statybininkų mokyklas.

vaikai interneteNuobodžiaudamas spaudinėju mygtukus viename socialiniame interneto portale. Spusteliu skelbimų skiltį – atsiverčia tinklalapis. O, įdomu – skelbimai „Moteris ieško vyro“. Spust. Tenka net akis pasitrinti – 12-13-metės mergaitės ieško vaikinukų.

„Trumpalaikiams santykiams“ – nurodoma vienam skelbime. Šalia – nuotrauka, žemiau – vardas, el. pašto adresas, mobilusis telefonas, „Skype“, one.lt vardai.

Tenka net suabejoti, ar anketa tikra, o už jos neslypi piktavalių kėslų turinčius priekabiautojus gaudantis agentas. Bet spėju, kad ne. Tokia anketa – puikus saldainiukas pedofilams.

z10-120-18Ne vienas 19 amžiuje po Lietuvą keliavęs kitatautis yra pastebėjęs, kad to meto žemaičių apranga buvusi labai spalvinga. Ji skyrėsi ne tik nuo užsienio šalyse, bet ir pačių lietuvių kituose regionuose siuvamų apdarų: keliautojų akis traukė ryškios, sodrios spalvos ir nepaprastai sudėtingo kirpimo tautinio rūbo detalės.

Ypač ryškiai skirtumai matomi palyginus dviem Lietuvos regionams - Žemaitijai ir Mažajai Lietuvai - būdingus tautinius kostiumus. Lietuvininkų apdarus neseniai pristatėme skaitytojams: straipsnis spausdintas vasario 28 d., lietuvininkų drabužių paroda dar dabar eksponuojama Šilutės muziejuje.

Šįkart plačiau - apie žemaičių drabužius. Žemaičiai mūsų rajone gyvena Švėkšnos, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto seniūnijose.

John Mooney. / Organizatorių nuotr.Šiemet 20 metų jubiliejų švęsiantis festivalis „Bliuzo naktys 2012“ pradeda rinkti komandą, pirmąjį liepos savaitgalį dvi naktis iki aušros bliuzo garsais užliesiančią Lūksto ežero pakrantę (Varniai, Telšių raj.).

Jubiliejinėje fiestoje pasirodys gausi tarptautinė kompanija – žinomas JAV gitaristas ir vokalistas John Mooney su Naujojo Orleano komanda „Bluesiana“, bliuzo ir jam artimų stilių atlikėjai iš įvairių Europos šalių – „Krissy Matthews Band“ (Didžioji Britanija, Lenkija), „Copenhagen Slim“ (Danija), „Dramamama“ (Estija), „Coolmans Report“ (Latvija), Yolanda Bush ir „The Road Band“ (Lietuva, JAV).

spektaklis jaunimo 4Š.m. balandžio 15 d. 16 val. Šilutės kamerinio dramos teatro jaunimo studija paskutinį kartą parodė spektaklį "Sankirta su pagrindiniu keliu, arba pasaka apie auksinę žuvelę" tokiu sąstatu kaip iki šiol, kadangi jaunieji teatralai baigia mokyklą ir išvyksta iš Šilutės.

raudonkepuraite vaikaiŠilutės lopšelyje - darželyje „Raudonkepuraitė“ vyko netradicinio ugdymo savaitė „Grįžta čiulbuonėliai - pavasaris bunda“.

Savaitę pradėjome grožinės literatūros skaitymu, knygelių vartymu, mįslių apie paukštelius minimu. Mokėmės eilėraštukų, patarlių ir priežodžių, paukščių garsų pamėgdžiojimo, diskutavome apie paukščius. Prisidėjo įvairi meninė raiška grupėse (darbelių ruošimas parodai).

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt